Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu miałeś może komunikat że były zmiany na liście kanałów. Normalnie tego nie widać, ale zmieniono rozkład kanałów na częstotliwościach (niestety poupychano je kosztem jakości - miejmy nadzieję, że tymczasowo). Jeżeli więc np zmieniono częstotliwość kanału TVP1 to dekoder zrozumiało to tak jakby usunięto TVP1. "Nowe" TVP1 na innej częstotliwości jest tak jakby innym kanałem. Trzeba więc anulować rezerwację nagrania i zrobić nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectrowicze :) mam problem, a dokładnie mój sąsiad, który posiada Vectrę.

 

Otóż na ekranie pojawił mu się komunikat BŁĄD E0 i cos tam w stylu sprawdź czy dekoder dobrze jest podłączony?

 

Sprawdziliśmy kabel euro, antenowy, wszystko gra, w czym leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectro niech Cię [beep] z brakiem polsatow. Muszę lazic po podejrzanych stronach i szukać streamu :/

 

 

Chyba wiedziałeś na co podpisujesz umowę? Trzeba było wybrać Cyfrowy Polsat, jak tak bardzo chcesz ich kanały.

 

To, że wiedziałem, na co podpisuję umowę, nie znaczy, że nie mogę wymagać od dostawcy poprawy w kwestii dostępności kanałów. Jeśli jest jakiś problem, to należy o nim mówić. Rynek usług tv stale się rozwija. Kto nie idzie naprzód, ten się cofa.

 

Walki koksa nie mogłem zobaczyć normalnie w tv, więc narzekam i nie potrzebuję do tego twojej zgody kolego sympatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpion- 100% poparcia, jedyna sieć kablowa bez kanałów sportowych Polsatu! Absolutnie mamy prawo narzekać!

 

Tylko, że to narzekanie jest mało konstruktywne. Ciągle tylko narzekania i narzekania, bo nie ma Polsatów. Nie ma wielu kanałów, które bym chciał i nie narzekam. Czas może przestać uprawiać narodowy sport Polaków, czyli narzekanie.

 

 

 

scorpion problemem byłoby, gdyby nie dodawali żadnych nowych kanałów. Problemem jest pogorszenie jakości niektórych kanałów. Nie szukaj problemów tam, gdzie ich nie ma. Ja nie mam ochoty patrzeć na twoje narzekania, które na dodatek wyrażasz w dość prostacki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectrowicze :) mam problem, a dokładnie mój sąsiad, który posiada Vectrę.

 

Otóż na ekranie pojawił mu się komunikat BŁĄD E0 i cos tam w stylu sprawdź czy dekoder dobrze jest podłączony?

 

Sprawdziliśmy kabel euro, antenowy, wszystko gra, w czym leży problem?

 

Mam ten sam problem na wiekszosci kanalow HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że po zmianach numerów kanałów generalnie pogorszyła się jakość.

Nie mam tu na myśli szatkowania które np. pojawia się na kanale Boomerang. Chodzi mi o nadmierną kompresję obrazu i pikselozę nawet w mało dynamicznych scenach. Bardzo pogorszył się TVP1,2, TVN CNBC, Discovery a TLC wygląda jak filmik z youtube. W tym momencie lepsza jakość jest w analogu.

Porównując jakość TVP1,2 Vectry i z MUX-3 to różnica jest kolosalna. Nie dość że w DVB-T jest lepsza ostrość to jeszcze nie ma pikseli.

Taka jakość jest na chwilę obecną nieackeptowalna.

Odbiór na panoramicznym telewizorze CRT 32 Philips dekoder 3830CD oraz Wiwa HD50 + antena na dachu.

Mam nadzieję że to okres przejściowy bo prace się jeszcze nie zakończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam dekoder hd PVR i mam pytanie. Czy możliwe jest oglądanie programów TVP z audiodeskrypcją? Z tego co wiem powinien to być dodatkowy kanał fonii. Szukałem czegoś takiego w menu dekodera ale nie znalazłem. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson problemem byłoby, gdyby nie dodawali żadnych nowych kanałów. Problemem jest pogorszenie jakości niektórych kanałów. Nie szukaj problemów tam, gdzie ich nie ma. Ja nie mam ochoty patrzeć na twoje narzekania, które na dodatek wyrażasz w dość prostacki sposób.

Jakie moje narzekania? Chyba Ci się coś pochrzaniło, człowieku, bo ja tu nigdzie nie narzekałem. Proponuję, żebyś kierował swoje inwektywy pod właściwy adres. Chyba że narzekaniem nazywasz moje zdanie o wydumanych opłatach za dekoder HD i PVR. Poza tym jestem tu jednym z najmniej narzekających użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam dekoder hd PVR i mam pytanie. Czy możliwe jest oglądanie programów TVP z audiodeskrypcją? Z tego co wiem powinien to być dodatkowy kanał fonii. Szukałem czegoś takiego w menu dekodera ale nie znalazłem. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

 

Z tego co pamiętam, nie ma dostępnej dodatkowej fonii na TVP1, TVP2. Możnaby dopytać kogoś z Vectry, np na Facebooku czy aby na pewno w stacji czołowej ktoś nie zapomniał dodać drugiego strumienia audio. Możliwe też że odgórnie przekaz z którego korzystają kablówki nie posiada fonii z audiodeskrypcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza jakość kanałów wynika z tego, że zastosowano modulację QAM 64 zamiast obecnej QAM 256. Dla mnie też już bardziej opłaca się oglądać analog.

No dobra, niech sobie zmieniają jak im pasuje ale jakośc powinna się poprawiać a nie pogorszyć.

Za jakośc "youtube'a" płacić nie zamierzam. Obecnnie DVB-T bije na głowę jakość z Vectry.

Ja rozumiem że "cyfrowa jakość" oznacza "pikseloza na ekranie jak na youtube" ale bez przesady :-). Mam telewizor kineskopowy ciekawe co widzą posiadacze Full HD :-).

Miejsca w kablu jest dosyć, na przepustowości oszczędzać nie muszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam dekoder hd PVR i mam pytanie. Czy możliwe jest oglądanie programów TVP z audiodeskrypcją? Z tego co wiem powinien to być dodatkowy kanał fonii. Szukałem czegoś takiego w menu dekodera ale nie znalazłem. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

 

Z tego co pamiętam, nie ma dostępnej dodatkowej fonii na TVP1, TVP2. Możnaby dopytać kogoś z Vectry, np na Facebooku czy aby na pewno w stacji czołowej ktoś nie zapomniał dodać drugiego strumienia audio. Możliwe też że odgórnie przekaz z którego korzystają kablówki nie posiada fonii z audiodeskrypcją.

Dziękuję za odpowiedź. Napewno ich zapytam. Myślę, że nie jestem jedynym niewidomym, który chce oglądać filmy z audiodeskrypcją przez dekoder Vectry. Jest taka możliwość w ntc, więc powinna być też w kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza jakość kanałów wynika z tego, że zastosowano modulację QAM 64 zamiast obecnej QAM 256. Dla mnie też już bardziej opłaca się oglądać analog.

No dobra, niech sobie zmieniają jak im pasuje ale jakośc powinna się poprawiać a nie pogorszyć.

Za jakośc "youtube'a" płacić nie zamierzam. Obecnnie DVB-T bije na głowę jakość z Vectry.

Ja rozumiem że "cyfrowa jakość" oznacza "pikseloza na ekranie jak na youtube" ale bez przesady :-). Mam telewizor kineskopowy ciekawe co widzą posiadacze Full HD :-).

Miejsca w kablu jest dosyć, na przepustowości oszczędzać nie muszą...

 

Dołączam do tych, co zauważyli spadek jakości. Sprawdźcie kanały Discovery SD (głównie science) - przecież to jakieś nieporozumienie jest. Myślałem, że to jakiś jeden program tak ma, ale okazało się, że taka pikseloza występuje na tym kanale przez całą dobę. Czy ktoś z dekoderem SD może sprawdzić bitrate na tym kanale i podać go tutaj? To jest przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do tych, co zauważyli spadek jakości. Sprawdźcie kanały Discovery SD (głównie science) - przecież to jakieś nieporozumienie jest. Myślałem, że to jakiś jeden program tak ma, ale okazało się, że taka pikseloza występuje na tym kanale przez całą dobę. Czy ktoś z dekoderem SD może sprawdzić bitrate na tym kanale i podać go tutaj? To jest przegięcie.

Discovery Chanel i Discovery World około 1,7 Mb/s, Discovery Science - 2 Mb/s, ID Investigation Discovery - 3 Mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...