Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi na pytanie. Chyba jednak zrobię sobie te rozdzielacze w każdym pokoju, żebym mógł bez problemu przemieszczać dekoder między 2 tv. Tylko chce się upewnić, czy odpinam kabel podpięty do tv/dekodera i podpinam rozdzielacz z 2 kablami z końcówką dla dekodera i tv. Po drugie będzie to miało jakiś wpływ na jakość obrazu, jeśli już ma jeden rozdzielacz przy gniazdku na 2 tv i jak podepnę kolejne to nie będzie spadku jakości obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie im mniej "przeszkód" na drodze kabla, tym siła sygnału powinna być większa. U mnie monter zamontował gniazdo, potem jeszcze jakieś "coś", przez co kabel musiał przejść - nie wiem, nie znam się. Efekt był taki, że siła sygnału była niska, na tyle, że aż się zacinały kanały. BER też był duży. Wywaliłem to wszystko w pioruny i problemy odeszły jak ręką odjął.

 

Ale to u mnie, polecam sprawdzić na "własnej krwi" :)

 

Natomiast jeśli przy platynie do multiroomu dają dekoder HD, to również nic mi to nie da, bo nie ma w nim opcji "Pan&Scan". Nie wiem jak w SD, nie miałem. Ale i tak mi się nie opłaca tego brać, ceny po zsumowaniu tego wszystkiego są zdecydowanie ZA DUŻE.

 

Jest opcja "Powiększenie" (w nowym sofcie nazwana: Odcięcie). Sam mam do drugiego dekodera podłączony 21' CRT i ostatnio sobie powiększałem TV6, bo tam nawet Włatcy Móch były w "pillarboxie". O zgrozo!

 

Faktycznie, faktycznie. Jest coś takiego. Dobrze wiedzieć :) Ale i tak mi się nie spieszy płacić im grube pieniądze za aktywację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na pytanie. Chyba jednak zrobię sobie te rozdzielacze w każdym pokoju, żebym mógł bez problemu przemieszczać dekoder między 2 tv. Tylko chce się upewnić, czy odpinam kabel podpięty do tv/dekodera i podpinam rozdzielacz z 2 kablami z końcówką dla dekodera i tv. Po drugie będzie to miało jakiś wpływ na jakość obrazu, jeśli już ma jeden rozdzielacz przy gniazdku na 2 tv i jak podepnę kolejne to nie będzie spadku jakości obrazu?

Nie kombinuj z żadnymi rozdzielaczami. Każdy rozdzielacz to spadek sygnału, jak kupisz kiepski to analog ci się zepsuje a cyfra może zacząć "krzaczyć".

Nie wspominając już o tym że nie podpięta do żadnego urządzenia końcówka kabla koncentrycznego także wpływa na pogorszenie parametrów całej sieci nie tylko u Ciebie i przyczynia się do pogorszenia jakości sygnału i wzrostu zakłóceń w sieci.

 

Proponuję wykonaj sobie odpowiednią przejściówkę:

 

Kup wtyczkę żeńską z przejściem na złącze "F" taką:

http://www.dipol.com.pl/przejscie_gniaz ... _E8280.htm

Kup przejście "wtyk F" "wtyk "F"

http://www.dipol.com.pl/przejscie_wtyk_ ... _E8240.htm

 

Takie akcesoria kupisz w każdym dobrym sklepie ze złaczami antenowymi. Strony internetowe podałem jako przykład.

Połącz to wszystko razem i gotowe. Dla podłączenia telewizora rozłączasz przejściówkę, dla podłączenia dekodera podłączasz przejściówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy zaktualizowali oprogramowanie w 3830: Zaobserwowaliście jakieś różnice w prędkości działania, stabilności?

I druga sprawa, bo ciągle zastanawiam się co wybrać: platyna z 3830 czy złoty z PVR? Nigdy nie miałem dekodera z PVR i nie wiem co o tym myśleć.

Ewentualnie mogę wypowiedzieć umowę i liczyć na to, że w ciągu tego miesiąca zadzwonią i złożą mi ofertę lepszą niż obecnie (czyli obniżka aktywacji z 99 do 29zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 3830 Nie zauważyłem zmian jeśli chodzi o stabilność: działa tak samo. Prędkość działania także pozostała taka sama. Jedyne co denerwuje to brak możliwości wyłączenia "animacji" grafiki: Podczas przełączania programów menu "wysuwa się". Ten efekt daje takie złudzenie że tuner jakby chodził wolniej ale to tylko złudzenie. Szkoda że nie można tego efektu wyłączyć. Osobiście nie lubię takich fajerwerków rodem z windows.

Pozostałe zmiany to kosmetyka. Podoba mi się logo programu które pojawia się nad paskiem.

Jedynym użytecznym elementem jest uaktywnienie przycisków "strzałka w górę" "strzałka w dół" którymi mozna przeszukiwać - przełączać kanały. Przydałoby się jeszcze uaktywnić "strzałki w lewo i prawo" do regulacji głośności tak jak jest to w Technisacie SD.

 

Jeśli chodzi o wybór pakietu to nikt Ci nie powie co masz wybrać. Sam powinieneś wiedzieć co chcesz oglądać. Zależy to jeszcze ile za tą platynę będziesz więcej płacił. Ja gdybym miał więcej płacić nie wziąłbym platyny. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy zależy ci na programach w jakości HD oraz na dodatkowych kanałach z bajkami czy kanałach z BBC.

PVR : Czy chcesz nagrywać programy i oglądać je później czy nie. Ta funkcja się czasem przydaje ale bez przesady. Dzisiejsza telewizja to jedna wielka powtórka więc funkcja PVR nie jest już potrzebna. Jak nie obejrzysz programu dziś to będzie jeszcze wałkowany cały miesiąc a potem w następnym kwartale na innym kanale :-).

Musisz też wiedzieć iż nagranych na dysk programów nie można przegrać na inny dysk czy pamięć więc moim zdaniem nie warto wybierać dekodera PVR bo nie zachowasz tych nagrań dla siebie na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei bardzo cenię sobie możliwość korzystania z PVR. Fakt, ze jest sporo powtórek, ale nie mam ochoty polować na nie w dziwnych godzinach. Zdecydowanie mniej powtóek jest na kanałach ogólnych typu TVN, TVP1, więc czasem warto nagrać stamtąd jakiś film i potem omijać sobie reklamy. Dysk ma pojemność 500GB więc moge zachowywać nagrania na bardzo długo i miejsca nie zabraknie.

Szkoda tylko, że przedmówca ma ma do wyboru tylko złoty z PVR, gdyż wydaje mi się, że mając telewizor HD Platyna być musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie chciałbym płacić więcej niż obecnie, więc wyznaczyłem granicę na poziomie max 60zł.

W tej cenie mogę mieć właśnie: złoty z pvr [abo 40zł + 20zł za pvr] lub platyna z zwykłym hd [50zł + 10zł]. Jedyną promocję jaką mogą mi, wieloletniemu klientowi, zaoferować jest obniżenie opłaty aktywacyjnej dekodera z 99zł do 30zł. Wg mnie jest to śmieszna oferta, ale telewizji nie wybieram dla siebie toteż nie kieruję się tym co będę oglądał tylko tym, co wypada korzystniej ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach dodane zostanie EPG dla ID Investigation Discovery. Taką informację dodała Vectra na swoim fanpage w facebook. Czekam na kolejne EPG na innych programach. Lista jest ciągle długa. M.in. Polo TV, Kino Polska Muzyka, TV6, TV Disco, Mango24, Trwam, Czwórka Polskie Radio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO VECTRY 0-1:

A długo będziecie pracować nad tym EPG.? Znając Waszą energię i zdolności techników "specjalistów" nie prędko skończycie tą pracę.

Przy okazji popracujcie nad aktualizacją kanału Vectra info-nawet ostatniego wykazu kanałów tam jeszcze nie ma i w kółko lecą nieaktualne,stare komunikaty.Czy zmiany na tym kanale też przekraczają kompetencje i umiejętności Waszych pracowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w dekoderze należy ustawić rozdzielczość 576i. Tylko przy takim ustawieniu będzie widoczna grafika ekranowa.

 

I powiedzieć sąsiadowi, żeby uważał przy przełączaniu na kanał 2, bo nad klawiszem jest ten kłopotliwy przycisk DISP, który zmienia rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest ciekawego na tym Vectra portal ?

Ja nie zamierzam niczego zgłaszać ani gdziekolwiek dzwonić. Jak coś uruchamiają to ma działać. Takie rzeczy to się zdalnie robi. Wystarczy że nie wyłączam tego prądożernego dekodera z prądu żeby miał szansę się na bieżąco aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...