Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż...ja swoje wynegocjowałem 31 sierpnia 2013 w lokalnym BOK-u. To był ostatni dzień na złożenie wypowiedzenia, bardzo kusiła mnie oferta UPC, gdzie za około 115 zł miałbym zbliżony pakiet z pełnym Canal + , ale bez telefonu. Poszedłem z wypowiedzeniem w ręce i sprawę "załatwiłem".

Gdyby Vectra nie uległa, byłbym w UPC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venio na szkielecie to może i ci dadzą jakąś tam gwarancje ale na cuda bym nie liczyl. Mnie namawiali juz kilka razy na zwiększenie ale podziękowałem bo 20-24 Mb/s to dla mnie wystarczy. Zresztą te same rzeczy na neo 6144 kb/s robiłem i też starczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć szkieletowa to jedno, ale nie wierzę, że mają segmentację na zasadzie włókno do każdego budynku a z drugiej strony oddzielny port w CMTSie. Jeśli do jednego węzła będą mieć podłączoną całą ulicę (kilkanaście budynków) to nie ma fizycznie szans, żeby prędkość 320 Mbit/s była osiągalna u wielu klientów jednocześnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Gdyby nie ten temat to nigdy bym nie pomyślał, że w Vectrze można negocjować ceny. Przekonaliście mnie, może coś się uda ugrać tym wypowiedzeniem. Trochę martwi koniec umowy, dopiero w maju, czy nie będzie problemu jeśli teraz złoże wypowiedzenie? Dobrze jakby było jasno określone, że nie chce rezygnować teraz, tylko z końcem umowy, tak żeby nie przysolili jakiejś kary za wcześniejsze zerwanie. Może dopisać coś w stylu – „Rozwiązanie Umowy nastąpi ze skutkiem dnia 23.05.2014r., będzie dobrze?

HUHU 320Mb, ja bym wykorzystał, wiadomo, że do zwykłego przeglądania stron taki nie potrzebny ale już przy sciąganiu/wysyłaniu większych plików każdy Mb się liczy, druga sprawa, że jak pojawi się szybsza opcja to i wolniejsze potanieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrian 1981 przecież wiadomo jak będzie :D

Dylan jak ja składałem wypowiedzenie tylko z canal+ to zaznaczyłem to na piśmie ale i tak chcieli mi wszystko odłączyć. Dopiero jak powiedziałem przez telefon to samo co im napisałem to pani konsultantka przyjęła to do wiadomości. Mam już pisemne potwierdzenie wyłączenia. Żadnego telefonu z pytaniem dlaczego rezygnuje i takie tam. Moim zdaniem zbyt wcześnie aby wysyłać wypowiedzenie skutkujące na koniec maja 2014 ale zrobisz jak uważasz.

Piszemy tak sobie czasem o bałaganie w vectrze ale uwierzcie mi, że osobiście trafiłem na mistrzów w tej dziedzinie. Co prawda inna branża ale papierologia jest wszędzie tyle, że nie wszędzie taka sama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jakby było jasno określone, że nie chce rezygnować teraz, tylko z końcem umowy, tak żeby nie przysolili jakiejś kary za wcześniejsze zerwanie. Może dopisać coś w stylu – „Rozwiązanie Umowy nastąpi ze skutkiem dnia 23.05.2014r., będzie dobrze?

Oczywiście takie wypowiedzenie wysłać możesz już dziś, ale nie licz na żadne telefony/oferty jeśli zostało Ci jeszcze pół roku do końca umowy :) Negocjować najlepiej w trakcie ostatnich 2 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kończy mi się umowa w grudniu, po tym przechodzi na 6 miesięczny okres umowy na czas nieokreślony. W tej chwili płacę za złoty i 20mbitów 119zł. Chciałbym wynegocjować lepsze warunki. Zależy mi na lepszej tv i internecie. Niestety, na chwilę obecną nie chcą mi nawet dać za 105zł obecnej promocji wraz z pakietem sportu na ostro. Proponują mi to samo ale za 125zł. Kto może mi doradzić co i jak zrobić, aby wynegocjować lepsze warunki? Miasto - Bielsko-Biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam odbiera eurosport hd? Od wczoraj ciągle mam jakieś kwadraty, które znikają i po kilku sekundach znowu się pojawiają. Sygnał nie jest zrywany bo obraz mam cały czas tylko zniekształcony. Dodam, że ta sama relacja na tvp sport przebiega bez zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszane wczoraj i dzisiaj. Konsultant stwierdził że u ''niego'' też występuję kwadraty. Prosił mnie o podanie jakość i siła z dekoder a się pytam po co? Jak u ''niego'' też pixeluje...

 

Te kałmuki nie potrafią nawet napisać na FB jaka jest tego przyczyna...

 

Ciągle tylko jakość i siła z dekodera.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby Wam napisali, że coś im padło ;) Pewnie szukają problemu a jak go usuną będzie wszystko po staremu. Może np. po prostu silny wiatr minimalnie im antenę przestawił i już jest gorszy sygnał dostarczany do stacji czołowej i stąd się "zacinają" niektóre programy, głównie HD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku. Na infolinie nie chce mi się dzwonić bo skoro dotyczy to jednego kanału to problem raczej po stronie eurosportu( może przez pogode). Pytałem bo myślałem, że może to wina dekodera ale skoro u ciebie to samo znaczy, że sprzęt ok. Te pomiary sygnału to taka prowizorka. Ja na każdym dekoderze mam inne wartości a odbiór taki sam.

Adrian może to kolejna "modernizacja" :lol2:

Ciekawe czy nowa pakietyzacja canal+ wejdzie do vectry czy zostanie co to jest http://media2.pl/media/108224-Nowa-paki ... wkach.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć szkieletowa to jedno, ale nie wierzę, że mają segmentację na zasadzie włókno do każdego budynku a z drugiej strony oddzielny port w CMTSie. Jeśli do jednego węzła będą mieć podłączoną całą ulicę (kilkanaście budynków) to nie ma fizycznie szans, żeby prędkość 320 Mbit/s była osiągalna u wielu klientów jednocześnie ;)

FTTH jest stosowane przez wielu operatorów w Polsce i prędkości typu 200 czy 250 Mbit/s są osiągalne, więc nie wydaje mi się, żeby był wielki problem z tymi 320. Problem leży w tym, że mało sprzętu ogarnia tego typu prędkości, są na rynku routery n450, ale kosmicznie drogie, często karty sieciowe w komputerach/tabletach/telefonach i tak mają n150, do tego dyski twarde bez SSD nie osiągają prędkości zapisu powyżej 30 megabajtów na sekundę (nawet tyle chyba nie wyciągają), czyli nawet po kablu może być problem z osiągnięciem tej prędkości bez odpowiedniego sprzętu u abonenta :) W większości przypadków prędkości powyżej 100 Mbit to tylko bajer, mało kto je realnie wykorzystuje. Ale na pewno jest to przyszłościowe rozwiązanie w porównaniu z zacofaniem, które w wielu miejscach Polski panuje i nie są osiągalne nawet prędkości rzędu 20 Mbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dobrze, że sieci FTTH są często stosowane, miałem na myśli to, że pewnie do wielu lokalizacji jest nadal doprowadzony tradycyjny kabel koaksjalny i tam można pomarzyć o takich prędkościach. W ogóle zastanawiam się kiedy ten "wyścig" marketingowy na prędkości pomiędzy operatorami się zakończy. Jak tak dalej pójdzie to za rok-dwa będą prędkości 1Gb/s dla użytkownika końcowego (oczywiście na papierze) :D W ogóle to już dziś jest nieraz tak, że jeden abonent się chwali przed drugim jaki to ma super szybki internet bo mu speedtest pokazał 100 Mbit/s a ja się pytam i co z tego jak realnie korzysta się góra z 10-20 Mbit/s pomijając programy p2p. Nie prościej zrobić internet bez limitu - pobiera się tyle ile da radę zapisać dysk czy inne urządzenie końcowe klienta. Oczywiście gdzieś musiałby być zapis o minimalnej gwarantowanej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, w takim razie może uda się cos wynegocjować w BOKu. Taki Internet naprawdę nie było by trudno wykorzystać. Ściągając 1,5h materiał video w full HD trzeba się liczyć z 10GB i więcej, kilka/kilkanaście takich plików i już mamy 100GB... Oczywiście przy 320Mb/s pełna prędkość tylko po kablu, o WiFi można zapomnieć. W domu mamy LAN Gbit i przy przesyłaniu bez problemu wyciąga się 40-60% co daje średnio 50-70MB/s (400-600Mbit/s), było by więcej ale stary router ogranicza transfer. Zwykłe dyski komputerowe osiągają 50-130MB/s (te nowsze), SSD nawet ponad 500MB/s (4Gbit/s). Także sprzętowo to też nie jest wielki problem. Jeśli operator faktycznie zapewniłby taką przepustowość to nic nie stałoby na przeszkodzie aby ją w pełni użytkować :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrian1981, no oczywiście, że te 320 będzie pewnie tylko do nowych inwestycji. Co do Twojej propozycji to kiedyś Netia sprzedawała neta "bez limitu" i słabo to musiało wychodzić, skoro się z tego wycofali. Marketingowo lepiej brzmią wielkie liczby, 200 czy 300 Mbitów, często różne firmy oferują po 5000 minut zamiast telefonu bez limitu, dlatego, że na ludziach takie liczby według tęgich głów robią wrażenie :) Co bardziej ogarnięci wiedzą, że to lipa, ale tak samo wiedzą, czego się spodziewać po braku limitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest vod na dekoderach adb 5810 cdx. Niestety podczas oglądania tv co kilkanaście sekund pojawia się błąd E8. Z ciekawości wszedłem w to vod i mam np. seriale za 0 zł. Nie zamawiam dalej bo wierzyć mi się nie chce, że ot tak wszystkie seriale vod mam za darmo. Gdzieś haczyk musi być :D

Dodatkowo na stronie ponownie akcja "oferty limitowane dla stałych klientów" tylko, że mi nie pojawia się żadna oferta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Ceny ok, zważywszy na to, że nawet w nc+ jest drożej.

 

Czy ktoś jest posiadaczem dekodera 5810 i mógłby napisać jak 'wrażenia' po długo wyczekiwanej aktualizacji? U mnie poza biednym VOD i nowymi, amatorsko niekiedy wyciętymi logami zauważyłem, że czasem obraz się zatrzymuje albo nie jest płynny. Czy ktoś widzi podobne objawy? Nie wiem czy to wina aktualizacji, czy ciąg dalszy perypetii z tym co nas męczy od kilku tygodni.. To co opisałem zauważyłem dzisiaj po południu na C+Film2 HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...