Jump to content

Recommended Posts

Niestety, 1 stycznia 2019 roku wylatuje z oferty Bloomberg TV, za to od 12 grudnia będziemy mieli Kino Polska HD.

• Like 1

7 godzin temu, Internauta napisał:

Teraz wpisz komendę ipconfig w cmd i zobacz czy jesteś za Natem.

Takie coś mam : NAT.rogozno.vectranet.pl

Też tak miałem. NAT.bielskobiala.vectranet.pl

Wszystkie porty poblokowane. Zwykłemu użytkownikowi nie jest to do niczego potrzebne, ale jak ktoś ma zewnętrzne kamerki internetowe to już wtedy jest problem, bo porty poblokowane.

1 godzinę temu, KENZO napisał:

Niestety, 1 stycznia 2019 roku wylatuje z oferty Bloomberg TV, za to od 12 grudnia będziemy mieli Kino Polska HD.

Za kanałem Bloomberg TV nie będę płakał - nie wiem jak inni ;)

Co do Kino Polska HD to zmiana na plus. Trzeba na bieżąco być z nowościami.

19 godzin temu, djadijos napisał:

Zależy jaka dzielnica. Kopernik 1B.

No ja też Kopernik 1B i nie narzekam.

ponawiając pytanie:

Da radę sam net 100mbs za 20 zyla? Ew. jaka cena najniższa?

Widzisz, znajomi narzekali że często wieczorami się przytyka.

W końcu zmienili niedawno na UPC albo Netię.

19 godzin temu, szyzag123 napisał:

Ile razy mam pisać, że dwuzakresowe dają dla neta 300 i 600, a u mnie jest max 150?

Ja do 50 dostałem dwuzakresowy.

Hej, czy z waszych obserwacji/doświadczenia w poprzednich latach, na Święta Vectra oferowała jakieś lepsze promocje, niż w pozostałym okresie? Czy też nie było zbytniej różnicy? Nie wiem, czy warto poczekać, czy nie ma co się łudzić, że DUK będzie miał lepsze oferty?

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.

Bloomberg TV - kanał informacyjny, który wygląda jak 360p.
Zawsze się zastanawiałem, jakim cudem taki potworek istnieje i nikogo przez te lata nie tknęło, żeby ogarnąć jego jakość nadawania... Już w analogu lepiej TV wygląda. ;)

BTW, wie ktoś, o co chodzi z kanałami 108 i 118? Na liście kanałów widnieją jako Kanał promocyjny 1 i 2. Tam będzie rotacja jakaś lub odkodowane z Platyny?

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.

W dniu 27.11.2018 o 16:41, xut2zs napisał:

Wifi w Vectrze zawsze jest wolniejsze.

Wolniejsze od czego? Kiedy Wy zrozumiecie, że za szybkie działanie WiFi odpowiada wiele czynników jak np.standard nadawania WiFi, użyty interface, tłok w eterze, odpowiedniej klasy urządzenie odbiorcze, potrafiące w pełni wykorzystać nadawany sygnał, lokalizacja odbiornika i nadajnika, zakłócenia itp. Taka Vectra, podobnie jak inni operatorzy, czy po prostu producenci routerów maja wpływ tylko na ten pierwszy element czyli "standard nadawania" a za cała resztę opowiada odbiorca.

Podając wynik WiFi sami piszecie, że był przeprowadzony na starym laptopie, który ma zapewne tylko jedną antenę i nie ma nawet pewności czy  w ogóle wspiera standard 802.11 n.  I co niby ma nam taki test powiedzieć, skoro za niska jakość połączenia na 99% odpowiada właśnie laptop lub zatłoczony eter a nie router z Vectry.

Tym bardziej niezrozumiałe są późniejsze komentarze, że Vectra zawsze daje mniej czy wolniej. Piszące to osoby tylko ujawniają zupełny brak podstawowej wiedzy o temacie.

Chcesz mieć szybki net? Poproś operatora o router w standardzie "ac" a w komputerze lub laptopie zainstaluj sobie  kartę WiFi też "ac" i co najmniej dwoma antenami. I nie ma tu większego znaczenia czy będzie to router z Vectry czy jakieś niezależnej firmy. O ile warunki na torze sygnału będą się mieściły w jakichkolwiek normach (odległość, przeszkody, brak zakłóceń) to efekt końcowy będzie co najmniej dobry.

Edited by zetorson
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Upvote 3

Mi takiego kanału nie wyszukuje.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Czy Vectra coś grzebała przy oprogramowaniu dekodera ostatnio?

Jakoś kilka miesięcy temu po wciśnięciu Power na pilocie oprócz dekodera zaczął uruchamiać się telewizor. Było to czasami kłopotliwe bo jak np. chciałem wyłączyć dekoder a włączyć konsolę to mi się tv wyłączał :) Ale w końcu się przyzwyczaiłem :)

A wczoraj przestało to działać, pilot dekodera uruchamia tylko dekoder.

Jeżeli Ci to przeszkadza to przełącz sobie w menu dekodera opcję Sterowanie HDMI CEC na wyłączone.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Dzisiaj po ponad miesiącu prędkość internetu spadła do 50mb/s a więc to jednak była pomyłka a nie dobre serce Vectry. 🤬 Czy ktoś wie na ile miesięcy przed końcem umowy można wysłać wypowiedzenie w celu negocjacji na kolejny okres?

Edited by 1982misiek

W nawiązaniu do powyższych postów na temat szybkości internetu Wi-Fi.

Jest odpowiednia karta WLAN w laptopie:

Image1.png

Są odpowiednie prędkości:

7850453940.png

Co nie zmienia faktu, że Vectra przycina prędkości i rzadko albo prawie nie przekracza deklarowanej wartości Mbps... nawet po kablu.

W dniu 28.11.2018 o 16:35, lukasz1122a napisał:

Za kanałem Bloomberg TV nie będę płakał - nie wiem jak inni ;)

Co do Kino Polska HD to zmiana na plus. Trzeba na bieżąco być z nowościami.

Mogliby uzupełnić paczkę FilmBox jeszcze, czyli  Docubox i Gametoon.

Koledzy,

Jest szansa na multiroom bez zobowiązania? Mam platynę PVR, SNO, C+ Prestige, Internet (jeszcze 60 mb/s) oraz Eleven. Wszystko już po okresie zobowiązania, oprócz Eleven, który jest do 30.06.19. Nie chcę więc się wiązać, bo zależy mi oczywiście na wypowiedzeniu. Kiedyś czytałam, by w negocjacjach ująć jakiś polecany dekoder. Mógłby ktoś podrzucić nazwę? Bo jak na złość nie mogę oczywiście znaleźć.

Prócz tego będę pisać reklamację na modem, bo zrywa co chwilę połączenie Wi-Fi do tego stopnia, że drukarka przestaje drukować w połowie pliku. Mam nadzieję, że uda się pozbyć wreszcie tego problemu.

Edited by Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.

MR jest najkrócej na 12 miesięcy, wtedy jest LK na resztę usług na ten sam okres.
Lepiej pisz wypowiedzenie i negocjuj całą, nową ofertę.

Witam.

Czy działa wam TVP Sport SD (k. 226) ? U mnie od paru dni czarno tam. Jeszcze kilka innych kanałów też przestało działać (np. 610) od 2-3 dni jakoś. Z góry dzięki za info.