Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Do "yogut "

 

Zgłaszałem do techników już 3-krotnie,pisałem o tym tu na Forum do Vectry 0-1,pisałem na Forum na stronie Vectry .No i co ? Jak grochem o ścianę.Ci ludzie z obsługi Vectry są tak twardogłowi i tępi,jak stary beton partyjny-nic do nich nie dociera......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad Vectrą i proszę o kilka rad dla ZIELONEGO CZŁOWIEKA. :)

 

Moje myśli to:

- Interner 24 Mb

- Telefon 300

- Telewizja platynowa + paczka sportowa + Canal plus HD+ HBO

 

Teraz najważniejsze:

1. Telewuzja w Vecta to również dekoder + antena satelitarna?? Czy tylko kabel ?? Przypominam ze interesuje mnie telewizja CYFROWA.:)

2. Kanały HD są takiej jakości jak na platformie Cyfra plus np. czy to całkiem lipne jest??

3. Jakie można utargować rabaty na taki pakiet co mój wspomniany???

4. Dekoder PVR można za free wytargować?? a jak nie to jaki rabat??

5. Aktywacja tv może być darmowa??

 

ps. konsultant za taki pakiet powiedział mi 204 zł ?? dużo??

 

Obecnie na łączach vectry mam sam internet.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kabel

2. Nie są takiej jakości jak cyfra + z której masz bezpośrednio z satelity ale da się żyć . Ja tam dużej róznicy nie widze ale to wszystko zalezy od sygnału .

3. Zalezy gdzie mieszkasz i jaka jest u Ciebie konkurencja ( im wieksza tym większa szansa )

4.Patrz pkt.3

5. Patrz pkt.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientuj się jeszcze jak by to wyglądało z pakietem VIP - zawiera on właściwie wszystko to co chcesz dobrać w dodatkowych pakietach TV + erotyke. Mówię to dlatego, że czasem VIP bywa właśnie premiowany jakimiś tańszymi opłatami za dzierżawę PVR czy HD. Może być nawet tak, że koszt VIPa wyjdzie niższy niż osobno Platyny + tych dodatkowych paczek.

 

Jeżeli chodzi o jakość (w tym HD) - Vectra zawsze zapewniała, że nie kompresuje sygnału, więc jest taki jaki dostaje z satelity. Czasem różnice mogą wynika po prostu z tego, że kablówki korzystają z innej przekazu satelitarnego niż HotBird (gdzie kanały trzymają Cyfa+, Polsat i N). Przekazy te mogą być lepszej bądź gorszej jakości. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że częściej są one lepszej jakości, ponieważ są to tzw. sygnały dosyłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca marca promocja na segment VIP:

 

VIP + Internet 24Mb/s z dekoderem HD 200zł a z dekoderem PVR 210zł

 

Jakbyś miał możliwości techniczne na internet 64Mb/s to do powyższych cen dodać należy 5zł.

 

Canal+29zł ( jak chcesz również w HD to 33zł )

 

Ceny znam na pamięć bo już na infolinii sprzedażowej wiedza kto dzwoni jak im od razu podaje numer abonenta.

 

Najlepiej przejść się do Lokalnego Biura Obsługi, oni mają swoje promocje i niekiedy korzystniej to wychodzi.

 

Aktualnie mam VIP za 110zł ale w maju się kończy. Kombinuję dobrać internet do VIP-a ale ta cena to kosmos ( ta promocja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że internet maksymalnie może być 24Mb. Kable w bloku stare z lat 90-tych........... Jeżeli zamówię takie usługi, to okablowania pewnie i tak nie wymienią......

Cyfrę plus posiadam pakiet C+ Optimum HD za 76 zł bez HBO. Ogólnie jest ok i złego słowa mówić nie mogę.

Vectra posiada jeszcze N Sport i z telefonem + internet wychodzi lepiej i dlatego się mocno zastanawiam.

 

Ogólnie mówiąc nie chcę się załamać jakością sygnału, bo zwykła telewizja analogowa z kablówki to była masakra. Telewizja cyfrowa może będzie lepsza?? a wiem, że HD na platformie cyfra to jest (jak dla mnie rewelacja), jeżeli na Vectra jest podobnie to mi to wystarczy :)

 

Nie wiem tylko czy do tych zaproponowanych 204 zł mogę utargować cokolwiek, bo szczerze to nie znam się na warunkach promocyjnych tej firmy.

Myślę, że dekoder PVR wyrwę za free.

 

Jeszcze jedno?? Ktoś kto posiada telefon 300 to również posiada tylko minuty na komórki ale BEZ PLAY???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki z tego morał? Nie ma co generalizować. Każda usługa działa raz lepiej raz gorzej. Zależy to od wielu czynników: miasta w którym usługa jest świadczona, stanem infrastruktury technicznej czy po prostu zdarzeniami losowymi. Najdziwniejsze w internecie vectry (oczywiście chodzi o moje doświadczenia) to to, że jeśli zdarzy się jakaś awaria to najpewniej w krótkim odstępie dni zdarzą się jeszcze ze 2 lub 3. Ale ogólnie jestem zadowolony, stosunek cena do szybkości jest bardzo konkurencyjny. Jeśli chodzi o mniejsze miasta to nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja wymagam od nich EPG na wszystkich kanałach, a nadal są wielkie braky np. TV6, ID Ivestigation Discovery, TV Disco, Kino Polska Muzyka czy Polo TV i wiele więcej. Czy ktoś zgłaszał na ten przypadek, wiadomo czy włączą te EPG?

 

Ja tam chciałbym mieć takie problemy jak niedziałające EPG czy Vectra portal. To są żadne problemy :-).

Ja mam z kolei taki ciągnący się i nie mający końca problem z brakiem otrzymywania rachunków do zapłaty i wiecznymi zaległościami na koncie (płacę regularnie). Tak więc nie ma się czemu dziwić że EPG na kilku kanałach nie działa skoro elementarne dodawanie comiesiąc jest trudne.

O tym że rozpatrzyli moją reklamację pozytywnie bez jej rozpatrzenia już nie wspomnę... :-). Że na wysłane pisma nie odpowiadają a korespondencja papierowa się zagubiła też nie wspomnę.

Już nawet na infolinię nie dzwonię bo szkoda nerwów :-).

 

Jedyny plus to dobrze działający internet - za to należy się pochwała i podziękowanie. Jestem abonentem od 10 lat i złego słowa na internet napisać nie mogę.

Z telewizją też źle nie jest a byłoby jeszcze lepiej gdyby można było otrzymać kolejne dekodery lub oglądać cyfrówkę bez dekoderów - bezpośrednio na TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę współpracował z firmą Vectra, a to dlatego że :

 

1. Rozmawiałem z konsultantkami telefonicznie dwa razy i DWA razy dostawałem inne ceny za pakiety:

- Platynowy HD + Sport na ostro + canal plus HD + internet 24 Mb = 148 zł (w przybliżeniu)

- Kolejny telefon to cena za pakiet juz 169 zł (w przybliżeniu)

 

Zniesmaczony sytuacją udałem się do lokalnego biura obsługi a tam najlepsze. Okazało się, że internetu 24 Mb nie mogę mieć (obecnie mam 16Mb) - ale ok.

Zapytałem jaką kwotę będę płacić z internetem 16Mb. - Wyliczyli mi 58 zł platyna na 24 miesiące + internet 58 24 miesiące + sport na ostro 9,91 + canal plus 33,20 = 159,11 (mogę się mylić o groszowe sprawy).

Z taką ceną to niestety ale mi się nie opłaca, bo obecnie płacę za internet 74 zł plus Cyfra plus C+ Optimum HD 76zł to razem daje 140 zł :)

Raz że satelita to nie kablówka, a dwa powiedzieli mi, że nie wiadomo, czy wszystkie programy w pakiecie VIP działają.

 

Na koniec ręce mi opadły, gdy powiedziano mi na moje pytanie ,,Kiedy będą światłowody" - to odpowiedzieli że już są....... hahaha :D Odpowiedziałem - Wie Pani to, gdyby były światłowody to internet by był 64 Mb i cała paleta programów. Odpowiedziała mi - Noooooo yyyyyyyy u nas już są ale w blokach od Maja. ............. Jednym słowem okłamywanie klienta.

 

Na marginesie opinia w internecie o tej firmie jest TRAGICZNA i nie ukrywam, że tym sobie dodali oliwy do ognia.

 

DROGO i JESZCZE RAZ DROGO. Do tego okłamywanie klienta.

 

Pozostaję:

Cyfra plus - pakiet C+ Optimum HD w cenie 76 zł (od marca)

Vectra sam internet za 74 zł

 

Pozdrawiam.

 

Ps. żyjemy w 21 wieku. Rozumiem aktywację tv za 100 zł czy tam 120..... Ale żeby włączyć sobie np pakiet canal plus i płacić za włączenie dodatkowo 10 zł RABAT, bo normalnie to 30 to ręce opadają. Ta firma jest jeszcze kilka lat za murzynami, albo ich polityka to tak zwana komunistyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie. Mialem podobna sytuacje, przy pierwszej ofercie dowiedzialem sie, ze interesujacego mnie pakietu nie da sie podpisac na 36 miesiecy. Kilka dni pozniej juz sie dalo, przez co cena poszla ostro w dol. Zgodzilem sie, umowilem instalacje.

 

W umowionym dniu instalator wszystko zrobil jak nalezy, po czym wyjal umowe... z tymi pierwszymi warunkami!!! Na umowie zaznaczylem, ze warunki maja byc inne, na drugi dzien zglosilem reklamacje. Podalem dokladna date i godzine oraz numer, z ktorego dzwonila kobita z druga oferta.

Minal miesiac, pozniej kolejny tydzien i jeszcze jeden, odpowiedzi na reklamacje brak.

Dostalem zamiast tego rachunek na kwote nie pasujaca ani do pierwszej, ani do drugiej oferty :)

 

No wiec zlozylem kolejna reklamacje na infolinii, powolujac sie na automatycznie uwzglednienie pierwszej reklamacji (brak odpowiedzi w ciagu miesiaca oznacza uznanie reklamacji zgodnie z polskim prawem - oczywiscie Pani na infolinii byla zaskoczona takim stwierdzeniem)

 

Czekam wiec na prawidlowe naliczenie oplat, zaplacilem tylko tyle ile uznalem za wlasciwe i czekam.

 

Cis mi sie jednak wydaje, ze bez prosby o pomoc do UOKiK oraz UKE sie nie obejdzie, bo po stronie Vectry nie widze zadnego zainteresowania rozwiazaniem sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno w tej Vectrze tak tanio... no cóż, nie zawsze zadowolą klienta. Czasem mam wrażenie, że my, forumowicze wiemy o wiele więcej o ofercie niż konsultanci Vectry.

Żeby zmienili format obrazu na TVP1 w analogowym przekazie Vectry (bo rozciągali do 16:9) na 4:3 (w sensie z pasami na górze i na dole obraz), musiałem z nimi wojować... 3 (!!!) tygodnie czasu.

A to jeszcze nic, została im jeszcze do zmiany TVP2, Eska TV, AXN i TVP Historia. Podobno oni taki sygnał nadają bezpośrednio od nadawców. A więc moje pytanie - czy AXN cały czas jest nadawany w 4:3? Bo przy formatach 16:9 w tym przekazie nie widać loga (sztucznie ucięli ci z Vectry do 4:3), a niekiedy jest pikseloza (to znaczy, że sygnał leci z TP Cyfrowego Polsatu).

 

Taka firma nie potrafi sobie poradzić z tą kwestią, a na infolinii wiedzą jeszcze mniej ode mnie (mam tylko 13 lat).

 

PS: Gdyby faktycznie oprócz satelity byłaby konkurencja w Żarach, to pewnie Vectra by oferowała i więcej programów w analogu, a cyfrówka taniej. Ale jak mają monopol, to robią jak sobie chcą (choć cena za Złoty Cyfrowy - 56,99 zł nie jest aż tak przerażająca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...