Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

ksx ta aktualizacja nie wyszła do końca. Te problemy są również u mnie. Dziś chyba pofatyguje się i zadzwonię do vectry. Co do oferty paczki canal + to nie jest źle. Ja złożyłem wypowiedzenie ale za 29.90 na pakiet sport bym się zdecydował. Ta oferta jest oficjalna czy trzeba się o nią upominać podczas rozmowy z konsultantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra chyba poszła po rozum do głowy i udostępnia w kablu za darmo 19 kanałów cyfrowych ;). Większość z nich to kanały z DVB-T (choć nie wszystkie, np. brak Pulsu 2 czy też kanałów TVP Info, TVP 1/2 HD). Kanały są na pozycjach: 100-106, 108-109, 118, 120, 130-132, 139-140, 300, 612 i 615.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za chwilę zablokują....ale Kto ma tuner DVB-C ten będzie mile zaskoczony.....Co więcej: sądzę, iż odbiór jest lepszy niż z dekodera Vectry.

TVN HD z TV obraz naprawdę ładny, Discovery Channel HD rewelacja - ciekawostka : sygnał i jakość na 100% i nie sypie błędami....na dekoderze jest zupełnie inaczej, u mnie jest TVP 1HD oraz TVP2HD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę Panowie mylicie pojęcia. Na początku było że odkodowane są programy w DVB-T obecnie czytam DVB-C - czyli jeśli to ostatnie wynikało by, że kodery zrobiły wysiadkę i wszystko powróci do normy.

Swoją drogą Vectra powinna poświęcić 2-3 kanały i prowadzić reemisję MUX z danego obszaru w kablu. Już nie wymagam dodatkowych kanałów w zastępstwie analogu ale podstawowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje, jakość tego samego kanału oglądanego w ten sposób wydaje się lepsza niż przez dekoder ;). Już kiedyś tutaj kolega @Robert03 mówił o tym.

Ja zauważyłem, że chyba TV jest bardzo wrażliwy na sygnał - na 642 MHz (skąd leci m.in. Vectra Info) - moc sygnału w TV 98% a poziom błędów 0, ale jak już jest Poziom błędów: 1 to dosłownie czasem robi się czarny ekran na ułamki sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy dvb-t czy dvb-c. Vectra powinna odkodować w swojej cyfrowce kanały, które są dostępne bezpłatnie cyfrowo naziemne. Po co tworzyć dodatkowe muxy z tymi samymi kanałami. Teraz każdy telewizor ma oprócz dekodera dvb-t takze c.

Niestety nie każdy telewizor z DVB-T MPEG-4 ma też DVB-C więc reemisja MUXów naziemnych byłaby jak najbardziej "wskazana" w systemie DVB-T żeby sygnał mógł być odbierany przez większą liczbę abonentów. Nie wiem tylko czy mają trzy wolne kanały potrzebne do takiej reemisji, ale zawsze można "odstrzelić" coś z analogu i miejsce znajdą jak będą chcieli ;) Prawda jest taka, że wszystko zależy od ich dobrej woli bądź jej braku. Biorąc pod uwagę fakt, że od jakiegoś czasu UPC odkodowało część programów oraz, że mniejsi operatorzy od dawna reemitują MUXy DVB-T także Vectra może pracować nad taką ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że DVB-T wprowadzają mniejsze sieci np.spółdzielcze, gdzie abonenci są również mieszkańcami a zarządzający właścicielem kablówki ale zarazem sąsiadem. Tutaj panują inne obyczaje a nie jak w przypadku Vectry czy UPC liczenie zysków i ilość podpisanych umów. Jednak nadzieję o pojawienie się MUX-ów w kablówce reemitowanych w DVB-T MPEG4 można mieć a zarazem wymuszać to na operatorze. Kosztem 3 kanałów analogowych, które można "upakować" w DVB-T można uruchomić właśnie taki system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam problem wyszukałem te kanały wszystko hula tylko jest mały problem nie mam dźwięku na kanałach : BBC HD, Discovery Ch. HD, Naional Geo... HD, AXN HD. Mój tv to Sharp LC-22LE250V : http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs. ... 0V&cat=111 . Ma DVB-C co jest oczywiste ;) i DD+ i etc. nie mam audio na tych kanałach.Przywracałem do fabrycznych i nic próbowałem coś w menu nic na ang ścieżkę audio brałem nic proszę o pomoc.

 

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie. Widzę w temacie, że Vectra ostatnio udostępniła część kanałów za darmo, ktoś wie czy to tak już w miarę na stałe? Czy jakaś 'świąteczna' oferta?

 

I drugie pytanie, mój tv nie obsługuje dvb-t, wy coś tutaj piszecie jeszcze o dvb-c. Jeśli kupie tuner dvb-t np taki : http://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t/fer ... 650i.bhtml to nie będę mógł oglądać udostępnionych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym udstępnieniem kanałów to jest po prostu awaria. Kodery na stacji czołowej są uwalone i dlatego mamy taki bonus. Zjawiskiem które jest powodem awarii koderów jest opóźnione przełączanie kanałów na wszystkich dekoderach Vectry.

 

Więc tylko czekać jak wszystko wróci do normy.

 

PS. Może Vectra szykuje się na wprowadzenie modułów CI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem plusa tej modernizacji. Otóż jak przeglądamy EPG to możemy przeskoczyć o kilka godzin do przodu naciskając na pilocie CH+. Nie wiem jak u was ale u mnie wcześniej to nie działało i żeby zobaczyć co będzie wieczorem na danej stacji to trzeba się było naklikać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...