Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Te ceny Vectry do jakieś dziwne są. Zamówiłem pakiet VIP przez infolinię, cena 155.90. Po tygodniu przyszło potwierdzenie, że umowa zawarta i cena za pakiet 110,15.

 

Jak się okazało przy kolejnej fakturze, cena za pakiet jaką płacę to 110.15zł

 

Szkoda że tylko do czerwca :)

 

Teraz chcę od Vectry Internet ale aktualnie nie mogę zejść z pakietu wyższego na niższy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj, jak za kilka miesiecy dowala Ci faktura wyrownujaca zbiorczo za te pol roku! W moim przypadku przed druga reklamacja zapytalem o czesci skladowe oplaty, ktora dostalem na druczku vectry - nie bylo tam w ogole uslugi multiroom hd, ktora posiadam. Wolalem wiec w reklamacji dopisac prosbe o bilingowanie tej uslugi.

Nic mnie juz nie zdziwi i wole dmuchac na zimne, bo w styczniu vectra wystawila mi note odsetkowa na 16 groszy, bo jak sie pozniej okazalo, rachunek za sierpien 2011 zaplacilem dopiero na poczatku wrzesnia... po pol roku zauwazyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę współpracował z firmą Vectra, a to dlatego że :

 

1. Rozmawiałem z konsultantkami telefonicznie dwa razy i DWA razy dostawałem inne ceny za pakiety:

- Platynowy HD + Sport na ostro + canal plus HD + internet 24 Mb = 148 zł (w przybliżeniu)

- Kolejny telefon to cena za pakiet juz 169 zł (w przybliżeniu)

Mnie dzisiaj Pan proponował pakiet platyna pvr+sport na ostro+c plus+24mB+multiroom za ponad 180zł! Kiedy powiedziałam, że nie chcę 24mb, tylko 8mb, to dostałam odpowiedź, że nie ma takiej oferty niestety. Na moje: No to będę musiała rozwiązać umowę z Vectrą. - uzyskałam odpowiedź: Przykro mi. Jeszcze była jedna kwestia z regulaminami na stronie vectry, ale to opowiem po uzyskaniu odpowiedzi Pana Vectra-01 - Czy regulaminy na stronie vectra.pl SĄ AKTUALNE???

 

Kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno w tej Vectrze tak tanio... no cóż, nie zawsze zadowolą klienta. Czasem mam wrażenie, że my, forumowicze wiemy o wiele więcej o ofercie niż konsultanci Vectry.

Żeby zmienili format obrazu na TVP1 w analogowym przekazie Vectry (bo rozciągali do 16:9) na 4:3 (w sensie z pasami na górze i na dole obraz), musiałem z nimi wojować... 3 (!!!) tygodnie czasu.

A to jeszcze nic, została im jeszcze do zmiany TVP2, Eska TV, AXN i TVP Historia. Podobno oni taki sygnał nadają bezpośrednio od nadawców. A więc moje pytanie - czy AXN cały czas jest nadawany w 4:3? Bo przy formatach 16:9 w tym przekazie nie widać loga (sztucznie ucięli ci z Vectry do 4:3), a niekiedy jest pikseloza (to znaczy, że sygnał leci z TP Cyfrowego Polsatu).

 

Analog w każdej miejscowości wygląda inaczej dlatego że każda ma swoja stacje czołową.

W moim mieście wszystkie kanały nadawane są tak jak nadaje nadawca: Jeśli program idzie w 4:3 jest 4:3 a jeśli idzie w 16:9 lub Letterbox w kablu jest letterbox z sygnałem WSS. Tak więc zawsze widać wszystkie logo czy paski informacyjne stacji. Posiadacze odbiorników 4:3 mają obraz panoramiczny zaś posiadacze odbiorników 16:9 niczego nie muszą "przestawiać".

 

Możemy sobie tu wszyscy ponarzekać i opowiadać jak to w Vectrze jest drogo albo byle jak. Sam mam z nimi na "pieńku" i póki co znowu podnieśli mi ciśnienie bo podobno znowu mam jakąś zaległość w płatnościach ( płacę regularnie). Musimy od nich wymagać jakości i piętnować słabości. Być może przyczyni się to do poprawy jakości usług.

Pokażcie mi tylko kto zaoferuje mi internet przewodowy i WIFI 8MB z telewizją cyfrową ( w jednym OTV) i analogową dobrej jakości ( w 4 OTV) w cenie 89,90 ?

Wszystkie oferty enek,cyfr i tepsonetii się chowają.

Prawdą też jest że najwięcej zależy od lokalnych BOK'ów. Tak naprawdę to one są (jeszcze) mocną stroną Vectry ( zapewne nie wszędzie ale w większości przypadków tak jest). Centrali lepiej unikać - ona jest symbolem niekompetencji i niszczy wszystko pozytywne co BOK'i "wypracują".

Niestety globalizacja dopada także Vectrę. Macki "gdyńskiej czapy" coraz mocniej przejmują kompetencje BOK'ów przez co całość zaczyna wyglądać coraz gorzej i niekompetencja się rozrasta coraz bardziej. Klient przestaje się liczyć bo machina infolinijno-urzędnicza jest niesprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ze oferte maja atrakcyjna. Mam to szczescie, ze mieszkam na terenie z dobra infrastruktura vectry i jakosc tez jest ok. Problem pojawia sie, gdy nagle dostajesz rachunek na inna kwote i za inne uslugi, niz te na umowie. Takie babole nie powinny sie zdarzac w XXI wieku na skale wieksza niz pojedyncze incydenty. Na dodatek firmie o ogolnopolskim zasiegu, drugiej pod wzgledem ilosci abonentow jesli chodzi o kablowki. Ogarnijcie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Obsługa klienta : "Płatności, faktury" leży i kwiczy. Ja od sierpnia 2011 nie moge dojść do ładu i mam wrażenie że jest coraz gorzej. Rachunki nie przychodzą :-). Informacje o zmianach programowych nie przychodzą, człowiek nie wie za co ma płacić, ile ma płacić...

Niepokojące jest to o tyle że człowiek nawet nie wie że ma nie zapłacone rachunki. Gdyby nie płacił to zgoda ale jak płaci i ma zaległości to jest to niepoważne traktowanie klienta. Telefon do COK tylko podnosi cisnienie i nie załatwia sprawy. Przypomina rozmowę "dziada z obrazem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa.

 

Kiedyś wydawało mi się, że konsultanci Cyfry plus są bardzo nie w porządku , ale to co konsultanci Vectry sobą prezentują to jednak totalny szok.

 

- Rozmawiam z konsultantką a obok niej siedzi inna kobieta i mówi jej co ma mówić.............. Odpowiedzi krótkie i traktują człowieka jak kolegę z podwórka. Słowo Pan nie usłyszałem ani raz.

- Wcześniej informowali mnie, że przez centralę nie mogę zamówić usług tylko w lokalnym biurze (mówiąc przy tym stanowczo i bardzo NIE MIŁO).

 

Rozpisywać się nie będę, bo szkoda. Ogólnie mówiąc Żałuję tylko, że nie mam w mieście firmy UPC. Telewizja satelitarna z takimi cenami bije jednak ofertę Vectry, bo mimo że ktoś tam wcześniej napisał, że pakiet ZŁOTY kosztuje 58 zł, to w takiej cenie jeszcze do teraz po konsultacji z cyfrą plus można było mieć pakiet CANAL PLUS OPTIMUM.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony albo zielony guzik z pilota chyba dwukrotnie klikniety.
Naciskasz raz lub dwa razy ten zielony przycisk na pilocie.

Dzięki.

A jaka u was moc (górny pasek)? U mnie ok. 58-62%, zależnie od kanału.

Ciekawe przy jakiej wartości zaczyna się pixeloza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozpisywać się nie będę, bo szkoda. Ogólnie mówiąc Żałuję tylko, że nie mam w mieście firmy UPC. Telewizja satelitarna z takimi cenami bije jednak ofertę Vectry, bo mimo że ktoś tam wcześniej napisał, że pakiet ZŁOTY kosztuje 58 zł, to w takiej cenie jeszcze do teraz po konsultacji z cyfrą plus można było mieć pakiet CANAL PLUS OPTIMUM.

 

Pozdrawiam

 

To czy bije czy nie bije to bardzo indywidualna sprawa bo zależy kto co preferuje i czego oczekuje. Cyfra też ma swoich "asów"- konsultantów i naciągaczy kłamczuszków którzy kit wciskają aż się z uszu kurzy. Mi kiedyś jeden tak mocno oferował i zachwalał ofertę Cyfry że chciał antenę na balkonie od wschodniej strony montować :-). Innym z kolei starszym ludziom proponowano pakiet za 80 kilka złotych by mogli sobie TV Trwam oglądać: Będzie pan zadowolony. "Tu tylko podpisać...". Także niechętnie żegna się z abonentami robiąc wszystko żeby zdrzeć z nich mięso do kości. I nawet najlepsza jakość obrazu nie jest w stanie tego zrekompensować. Dlatego nie uogólniałbym.

Ja w Vectrze płacę za pakiet platynowy 50 PLN. Do tego mam analogowy bardzo dobrej jakości pakiet złoty w 4 telewizorach.

Dla mnie nie ma ofery satelitarnej która to przebije. W cyfrze + dopłacając 12 PLN mogę oglądać prawie to samo na jednym telewizorze. Co z pozostałymi ? No tak trzeba wykupić kolejne abonamenty... czyli zrobi się XXX PLN... a to już jest abstrakcja.

Dobrze że tak jest, dobrze że jest konkurencja, że są różne oferty niech każdy wybiera według swoich potrzeb co uważa za atrakcyjne. To jest indywidualna sprawa o której można dyskutować ale wybór i tak każdy klient dokona sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, możesz podpowiedzieć jak sygnał łącznie na 5 TV? Mam 2 telewizory i zastanawiam się, które rozwiązanie zapewni dobry analog na jednym i zarazem na drugim nie pogorszy cyfrowego?

 

Trzeba stosowac dobre rozgałęźniki (ekranowane) i dobre kable oraz wtyczki (ekranowane) - najlepiej skręcane złączkami typu "F".

Cyfrowego obrazu w ten sposób nie pogorszysz, chyba że tak osłabiłbyś sygnał że dekoder miałby problem z jego dekodowaniem i zaczęłoby klatkować, tylko że wtedy analogu też byś już nie miał zdatnego do oglądania.

Jeśli zaś chodzi o sygnał to tak cyfrowy jak i analogowy leci "z druta". Dzieląc sygnał dzielisz wszystko bo tak cyfra jak i analog są nadawane w tym samym paśmie (tzw. VHF i UHF). Tylko że przekaz cyfrowy jest zakodowany więc potrzeba dekoder dla jego odkodowania. Gdyby nie był zakodowany wystarczyłoby podłączyć telewizor z wbudowanym tunerem MPEG-4 DVB-C i oglądać. Są w Polsce sieci kablowe które tak nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, właśnie chodziło mi o takie rozwiązanie, które nie robi dodatkowych zakłóceń dzieląc sygnał między 2 odbiorniki. Czyli jeśli dobrze rozumiem sugerujesz ekranowany rozgałęźnik na F-ki, a po stronie TV normalny antenowy wtyk? A kabel też powinien być ekranowany (ok 10m i 3m) i czy na taką długość przewodu i ilość urządzeń wystarczy zwykły rozgałęźnik czy potrzeba dodatkowo wzmocnić sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek wzmacniacze to ostateczność. Lepiej ich nie stosować. Przy takich odległościach sygnał powinien być wystarczający. Jeśli nie będzie należy zgłosić w BOK żeby skorygowali wzmocnienie przy wzmacniaczu budynkowym (zgłosić że masz szum w analogu).

Kabel koncentrycny z definicji jest ekranowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO VECTRY 0-1:

 

To napisała Vectra na tablicy,cytuję:

......"VECTRA ‎Steve Erley obecnie firma, która dostarcza nam EPG dla wszystkich tych kanałów nie posiada w ofercie serwisu dla tych kanałów. Sukcesywnie uzupełniają te braki, które dotyczą głównie nowych kanałów. W tym tygodniu dodali do danych wysyłanych nam EPG dla ID Investigation Discovery, w przyszłym tygodniu pojawią się dane dla TV6. Pozostałe kanały będą dodawane sukcesywnie w przyszłości......"

 

1.Proszę wyjaśnić dlaczego właśnie Vectra współpracuje z tak słabą Firmą,która nie ma w ofercie serwisu EPG dla tych kanałów?

2.Co przeszkadza zmienić firmę dostarczającą EPG na lepszą?

3.Kiedy pojawią się zapowiadane nowe kanały,czy jeszcze nie można o tym mówić,sezon wiosenny już przecież niedługo,a tu dalej tajemnica.

4.Kiedy uruchomicie VOD,zbliża się już polowa 1-go kwartału,czy znowu będziecie to odkładać na bliżej nieokreślone terminy ?Miało być w I-ym kwartale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki, czyli koncentryk + rozgałęźnik na F-ki.

 

Stosuj rozgałęźniki/odgałęźniki sygnału antenowego dobrych firm jak Telmor, AXING itp. Na koncentryku też nie oszczędzaj bo tani będzie zbierał zakłócenia i bardziej osłabi sygnał na większych odległościach. Rozgałęxniki staraj się dopasowywać dokładnie do ilości odbiorników bo im więcej wyjść w danym rozgałęźniku tym większe jest tłumienie na każdym wyjściu (przy dwóch wyjściach tłumienie jest ok. 2 x 3,5-4 dB a przy trzech wyjściach 3 x 7 dB).

A jaki efekt końcowy uzyskasz zależy przede wszystkim od poziomu sygnału wejściowego do mieszkania/domu. Normalnie przy 2-3 odbiornikach i zrobieniu instalacji z głową powinno być OK. Jeśli masz też internet z Vectry to trzeba też pamiętać o tym, żeby wszystkie rozgałęźniki/odgałęźniki lub wzmacniacze na drodze do modemu miały pasmo przenoszenia zaczynające się od 5MHz (pętla zwrotna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec tego dobrego, znowu po dwóch dniach rozciągnęli obraz na TVP1 w analogu, gdy było już dobrze!!! Vectro, ile razy mam Wam powtarzać, że sami rozciągacie kanały do 16:9 (przez co u większości odbiorców analogu mamy rozciągnięty obraz, źle to wygląda)? Możesz komuś z BOK-u w Żarach powiedzieć, żeby ustawili w stacji czołowej dla TVP1, TVP2, TVP Historia, Eska TV i AXN tzw. "Letterbox"? Czy to takie trudne?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nsport upada niech vectra wprowadzi Orange sport

Nsport zaczyna "umierać" Okrojono mecze ligi mistrzów przesuwając je do npremiumhd Nowa kolejka Ligi Mistrzów będzie pierwszą, której transmisje zostały rozdzielona na dwa kanały - nSport HD oraz nPremium HD Proponuje abyśmy wszyscy zaczęli naciskać na vectre aby dała nam Orange sport bo ramówka nsport zaczyna przypominać same stare odgrzewane kotlety ze świeżymi odpadami z pańskiego stołu Po co nam dalej nsport skoro najciekawsze mecze LM zostały przeniesione do Npremium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...