Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to dziwnie pytanie,ale jak odpalić takie coś żeby na dole pisało jaki jest program,która godzina w lewym górnym rogu pisało vectra,żeby działały wszystkie opcje jak np.menu itp.Bo przez przypadek to włączyłem,i znowu się jakoś wyłączyło i teraz znowu mam sam czysty obraz bez niczego i żadne menu nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to dziwnie pytanie,ale jak odpalić takie coś żeby na dole pisało jaki jest program,która godzina w lewym górnym rogu pisało vectra,żeby działały wszystkie opcje jak np.menu itp.Bo przez przypadek to włączyłem,i znowu się jakoś wyłączyło i teraz znowu mam sam czysty obraz bez niczego i żadne menu nie działa.

Jedna z możliwości to przełączenie z sygnału eurozłącza na HDMI w telewizorze :P

Chodzi o to, że jeśli dekoder HD lub PVR masz podłączony przez scart, to sygnał przez niego leci, ale bez menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej taki przypadek był opisywany. Podejrzewam, że masz dekoder PVR lub NOVO - nad klawiszem "2" jest przycisk do zmiany rozdzielczosci. Klikaj nim tak długo zanim zobaczysz grafikę. Jeśli jesteś podłączony do telewizora kablem HDMI to wybierz rozdzielczość 720p lub 1080i a jeśli kablem scart to wybierz 575p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Vectro, jest problem z kanałami analogowymi w moim mieście (Żary). Posiadamy Pakiet Złoty i na niektórych programach (TVP1, TVP2, TVN7, Eska TV) obraz jest rozciągnięty do formatu 16:9 (prawidłowo się wyświetla na takich telewizorach) i na klasycznych 4:3 po prostu jest ściśnięty na całym ekranie. Źle to wygląda na telewizorach 4:3 (większość odbiorców TV Analogowej to właśnie osoby z takimi telewizorami). Dodatkowo na kanale AXN i Euronews obraz jest przycięty do 4:3, lepiej ustawić Letterbox.

 

O to lista kanałów, na których występują problemy:

Lp. Kanał Częstotliwość Nazwa programu 
3. K6 175,25 TVP 1 
4. K7 183,25 TVP 2 
10. S10 239,25 TVN Siedem
13. S14 271,25 Euronews
21. HS23 343,25 Eska TV
35. K41 631,25 AXN 

 

Liczę na rozwiązanie problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceknokia ---> na umowie masz prędkość internetu DO a nie gwarantowaną. Jak masz na umowie zapis że ''prędkość do 20 Mb/s'' a robisz speedtesta np. o 18 kiedy dużo osób siedzi to nie możesz reklamować że wykazało tylko 15Mb/s. Każdy operator przyjmuje zasadę że nie wszyscy jednocześnie korzystają w 100% ze swojego łącza i sprzedają więcej niż faktycznie mają. Czyli operator ma np. łącze 10Mb/s a sprzedaje je 20 osobą w pakietach po 1Mb/s bo uważa że wszyscy nie będą jednocześnie pobierali jakiegoś pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam notorycznie problem z Vectrą który polega na tym że nie informują o zmianach progamowych: Nie informowali o dodaniu nowych kanałów, nie poinformowali o zakończeniu emisji Mowies24.

Śmieszne jest też to że Vectra wcale nie wyciąga z tego wniosku bo rok temu uznali moją reklamację podwyżki abonamentu i zwrócili różnicę za cały kwartał gdyż odmówiłem zgody na podwyżkę bez informacji - reklamacja była zasadna gdyż podnieśli abonament nie informując mnie o tym. Mija rok i nic się nie zmienia. Mało tego. Od września 2011 Przestali też przysyłać rachunki do zapłaty ( nie mam i nie chcę opcji E-faktura) więc traktuję że jest promocja za IV kwartał 2011 i I kwartał 2012. Nie pomagają telefony do centrali tam rozmowa przypomina dialog "dziada z obrazem". Mają taki [beep] że się w głowie nie mieści.

Nie odpowiadają też na wysłane im pisma i korespondencje reklamacyjne dotyczące płatności, nie rozpatrują reklamacji. Już czekam trzeci miesiąc. Ponieważ oczekuję zwrotu poniesionych przez nich kosztów zwlekają pewnie jak się tylko da.

Żeby było ciekawej w 2011 zostali za to ukarani przez UOKiK karą prawie 0,5 mln. PLN. Od momentu ukrania Vectry stan rzeczy jeszcze bardziej się pogorszył zamiast polepszyć. Widać chcą dostać kolejną karę a mi ta współpraca przestaje się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do VECTRY 0-1

 

http://media2.pl/media/87534-Cyfrowa-Ve ... ly-TV.html

 

Kiedy będzie wiadomo i kiedy poinformujesz abonentów konkretnie o dodaniu tych nowych kanałów? Czy słowo "wkrótce" naprawdę jest tu podane w prawdziwym znaczeniu?Znając opieszałość i nieudolność Vectry we wprowadzaniu nowości i Twoją nadmierną powściągliwość w przekazywaniu takich informacji zapewne jeszcze długo,długo....poczekamy na taką informację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem co kolega Robert03, podałem im emaila, i dostaje tylko faktury emailowo, i nic pozatym, żadnych zmian w ofercie,że wycofują jakieś kanały itd, no oprócz faktur posucha... troche mnie to dziwi, żeby klient musiał sam się wszystkiego dowiadywać z forum, albo już po fakcie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do VECTRY 0-1

 

http://media2.pl/media/87534-Cyfrowa-Ve ... ly-TV.html

 

Kiedy będzie wiadomo i kiedy poinformujesz abonentów konkretnie o dodaniu tych nowych kanałów? Czy słowo "wkrótce" naprawdę jest tu podane w prawdziwym znaczeniu?Znając opieszałość i nieudolność Vectry we wprowadzaniu nowości i Twoją nadmierną powściągliwość w przekazywaniu takich informacji zapewne jeszcze długo,długo....poczekamy na taką informację ?

 

 

Vectra-01 czekamy na więcej informacji od pana w sprawie nowych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tak zawsze mówią i nic z tego nie wychodzi. O VOD też wspominają już kilka lat i co i wielkie g.... Ta firma ładnie mówi dla pracy nic wiecej. Złapali was na chwyt marketingowy a Wy już sie domagacie nowości kiedy będą :smile: To od razu wam moge pare cyctatów vectry wkleić na te wasze pytania 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Sieradzu w cyfrówce pojawił się kanał Sieradz TV, czyli sieradzki kanał lokalny który do tej pory był w analogu. Dobrze, że jakość jest w miarę OK bo w analogu zawsze była kiepska jakość tego programu.

 

Przedstawiciel Vectry pewnie jak zwykle będzie milczał. Napisali kiedyś na FB czy tutaj, że my się dowiadujemy jako pierwsi. Wcale tak nie jest, zawsze pojawia się informacja albo w rachunkach, stronie internetowej czy innym serwisie. A dopiero chwile później jest informacja tutaj. A powinniśmy być informowanie na bieżąco o wszystkim, a nie tylko kiedy już jest to na 100% pewne i informacja pójdzie do ogólnej wiadomości. Bardzo dobrze komunikacje z widzami prowadzi Next Music HD, oni czytają wpisy, na bieżąco odpowiadają i często po kilku godzinach czy minutach wprowadzają/zmiany poprawki. Oni też na bieżąco odpowiadają na bardziej szczegółowe pytania. Powinna chociaż Vectra zasugerować które dokładnie kanały zostaną wprowadzone w najbliższym czasie. Przecież oni chyba to wiedzą co chcą wprowadzić, czy aż tak trudno napisać dokładnie a nie tak ciągle nas zwodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Sieradzu w cyfrówce pojawił się kanał Sieradz TV, czyli sieradzki kanał lokalny który do tej pory był w analogu. Dobrze, że jakość jest w miarę OK bo w analogu zawsze była kiepska jakość tego programu.

No proszę! Czyli jednak się da. :)

To ja czekam na TVP Rzeszów i na miejski program TV Obiektyw w Krośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy są mniej kumaci w sprawach technicznych, więc podpowiem jak rozwiązałem pewien problem. W analogu mam pełny pakiet czyli coś koło 50 programów a w cyfrówce PLATYNOWY + SNO czyli około 120. Czasami jest tak że jakiś ciekawy film leci na kanale którego nie mam w analogu a chciałbym obejrzeć akurat ten film w innym pokoju na innym telewizorze. W dekoderze PVR jest tak że sygnał równocześnie idzie na złącze HDMI i Euro. Telewizor który mam obok dekodera jest podłączony kablem HDMI, więc złącze Euro pozostaje wolne. To właśnie złącze wykorzystałem aby puścić sygnał do drugiego telewizora. Wygląda to tak, że ustawiam na dekoderze jakiś kanał wyłączam telewizor i idę do drugiego oglądać, ma to swoją wadę bo nie możemy zmieniać kanałów ani używać funkcji nagrywarki, EPG, ale zawsze może komuś to pomoże.

 

Co do podłączenia możemy użyć gotowego kabla EURO-EURO czy EURO - CHINCH. Ja jednak miałem wtyczkę EURO i 2 wtyczki chich i kabel telefoniczny (tak, tak zwykły kabel telefoniczny, wiadomo, że nie jest do tego przeznaczony ale odległość jest koło 10m i ładnie chodzi) wszystko polutowałem według schematów w necie i jest OK.

 

Oczywiście złącze Euro można też wykorzystać do zgrywania nagrań na zewnętrzną nagrywarkę lub do komputera przez kartę wideo. Oczywiście lepiej byłoby jakby była opcja zgrywania od razu przez złącze USB na Pendrive albo przenośny dysk ale nikt tego jeszcze nie oferuje. NIE POLECAM WKŁADAĆ PENDRIVE DO GNIAZDA W DEKODERZE, czasem go od razu formatuje na jakiś dziwny format. Gniazdo USB można wykorzystać do ładowania komórki czy zasilania jakiś gadżetów na USB. Jak już coś tam wkładamy to lepiej jakieś sprawdzone rzeczy niż własne konstrukcje, bo można rozwalić gniazdo i mogą być później problemy...

 

Jak ktoś chce zgrywać materiały z dekodera w jakości HD to też jest na to sposób ale droższy chociaż dla niektórych mniej skomplikowany niż po EURO, czyli nagrywarka Hauppauge PVR HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam w sprawie poinformowania Was o nowych kanałach w ofercie. Wiadome jest, ze w tym roku coś podmienią i dodadzą do oferty programowej - to normalne. Już by sie nie ośmieszali tego typu komunikatami. Vectra doskonale wie, ze ma braki i musi jakoś nadrobić stratę do konkurencji np .VoD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy są mniej kumaci w sprawach technicznych, więc podpowiem jak rozwiązałem pewien problem. W analogu mam pełny pakiet czyli coś koło 50 programów a w cyfrówce PLATYNOWY + SNO czyli około 120. Czasami jest tak że jakiś ciekawy film leci na kanale którego nie mam w analogu a chciałbym obejrzeć akurat ten film w innym pokoju na innym telewizorze. W dekoderze PVR jest tak że sygnał równocześnie idzie na złącze HDMI i Euro. Telewizor który mam obok dekodera jest podłączony kablem HDMI, więc złącze Euro pozostaje wolne. To właśnie złącze wykorzystałem aby puścić sygnał do drugiego telewizora. Wygląda to tak, że ustawiam na dekoderze jakiś kanał wyłączam telewizor i idę do drugiego oglądać, ma to swoją wadę bo nie możemy zmieniać kanałów ani używać funkcji nagrywarki, EPG, ale zawsze może komuś to pomoże.

 

Co do podłączenia możemy użyć gotowego kabla EURO-EURO czy EURO - CHINCH. Ja jednak miałem wtyczkę EURO i 2 wtyczki chich i kabel telefoniczny (tak, tak zwykły kabel telefoniczny, wiadomo, że nie jest do tego przeznaczony ale odległość jest koło 10m i ładnie chodzi) wszystko polutowałem według schematów w necie i jest OK.

 

Oczywiście złącze Euro można też wykorzystać do zgrywania nagrań na zewnętrzną nagrywarkę lub do komputera przez kartę wideo. Oczywiście lepiej byłoby jakby była opcja zgrywania od razu przez złącze USB na Pendrive albo przenośny dysk ale nikt tego jeszcze nie oferuje. NIE POLECAM WKŁADAĆ PENDRIVE DO GNIAZDA W DEKODERZE, czasem go od razu formatuje na jakiś dziwny format. Gniazdo USB można wykorzystać do ładowania komórki czy zasilania jakiś gadżetów na USB. Jak już coś tam wkładamy to lepiej jakieś sprawdzone rzeczy niż własne konstrukcje, bo można rozwalić gniazdo i mogą być później problemy...

 

Jak ktoś chce zgrywać materiały z dekodera w jakości HD to też jest na to sposób ale droższy chociaż dla niektórych mniej skomplikowany niż po EURO, czyli nagrywarka Hauppauge PVR HD.

W swoim wywodzie zapomniałeś dodac że dekoder może jednoczesnie nadawać albo sygnał przez hdmi lub przez euro nie ma mozliwości jednoczesnego puszczania sygnału przez oba łacza jednocześnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...