Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

d107: rachunek zapłaciłeś? :P

chyba tak :D a moze to początki wyłączania kanałów TVP w Vectrze :D . Rok temu zrobili tak z Polsatami :lol2:

 

macie jakieś pomysły jak to naprawić :?:

 

EDIT: przywrócenie ustawień fabrycznych też nie pomogło. Kanały TVP, paczka muzyczna, POLSAT i paczka polskich informacyjnych nie swieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zbulwersowany sytuacją, która ma miejsce od kilku miesięcy, a mianowicie brakiem jakichkolwiek informacji nt. propozycji, pomysłów ze strony Vectry (nie wspominam już o konkretach) odnośnie rozwoju oferty - w MM od 1.01.2011 będą kanały polsatu...Vectra chyba jest w kryzysie - brak jakichkolwiek informacji, może poza tymi, które dotyczą awarii...żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje się plansza:

INFORMACJA DOSTĘPU WARUNKOWEGO

Brak dostępu...

Brak aktywacji...

etc....

Klucz jest na pakiet VIP :?

 

Miałem tak z miesiąc temu, reset do ustawień fabrycznych nie pomógł ale pomogło wyjęcie katy z dekodera na 10 min, ponowne włożenie i aktualizacja listy programów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu mojego abonamentu. Jednak można mieć PVR z VIP i drugi dekoder HD z kanałami premium :D...

tyle, że doliczyli mi pakiety premium dodatkowo na fakturze. Wiedziałem, że coś z tym musi być nie tak, bo juz drugi miesiąc lecą mi na HD Canal plusy i HBO i inne premium, które miałem przed podpisaniem nowej umowy (w sumie nie maiłem nic przeciw temu :D ), ale jak ma mnie to dodatkowo kosztować to się muszę zastanowić czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było w mojej sytuacji. Biorąc drugi dekoder HD na początku bardzo się ucieszyłem, mając wszystkie pakiety, ale do czasu :D . Obecnie mam już tylko dostęp do kanałów w posiadanym pakiecie telewizyjnym. I tak jak napisał poprzednik pakiety premium z dekoder nr 1 nie są dostępne na dekoderze nr 2, chyba że zapłacę za nie podwójnie. Jak ta Vectra lubi swoich klientów :D , a zwłaszcza ich pieniądze.

 

P.S. I MM i Vectra nieoficjalnie rozmawiały z Polsatem - MM już ogłosiła powrót a Vectra ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra jako jedyna ma taką politykę dla pakietów dodatkowych. Wszyscy więksi gracze (Cyfra+, Nka, UPC) dają na drugim dekoderze takie same pakiety dodatkowe, jakie są w dekoderze głównym, bez dodatkowych opłat.

Nie widzę podstawy do tego, by płacić podwójnie za pakiet premium. Przecież kupuję go dla całego gospodarstwa domowego, a nie jednego odbiornika. Śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie korzystam z tej usługi, bo nie mogę korzystać z opcji premium na drugim dekoderze. Płacę za Canal+ a nie mogę oglądać do na drugim dekoderze co jest dla mnie totalną bzdurą. Kiedyś pytałem się w lokalnym BOK skąd ten pomysł żeby udostępniać tylko pakiet podstawowy, pani odpowiedziała mi, my nie wiemy czy pan płacąc za Canal+ nie ogląda tego pakietu z sąsiadem na spółkę a płaci jeden abonament. Widać Vectra ma duże zaufanie do swoich klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej Pani odpowiedziałbym, że zdecydowanie więcej korzyści przyniosłoby gdyby Vectra zaczęła walkę w dbaniu o praworządność od siebie samej.

 

Mimo, że epoka PRL już dawno się skończyła to ich podejście do klienta (chociaż ta firma to nie wyjątek w naszym kraju) przypomina scenę z "Misia": "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?" :D . Dobrze wiedzą, że w wielu miastach gdzie świadczą usługi są monopolistą (przede wszystkim mam na uwadze łączenie usług) i ich klienci nie mają wyboru - praktyczne zastosowanie zasady "płać i płacz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder PVR z dyskiem 500 GB, czy u Was tez czasem ni z gruszki ni z pietruszki resetuje sie? Tak jakby - uruchamia sie ponownie? Kolejne moje pytanie - wiem, ze dysk chodzi caly czas, nawet gdy dekoder jest wylaczony - czy ktos wie, co on w tym czasie robi? Cos robi, czy tylko jalowo sie kreci? Czy ktos podlaczal ten dekoder do internetu? Wiem, ze ma zlacze ethernet - szukalem po forum, ale nie widzialem takich informacji czy to cos da? I pytanko ostatnie - czy ktos moze rozkrecil ten dekoder, zrobil zdjecia i zamiescil je gdzies w sieci? Szukalem po forum, ale niestety niczego takiego nie znalazlem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder PVR z dyskiem 500 GB, czy u Was tez czasem ni z gruszki ni z pietruszki resetuje sie? Tak jakby - uruchamia sie ponownie?

Jeśli dzieje się tak teraz to wynika to z aktualizacji oprogramowania, które właśnie dziś się pojawiło.

 

Kolejne moje pytanie - wiem, ze dysk chodzi caly czas, nawet gdy dekoder jest wylaczony - czy ktos wie, co on w tym czasie robi? Cos robi, czy tylko jalowo sie kreci?

Jałowo się kręci.

Czy ktos podlaczal ten dekoder do internetu? Wiem, ze ma zlacze ethernet - szukalem po forum, ale nie widzialem takich informacji czy to cos da?

Odpowiedź już gdzieś była - to jest złącze "wyprowadzające" internet a nie "dostarczające" go do dekodera. Modem internetowy jest wbudowany w dekoder a net jest dostarczany przez Vectrę kablem antenowym. Póki co złącze się do niczego nie przydaje

I pytanko ostatnie - czy ktos moze rozkrecil ten dekoder, zrobil zdjecia i zamiescil je gdzies w sieci? Szukalem po forum, ale niestety niczego takiego nie znalazlem :(

Zdjęcia już gdzieś były. Nie wiem czy akurat na tym forum ale gdzieś są.

 

Mam pytanie dlaczego moje wpisy i posty Q-baka trafiły do kosza?

Bo zeszliśmy z tematu Vectry na Cyfre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q.bak - dziekuje bardzo za wyczerpujace odpowiedzi :) Mam jeszcze pytanko odnosnie wspomnianej wczorajszej aktualizacji softu w dekoderze - czy wiadomo, jakie zmiany wniosla? Czy pojawienie sie nowego softu i jego aktualizacja sa jakos sygnalizowane przez dekoder (pojawia sie jakas informacja) czy jedynie uruchamia sie ponownie - i to wszystko? Ktora wersje softu maja teraz pozostali uzytkownicy PFV 500 GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja softu dekodera 320GB miała nr 9, a 500GB 10.

Po aktualizacji obie będą miały nr 11.

Zwykle aktualizacja odbywa się w nocy, wtedy restarty są niewidoczne.

W niektórych lokalizacjach nowe oprogramowanie jest wykrywane ale nie da się go pobrać - błąd nagłówka. Pewnie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Zdjęcia: http://foto.onet.pl/lqo,o9bwp4aw00yb,u.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - mam teraz do konca grudnia odkodowane wszystkie pakiety - zalozmy, ze nagram na pvr fakis film z canal plus (ktory teraz mam odkodowany) i nie obejrze go. Po nowym roku zakoduja mi canal plus - ale czy bede mogl wtedy obejrzec nagranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem szcześliwym posiadaczem dekodera hd który niestety jest do wymiany w lokalnym BOK-u(tak stwierdził konsultant na infolini)Jak kiedyś pisałem mam włączony pakiet canal+ który już przeszło pół roku powinni mi wyłączyc a działa.I otorz tak się zastanawiam jak w poniedziałek wymienia Mi dekoder to będzie ten canal+??(i czy będzie może VIP tak jak ostatnio pisał tu kolega że wymienił dekoder i ma znowu VIP-a) :/ pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...