Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Opłaci się,bo jedynie za 5,00zł więcej ma się kilkanaście dość ciekawych nowych kanałów w tym aż 12 w wersji HD,których w tym mocno okrojonym Pakiecie Złotym nie uświadczysz.

Tylko, że samo istnienie iluśtam kanałów mi nic nie daje, bo ich i tak nie oglądam, chociaż mam je teraz na próbę. Po prostu mnie nie interesują tamte programy, tak samo jak większość zagranicznych, muzycznych, sportowych etc.

A poza tym nie 5zł tylko 10zł, ponieważ nie korzystam z innych usług tego dostawcy - telefon mam za darmo, a internet od lokalnego dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO VECTRY 0-1:

Proszę wreszcie obudzić się ze snu zimowego i udzielić dokładnych,konkretnych odpowiedzi na wypunktowane pytania.Czas już skończyć z Tą wielką tajemnicą,negocjacje z nadawcami są już chyba na ukończeniu,plany i zamierzenia VECTRY na najbliższy czas są na pewno Ci znane.A więc:

 

Oczekuję konkretnych odpowiedzi na pytania (podaje je w punktach dla ułatwienia) :

1).Czy będą zmiany w ofercie wiosennej i od kiedy?

2).Jakich nowych kanałów TV możemy się spodziewać?

3).Od kiedy zostanie uruchomiona usługa VOD ?

4).Kiedy pojawi się nowa strona www.VECTRY w internecie?

5).Czy będą dostępne nowe propozycje "paczek" usług i nowy konfigurator umożliwiający dowolne i optymalne skonfigurowanie abonentowi odpowiedniej "paczki"?

6).Czy macie zamiar zlikwidować lub całkowicie zmienić kanał VECTRA Media TV (na którym lecą na okrągło jedynie 3 komunikaty) i na bieżąco aktualizować informacje na kanale VECTRA INFO?

Chyba dokładne odpowiedzi na te pytania nie przekraczają Twoich możliwości i nie są niczym ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie do użytkowników.

Czy dekoder HD PVR umożliwia jednoczesne oglądanie jednego kanału, a nagrywanie dowolnego drugiego w tym samym czasie?

Porównując to z satelitą, tam można oglądać jeden i nagrywać inny kanał tylko z tego samego transpondera, chyba że ma się 2 głowice w dekoderze.

Czy tak samo jest w Vectrze? A może dekoder HD PVR jest wyposażony w 2 głowice, co umożliwia całkowicie niezależne nagrywanie i oglądanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Vectra-01, TVP 1 HD i TVP 2 HD w Vectrze od 1 czerwca czy kupować antenę do DVB-T? Tylko proszę nie pisać, że prowadzicie rozmowy... Konkrety.

 

Tego to pewnie nawet TVP nie wie. Ostatnio zaczynają coś kręcić z uruchomieniem TVP1,2 HD. Chodzi o jakieś koncesje, umowy itd.

Znając życie blado to widzę.

Tymbardziej Vectra napewno nic nie wie w tym temacie.

Jeśli jednak założyć że z nadajników naziemnych poleci TVP1,2 HD od 1 czerwca to w sieciach kablowych on też poleci z typową dla tych sieci zwłoką czasową :-).

Wiem że to uszczypliwe ale już wcześniej też o to pytałem tu na forum i pytanie zostało przemilczane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest tak źle:

W związku z nieprawdziwymi doniesieniami niektórych portali internetowych, Telewizja Polska informuje, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami uruchomi 1 czerwca 2012 roku naziemną, cyfrową emisję programów TVP1 i TVP2 w technologii HD (High Definition). Aktualizacja Redakcja SAT Kuriera otrzymała oficjalną informację od Telewizji Polskiej, że emisja TVP1 HD i TVP2 HD w DVB-T będzie kontynuowana także po zakończeniu Euro 2012.

https://satkurier.pl/news/73213/od-1-czerwca-euro-2012-w-tvp1-hd-i-tvp2-hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie do użytkowników.

Czy dekoder HD PVR umożliwia jednoczesne oglądanie jednego kanału, a nagrywanie dowolnego drugiego w tym samym czasie?

Porównując to z satelitą, tam można oglądać jeden i nagrywać inny kanał tylko z tego samego transpondera, chyba że ma się 2 głowice w dekoderze.

Czy tak samo jest w Vectrze? A może dekoder HD PVR jest wyposażony w 2 głowice, co umożliwia całkowicie niezależne nagrywanie i oglądanie?

 

PVR ma dwa tunery i można nagrywać jednocześnie dwa programy i jeszcze ogladać trzeci, ale tylko z "transpondera", w którym jest kanał właśnie nagrywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabla to również dostałem do dekodera HD 3830 kabel hdmi.

 

Co do ofert kablówek wątpię aby Vectra dodała jakieś "ciekawe" kanały, z powodu iż każde następne dodanie do oferty lepszych kanałów musiałoby spowodować podwyższenie abo.

Jeżeli coś doda to tak jak ostatnio UPC :)

Nie mniej uważam iż każda kablówka powinna zapewnić wszystkie kanały dostępne w NTC.

Na ten moment brakują już 2 kanały + 2 plansze kontrolne + lokalne wersje TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej uważam iż każda kablówka powinna zapewnić wszystkie kanały dostępne w NTC.

Na ten moment brakują już 2 kanały + 2 plansze kontrolne + lokalne wersje TVP.

Zgadzam się w 100%. I te naziemne kanały powinny być oczywiście w najniższym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewnienie kanałów dostępnych naziemnie to "psi" obowiązek kablówki. I nie chodzi tu nawet o przepisy ( bo one w sprawie DVB-T nie są konkretnie sprecyzowane), a o zwykłą uczciwość i lojalność wobec klientów którzy za to płacą.

Sprawa programów regionalnych była tu już poruszana. Ja dałbym jeszcze czas Vectrze do momentu uruchomienia MUX-1 bo rozumiem kwestie techniczne tego tematu. Jednak od czerwca programy regionalnych ośrodków TVP powinny się znaleźć w kablu i nie jest to żadna łaska operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie.

Czy biorąc dekoder HD, zwłaszcza HD PVR (np. 5830CDX), potrzebuję także mieć internet z Vectry?

Chodzi mi o to, czy przypadkiem ten dekoder nie wymaga także podłączenia do internetu.

A jeśli nie jest to obowiązkowe, to co ewentualnie tracę z funkcjonalności 5830CDX, jeśli biorę tylko usługę TV+telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę straszyć, ale jak szukałem info o jakichś nowych kanałach bądź zmianach w transmisjach u innych operatorów, to natknąłem się na takie cudo:

Według najnowszych informacji, nadawca tej stacji planuje wdrożyć wkrótce równoległą emisję kanału w jakości HD, dostępną dla sieci kablowych. Zatem kanał Tele5 na wiosnę 2012 roku szykuje dla swoich widzów nie tylko nowe pozycje programowe, ale także nowości technologiczne.

https://satkurier.pl/news/73125/tele5-wkrotce-w-hd-dla-sieci-kablowych.html

 

Mam nadzieję, że Vectra wprowadzając ten kanał nie policzy go jako nowy :_.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Tele5 HD wogóle wjedzie do oferty Vectry. Jeśli nadawca zażąda dodatkowej opłaty to odpowiedz jest oczywista.

Z drugiej strony co to będzie za HD ?

Przecież tele 5 obecnie nie nadaje nawet w SD bo jakość znacznie odbiega od tego standardu.

Rozumieć to zatem należy tak iż tele 5 ze znaczkiem HD może mieć jakość standardowego SD :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...