Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwonił przedstawiciel Vectry, że ma dla mnie super ofertę dodatkową, dla stałego klienta bez ponoszenia dodatkowych opłat, czyli krótko mówiąc bonus. Bonus - pomyślałem, ok, mogę wysłuchać jaką propozycję mają. Okazało się, że jest ich kilka. Po wykonaniu pytań dodatkowych do każdej z tych propozycji okazało się, że każda (!) z nich kosztuje dodatkowo 10 zł. Idiotę robią z klienta i tyle.

 

Teraz prośba do Was o radę. Płacę obecnie 122 pln. Mam w tym Platynę, Canal + HD, dekoder PVR, internet 8 MB. (Nieuczciwy) Przedstawiciel zaproponował mi za 10 zł zwiększenie prędkości internetu do 40 MB. Czy to jest Waszym zdaniem korzystna oferta? Jakiś czas temu założyłem, że owo 122 zł jest górną granicą jaką mogę zapłacić za usługi tv-internet w tym kraju. Może jednak powinienem zweryfikować swoje założenia, bo oferta Vectry jest dobra cenowo? A może jest jakaś szansa wynegocjować oprócz zwiększenia prędkości internetu np. Sport na ostro w ramach tych 10 zł więcej? Macie jakieś pozytywne doświadczenia w tym zakresie w ostatnim czasie? Może Vectra zaczęła w końcu dbać o klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś bardzo chętnie rozdawali "Sport na ostro" za 1zł.

Ofertę masz, moim zdaniem, dobrą. Biorąc pod uwagę, że w tej cenie masz Canal+ HD, którego nie da się wyhaczyć taniej, niż za 30zł (podejrzewam, że mniej więcej tyle Vectra musi zapłacić nadawcy), to warto zweryfikować swoje limity. Inna sprawa, że warto się zastanowić, czego tak naprawdę się potrzebuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szybszy internet to mógłby się przydać do pirackiego oglądania (bez zacinania) w internecie niektórych meczów piłki kopanej ;)

A z Canal + miałem takiego farta, że podpisałem kiedyś umowę za 19 pln, która przedłuża się w cyklach 6-miesięcznych i tego nie zmieniam od kilku lat. Za 6 pln dokupiłem pakiet HD i mam niezłej jakości filmy i sport z Canal+.

 

Jeśli Vectra jest skłonna do jakiś negocjacji wykraczajacych poza dostępne w internecie regulaminy, to zapytam ich czy za 10 pln nie dadzą mi szybszego internetu i multiroomu.

 

Dzięki za odpowiedź, mam świadomosć, że cena, którą płacę za ofertę Vectry jest w miarę atrakcyjna, ale dobrze jest to "usłyszeć" z drugiej klawiatury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy dzisiaj mając do wyboru platformy cyfrowe w porównywalnych cenach zdecydowalibyście się na Vectrę cyfrową?

2. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w negocjowaniu oferty przy podpisywaniu pierwszej umowy na tv cyfrową w Vectrze?

3. Czy fakt, że kable w moim bloku są w sumie od 'nowości' a więc już 15 lat i o ile wiem nic nie było modernizowane, będzie miał wpływ na jakość obrazu?

Ad1. Tak. Ponieważ jakość TV cyfrowej nie jest już ( na dziś) drastycznie gorsza od tego co oferują platformy. W zamian za nieco gorszą jakość masz w jednym kablu kanały z różnych platform. Decydując się na platformę nie masz dostępu do niektórych kanałów dostępnych tylko w danej platformie.

Dodatkowo oferta Vectry zawsze będzie tańsza niż porównywalna oferta platformy (C+, N). Ceny nie są raczej porównywalne.

Ad2. Oczywiście. Cennik z internetu należy traktować tylko orientacyjnie. Mozna sporo wynegocjować.

Ad3. Nie będzie miało wpływu. Jeśli działa analog to cyfra też będzie z powodzeniem.

 

Moi znajomi też chwalili platformy jak przesiedli się a kablowego analogu i nie płacili za nie abonamentu bo trwała promocja. Teraz wracają do Vectry bo jest sporo taniej a problemy w platofrmach też są :-).

Jeśli w Twoim mieście dopiero rusza cyfrówka do platyny możesz dostać dekoder HD bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu. Nawet nie wiem czy jest możliwość otrzymania dekodera SD do pakietu Platynowego. Obecnie chyba już nie. Trzeba negocjować i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory na jakich planuję oglądać tę telewizję, to 42" LED i 32" LCD więc nie są to raczej te wielkie rozmiary, ale na 42" już pewnie niedoskonałości z bliższej odległości będzie widać.
Nie chcę Cię straszyć, ale "niedoskonałości" SD to będzie widać nawet z DALSZEJ odległości i to nawet na 32" LCD.

Wystarczy wczytać się w posty wielu z nas. Chociaż Robert03 coś "zmiękł" ostatnio. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Czy na dzień dzisiejszy są jakieś podstawy do rozwiązania umowy z Vectrą? Mam pakiet VIP i chciałbym zmienić go na platynę.

Ewentualnie czy w najbliższym czasie zanosi się na jakieś zmiany, które dadzą podstawę do rozwiązania umowy?

Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w pierwszym poście napisałem, że trochę obawiam się tej jakości jak poczytałem Wasze posty :) Ale wygląda to porównywalnie/gorzej niż analog?

 

Gorzej niż analog w tym sensie że na kanałach cyfrowych widać artefakty - czyli skutki kastrowania jakości obrazu poprzez nadmierną kompresję którą stosuje Vectra. Mnie oso biście artefakty mocno drażnią i uważam że to nie jest TV cyfrowa tylko jakaś tymczasowa proteza - kastrat. Jeśli dla 4Fun TV średnia przepływność video wynosi 1,9 Mbit/s to o jakiej jakości my mówimy ? Dla kanału SD przy kodowaniu MPEG-2 minimum to 4 MBit/s. Kanały o takiej przepływności w Vectrze to rzadkość.

W analogu takich artefaktów nie widać ponieważ sygnał analog brany jest z cyfrowego dekodera SAT i konwertowany na analogowy. W tym procesie nie następuje obcinanie bitrate (kastrowanie przepływności przez Vectrę).

Reasumując : Gdy porównasz analog do cyfry to analog jest "mniej wyraźny" (jakby zamglony) a cyfra bardziej ostra ale za to naszpikowana artefaktami.

Niestety zjawisko artefaktów także występuje w platformach cyfrowych ale z racji kolejności źródeł sygnału (najpierw kastruje operator SAT a potem kastruje Vectra) jest tego mniej - chociaż nie można uogólniać. Są kanały które w Vectrze wyglądają lepiej niż w platformach.

Biorąc pod uwagę że na platformach cyfrowych praktycznie nie ma kanału SD (ani HD) nadającego swój sygnał poprawnie (każdy jest przycięty i skompresowany do minimum) nie ma się co dziwić że w Vectrze też cudów nie widać.

Wszystko co napisałem powyżej odnosi się wyłącznie do kanałów SD.

Kanały HD też są wykastrowane i też zdarzają się artefakty ale z racji wyższej przepływności przydzielanej dla tych kanałów zjawisko to na dziś nie jest tak bardzo widoczne i odczuwalne jak w kanałach SD. Za kilka lat gdy HD się bardziej rozpowszechni zobaczymy artefakty także na tych kanałach.

 

Telewizory na jakich planuję oglądać tę telewizję, to 42" LED i 32" LCD więc nie są to raczej te wielkie rozmiary, ale na 42" już pewnie niedoskonałości z bliższej odległości będzie widać.
Nie chcę Cię straszyć, ale "niedoskonałości" SD to będzie widać nawet z DALSZEJ odległości i to nawet na 32" LCD.

Wystarczy wczytać się w posty wielu z nas. Chociaż Robert03 coś "zmiękł" ostatnio. ;)

 

Tak. Zmiękłem gdyż jakość TV cyfrowej w Vectrze się poprawiła. Oczywiście nie jest to jakość jaka odpowiada mi w 100% ale jest już blisko tego co oferują platformy SAT.

Ponieważ platformy SAT oferują porównywalną jakość za nieporównywalne pieniądze z lekka odpuściłem :-).

 

Jeśli chodzi o niedoskonałości z bliższej odległości to widać je na każdym ekranie od 15 cali w górę. A jak masz 42 i więcej cali to i będziesz widział mankamenty w obrazie HD patrząc na ekran z odległości 2 metrów niestety... Artefakty wokół logo "w HD" to standard. Warto też zwrócić uwagę na sam odbiornik gdyż różne modele różnie radzą sobie a mankamentami obrazu. Jedne uwypuklają inne maskują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę przyznać, że coraz bardziej się znowu zastanawiam, zwłaszcza że takie TVN24 i Discovery u mnie się dosyć często ogląda... No ale nic, zobaczymy co się uda wynegocjować. Jeżeli oferta będzie dobra, to przeżyję jakieś niedoróbki :)

 

Wspomniałem o Discovery Channel jako o kanale, który nieco pikselizuje przy dynamicznych scenach, ale akurat kablówki korzystają z innego sygnału źródłowego niż platformy satelitarne. W efekcie abonenci Cyfry, Polsatu, N dość głośno narzekają, że na Discovery Channel jest "mydło" - czyli niewyraźny obraz z powodu niższej rozdzielczości.

W Vectrze i być może innych kablówkach Discovery Channel ma od kilku miesięcy pełną rozdzielczość 720x576 co widać gołym okiem. Jeszcze lepszy obraz jest na Discovery Science (tam nawet nie ma pikselozy). Chyba Animal Planet też podniósł rozdziałkę, aczkolwiek nie mam jak sprawdzić. Jedynie ID trochę nie domaga i jest zamydlony i pikselizujący...

 

Co do TVN24 - w większości jest obraz statyczny więc nie ma problemów z obrazem. Gorzej jest czasem gdy pojawiają się jakieś relacje z zatłoczonych miejsc, to wówczas pojawiają się niekorzystne efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jeszcze mam kilkanaście dni do wprowadzenia u mnie cyfrówki, to mogę sobie pozwolić na rozważanie poszczególnych scenariuszy i naszła mnie taka wątpliwość. Zakładam, że w BOK za wiele nie wynegocjuję (a interesuje mnie przynajmniej darmowa dzierżawa dekodera), więc pewnie skończy się wypowiedzeniem umowy. Czy wtedy dzwonią do każdego klienta? Bo chciałbym uniknąć sytuacji, w której wypowiedzenie dojdzie do skutku i chcąc jednak wziąć tę telewizję cyfrową od Vectry musiałbym nie dość, że płacić za dzierżawę, to jeszcze dodatkowo za ponowne 'przyłączenie'. Druga sprawa, to znalazłem umowę i od kilku lat jadę już na tych 6 miesięcznych okresach. Najbliższy kończy się w połowie marca, więc teoretycznie wypowiedzenie mógłbym składać dopiero w pierwszej połowie lutego, tak? Więc mam w tej chwili jakąkolwiek kartę przetargową w Waszej opinii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie w związku z komunikatem HDCP i czerwoną ikonką ( trókącik) na dekoderze kiedy wyłączę TV. Po wyłączeniu dekodera komunikat znika i pojawia się godzina czyli ok.

Komunikat zaczął się pojawiać jak zmieniłem zwykły kabel na hdmi.

TV samsung model 2011

 

W czym tkwi przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...