Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że trzeba napisać jakieś oficjalne pisemko, czy wszystko da się zgłosić "na [beep]"? Pytam, bo z tego co wcześniej pisałeś to masz doświadczenie w tych sprawach ;) Zwrócą mi abonament za cały miesiąc? Ile trwają te wszystkie procedury?

Na [beep] ani na telefon się nic nie zgłasza bo to tak jakbyś niczego nie zgłosił. Nie ma na to dowodu i Vectra Cię oleje.

Wszystko musi być w systemie Vectry - na piśmie.

Na stronie http://www.vectra.pl zakładka kontakt i formularze kontaktowe. Tam zgłasza się wszystkie usterki techniczne a jak w ciągu kilku dni nie zostają usunięte pisze się reklamacje. Dodam jeszcze że im więcej zgłoszeń napiszesz tym trudniej Vectrze będzie odrzucić reklamację. Poprzestanie na jednym zgłoszeniu to za mało w przypadku gdy problem trwa dłużej niż 1-2 dni bo "szpece" od Vectry często "na niby" usuwają usterkę i wpisują w systemie "problem rozwiązany" a Ty o niczym nie wiesz :-). Ty problem masz dalej ale w systemie Vectry jest rozwiązany. Jeśli więc nie zgłosisz go ponownie nie uznają Ci reklamacji.

Ostatnio mocno te formularze rozbudowali (trzeba podać numer seryjny dekodera, numer karty itp.) chyba po to żeby ułatwić diagnostykę.

 

Dla mnie wyskakujący co chwila błąd E8 jest równoznaczny z brakiem sygnału (czyli usługa nie jest dostarczana) no bo jak tu oglądać TV z czymś takim. Za brak usługi za każdy dzień należy się zwrot abonamentu + kara umowna. Wszystko jest w regulaminie Vectry który każdy abonent otrzymał. Jeśli ktoś nie posiada to dostępny na stronie Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net mam a Vectry, bo ta usługa jest na dobrym poziomie, natomiast TV mam z satelity. Może i mniej jest kanałów do wyboru, ale przyznajcie się wszyscy, ile tych kanałów oglądacie w rzeczywistości? Jest kilka, lub kilkanaście, które się ogląda, więc bólu nie ma. Jakość TV w Vectra spadła na psy, więc ja za dziadostwo płacić nie będę. Może kiedyś jak się to wszystko poprawi, to wrócę do Vectra TV, teraz mnie to nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net mam a Vectry, bo ta usługa jest na dobrym poziomie, natomiast TV mam z satelity. Może i mniej jest kanałów do wyboru, ale przyznajcie się wszyscy, ile tych kanałów oglądacie w rzeczywistości? Jest kilka, lub kilkanaście, które się ogląda, więc bólu nie ma.

Tak z ciekawości do jakich kanałów HD masz dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba technicy Vectry opanowali problemy. Przez chwile na wszystkich na których były problemy był napis "kanał kodowany" i od powrotu jest chyba OK

 

Wiesz tu tez dylemat która platformę wybrać nSport - tylko w N (LM), Polsat Sport (CP) i Canal+ (Ligi zagraniczne piłkarskie i Ekstraklasa). Może C+N po fuzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam N na Kartę HD i Cyfrowy Polsat z trzema pakietami Familijny, sport na ostro i premium hd, więc możesz zobaczyć na stronach internetowych jakie są dostępne tam kanały HD. W N na Kartę HD mam dwa pakiety oprócz Npremium HD (4 kanały hd)

Sorry za ciekawskość(taką mam naturę...), ile płacisz łącznie z internetem? I czy jest różnica w jakości programów w N-ce i CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka może być różnica, jak 95% kanałów obecnie to wspólny przekaz dla wszystkich platform.. TVP1 czy TVP2 w SD leci z Cyfry, TVNy wszystkie też sa brane z tego samego transpondera ITI, AXNy nadaje w beznadziejnej jakości Polsat, Filmboxy znów Cyfra+ i można tak długo..

 

Podobnie zresztą jest w kablówkach, nieliczne kanały (TVS HD, TVP1 i TVP2 HD w Vectrze czy Czwórka z Wizją w UPC itd) są brane światłowodem, jeszcze inne (np. HBO) z bezpośrednich dosyłów z jakiś bardziej egzotycznych pozycji satelitarnych, a 1/3 oferty to ten sam przekaz, który mają abonenci platform satelitarnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między tym co udostępnia swoim abonentom Vectra, a tym co odbieram z satelity jest nieporównywalna. Odbieram programy w jakości w jakiej sa nadawane. Vectra odbierany sygnał pogarsza, (uszczupla), i taki puszcza w kabel. Mnie taka jakość nie interesuje. Wolę mieć mniej kanałów,ale za to w oryginalnej jakości, choć jak wiadomo nie zawsze jest ta jakość najlepsza, ale wiem, że taka jakość jest od nadawcy. Tą nie zawsze dobrą jakość Vectra też oskubała i wpuszcza w kabel.Płacę tyle ile można zobaczyć na stronach platform cyfrowych za pakiety o których wspomniałem, że mam. A że zapłaciłem za rok z góry, to tym sobie już głowy nie zawracam. Z Vectrą podpisałem umowę na jeden rok na internet 20 mb i płacę jej 59,00zł miesięcznie. Ale na rezygnację z Vectry miał też wpływ marnej jakości dekodery, które ciągle się wieszają itp, i obojętne czy ogłądasz programy, czy też dekoder masz wyłączony, to dekoder pobiera 20watt. Dziś ekonomia ma górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o dekodery w Vectrze, to uważam że są bardzo dobre. Od 4 lat mam pvr- nigdy mi się nie zawiesił, już nie mówiąc o zdecydowanej przewadze nad powszechnie chwalonym turbodekorem N-ki(możliwość nagrywania dwóch programów jednocześnie, czy własna numeracja ulubionych programów). Dla mnie ważne jest również to, że w razie jakiejkolwiek awarii dzwonię po technika i problem z głowy. Jak widzisz w stopce jestem również abonentem N-ki i coraz częściej skłaniam się do pozostania tylko w Vectrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ilu abonentów, tyle opinii. Arkan, wyraziłeś swoją opinię na temat dekoderów. Nie wmawiaj mi swoich ocen tych dekoderów. Wyraziłeś swoja opinię i ja swoją. Przy tym zostajemy!!!!

 

PS. Nie interesują mnie dekodery od platform cyfrowych. Stać mnie na własny dobry dekoder satelitarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery od vectry sa naprawde dobre. Pewnie, ze na tylu abonentow trafi sie % wadliwego towaru. Tak ja uwazam. Mialem z upc mediaboxa i w ciagu 2 lat wymienialem go 4 razy bo padal na amen. Z vectra jestem ponad 1.5 roku i nawet jednego zawieszenia nie odnotowalem. Jedyna rzecz jaka mnie irytuje to pilot bo jak np. naciskam "przewin" to przerzuca mi na inny kanal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media2.pl/media/96773-Kanaly-HD- ... a-UPC.html

Coraz więcej kanałów HD tylko cieszy, jeszcze tylko uzupełnienie paczki Canal+HD i Fox HD i będzie przepięknie. Nawet jeśli jakość HD pozostawia trochę do życzenia, to jednak ich przewaga nad kanałami SD jest nie do podważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym się bardzo cieszył, gdyby AXN wrzucili w HD, tego mi najbardziej brakuje, bo AXN często dosyć oglądam. Szczerze mówiąc nie mogę uwierzyć, że ogólnie to ok. 60 kanałów w HD już jest, a w Vectrze 36, mimo iż mam dostęp do 23 kanałów (może kiedyś się uda i Canal+ w HD, na razie muszę czekać aż umowa się skończy). Pamiętam jak było tylko TVN HD i to chyba było wszystko, a teraz dostępne 36. Rozrasta się ;)

 

Szkoda tylko, że tą jakość zaniżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej kanałów w HD oznacza pogarzanie każdego z nich. Bitrate będzie cięty do bólu gdyż pojemność transponderów SAT i miejsca w kablu jest ograniczona. Za 2-3 lata będziemy mieli jakość HD podobną do dzisiejszego SD. Czyli mnóstwo artefaktów. Róznica będzie jedynie w tym że HD będzie w większej rozdzielczości :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jednak przy stałym abonamencie od 2 lat (dzięki dobrej umowie promocyjnej) uzyskałem dostęp do najważniejszych kanałów ogólnotematycznych w HD (TVP1, TVP2, TVN, Polsat) i dość konkretnych stacji tematycznych w HD, które są niezaprzeczalnie w bardzo dobrej jakości. O jakości SD w Vectrze można mówić różnie, ale co do HD to raczej nie jest chyba gorzej niż na satelicie. W tym temacie większą szkodę wyrządza kompresja sat niż transkodery Vectrowskie (np Fox Life HD z tp. Cyfrowego Polsatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej kanałów w HD oznacza pogarzanie każdego z nich. Bitrate będzie cięty do bólu gdyż pojemność transponderów SAT i miejsca w kablu jest ograniczona. Za 2-3 lata będziemy mieli jakość HD podobną do dzisiejszego SD. Czyli mnóstwo artefaktów. Róznica będzie jedynie w tym że HD będzie w większej rozdzielczości :-).

Nie wybiegajmy tak daleko w przyszłość, na razie jeśli chodzi o jakość kanałów HD jest naprawdę dobrze, więc carpe diem:-). Ja ostatnio robiłem eksperyment z nagrywaniem dwugodzinnych programów na niektórych stacjach HD i nie jest źle- oczywiście najlepiej wypadają Canal+HD i TVPHD( zajmują na dysku co najmniej 4-5 razy więcej miejsca niż kanały SD), troszkę gorzej Travel Channel HD i Viasat Nature/History HD(około 3 razy lepiej). Dlatego tak mi zależy na Canal+ gol i weekend HD, bo jakość jest nieporównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że 2 godzinny program HD nagrany z Travel Channel HD zajmuje mniej miejsca niż tyle samo trwający film z C+ HD wcale nie oznacza, że program będzie w gorszej jakości. Trochę też zależy od samego źródła audycji, kodeków stosowanych przez różnych nadawców (można by to ująć pewnie profesjonalniej). Travel Channel HD nie wymaga tyle bitrate co C+ podczas filmu akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakości SD w Vectrze można mówić różnie, ale co do HD to raczej nie jest chyba gorzej niż na satelicie. W tym temacie większą szkodę wyrządza kompresja sat niż transkodery Vectrowskie (np Fox Life HD z tp. Cyfrowego Polsatu).

 

Moim zdaniem do HD czepiać się nie można. W SD także jest lepiej niż jeszcze miesiąc temu. Na coś więc zdały się uwagi, reklamacie itp itd :-).

 

Myślę egoistycznie, ale jak dla mnie to za te 2-3 lata wywalić kanały SD i zostawić tylko HD, nie można zostawać z tyłu IMO. Teraz za wcześnie, ale za jakiś czas czemu nie.

 

Już dziś można wyrzucić wszystkie duble kanałów HD które niepotrzebnie zajmują miejsce. Trochę tego jest.... 30 kanałów przy obecnym podziale może zwolnić 2,5 transportu. To daje miejsce dla kolejnych 12-15 kanałów HD.

To niestety wymaga wymiany wszystkich dekoderów SD których niestety jest najwięcej i dzięki odpowiedniej polityce Vectry ciągle przybywa i będzie przybywać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się mnie kanały HD nie interesują po drugie dekoder HD jest dodatkowo płatny wiec myślisz ze ludzie będą płacić za niego? Jak sobie wyobrazasz wyłaczenie Polsatu, TVN ,TVP 1 i 2, TVN7. Póki co to można co najwyżej Ale Kino+ SD wycofać od stycznia no i może Fox Life czyli kanały z platyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś N-ce udało się spowodować, że jej abonenci mają dekodery HD. A w Vectrze przy przedłużaniu umowy możesz spokojnie dostać dekoder HD gratis.

Informacja Vectry z facebooka: Już w najbliższą niedzielę CANAL+ cały dzień w otwartym oknie. Zobaczyć będzie można m.in. dwa premierowe odcinki nowego serialu "Misja Afganistan".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...