Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Vectra nie ma tak dużego uploadu, spróbuj test zrobić na Speedtest.net

Ja mam net z Vectry i u mnie nie ma żadnych przerw ani zakłóceń w pracy modemu.

dzięki za pomoc. Zrobiłem ponownie  test http://www.speedtest.pl/test/121019298

oraz tym wskazanym przez Ciebie. http://www.speedtest.net/my-result/4949458560

Dziś jest znacznie lepiej. Upload chyba jednak cos za duzy. Wy też taki macie? Nigdy mi to nie przeszkadzało. I nigdzie tego nie zgłaszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc. Zrobiłem ponownie  test http://www.speedtest.pl/test/121019298

oraz tym wskazanym przez Ciebie. http://www.speedtest.net/my-result/4949458560

Dziś jest znacznie lepiej. Upload chyba jednak cos za duzy. Wy też taki macie? Nigdy mi to nie przeszkadzało. I nigdzie tego nie zgłaszałem.

To nic tylko się cieszyć i korzystać z szybkiego uploadu. Inni mogą tylko zazdrościć :-).

Też bym chciał mieć takie "problemy" :-) :-) :-).

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty z DUK to straszna kicha, jedni dają lepsze, inni gorsze, ale żadnej rewelacji aktualnie nie ma. A czas mnie goni i wypowiedzenie skutkuje wraz z końcem roku...

 

Najlepsza oferta jaką usłyszałem to 89,90 za Platynowy PVR + Internet 50Mb/s. Lokalny oddział oferuje jeszcze Złoty PVR + Internet 50Mb/s w cenie 70 zł, do tego Sport na Ostro za 6,90. Wydaje mi się to sensowną ofertą, ale poza obniżoną ceną pakietu sportowego to samo dają zwykłemu klientowi z ulicy..

Do tego zależy mi na C+, chociaż cena 44,90 za SELECT przy umowie na 2 lata (podczas, gdy przyszłość oferty na C+ stoi pod dużym znakiem zapytania) wydaje mi się nieco przesadzona. Nie można ugrać nic taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofertę za 89,90 Platynowy PVR + Internet 50Mb/s. dostałem bez złożenia wypowiedzenia. Zwyczajnie zadzwonił babka w związku że umowa w lutym chyba się kończy i dała taką ofertę. Dodatkowo w tym był telefon z 50 minutami. Złożyłem wypowiedzenie i liczę że taką ofertę dostanę co najmniej 10 zł taniej. Według mnie z DUK zawsze są lepsze oferty niż w biurze obsługi czy zwyczajnej infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofertę za 89,90 Platynowy PVR + Internet 50Mb/s. dostałem bez złożenia wypowiedzenia. Zwyczajnie zadzwonił babka w związku że umowa w lutym chyba się kończy i dała taką ofertę. Dodatkowo w tym był telefon z 50 minutami. Złożyłem wypowiedzenie i liczę że taką ofertę dostanę co najmniej 10 zł taniej. Według mnie z DUK zawsze są lepsze oferty niż w biurze obsługi czy zwyczajnej infolinii.

 

Też liczyłem, że po złożeniu wypowiedzenia dostanę coś taniej. Paradoksalnie lepsze oferty dawali mi przed złożeniem, a w trakcie kiedy płynął sobie okres na wypowiedzeniu nikt nawet nie raczył zadzwonić z DUK, a moje próby telefonowania tam kończyły się jakimiś nieziemsko drogimi ofertami (w zależności od stopnia poufałości konsultanta ;)). Jakaś zmiana taktyki? Jeszcze 2 lata temu, gdy byłem na wypowiedzeniu, wydzwaniali co kilka dni i się targowaliśmy. Teraz nic ciekawego tam nie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przejściem do Vectry (obecnie mam nc+).

 

1. Czy jest jakaś różnica w jakości odbioru programów pomiędzy nc+ a Vectrą (jaki dekoder warto wybrać)?

 

2. Czy opcje dodatkowe można dobierać tak jak w nc+ (zamawiamy w 1szym miesiącu, rezygnujemy w 2gim i płacimy tylko za pełny jeden miesiąc)?

 

3. Czy można używać własny router do internetu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Różnica jest, bo vectra transkoduje strumienie do dvb-c. W niektórych przypadkach nie jest tak źle, bo pobierając sygnał ze światłowodu to dysponują lepszą jakością niż z sat. Proponuje wziąć moduł ci+ do telewizora cyfrowego, wtedy jakość będzie najlepsza.

 

2. Opcje dodatkowe są zazwyczaj na 12 lub 24 m-ce.

 

3. Można, tylko przy zamawianiu internetu musisz wybrać opcję bez wifi, wtedy dostaniesz sam modem Ethernet i do niego podłączasz swój router.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przejściem do Vectry (obecnie mam nc+).

 

1. Czy jest jakaś różnica w jakości odbioru programów pomiędzy nc+ a Vectrą (jaki dekoder warto wybrać)?

 

2. Czy opcje dodatkowe można dobierać tak jak w nc+ (zamawiamy w 1szym miesiącu, rezygnujemy w 2gim i płacimy tylko za pełny jeden miesiąc)?

 

3. Czy można używać własny router do internetu? 

1. Zdecydowanie  na korzyść nc+.

Przemyśl tę decyzję dokładnie, bo opcje dodatkowe w Vectrze są strasznie drogie(Canal+ prawie 50 zł, HBO prawie 30). Poza tym za wynajem dekodera trzeba słono płacić, a multiroom to jest parodia, masz tam tylko pakiet podstawowy, bez kanałów premium. Najlepiej zadzwoń do Vectry i sam zapytaj ile byś płacił za pakiety, które Cię interesują. Z Vectry polecam internet- jest stabilny i niezawodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszedłem wypowiedzieć neta.

Oferują 29 zyla za 30MB na 2 lata, albo 34 zyla na rok.

50MB to dycha więcej na te same okresy.

 

Opłaca się, czy czekać dalej...?

Panowie, internet załatwiony.

W sylwestra trzy razy usiłowali się dodzwonić po 18-tej się udało i mam 30MB za 29 zyla ale na rok (nie dwa lata jak dawali w punkcie).

Chyba oferta dobra, zwłaszcza że teraz będę 15 zyla do przodu. 

W listopadzie trzeba złożyć wypowiedzenie, a że kończy się też nc+ chyba przejdę do verctry z wszystkim. :)

 

@kamart, a co ci w ence oferują, bo czytuję że coraz trudniej coś fajnego u nich wyrwać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nc+ mam (na 1 tv): Extra+ C+ (8 kanałów), HBO, History (stare nazwy pakietów oczywiście inne), Eleven. Mam łamańca ze średnią ceną 66 zł/m-c + ~8 zł/m-c za Eleven (teraz płacę 79 + 8). Umowa do końca marca. Z tego co teraz widać czekałaby mnie w nc+ podwyżka (około 110 zł/m-c). Dlatego zastanawiam się czy nie połączyć tv z internetem. Na drugim tv mam kablówkę lokalną za 30 zł/m-c. Internet (100 Mb) mam za 50 zł/m-c.

 

Vectra mi oferuje:

1. Cena za pakiet Platynowy 166 kanałów + pakiet Canal+Prestige + Sport na Ostro z nagrywarką oraz modułem CI+ do drugiego telewizora plus Internet 100Mb/s z Wifi wynosi 142,40zł/mc. Okres zobowiązania 24 mies.
2.Za pakiet Super Film & Sport 193 kanały + pakiet Canal+Prestige z nagrywarką oraz modułem CI+ do drugiego telewizora plus Internet 100Mb/s z Wifi cena wynosi 182,30zł/mc. Okres zobowiązania 24 mies.
Na module tylko pakiet platynowy. 
 
Do tej pory nc+ było tańsze - teraz cenowo zaczyna to być podobnie z Vectrą (oczywiście porównuję z internetem - teraz mam od innego dostawcy).
Różnice pomiędzy nc+ a Vectrą to na korzyść nc+ jest Eleven (i z tego co czytałem Vectra nie często dodaje kanały) a na Vectrę to polsaty sport w HD oraz podział na dwa tv (kable już mam a z satelity nie da się podciągnąć) no i zdejmę antenę.
 
Czego oczekuję: ja oglądam głównie piłkę, dzieci bajki, czasami filmy. Jakość jest dla mnie ważna. Oczywiście też cena.
Myślę, że mogę też w zależności od negocjacji zostać w nc+ a internet wziąć od Vectry (jak piszecie jest ok) albo zrezygnować z nc+ i wziąć wszystko z Vectry.
 
Dlatego chcę poznań Wasze opinie ponieważ nie mam gdzie sprawdzić Vectry (znajomi mają UPC). 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...