Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie do Vectry:

Kiedy Vectra zamierza zaoferować swoim klientom dostęp do oferty cyfrowej na drugim i kolejnych odbiornikach (marketingowo zwane multiroom) ? Obecnie takiego dostępu nie oferuje.

Aktualne opłaty za aktywację kolejnego dekodera ( 150 PLN ) i abonament 6 i 10 PLN to nie jest oferta. Nie ma żadnej oferty dla abonentów którzy podpisali umowę na 3 lata, nie ma żadnej oferty dla długoletnich abonentów.

Proponowałbym przemyślenie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te wyświetlacze nie są zbytnio natarczywe wieczorem i w nocy?

Prawdę mówiąc w 5830CDX wyświetlacz jest w stanie oświetlić ścianę tak, że widać bardzo wyraźnie swój własny cień.

Ja po prostu albo wylaczam dekoder guziczkiem z tylu, bo włączanie nie trwa juz kilku minut jak to było z 5810CDX, tylko kilkadziesiąt sekund ....albo zastawiam pilotem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bob1969: Co tam atrakcyjność oferty, kiedy technika siada. Co dwa dni części kanałów nie da się oglądać przez jakiś czas bo szachownica zamiast obrazu.

 

Robert03: To prawda. Przycięcia zdarzają się bardzo często - za często. Często też pojawia się aktualizajca karty i brak odbioru przez kilkadziesiąt minut.

Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Domyślam się że Vectra pracuje w stanie awaryjnym i to od dłuższego już czasu.

Także kompresja niektórych kanałów jest nieakceptowalnie duża - najgorzej jest chyba na TVP Polonia oraz TVP1,2. To się musi zmienić. Nie taką jakość obiecywano. Miało być lepiej a jest gorzej. Pod tym względem analog wypada o wiele lepiej: Nie ma zacięć, nie ma pikseli.

Uprzedzając ewentualne tłumaczenia dostawcy: Nie jest to także wina nadawcy (TVP) bo kanały TVP na satelicie czy nawet w DVB-T nie są tak skompresowane.

bob1969, Robert03: Niestety, ale jeżeli chodzi o jakość obrazu z satelity, to muszę was zawieść. TVP nadaje obraz w formacie MPEG-4, z mocno ograniczoną przepływnością. Dlatego jakość jest jeszcze niższa.

 

W temacie "zacięć" - ostatnio były problemy z Polsatem i TV4 (odpowiadali za nie nadawcy). Napisz jednak, jakie kanały miałeś na myśli, to sprawdzę co się dzieje.

 

Jaceknokia: Kto mi powie, co Vectra oferowała Wam jak mieliście VIP i VIP dobiegł końca? Można liczyć na jakieś promocje czy trzeba na siłę pisać wypowiedzenie umowy? Teraz za VIP płacę 110zł a chciałbym dobrać neta 24Mb. ( wypowiedzenie z dialog już złożone )

 

Na stronie jest jakaś chora promocja za 210zł VIP plus 24Mb plus PVR, to jednak trochę dużo...

Jaceknokia: Może warto zwrócić się w tej sprawie do naszego COK? Lub skorzystać z konfiguratora paczek na stronie WWW

http://www.vectra.pl/paczki/

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj myślałam, że umrę ze śmiechu, jak Pan w biurze obsługi klienta próbował mi wcisnąć, że pakiet srebrny nadal jest w cenie 42zł. Chciałam babci zmienić umowę, która był zawarta -naście lat temu i płaci 42 zł za 15 kanałów. Jej niepotrzebny jest dekoder, a jeśli już, to SD, których już podobno nie ma. A płacić za HD 10 zł/miesiąc na starym telewizorze jakoś się nie uśmiecha. Żenada te biura obsługi. Jutro chyba jadę zawieźć wypowiedzenie, może wtedy zaproponują coś ROZSĄDNEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ostatnio dosyć często wyskakuje błąd E8, na Polsacie chyba najczęściej. Myślałem, że to u mnie, a jednak problem "ogólnopolski"? Dobrze czytać forum :)

 

Mnie natomiast dręczy jeszcze jedna rzecz, może Vectra pomoże, a może ktoś inny?

Otóż w drugim pokoju mam podłączony CRT 14" z kabla (analog). Włączam go bardzo rzadko, dlatego nie spieszy mi się z wymianą. Niestety, albo i stety, odkąd nadawcy zaczęli przechodzić na nadawanie panoramiczne, w zasadzie na większości kanałów nic nie widać. Przekątna telewizorka niewielka, a dodatkowy letterbox powoduje, że muszę siedzieć z nosem w telewizorze ażeby cokolwiek zobaczyć.

Zastanawiam się od dłuższego czasu, CZY i CO można z tym fantem zrobić. Rzecz jasna w moim przypadku chciałbym, aby po prostu kanały 16:9 były przycinane (Pan&Scan) po bokach. Wiem, że chyba od "lokalnej centrali" zależy to, jak "idą" kanały 16:9 w analogu. Nie chcę jednak, żeby oni cokolwiek tam zmieniali, wszak to musieliby ustawić dla wszystkich "analogowców", a letterbox jest chyba popularniejszą i w większości przypadków bardziej pożądaną metodą konwersji. Zastanawiam się jednak, czy jest może dodatkowe urządzenie, jakaś wtyka, cokolwiek, co na drodze GNIAZDO-TV mogłoby się pojawić i ten obraz zmienić? A może inny sposób?

 

Nie wiem, może pytanie głupie, ale tak mnie naszło ;) A nuż ktoś pomoże..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz opcji "przycinania boczkow" (w celu usuniecia paskow na gorze i dole) w menu samego telewizorka, to nic z analogiem nie poczarujesz. Pozostaje Ci tylko multiroom z sd. Jesli masz platyne to koszt jest niewielki - 6zl miesiecznie. Tylko ta skandaliczna aktywacja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jakim pakiecie będzie Orange Sport. Mam nadzieje, że w złotym, pewnie dadzą do "Sport na ostro" ;/ A może dadzą ten kanał za nSport hmmm. Na pewno Vectra coś nam zabierze. W sumie za nSportem nie będę płakał i tak nie ma w nim nic ciekawego, tym bardziej, że Vectra nie udostępniała nam tych specjalnych dodatkowych kanałów podczas Ligi Mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ostatnio dosyć często wyskakuje błąd E8, na Polsacie chyba najczęściej. Myślałem, że to u mnie, a jednak problem "ogólnopolski"? Dobrze czytać forum :)

Nie chcę jednak, żeby oni cokolwiek tam zmieniali, wszak to musieliby ustawić dla wszystkich "analogowców", a letterbox jest chyba popularniejszą i w większości przypadków bardziej pożądaną metodą konwersji. Zastanawiam się jednak, czy jest może dodatkowe urządzenie, jakaś wtyka, cokolwiek, co na drodze GNIAZDO-TV mogłoby się pojawić i ten obraz zmienić? A może inny sposób?

 

Jesli w menu telewizora nie masz opcji zmiany proporcji ekranu to nic z tym nie zrobisz. Wymiana telewizora na panoramiczny to jedyny sposób.

Z analogiem w Vectrze i tak nie jest źle pod tym względem. Jeszcze wiele programów nadawanych jest w 4:3 a niektóre nadające w 16:9 są przycinane tak by bez zniekształcenia można było oglądać w 4:3 (u mnie są to:Planete, TeleToon, Mini Mini, BBC World) - co akurat mi nie odpowiada i strasznie irytuje. Wolę mniejszy ale cały kadr niż sztucznie obcinany.

 

 

Jeśli chodzi o Orange Sport to z punktu widzenia ogółu powinien się znaleźć w pakiecie złotym. W Złotym też powinien się znaleźć Polsat Sport News.

Jeśli zaś o mnie chodzi to mogą wszystkie kanały sportowe wyłączyć i obniżyć w zamian abonament :-). Nie będę płakał po żadnym. Nie oglądam sportu w TV bo to straszna nuda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze - mam w tym momencie pakiet platynowy + dekoder pvr + internet. Chcialbym sobie dobrac do tego wszystkiego multiroom. Dzwonilem na infolinie przed chwila - ceny sa znosne (aktywacja 99 zl + 20 zl montaz + miesiecznie 5,95) a czy jest mozliwosc rezygnacji z tego montazu za 20 zl i zainstalowania drugiego dekodera u siebie samemu? Pamietam jak tv cyfrowa weszla do Skarzyska i wszyscy dostawali dekodery SD to kazdy sam sobie go odbieral w biurze abonenta i samemu go instalowal. Przerabial to juz ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim BOK pani powiedziała że wybierając multiroom do platyny nie dają dekodera SD tylko HD ( i słusznie bo dając dekoder HD nie zapewniają Tobie dostępu do wszystkich kanałów za które płacisz) a za niego aktywacja jest 150 PLN...

Dekoder SD można zainstalować samemu. Nie słyszałem o opłacie za montaż. Opłata za montaż = opłata za aktywację czyli odpowiednio 99 i 149 i nic więcej to jest i tak dużo za dużo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z analogiem w Vectrze i tak nie jest źle pod tym względem. Jeszcze wiele programów nadawanych jest w 4:3 a niektóre nadające w 16:9 są przycinane tak by bez zniekształcenia można było oglądać w 4:3 (u mnie są to:Planete, TeleToon, Mini Mini, BBC World) - co akurat mi nie odpowiada i strasznie irytuje. Wolę mniejszy ale cały kadr niż sztucznie obcinany.

W Krośnie w analogu jest jakaś paranoja z kanałem AXN. Oni go (chyba przez pomyłkę) strasznie zoomują i obraz jest ucięty zarówno z lewej jak i prawej strony (i to na TV panoramicznych!). Np. niemal całe logo AXN jest ucięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...