Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Panowie za rady. Akurat gdybym miał taką funkcję w TV to na pewno nie pisałbym na forum ;) No nic, technika idzie naprzód, w mojej sytuacji chyba faktycznie nie da rady nic zrobić. Będę się posiłkował vectrowym TV Online - w sumie jest tam większość kanałów, które oglądam na "telewizorku", a monitor sporawy..

 

Natomiast jeśli przy platynie do multiroomu dają dekoder HD, to również nic mi to nie da, bo nie ma w nim opcji "Pan&Scan". Nie wiem jak w SD, nie miałem. Ale i tak mi się nie opłaca tego brać, ceny po zsumowaniu tego wszystkiego są zdecydowanie ZA DUŻE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI to samo odpisali,że dekoder 150 plus montaż 20 zł. Trochę przegięcie.

1. Mam platynę z Canal+ i mam pytanie czy jak podepnę drugi dekoder to też będę miał na nim Canal+,czy będę musiał dodatkowo za niego płacić (całość czy jakąś część kwoty).

2.Czasami chciałbym u siebie Canal+oglądnąć i zastanawiam sie też, czy nie lepiej czasem podpiąć dekoder do drugiego tv i czy to jest jakiś większy problem. Dzisiaj jak patrzyłem to zakończenie kabla jest inne przy dekoderze niż przy wejściu do TV. Jak najprościej to załatwić - trzeba jakąś przejściówkę kupić? Chodzi mi dokładnie o to jak najprościej móc odpiąć dekoder i podłączyć na chwilę do innego tv, przy jednoczesnym podłączeniu analoga w pierwszym tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli przy platynie do multiroomu dają dekoder HD, to również nic mi to nie da, bo nie ma w nim opcji "Pan&Scan". Nie wiem jak w SD, nie miałem. Ale i tak mi się nie opłaca tego brać, ceny po zsumowaniu tego wszystkiego są zdecydowanie ZA DUŻE.

 

Jest opcja "Powiększenie" (w nowym sofcie nazwana: Odcięcie). Sam mam do drugiego dekodera podłączony 21' CRT i ostatnio sobie powiększałem TV6, bo tam nawet Włatcy Móch były w "pillarboxie". O zgrozo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI to samo odpisali,że dekoder 150 plus montaż 20 zł. Trochę przegięcie.

1. Mam platynę z Canal+ i mam pytanie czy jak podepnę drugi dekoder to też będę miał na nim Canal+,czy będę musiał dodatkowo za niego płacić (całość czy jakąś część kwoty).

2.Czasami chciałbym u siebie Canal+oglądnąć i zastanawiam sie też, czy nie lepiej czasem podpiąć dekoder do drugiego tv i czy to jest jakiś większy problem. Dzisiaj jak patrzyłem to zakończenie kabla jest inne przy dekoderze niż przy wejściu do TV. Jak najprościej to załatwić - trzeba jakąś przejściówkę kupić? Chodzi mi dokładnie o to jak najprościej móc odpiąć dekoder i podłączyć na chwilę do innego tv, przy jednoczesnym podłączeniu analoga w pierwszym tv.

 

1. Pakiety dodatkowe takie jak canal+ dzialaja tylko na jednym dekoderze. Jak to ladnie wyjasnil pan vectra1 "taka maja strategie".

2. Najprosciej zrob sobie w obu pokojach rozdzielacz sygnalu: jedna koncowka do dekodera, druga bezposrednio do tv. Wowczas bedziesz mogl przenosic i podlaczac dekoder bez problemow. Mozesz tez pomyslec o urzadzeniu typu video-sender. Poczytaj na guglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP1 HD i TVP2 HD pojawią się w czewrcu w Cyfrowej Telewizji Naziemnej (odpowiednio w MUX 1 i MUX 3). Proponuję od kwietnia zacząć "bombardować" Vectrę pytaniami od kiedy w ich ofercie pojawią się te kanały - oczywiście w standardzie. Łaski nie robią że włączą w czerwcu - TVP będzie udostępniać te kanały bez dodatkowych opłat. Podejrzewam że Vectra już sprzęt ma gotowy tylko skonfigurować i uruchomić gdy przekaz TVP zostanie udostępniony.

Wcześniej na TVP1 HD bym nie liczył - jest umowa na wyłączność z N.

 

KrzysiekAA

Dekoder HD możesz podłączyć w innym pokoju. Zamień sobie wtyczkę TV na złącze "F" (dostępne w każdym sklepie z kablami koncentrycznymi, antenami - kosztuje 0,8 PLN) Bo takie jest wejście w dekoderze HD. To żadne "czary mary" tylko standard połączeń. Możesz też użyć tego kabla którym masz obecnie podłączony dekoder (przenieść dekoder z kablem).

Jeżeli chcesz go przenieść na stałe to pamiętać należy by dla poprawnego działania w dłuższym okresie czasu (zgodnego ze standardem Vectry) dekoder powinien być podłączony tak by mógł komunikować się ze "studiem". Jeśli w drugim pokoju masz gniazdo antenowe nie przepuszczające sygnału wstecz ( bez tzw. kanału zwrotnego) należy je zmienić na rozgałęźnik przepuszczający kanał zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cały czas ;) Tylko ważne, żeby wyjść z odtwarzania nagrania strzałką "powrót" albo przez: OK:Wróć do listy. Jeśli wyjdziesz "agresywnie" z nagrania, np klawiszem EXIT to faktycznie dekoder może nie zapamiętać w którym momencie się zatrzymałeś. Ale tak też było przed aktyalizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra-01 już zdaje się pisał, że Vectra nie udostępnia kanałów z DVB-T/NTC.

Skoro TVP 1 i 2 HD będą bez opłat naziemnie w HD to jak wytłumaczą brak tych programów w swojej ofercie?

Skąd sobie wezmą sygnał to już ich sprawa. Nie muszą z DVB-T. Mogą światłowodem z Woronicza :-).

Telewizje kablowe muszą oferować więcej niż jest "w standardzie". W końcu słono im za to płacimy.

 

 

Dziś w moim dekoderze 3830CD pojawiło się nowe oprogramowanie. Vectra Portal póki co się nie otwiera ("klepsydra" kręci w nieskończoność a na wyświetlaczu zapala się czerwona dioda "brak dostępu").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaobserwowałeś jakieś różnice w prędkości działania, stabilności?

Wciąż zastanawiam się co wybrać, bo albo platyna z 3830 albo złoty z PVR.

Ewentualnie mogę wypowiedzieć umowę i liczyć na to, że w ciągu tego miesiąca zadzwonią i złożą mi ofertę lepszą niż obecnie (czyli obniżka aktywacji z 99 do 29zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak powrót do miejsca ostatniego odtwarzania działa, mój błąd. Natomiast wrócić do ostatniego momentu odtwarzania udało mi się nawet po naciśnięciu EXIT. Nie mam pojęcia jak, to się stało, że oglądałem nagranie wyszedłem przyciskiem EXIT i po ponownym wejściu dekoder nie odtwarzał od momentu zakończenia oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij pismo w formie reklamacji. W końcu na stronie http://www.vectra.pl/telewizja/ masz napisane

 

> 165 kanałów w cyfrowej jakości

> 23 kanały w jakości HD

> Doskonała jakość obrazu

> Elektroniczny przewodnik po programach

> Dekoder za darmo

Na kolejnej stronie http://www.vectra.pl/telewizja/telewizja_cyfrowa/dtv/ jest napisane:

 

Program TV pod ręką

Elektroniczny przewodnik po programach (w skrócie EPG) pozwala po naciśnięciu jednego klawisza sprawdzić, co w danej chwili pokazują wszystkie stacje, a także zobaczyć, jaki jest następny program (nawet w momencie, kiedy kończy się oglądany). EPG to także szczegółowe opisy programów, streszczenia filmów, informacje o obsadzie i wiele innych ciekawych informacji.

 

 

 

Skoro piszą to powinno być dostępne. Jak komuś już pisałem podobny problem mieliśmy w Inei w Poznaniu. Ale po złożeniu pisma/reklamacji uzupełnili EPG nawet na MANGO 24, TRWAM, i innych kanałach. Wcześniej też odpowiadali że nadawca tv nie udostępnia EPG itp. Każdy operator będzie trzymał swojej wersji - i myślą że ludzi da się tak okłamywać.

 

Skoro w ofercie jest EPG to po prostu muszą go uzupełnić!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...