Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, w oficjalnym piśmie:

 

"Jednocześnie informujemy, że nadawca programu "Czwórka Polskie Radio" zaprzestaje jego emisji z dniem 31.05.2012 r."

 

Poniżej informacja, że w braku akceptacji nowej oferty można ją rozwiązać z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

 

Co ciekawe, chyba po raz pierwszy napisali również: "Programy TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls są przeznaczone do powszechnego i nieodpłatnego odbioru, również w sposób cyfrowy, drogą rozsiewczą naziemną". To w takim razie powinni również odkodować je w odbiorze cyfrowym, a jak chce się to na TV odbierać bez dekodera, to i tak musi być podłączony, aby TV znalazł również listę kanałów cyfrowych, więc ci, co nie mają abonamentu w Vectrze to nie odbiorą tych programów przez Vectrę.

 

Już mam od piątku ten list. Dodatkowo jest ulotka o TTV, Euro 2012 i kartki, jak w razie zaniku programów cyfrowych (modernizacja sieci) ustawić te programy na nowo w dekoderze SD Technisat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Programy TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls są przeznaczone do powszechnego i nieodpłatnego odbioru, również w sposób cyfrowy, drogą rozsiewczą naziemną".

No może jak tak napisali to dostaniemy dostęp do kanałów nadawanych naziemnie najbardziej zależy mi na polsat sport news i tvp 1 i 2 w hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w oficjalnym piśmie:

Co ciekawe, chyba po raz pierwszy napisali również: "Programy TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls są przeznaczone do powszechnego i nieodpłatnego odbioru, również w sposób cyfrowy, drogą rozsiewczą naziemną". To w takim razie powinni również odkodować je w odbiorze cyfrowym, a jak chce się to na TV odbierać bez dekodera, to i tak musi być podłączony, aby TV znalazł również listę kanałów cyfrowych, więc ci, co nie mają abonamentu w Vectrze to nie odbiorą tych programów przez Vectrę.

 

Takie informacje były na ulotkach Vectry w całym 2011 roku. To nie jest nowość. W myśl przepisów ten zapis musi być umieszczany przez operatorów telewizyjnych. Proszę zwrócić jednak uwagę iż dotyczy to tylko kanałów które posiadają koncesję na nadawanie naziemne analogowe. Oznacza to tylko tyle że te kanały są dostępne w Vectrze bez dodatkowych opłat (są za darmo w każdej ofercie programowej).

Nie ma co liczyć na odkodowanie tych kanałów i możlowość odbioru bez dekodera w sieci Vectra - pytałem ich o to 2 tyg. temu.

Nie ma też co liczyć na Polsat Sport News. W myśl przepisów jak wyżej ten kanał "nie jest przeznaczony do powszechnego i nieodpłatnego odbioru" gdyż nie posiada koncesji na nadawanie analogowe. Podobnie jest z TTV, TV6, Eska, Polo itp. Obawiam się że podobną sztuczką będzie sprawa z TVP1,2HD :-). One mogą być w ofercie ale nie muszą.

 

Jestem mocno "uczulony" na wszelką korespondencję od Vectry ( a raczej jej brak) gdyż przez ostatnie półtora roku nie otrzymywałem żadnych informacji nt. zmian w ofercie programowej czy wprowadzanych podwyżek. Dlatego ilość pism i reklamacji w tym temacie do nich nie miała końca. Teraz obawiam się że sytuacja może się znowu powtórzyć bo Vectra bardzo skrupulatnie potrafi tylko naliczać noty odestkowe za niesłusznie naliczanie opłat za nic.

Z resztą znowu naliczyli mi jakieś 9 zł "gratis" za nic. Może za to że jestem ich abonentem ? :-) dlatego rozważam rozwiązanie umowy którą niedawno zawarłem bo mam dosyć tego dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego pozostanie oglądanie meczów na EURO w HD tylko na TVP HD (chyba były plany transmisji?).

 

Mam pytanie jak będzie w przyszłości wyglądała sytuacja z sygnałem analogowym w Vectrze ? Są już jakieś informacje na ten temat ? Czy sygnał analogowy w Vectrze zniknie zupełnie czy zostanie po prostu odchudzony do "podstawy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź dostała spółdzielnia mieszkaniowa z Białymstoku z Vectry:

 

"VECTRA S.A. uprzejmie informuje, że:

-po 31.07.2013 roku będziemy świadczyć w sieci kablowej pakiet analogowy, zgodnie z umową,

-pod koniec 2012 roku planujemy wprowadzenie cyfrowego pakietu stalowego DTV z

kilkunastoma podstawowymi programami wraz z dekoderem, z umową indywidualną z VECTRA S.A.,

z możliwością włączania dodatkowych programów (pakietów) zgodnie z ofertą handlową wg

indywidualnych upodobań (za dodatkową opłatą)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego pozostanie oglądanie meczów na EURO w HD tylko na TVP HD (chyba były plany transmisji?).

 

Mam pytanie jak będzie w przyszłości wyglądała sytuacja z sygnałem analogowym w Vectrze ? Są już jakieś informacje na ten temat ? Czy sygnał analogowy w Vectrze zniknie zupełnie czy zostanie po prostu odchudzony do "podstawy" ?

Nie ma konkretnych oficjalnych informacji na ten temat. Trzeba mieć na uwadze iż oferta analogowa "rządzi się własnymi prawami" i nie jest narzucona centralnie. W każdym mieście jest osobna stacja czołowa i różna oferta programowa. W myśl obowiązujących przepisów kablówki nie muszą wyłączać nadawania analogowego. To zależy jedynie od ich własnej polityki.

Napewno analog nie zostanie wyłączony w 2013 roku natomiast należy się spodziewać jego stopniowego odchudzania zwłaszcza po wprowadzeniu cyfrowego "pakieru AZART" ( czy stalowego jak kto woli). Wszystko zależy od tego ilu klientów przejdzie na odbiór cyfrowy. Na razie zaledwie 50% abonentów Vectry odbiera programy cyfrowe więc można się domyśleć że analog jeszcze długo pozostanie w niezmienionej formie (http://www.vectra.pl/pdf/aktualnosci/ve ... frowej.pdf).

Zapał przechodzenia na cyfrę mocno studzi konieczność posiadania dekodera i ponoszenia dodatkowych opłat z tym związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy przechodzeniu z dekodera SD na HD jest wymagana wymiana gniazdka antenowego - nie mam internetu ani innych usług, tylko samą TV?

Chodzi mi o to czy dekoder HD będę mógł sam podłączyć, mam zwykłe gniazdko antenowe, jeszcze z czasów analogowych.

I jeszcze jedno - czy ktoś z Wrocławia ugrał coś przy nowej umowie czy wszystko zgodnie z cennikiem, bo panie w BOK mówią, że same niczego nie mogą, o wszystkim decyduje Gdynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w Twoim przypadku będzie konieczność wymiany gniazdka na takie które przepuszcza wstecz tzw. kanał zwrotny.

Dekodera HD nie dostaniesz do samodzielnego podłączenia. Jest procedura i tylko technik Vectry może to zrobić (przynajmniej w moim mieście tak jest). Dodatkowo dekoder HD podłącza się kablem na złączki F a nie zwykłe wtyczki IEC jak miałeś do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w Twoim przypadku będzie konieczność wymiany gniazdka na takie które przepuszcza wstecz tzw. kanał zwrotny.

To mnie trochę zmartwiło, bo myślałem, że będę mógł wziąć dekoder na siebie i ewentualnie zamienić się z moją mamą na dekodery (od niej wziąć SD, a jej podłączyć ten mój HD), bo mnie HD nie jest potrzebny. :(

Czy taki dekoder HD nie będzie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> ziupo

Masz 30 dni od dnia otrzymania pisemnego powiadomienia o zmianie lub modyfikacji usłg - pkt 4.6 regulaminu, który warto przeczytać.

Też zastanawiam się nad wypowiedzeniem umowy po raz drugi w przeciągu pół roku, ale ze względu na fatalną jakość przekazu ... niektórych programów nie da się oglądać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano po włączeniu dekodera dostałem wiadomość że zmienia się lista kanałów zostały wyłączone większość kanałów cyfrowych i ponownie zostały włączone tylko parę tych kanałów nie działa i brakuje na nich EPG a i po wysunięciu karty te kanały działają a na innych piszę że brak karty to samo było z kanałami radiowymi wszystkie usunięte i wszystkie dodane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w Twoim przypadku będzie konieczność wymiany gniazdka na takie które przepuszcza wstecz tzw. kanał zwrotny.

To mnie trochę zmartwiło, bo myślałem, że będę mógł wziąć dekoder na siebie i ewentualnie zamienić się z moją mamą na dekodery (od niej wziąć SD, a jej podłączyć ten mój HD), bo mnie HD nie jest potrzebny. :(

Czy taki dekoder HD nie będzie działał?

Technicznie rzecz biorąc możesz tak zrobić.

Dekoder HD będzie działał gdy podłączysz go klasycznie bez wymiany gniazdka. Możesz go też przenieść do innego domu czy bloku. W przypadku braku kanału zwrotnego mogą nie działać przyszłe funkcje takie jak VOD czy internet. Oglądać TV normalnie będzie można.Zastanawiam się tylko po co tak kombinować.

Jeśli tobie HD nie jest potrzebny a mamie tak to niech mama weźmie sobie HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie problemów z kanałami to przecież Vectra zapowiadała, że dziś i jutro mają trwać prace modernizacyjne sieci i może się taka sytuacja zdarzyć. Zobaczcie info na "setkach".

Trzeba wyłączyć i włączyć dekoder, a jak to nie pomoże to ponownie wyszukać kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku kanały pojawiły się automatycznie (komunikat o dodaniu "nowych" kanałów).

Problem był tylko w tym, iż programy miałem poukładane po swojemu i te "nowe" kanały musiałem na nowo dodać i poukładać.

Również brak EPG na "nowych" kanałach

 

Mam pytanie czy ktoś ma problem z kanałem TVS HD - cały czas szatkuje - nie można oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...