Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, tylko wyszło mi z tego co jest na stronie to tak:

Złoty HD: 45 zł

Dzierżawa dek. SD: 5 zł/10 zł mies. (szczerze powiedziawszy nie wiem jak można uzyskać niższą cenę)

Multiroom: Dekoder HD - 7,5 zł/mies.

 

Całość: 57,5 zł/mies. / 62,50 zł/mies.

 

Ta cena satysfakcjonuję zarówno moją babcię i dziadka. Za kilka złociszy więcej uzyskają 15 kanałów HD oraz pełen pakiet Złoty SD w drugim pokoju (obecnie: analog 41 kanałów). Tym bardziej, że ostatnio babcia zmniejszyła rachunki w T-Mobile (240 minut za 49,9 a 300 minut za 29,9 to różnica jest? i umowa do tego 6 mies. krótsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tylko wyszło mi z tego co jest na stronie to tak:

Złoty HD: 45 zł

Dzierżawa dek. SD: 5 zł/10 zł mies. (szczerze powiedziawszy nie wiem jak można uzyskać niższą cenę)

 

Im mniej się płaci tym trudniej uzyskać niższą cenę - to prawda. Ja myślę że można ugrać opłaty za dzierżawy i np. wynegocjować 50 PLN za wszystko razem ( co Cie interesuje opłata za dekoder - Ciebie interesuje jaki rachunek z Vectry dostaniesz :-))

Oczywiście czy to dużo czy mało to już każdego indywidualna sprawa.

 

Jeśli zaś chodzi o jakość to muszę przyznać że ostatnio w Vectrze się poprawiło w kanałach SD: Lepiej wyglądają kanały BBC, Polsaty News, Cafe i 2, Ze sportowych najlepiej wygląda Polsat Sport. Nieźle Puls i Puls 2. Także nieźle regionalny TVP Bydgoszcz który zdecydowanie bije na głowę jakość TVP Warszawa który wygląda słabo), Nieźle wyglądają kanały CBS ( tak tak potrafię odróżnić jakość starego filmu od jakości Vectrowskiego "pudru" czyli artefaktów) tutaj chyba największy progres. Może coś się w Vectrze "popsuło" ? Bardzo dobrze kanały TVP: Kultura, Historia, Seriale oraz TVP Info.

Fakt że u mnie w mieście znowu zamieszali częstotliwościami i wiele kanałów pozmieniało miejsca w transportach i częstotliwościach nadawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem jak dołożysz premium.... Podasz dane z ADB i już na PVR nie nagrasz głupot... :)

Ale rozumiem, że opisujesz sytuację gdy się zwyczajnie pomylę podając dane? Bo z tego co mi mówił facet w BOK jak brałem cyfrówkę, to biorąc jakiś pakiet premium po prostu określam na którym dekoderze ma być on aktywowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Was,

 

Mam pytanie odnośnie pakietów Vectry. Od niedawna jestem ich nowym klientem (migracja z neiszczęsnego UPC :twisted: ) i od czasu podłączenia mam możliwośc oglądania wszystkich kanałów. Gdzieś wyczytałem, że taka jest polityka Vectry, że udostępniają przez ok miesiąc wszystkie kanały aby sobie pooglądać. Czy ktoś z Was spotkał się z taką sprawą ?. Moje pytanie brzmi, ile trwa taki okres, oraz czy czasem zdarza im się zapomnieć wyłączyć ekstra kanały :P.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załatwiłem kompletnie nic. Okazuje się, że BOK w Żarach od około dwóch miesięcy nie dostaje dekoderów ADB (HD) i co najlepsze, centrala kazała odesłać wszystkie, które były na stanie. Nie chcę brać dla babci i dziadka tej Motoroli. A na to , że ta Motorola jest słaba, to pracownik rzekł "Na forach naczytałem się, by nie brać Forda Mondeo, bo bardzo awaryjny jest w wariancie diesla, a przejechałem już 50 000 km i wymieniałem w nim tylko olej.". Niby Motorolę przetestowali "u góry" i na 40 sztuk to tylko 1 awaryjna , podczas gdy ADB to już 10/40 było awaryjnych i niby po tygodniu nieużywania ADB traci jakieś sterowniki czy coś w ten deseń.

Jest szansa, aby zamówili z centrali pojedynczego ADB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jak poprawiła się jakość sportklubu (zapewne przejście na dosył światłowodem zamiast satelity)? HD normalnie w porównaniu do tego co było : ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załatwiłem kompletnie nic. Okazuje się, że BOK w Żarach od około dwóch miesięcy nie dostaje dekoderów ADB (HD) i co najlepsze, centrala kazała odesłać wszystkie, które były na stanie. Nie chcę brać dla babci i dziadka tej Motoroli.

 

Motorola zapewne awaryjnością nie odbiega od innych tego typu sprzętów. Na razie nic powiedzieć nie można bo to sprzęt który dopiero wchodzi na rynek.

Natomiast z tego co można przeczytać na stronie Vectry ta Motorola jest niczym innym jak Technisatem z możliwością odbioru kanałów HD. Więc jeśli komuś zależy tylko na oglądaniu TV to w zupełności wystarczy. Z drugiej strony ADB ma dodatkowo tylko fajne menu i tym przewyższa Motorolę.

Weź, wypróboj i podziel się wnioskami na forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADB nie jest żadnym cudem techniki - mój egzemplarz, często wolno reaguje na pilota albo uruchamia nie tą opcję, która została "kliknięta", czasami zdarzy się też, że po prostu się wyłączy np. przy szybkim przełączaniu kanałów ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oba ADB jakie posiadam chodzą nadzwyczaj dobrze. Może to przypadek a może mam szczęście trafić dobre egzemplarze. Oczywiście cuda techniki to nie są, wolałbym DVB-C bez dekodera tylko z kartą w telewizorze. To powinien być standard.

Jeśli BOK pokazałby mi jak ta Motorola działa to bym wziął.

W sumie dziwne mają podejście. Skoro oferują dekodery do wyboru to niech mają do wyboru a nie chowają pod ladę jak za dawnych czasów :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADB nie jest żadnym cudem techniki - mój egzemplarz, często wolno reaguje na pilota albo uruchamia nie tą opcję, która została "kliknięta", czasami zdarzy się też, że po prostu się wyłączy np. przy szybkim przełączaniu kanałów ;).

Nie masz przypadkiem jakiegoś starego modelu? Niektóre z wiekiem i kolejnymi aktualizacjami już nie wyrabiają na danym oprogramowaniu, u mnie w domu był ten sam problem. Do multiroomu wziąłem już nowszą wersję ADB i śmigał aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 września zacznie obowiązywać nowy regulamin dla wszystkich abonentów. Doszło do tego, że od 1 września br. na 111 kanałów w pakiecie Złotym HD, aż 43 są niegwarantowane! W przypadku Pakietu Platynowego to już 53 programy na 138. Dziękuję za info na Facebooku od jednego z forumowiczów ;).

 

Zobaczcie sami: http://www.vectra.pl/repository/vectraF ... frowej.pdf

 

Ta firma robi się coraz gorsza - najpierw wysokie opłaty za dzierżawę obojętnie jakiego dekodera, następnie słynna "modernizacja" a teraz to. Nawet NC+ się opamiętało i zmniejszyło ilość kanałów niegwarantowanych do zaledwie kilku.

 

Oczywiście w momencie zmiany regulaminu, abonent ma prawo do odstąpienia od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moja babcia jeszcze nie dostała listownego rachunku, także możliwe, że w momencie wysyłania rachunków drogą listowną, poinformują o tym. Nowe dokumenty dodali w poniedziałek. Gdybym nie szukał na Facebooku Vectry informacji o nowym dekoderze, pewnie babcia by podpisała umowę niekorzystną dla siebie (czyli już tą z niegwarantowanymi).

 

A co najlepsze, mojej mamie wystawili normalnie fakturę za maj, że trzeba zapłacić - choć już było po umowie. Później przyszła faktura korygująca (gdyby mama się nie wykłóciła na infolinii, to zapewne by jej nie było), czyli niby jest ok. Ale nadany list dzień później informuje o wezwaniu do zapłaty (już sobie doliczyli 15 groszy odsetek), po telefonie na infolinię niby znowu jest ok i jeszcze raz przyjdzie korygująca. No zobaczymy, pewnie cyrk będzie trwać dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś ciekawego wynika z tej informacji w kanałach niegwarantowanych znajdują się kanały nowe z pakietu sport na ostro GINX HD, FITNESSTV, NAUTICAL CHANNEL, TRACE CHANNEL HD a nie wspomnę już o kanale FIGHTKLUB HD. ŚMIECHU WARTE.... co na to VECTRA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem jakiegoś starego modelu? Niektóre z wiekiem i kolejnymi aktualizacjami już nie wyrabiają na danym oprogramowaniu, u mnie w domu był ten sam problem. Do multiroomu wziąłem już nowszą wersję ADB i śmigał aż miło.

 

Mam 5830CDX, dekoder ma niecałe 2 lata - ale rzeczywiście kiedyś chyba działał sprawniej. Choć teraz też nie jest jakoś fatalnie (np. w porównaniu z poasterowskim KAONEM używanym przez UPC), ale mogłoby być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...