Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem ze przy nagrywaniu na PVR filmu z Polsat Film to caly film mi stopowało i pokazuja sie takie kwadraciki , czy tez tak macie ?Nie wiem czy to wina twardego dysku czy co bo top nie jest pierwszy raz .

Ja też nagrywałem ostatnio na PVR kilka filmów właśnie z kanału Polsat Film i wszystko było elegancko i dobrze,bez żadnych zakłóceń.Popróbuj jeszcze i jeżeli będzie się to powtarzało,to tel w garść i zgłaszaj,przyjdzie technik i wymieni Ci na nowy,(sprawny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oni znowu kombinują? Znowu robią przetasowanie listy kanałów, czy po prostu znowu coś kombinują, że żeby zamiast lepiej było gorzej?

 

Czy mi się wydaje, czy się poprawiła jakość? Na Canal+ widać, Arsenal - QPR mam wrażenie, że wygląda ładniej niż te dwa-trzy tygodnie temu, tak samo terach Lech z Jagiellonią. Nie wiem jak z Orange Sport, bo teraz lecą jakieś [beep]oły, ale coś mi się wydaje, że też nieco lepiej. Złudne odczucia czy rzeczywiście jest lepiej? I EPG tak lepsze, nawet na lokalnym programie mam, a nie miałem swego czasu. Na jakimś kanale, gdzie zawsze było pusto też mi się rzuciło w oczy, że jest EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest zdecydowanie lepsza od kilku tygodni. Moim zdaniem na większości kanałów porównywalna z tą sprzed modernizacji. Niestety niektóre kanały jeszcze niedomagają np. DW, BBC World czy 4 Fun TV. Widać Vectra zmieniła na lepsze algorytmy kompresji w swoich transkoderach.

Jeśli teraz planuje zmianę to z powodu jednego z trzech wariantów:

1. Upchnięcie jeszcze większej liczby kanałów w transporcie. W praktyce będzie to ozaczać powrót do nieakceptowalnej tragicznej jakości.

2. Zmniejszenie liczby kanałów w transporcie. W praktyce będzie to oznaczać jeszcze lepszą jakość kosztem zwiększenia liczby częstotliwości zajmowaną przez TV cyfrową. Mam nadzieję że tak właśnie zrobią i to jedyna słuszna droga w chwili obecnej.

3. Pozostawienie ilości kanałów w transporcie bez zmian a jedynie przeniesienie niektórych z jednego transportu do drugiego tak by ilość kanałów w transporcie z "dynamicznym" i "statycznym" obrazem była w równowadze. Teoretycznie może to przyczynić się nieznaczie do poprawienia jakości ale w praktyce nie musi bo to już przerabialiśmy w okresie maj - wrzesień 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem poprawę jakości. Szczególnie na c+ gol i weekend bo oglądam na nich mecze ligi angielskiej:). Wczoraj zauważyłem w opcji "miernik sygnału", że zmieniły się parametry siły sygnału na tunerze 1 i 2. Siła na 1 wzrosła na poziom 50% a na drugim 68-70%. Jakość bez zmian czyli 100%. Wiem, że może to nie do końca odzwierciedla faktyczne parametry sieci ale coś jest na rzeczy bo wcześniej wspomniane parametry były niższe i obraz nie była taki dobry. No i EPG działa:)

Chrup dość często mam błąd e8 na ale kino w godzinach nocnych czego vectra nie raczy zauważyć bo ciągle mi odpisują, że parametry odbioru są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem poprawę jakości. Szczególnie na c+ gol i weekend bo oglądam na nich mecze ligi angielskiej:). Wczoraj zauważyłem w opcji "miernik sygnału", że zmieniły się parametry siły sygnału na tunerze 1 i 2. Siła na 1 wzrosła na poziom 50% a na drugim 68-70%. Jakość bez zmian czyli 100%. Wiem, że może to nie do końca odzwierciedla faktyczne parametry sieci ale coś jest na rzeczy bo wcześniej wspomniane parametry były niższe i obraz nie była taki dobry. No i EPG działa:)

Chrup dość często mam błąd e8 na ale kino w godzinach nocnych czego vectra nie raczy zauważyć bo ciągle mi odpisują, że parametry odbioru są ok.

 

U mnie tez "słupki" jakości i siły się pozmieniały. Teraz na wszystkich transportach jakość jest sztywno 100% a poziom sygnału w okolicach 60%. Wcześniej niektóre transporty miały jakość niższą - od 80%-do 90%.

To nie ma jednak znaczenia dla obrazu jaki widzimy na ekranie telewizora. Jeśli parametry sygnału są na tyle dobre że obraz i dzwięk mamy płynny nie ma znaczenia czy poziom sygnału będzie 60% czy 100%. Przy 30 % poziomu sygnału też będziemy oglądać to samo i tak samo. Podobnie jest z jakością. Powyżej pewnych wartości obraz i dźwięk jest prawidłowy i nie pomoże podniesienie parametrów z 80% do 100%....

Może natomiast zaszkodzić zbyt duży poziom sygnału. Jeśli wzmacniacz budynkowy będzie wysterowany zbyt mocno i poziom sygnału znacznie przekroczy umowne 100% wtedy będziemy mieli przesterowanie zbyt silnym sygnałem głowicy dekodera gwałtownie spadnie jakość i obraz zacznie szaaattttkooowwaaććććć aż do całkowitego zaniku i pojawieniu się komunikatu "brak sygnału". Dlatego przeważnie poziom sygnału ustawiony jest bezpiecznie w okolicach 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak rok temu dyskutowaliśmy z Cyfromaniakiem ile może zająć Vectrze włączenie wszystkich kanałów Canal+ w HD. Mija rok i nic. Dzisiaj oglądam w HD mecze Legii i Evertonu- obraz żyleta, potem MU- Chelsea w SD- katastrofa. Już nie wiem co mam zrobić, w pewnym momencie miałem nadzieję, że w N-ce będzie szybko C+, ale niestety nie zanosi się na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...