Jump to content

Recommended Posts

A jak pół roku temu przedłużyłem umowę i bym teraz zadzwonił "po nową umowę" to jest szansa na SNO z Elevenem za 14,90 i C+ Select za 34,90? Czy to bardziej oferty dla tych z kończącymi się umowami?

Rozważam powrót na internet od Vectry. Interesuje mnie 100 lub 150 mbit/s i umowa na nieokreślony. Od roku nie jestem abonentem. Czy ktoś ma taki internet? Jeśli tak to za ile i gdzie? Mam alternatywę w postaci LTE, down 60-120 mbit/s, up 20-40 mbit/s. Chcę Vectrę tylko dla publicznego IP.

Posiadam dekoder PVR ADB 3831 CDX. Zauważyłem, że 10 maja pobrał nową wersję oprogramowania. Wiecie co się zmieniło?

no właśnie ciekawie zawsze emaila wysyłali jak była zmiana softu.

@venio

Oferta w tych cenach jest ważna conajmniej 6 miesięcy przed końcem umowy.

@tomkasz

Vectra nie daje już stałego IP np do postawienia serwera.

Edited by kfm877

@kfm877

Nie potrzebuję stałego IP, wystarczy mi zmienne, byle było publiczne. W tej chwili w Playu jestem schowany za NATem i musiałbym korzystać z VPN, żeby dostać się z zewnątrz do moich zasobów w domu.

Różnica jest taka, że w Play mam 120/50 prędkość przez większość czasu i cenę 17zł na miesiąc. Vectra chce dać 150/15 i cenę 60zł na czas nieokreślony. Ciekawy jestem, czy da się to jakoś zbić. Pewnie biorą pod uwagę, że nie ma u mnie innego operatora kablowego z takim łączem.

@kfm877

Nie potrzebuję stałego IP, wystarczy mi zmienne, byle było publiczne. W tej chwili w Playu jestem schowany za NATem i musiałbym korzystać z VPN, żeby dostać się z zewnątrz do moich zasobów w domu.

Różnica jest taka, że w Play mam 120/50 prędkość przez większość czasu i cenę 17zł na miesiąc. Vectra chce dać 150/15 i cenę 60zł na czas nieokreślony. Ciekawy jestem, czy da się to jakoś zbić. Pewnie biorą pod uwagę, że nie ma u mnie innego operatora kablowego z takim łączem.

Adres jest publiczny zmienny, myk jest jeszcze taki, że trzeba mieć własny router i modemo/router od Vectry przestawić na tryb bridge - wtedy nie ma problemów z CGNAT....

Pytanie do osób mających sam net. W kwocie 39,99zł( jaką obecnie płacę ) jakie prędkości są w zasięgu negocjacji ? 150 mb czy mogę liczyć na więcej ?

raffde, ja mam 100MB za 40 zyla, umowa do końća roku.

Ale teraz mam pewien problem. Nie mogę już korzystać z nc+ ani tel. naziemnej (obce obiekty przeszkadzają) więc muszę skorzystać I dodać sobie telewizję z  vectry.

Na co mogę liczyć jak chcę pakiet platynowy + SNO  i z kim rozmawiać?

chociaż jak patrze na rozkład kanałów w vectrze to w SNO jest tylko eurosport2 więcej bo Polsaty sport są w platynie w pakiecie.

jest jakaś ciekawa infolinia co mi zaproponuje platynę w cenie 30-40 zyla i jaki dekoder polecacie?

Edited by boski

@yarok: u mnie to nie działało tzn miałem sam modem docsis 3.0 z wyjściem Ethernet i do tego swój router. Po wpisaniu mojego globalnego adresu IP np z internetu LTE nie miałem dostępu do swojego serwera. Od przeszło 2 lat nie świadczą już usługi stalego/globalnego ip, nie wiem dlaczego. Oczywiście wszystkie te usługi sprzedane przed dwoma laty działają do dziś. Sam korzystam z jednego zamówionego ip-ka 4 lata temu...

@boski

Platyne z sno i pvr powinieneś dostać max do 50zł z regulaminu dla obecnych klientów.

Edited by kfm877

Ale teraz mam pewien problem. Nie mogę już korzystać z nc+ ani tel. naziemnej (obce obiekty przeszkadzają) więc muszę skorzystać I dodać sobie telewizję z  vectry.

chociaż jak patrze na rozkład kanałów w vectrze to w SNO jest tylko eurosport2 więcej bo Polsaty sport są w platynie w pakiecie.

jest jakaś ciekawa infolinia co mi zaproponuje platynę w cenie 30-40 zyla i jaki dekoder polecacie?

Jeśli masz umowę na czas nieokreślony, to składasz wypowiedzenie i kontaktujesz z DUK. Możesz pvr+ Platynę+ neta dostać za 69,90. Dekoder z nagrywarką to tylko Arris z dyskiem Toshiby.

Jeśli masz umowę na czas nieokreślony, to składasz wypowiedzenie i kontaktujesz z DUK. Możesz pvr+ Platynę+ neta dostać za 69,90. Dekoder z nagrywarką to tylko Arris z dyskiem Toshiby.

no niestety, umowy nie mam nieokreślonej ale do kona roku (umowa 24 m-ce).

zadzwonił gość z infolinii i daje  za 49 zyla + 10 za dekoder z nagrwarką. Czyżby lichwa?

Nie łapiesz się w EOP to niestety takie ceny. Proponuję spróbować w lipcu, będzie dla ciebie korzystniej.

Jeśli jak wyżej wspomniałeś, podpiszesz umowę na Platynę z PVR za 59,90 to jedyny plus, że umowa na TV może być na jedyne 6 m-cy (z regulaminu dla Obecnych).

@yarok: u mnie to nie działało tzn miałem sam modem docsis 3.0 z wyjściem Ethernet i do tego swój router. Po wpisaniu mojego globalnego adresu IP np z internetu LTE nie miałem dostępu do swojego serwera. Od przeszło 2 lat nie świadczą już usługi stalego/globalnego ip, nie wiem dlaczego. Oczywiście wszystkie te usługi sprzedane przed dwoma laty działają do dziś. Sam korzystam z jednego zamówionego ip-ka 4 lata temu...

@boski

Platyne z sno i pvr powinieneś dostać max do 50zł z regulaminu dla obecnych klientów.

Też chciałem teraz mieć sam modem od Vectry, ale nie chcieli się zgodzić - także mam modemo/router w trybie brigde, zmienny adres i dostaję się do siebie po nazwie dns'owej (plus dyndns).... nawalczyłem się też z wyłączeniem WiFI w tym ich routerze, ostatecznie wyłączyli ....

Koleżanka ma platne z PRV i drugim dekoderem HD oraz net 100mb za 79zł Włączyła sobie HBO i C+ i zapomniała wyłaczyć. Płaci teraz około 120 zł :) :)

@yogut zależy od pakietu, do 150Mb najczęściej Epc3928s, na którym wifi pracuje ok 50Mb :/

Teraz dają Technikolor to to samo co Cisco. Tylko że biały. I na 2.4 i 5 GHz.

A jaki zasięg ma wifi na tym epc3928s?

Żadna rewelacja, na 2 pokoje z kuchnią do 40 m2 w miarę OK. Na większe i bardziej kręte mieszkania trzeba już klientowi kombinować i stawiać modem w centralnym miejscu w mieszkaniu.

Jeśli ktoś chce super zasięg to tylko swój router z antenami.

Macie plansze informacyjne na 100 i 500? Ja nie mam nic na żadnym pełnym kanale.

Jakie modemy do Internetu obecnie montuje Vectra ?

UBEE evw32c Pracuje w paśmie 2,4 i 5 GHz​ .Posiadam od marca 2018.Internet 150/15 .Po Wi Fi w pasmie 5GHz 145Mb/s 2,4 GHz 110Mb/s.

Jakie modemy do Internetu obecnie montuje Vectra ?

Teraz dają Technikolor to to samo co Cisco. Tylko że biały. I na 2.4 i 5 GHz.

A ktoś, kto brał w ostatnim czasie 30 - 50 mb/s. może napisać jaki otrzymał modem lub potwierdzić egzemplarz, który został już wymieniony?