Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! Jestem nowy. Przeglądając posty w temacie pozazdrościłem użytkownikom bujnych pakietów w tak niskiej cenie. Z racji tego, że dziś miałem telefon od pracownika Vectry z informacją, że moja umowa dobiega końca, poprosiłem o czas na zastanowienie się i chciałem prosić Was o wsparcie przy wywalczeniu lepszej propozycji.

Korzystam z Dekodera PRV HD z nagrywarką 500GB, pakiet platynowy + internet 24MB z Wifi w cenie 129 miesięcznie. Dostałem propozycję promocyjną - o zeta droższa opłata i internet do 30MB - czyli 130 zł właściwie za to samo. Podpowiedzcie co zrobić by obniżyć miesięczne koszty??

1. Czy na tym etapie (pracownik Vectry twierdził że umowa mi wygasa w styczniu, i trzeba się szybko decydować, ale mam wrażenie, że wygasa w kwietniu) mogę wypowiedzieć umowę??

2. Czy powyższe będzie się wiązało z oddaniem dekodera routera i może się skończyć tym, że nikt z działu walczącego o zatrzymanie klienta nie zadzwoni??

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz 24Mb a w nocy masz free ''taryfa nocna'' Przy 30mb już w nocy za darmo nie przyśpieszy.

 

Napisz na fanpage Vectry na facebooku prywatną wiadomość. Napisz czego oczekujesz. Z wypowiedzeniem musisz pamiętać bo teraz to 2 miesiące wypowiedzenia. Sport na Ostro za 1zł to bankowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem umowę, zawarta na koniec kwietnia 2010, później w połowie marca tj. 15.03.12 zawarliśmy aneks (planowany termin rozpoczęcia usługi 20.03.12 jednak nie później 14.04.12). Aneks dotyczył promocji obowiązującej przez 24 miesiące od dnia aktywacji. Czyli wychodzi na to że musztarda po obiedzie, bo juz jest mniej niz 2 miesiące do końca obowiązywania??

A jak się ma do powyższego zapis ze umowa została zawarta na czas nieoznaczony, z mozliwością jej rozwiązania z uprzednim 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy osoby posiadające kanał Trace Sport HD w pakiecie Sport na Ostro mają polską wersję językową kanału lub chociaż napisy w języku polskim w dvb? gdzieś czytałem, że kanał ma nadawać po polsku właśnie z napisami, czy ten kanał jednak nie doczekał się polskiej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metlife

Za Canal+ platinum nie zapłacisz mniej niż 39,90(to jest niby promocja dla stałych abonentów!). Platyna+ internet+pvr masz szansę wywalczyć w takiej cenie jak jaceknokia(ale chyba nie na cały okres umowy, tu nie jestem pewien), do tego sport na ostro za 1 zł, ewentualnie wifi gratis. Na drugim dekoderze możesz mieć platynę, za KAŻDĄ dodatkową opcję musisz extra płacić. Wracając do Canal+ czy HBO ze względu na ich absurdalną politykę i bezsensownie wysokie ceny ja nadal mam nc+, a wystarczyłoby gdyby dawali stałym abonentom te dwie opcje za powiedzmy max. 40-50 złotych, a nie 70 jak obecnie, czyli więcej niż ja płacę w nc+. Zawsze lepsze oferty są po złożeniu wypowiedzenia i kontakcie z działem utrzymania klienta.

 

Ok, dzięki a Vectra to jakoś tłumaczyła, np. że oni płacą za każdy dekoder na którym ktoś odbiera np. paczkę Canal+ ? Przecież są osoby, które chcą mieć cen sam zestaw programów na 3-4 telewizorach i co wtedy cztery razy za HBO i Canal+ ?! :crazy: Przecież to oczywiste, że nikt nie skorzysta.

A za ile można dostać w NC+ dla przechodzącego coś jak ty masz NC+ turbodekoder+ Universe+6xCanal+HBOHD+CinemaxHD lub bez Cinemax i HBO, sam dekoder, Universe i 6xCanal+ ? No i jak zamykają się koszty rzeczy typu dekoder,antena,konwerter,kabel, instalacja ? Jeżeli biorę cały sprzęt on NC+ to jakie są koszty i on potem jest mój ? :>

 

Ja dostałem rabat przez cały okres umowy minus 30 zł. Na fakturze canal plus platyna mam za 49.90 czyli normalnie. Za tv platyne mam na fakturze 5 zł.

 

Ale składałeś wypowiedzenie przy tej lipcowej/sierpniowej zmianie umów czy po prostu przy końcu twojej zwykłej umowy ? Upusty chyba nie zależą od miasta, tzn. gdzieś może nie być VOD, ale jak rozumiem sam rabat 20-30zł nie zależy od adresu ?

 

 

Szczerze to bez takiego rabatu w okolicach 20-30zł to jest strasznie drogo, do tej pory nie płaciłem za dekoder, a teraz 20/35zł przez dwa lata to trochę za dużo bo kto będzie bulił 500zł :lol2: za taki dekoder, bo jak rozumiem on nie staje się naszą własnością po 2 latach ? :?: I co potem przedłużam i dalej płącę 20/35zł czyli mam już gdzieś tak 1000zł po 4 latach za to że mamy w domu sprzęt który trzeba oddać ? :lol2: Gdyby można było mieć własny sprzęt albo ten stawał się nasz to jeszcze...coraz bardziej skłaniam się do wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś planuje internet z WIFI od Vectry to ODRADZAM. Odradzam brać modem z WIFI

 

Vectra postanowiła całkowicie utrudnić dostęp do ustawień WIFI w jej modemo-ruterach.

 

W ustawieniach WIFI nie można już nic ustawić bo V zablokowała dostęp do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne posunięcie moim zdaniem. Jaki jest sens blokowania użytkownikowi możliwości zmian w modemorouterze ustawień WIFI czy Firewalla? "Podkręcić" modemu i tak się nie da a w przypadku jak ktoś przekombinuje coś w ustawieniach zawsze wystarczy zresetować modem do ustawień fabrycznych i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś planuje internet z WIFI od Vectry to ODRADZAM. Odradzam brać modem z WIFI

 

Vectra postanowiła całkowicie utrudnić dostęp do ustawień WIFI w jej modemo-ruterach.

 

W ustawieniach WIFI nie można już nic ustawić bo V zablokowała dostęp do wszystkiego.

 

Dziwne, bo ja mam dostęp do tych ustawień. Od kiedy zauważyłeś brak dostępu ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega niestety nie dostanie się do tego rutera. Jak po włączeniu złapie kanał downstream i upstream, zmienia się konfiguracja i zasysa z sieci swoje hasło i nie ma szans żeby się tam dostać.

Vectra steruje wszystkim na odległość, oczywiście każde odblokowanie usługi np. Wifi łączy się z opłatą...

Jak już ktoś bierze neta, to lepiej wziąć najprostrzy modem z ethernetem i samemu zrobić wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Miał ktoś z Was bądź słyszeliście o konsekwencjach w związku z montażem własnego routera zamiast płacenia tego 5zł czy 10zł za wifi ? Bo ostatnio miałem awarię i zdziwiłem się jak gościu powiedział, że problemy może powodować mój router (wiedział, że to TP-LINK). Do tej pory myślałem, że to taka moja tajemnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wejścia ethernet w modemie możesz sobie podłączyć co chcesz, nikt Ci nie może tego zabronić. Kablówka może robić "myk", że przechwytuje maca pierwszego urządzenia podłączonego do modemu np. PC i wtedy inne urządzenie nie dostanie autoryzacji... teoretycznie, bo wtedy potrzebny jest ruter z klonowaniem adresu mac. W ruter wpisujemy adres mac karty sieciowej tego pc i od razu dostaje neta, bo kablowkowy cmts myśli że widzi kompa PC. Wtedy możesz dzielić neta.

Zaznaczam, że trzeba jeszcze zwrócić uwagę na przydzielanie adresu ip na Wan-ie, zazwyczaj powinno być po DHCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Facebooku zauważyli abonenci Cisco z modemo ruterem. Ja na szczęście mam sam modem Cisco 3010

 

Ok, całe szczęście mam 8level - chociaż to nie jest modem najwyższych lotów.

 

 

Jesteś bezpieczny. Interfejs administracyjny Twojego modemu jest niedostępny z Internetu.

ufff 8):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca umowy ponad rok a Vectra dzwoni z propozycją przedłużenia umowy. U nich to chyba standard bo już raz tak miałem albo jestem szczęśliwcem. Zapytałem jak to wygląda to konsultant powiedział, że obecna umowa przestaje obowiązywać z chwilą wejścia w życie aneksu czyli byłoby to 1 marca. Jednak nie skorzystałem bo jedynie co zaproponowali to podwyższenie prędkości internetu w zamian za zobowiązanie 24 miesięczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFO z Facebooka Vectry:

 

 

Szanowni Abonenci,

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 12.02.2014 roku do oferty programowej telewizji cyfrowej zostanie wdrożony nowy program: Polsat News HD (k. 821) oraz 15.02.2014 roku kanał TVP ABC (k. 404). Ponadto zostaną zmienione nazwy programów: Fitness TV-> Fitness&Beauty TV, TV Siedlce-> TV Wschód, TVN24 BiŚ –> TVN 24 Biznes i Świat, Viasat History –> Polsat Viasat History. [bartek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra informacja jeśli chodzi o Polsat News HD :) Ostatnio Vectra relatywnie szybko reaguje na nowości pojawiające się na rynku. Szkoda tylko, że nadal brakuje w ofercie niektórych już znanych i cenionych kanałów (chociażby STARS, FOX czy Planete+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...