Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Jakość kanałów w Vectrze jest na niskim poziomie.

Osobiście czekam na koniec umowy i jak nic się nie zmieni (tak zakładam) to rezygnuję z tv. Na szczęście mogę mieć satelitę. 

 

Teraz na Polsat sport leci mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice. Nie da się tego oglądać w SD. 

Edytowane przez Kamart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta kolejna "dobra zmiana". Super encodery jak w Cyfrowym Polshicie... Przed przełączeniem było w sumie 25 muxów dvb-c, po zmianach są 24 (jeden wyłączyli i poprzenosili czyt. upchali resztę kanałów po innych muxach).

No to tak dla porównania - w UPC jest aktywnych 34 (w niektórych regionach nawet 35) MUX-ów. Na dodatek u nas praktycznie nie ma dubli SD, za wyjątkiem tych z odkodowanego pakietu Start (czyli: Polsat, TV 4, TVN 7, TV Puls, Puls 2, Tele 5, Polsat 2, Stopklatka TV, Fokus TV, TTV, 8 TV, Superstacja, TVP Info).

A u Was nie dość, że nadają masę dubli SD, to jeszcze wykorzystują do tego tylko 24 MUX-y. :shock: Na dodatek wszystkie kanały SD musicie mieć nadawane w MPEG-2 (ze względu na obecność u klientów przestarzałych dekoderów SD), co również skutkuje ich gorszą jakością. :sad:

Kompletnie nie rozumiem działań Vectry. Zamiast przyspieszyć proces wymiany dekoderów SD na dekodery HD (u nas zrobiono to już chyba ze 2 lata temu), to oni jeszcze cały czas dodają nowe kanały w obu wersjach. :crazy: Tym zabiegiem wręcz opóźniają proces wymiany. Gdyby nowe kanały dołączali już tylko w HD, to zmotywowaliby abonentów do szybszej wymiany sprzętu (chcesz odbierać nowy kanał, wymień dekoder). A tak abonenci (zwłaszcza ci z telewizorami CRT) nie widzą potrzeby wymiany dekoderów SD, skoro i na nich działają wszystkie kanały. :wink:

 

Mam takie pytanie - czy u Was kanał TTV (wersja SD) także nadawany jest z logo HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOD na ADB1721 działa tylko po podłączeniu dekodera lanem do routera. Ten dekoder nie ma modemu docsis więc niby skąd ma ciągnąć VOD, jeśli tego nie zrobisz? Nie we wszystkich miejscowościach działa VOD więc nie wszyscy mogą to sprawdzić.

Powędrowałem z tunerem do siebie, podczepiłem neta, połączył się bez problemu, dns i ip nadane prawidłowo, ale VOD nieaktywne. Aktualizacje bazy też nie szły. Jedyne co działało to Vectra Portal i reklama telefonii komórkowej. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako, że jestem kompletnie zielony w temacie routerów, mam pytanie, ale na początku w skrócie opiszę, w czym rzecz. Otóż, mam internet od Vectry z ich routerem, do routera podłączona po kablu jest konsola, ale cały czas mam na niej typ NAT umiarkowany. Na infolinii powiedzieli, że mogą mi go otworzyć, ale będę mógł używać internet jednocześnie tylko na dwóch urządzeniach. Problem można rozwiązać podpinając swój router. I tutaj moje pytanie, jaki? Czy działać będzie każdy, czy musi być jakiś konkretny? Mam w domu TP-Linka MR3420. Czy on się sprawdzi? Pamiętam, że koleś na infolinii wspominał coś o trzech antenach, ale nie kojarzę, o co dokładnie chodzi.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedługo będę miał opcję podpisania umowy na Vectrę lub UPC. Co wybrać na 12 m-ce, żeby przetestować?

Vectra mi proponuje Pakiet Super Film & Sport oraz net 150 Mb/s za 139,90 zł, w tym moduł CI+. Nie wiem, co wybrać. Tutaj jest Eleven Sport w abonamencie oraz paczka HBO. Czy się opłaca? Poproszę jakąś sugestię.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda logo FOX HD, teraz wydaje mi się, że jest gorzej niż dawniej na SD masakra. Ogladam nagrane Walking Dead i tego nie da się ogladać... ja [beep]...

https://images84.fotosik.pl/441/3a0e4f9312ad5d7a.jpg

 

zdjęcie i tak nie oddaje tego co widać, jest gorzej niż na tym zdjęciu :/

Edytowane przez Rafiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Faktycznie macie fatalną jakość waszej "Vectry" w kablu   :P ale usługa "Online" wygląda przyzwoicie :cool:

 

vectra.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądś to znam. Zakładając, że to zgłosisz, to i tak raczej nic się nie zmieni. Czy coś się zmieniło od słynnej 'modernizacji' z kanałami SD? Niestety nie, a wiele osób próbowało (w tym na FB), a Vectra po prostu ich banowała albo uznawała, że to problem jednostkowy..

Niektórzy technicy raczej zdają sobie sprawę z tego, że faktycznie jest słaba jakość obrazu na niektórych kanałach. Problem w tym, że oni dostają nakaz z centrali, że muszą nadawać tyle i tyle programów na danych częstotliwościach (jedyna 'dowolność' jest w ustalaniu częstotliwości - w jednym mieście dana paczka jest na 434 MHz, w drugim na 802, ale suma sumarum zawartości paczek są takie same), no i za bardzo nic z tym nie można zrobić. To nie analog, gdzie technicy w danym mieście mogli dopracować jakość techniczną kanałów i niekiedy sposób ich dosyłu.

 

Nawiązując do analogu.. ostatnio znalazłem stację czołową Vectry w moim mieście. Widzę, że jest nawet profesjonalna antena UHF na Ślężę (ta na pierwszym zdjęciu ustawiona na wschód; dwie pozostałe są na Jemiołów i Śnieżne Kotły/Liberec). Powiem szczerze, że ta instalacja się sprawdzała (idealny odbiór TVP Wrocław w analogu ze Ślęży - 140 km). Teraz z tych anten pewnie odbiera się TVP Gorzów i TVP Wrocław, które są wpuszczane w DTV (o dziwo, na 103 jest TVP Wrocław, a nie GW).

 

 

54648684fbcb4.jpg5ab4c63497f48.jpg

 

 

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, w ramach obecnej promocji dla nowych UPC za 139 zł (w tym 6 miesięcy za 89 zł) oferuje: Horizon Max z nagrywarką 4 kanałów jednocześnie + (do wyboru kolekcja MyPrime/pakiet Eleven) + Horizon GO + 250 Mb/s.

Warto popytać tez tzw. opiekuna budynku, którzy czasami mają lepsze oferty, gdy w budynku konkurencja :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedługo będę miał opcję podpisania umowy na Vectrę lub UPC. Co wybrać na 12 m-ce, żeby przetestować?

Vectra mi proponuje Pakiet Super Film & Sport oraz net 150 Mb/s za 139,90 zł, w tym moduł CI+. Nie wiem, co wybrać. Tutaj jest Eleven Sport w abonamencie oraz paczka HBO. Czy się opłaca? Poproszę jakąś sugestię.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Jak widzę teraz masz nc+, więc przesiadka na Vectrę będzie dla Ciebie szokująca. Jakość obrazu nigdy nie była mocną stroną tej kablówki, ale obecnie woła o pomstę do nieba. Ja na Twoim miejscu albo kupiłbym internet i został w nc+, albo migrował do UPC oczywiście pod warunkiem uzyskania satysfakcjonującej Cię ceny. Telewizja w Vectrze to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon technik nie ma nic do powiedzenia, ma zamontować karty nsg i na tym jego rola w stacji się kończy. Całość jest podłączona do switcha i zdalnie konfigurowana przez inżynierów z centrali. Anteny nie są używane do poboru tvp3 do DTV, vectra ma w multicastach wszystkie kanały regionalne i nie bawi się w odbiór lokalny, bo chyba że do lokalnego analogu. Chodź od tego też się już odchodzi, bo w stacjach nie ma już klasycznych modulatorów tylko pobiera się sygnał z multicastów IP i zamienia na specjalnym urządzeniu do PAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Od kiedy w Vectrze macie kanał "Bollywood HD" ?  teściowa dopiero dzisiaj odkryła że taki kanał posiada :P

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...