Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że dobrze. Wszystkie kanały powinny mieć taką jakość jak mają dzisiejsze kanały ze znaczkiem HD.

Problem w tym że gdyby nadawano kanały SD o właściwych parametrach jakość byłaby bardzo zbliżona do tego co dziś nadawane jest ze znaczkiem HD i nikt nie oczekiwałby znaczka HD na ekranie. Za to kanały nadawane w HD miałyby "idealną" jakość - taką jak widzimy na filmach prezentacyjnych puszczanych z płyt blue-ray w sklepach ze sprzętem RTV.

Jak widać w praktyce teoria teorią a za siermięgę się płaci a klient się cieszy że mu wstawili "HD" :-)

To co dziś oglądamy wygląda tak:

- Kanały ze znaczkiem HD są w jakości SD

- kanały bez znaczka HD są poniżej jakości SD (napisałbym jakość skompresowanego DIViX albo jakość "youtube" jak kto woli).

HD jest w naszych marzeniach i filmach demonstracyjnych na płytach blue-ray.

 

Żeby było sprawiedliwie to napiszę że dotyczy to nie tylko Vectry ale wszystkich kablówek a najbardziej satelitarnych platform cyfrowych które są na początku tego łańcucha pokarmowego i także taki kit wciskają swoim abonentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN HD tak się rozwinął , że całą ramówkę ma w HD . Jakość jest teraz taka sama jak na TVP HD :)

No a co się stanie gdy już wszystkie kanały przejdą na HD a SD zniknie (m.in. obecnie nadawany w sd TVN)? Średni sens ma prowadzenie dwóch identycznych równolgełych kanałów tylko ze względu na różnicę jakości w sieci kablowej gdzie niemal wszyscy mają dkoder HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co się stanie gdy już wszystkie kanały przejdą na HD a SD zniknie (m.in. obecnie nadawany w sd TVN)? Średni sens ma prowadzenie dwóch identycznych równolgełych kanałów tylko ze względu na różnicę jakości w sieci kablowej gdzie niemal wszyscy mają dkoder HD.

Zanim wszystkie kanały przejdą na HD to jeszcze sporo czasu minie a być może do tego czasu nie będzie już telewizji jako medium w tej formie jaką mamy dziś.

Nadawanie programów podwójnie ma sens i jest to konkretna wymierna kasa w postaci oszczędności dla operatora. Miejsca w kablu jest dosyć więc póki co można wszystko podwójnie nadawać. Wielu abonentów posiada dekoder SD i ten stan jeszcze jakiś czas zapewne się utrzyma. Są miasta gdzie nie ma jeszcze cyfry i tam w pierwszej kolejności i bez dodatkowych opłat są oferowane dekodery SD ( większość używanych wcześniej przez innych abonentów w innych miastach).

W moim mieście bardzo duża część abonentów posiada dekoder SD gdyż dopłaty do HD są absurdalne. Pozatym do pakietu złotego posiadanie dekodera HD mija się z celem. Dla 2 programów nie warto. Ja osobiście nie znam nikogo (prócz siebie) kto miałby dekoder HD z Vectry :-).

To tylko tak się wydaje że wszyscy "podniecają" się jakością HD. W praktyce podnieta spada jak trzeba bulić 10 PLN extra lub podpisywać umowę na 3 lata tylko po to żeby mieć dekoder HD - czyli płacenie za nic.

Ja mam platynę i powiem szczerze że gdyby nie dali mi dekodera HD bez opłat to wziąłbym SD.

Jestem ciekaw co zrobi Vectra po zmianach programowych gdy duża liczba abonentów nie będzie miała dostępu do "nowych" kanałów HD ze względu na brak stosownego odbiornika :-). Może puszczą TVP HD z downscallingiem do SD ? :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co się stanie gdy już wszystkie kanały przejdą na HD a SD zniknie (m.in. obecnie nadawany w sd TVN)? Średni sens ma prowadzenie dwóch identycznych równolgełych kanałów tylko ze względu na różnicę jakości w sieci kablowej gdzie niemal wszyscy mają dkoder HD.

Ja mam platynę i powiem szczerze że gdyby nie dali mi dekodera HD bez opłat to wziąłbym SD. Jestem ciekaw co zrobi Vectra po zmianach programowych gdy duża liczba abonentów nie będzie miała dostępu do "nowych" kanałów HD ze względu na brak stosownego odbiornika :-). Może puszczą TVP HD z downscallingiem do SD ? :-) :-) :-)

Nie jestem na bieżąco w temacie, gdyż ostatni raz umowę z Vectrą przedłużałem 2 lata temu. Wiem z dotychczasowych doświadczeń natomiast tyle, że wraz z przedłużeniem umowy, abonent automatycznie ma dwojakiego rodzaju wybór: płacić relatywnie więcej zostając przy dotychczasowych warunkach (poziomie usług, liczbie usług itd), lub płacić tyle samo albo nawet relatywie mniej i zmienić coś w strukturze swoich usług (modyfikacja umowy na rzecz przejścia na nowe warunki korzystania z paczek usług), np dodać nową uslugę do pakietu lub wymienić dekoder SD na nowy HD. Dwa lata temu wybrałem właśnie ten drugi wariant.Płacę chyba tyle samo, albo i o 2zł mniej a zamiast dotychczasowych kanałów SD mam dostęp do HD dzięki wymianie dekodera. Sądzę że tak samo postąpi większość abonentów. O widzów HD Vectra przy tego typu polityce nie musi się zatem martwić. Nie wiem czy jest tak wszędzie i zawsze, ale ja doświadczyłem tego już kilkukrotnie w swoim długim życiu abonenckim tej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są miasta gdzie nie ma jeszcze cyfry i tam w pierwszej kolejności i bez dodatkowych opłat są oferowane dekodery SD ( większość używanych wcześniej przez innych abonentów w innych miastach).

A jaki sens jest oferować dekodery SD skoro jeszcze cyfrowo tam jeszcze nie nadają :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z paroma osobami co posiadają pakiet złoty,ale twierdzą dopóki Vectra będzie pobierała opłate za dzierżawe zwykłych dekoderów HD,pozostaną nadal przy SD.To zdzierstwo żeby pobierać tak wysoką opłate.

Ja mam pakiet złoty i za dekoder pvr nie płacę ani złotówki. Wystarczy dobrze negocjować podczas wycofania jakiegoś kanału, a to w Vectrze jest bardzo częste. A tak z innej beczki znowu techników zaskoczyła zmiana czasu- nic nie można normalnie nagrać, ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet złoty i za dekoder pvr nie płacę ani złotówki. Wystarczy dobrze negocjować podczas wycofania jakiegoś kanału, a to w Vectrze jest bardzo częste.

 

Oczywiście. Negocjować zawsze warto, ale łatwiejsze jest pole do negocjacji jak prócz Złotego ma się coś jeszcze. Zawsze gdzieś jest dolna granica w negocjacjach.

Jak ma się tylko złoty i umowę na 12 miesięcy to Vectra nie jest zainteresowana negocjacjami i często odpuszcza klienta (znam takie przypadki :-)). Za abonament 45 PLN/mies. z umową na rok nie dadzą dekodera HD bez opłat :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Rozmawiałem w tygodniu z konsultantem i powiedział mi, że opłata jest za dzierżawę bez zmian

Ewentualnie podpisanie nowej umowy np. Platynowy + 24mb/s - 119zł (teraz posiadam Złoty Sd + 24Mb/s - 99zł)

Niestety jest to delikatna "ściema" bo sam mówił (i jest to powszechnie znane), że opłata za dzierżawę jest wliczona w abonamencie.

Nie wiadomo jakie będą promocję od 1 kwietnia...

Dekodery HD powinny być za darmo tak jak w platformach cyfrowych !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...