Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie wymiękam. Skończył mi się okres, kiedy nie mogę rozwiązać umowy. Dzwonię na infolinię z pytaniem o ofertę na przedłużenie umowy (może jakaś promocja?). Obecnie mam DTV złoty + 1Mb/s za 94,90zł. Pani wpaniałomyślnie proponuje mi pakiet złoty, zwiększenie neta do 2Mb/s i opłatę 125zł (umowa na 12 m-cy). I jeszcze pyta, czy mi odpowiada. Czy oni tam myślą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie oglądałem TVP 1 w CP i obraz jak na SD był znakomity (na pewno na plus był także nowy TV 40 "100 Hz, ale powtarzam łączony przez Scart z dekoderem!). W Vectrze TVP 1 to dramat (i nie tylko ten kanał), ogólnie kanały SD wyglądają słabo. TV mam 4-letnie LCD i szału on już raczej nie robi, lada dzień kurier przywiezie nowy 37"LED 100 Hz i wtedy będę już pewny na 100%. Poza tym filmy z blu ray na starym LCD wyglądają znakomicie. Relacja z wrażeń na bieżąco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zmieniłeś rozdzielczości przy podłączeniu dekodera poprzez HDMI ? HD w Vectrze nie jest doskonałe, lecz porównanie do SD cyfrowego polsatu podłączonego poprzez zwykłe euro nei ma sensu. Mam również N i stwierdzam, że rzeczywiście kanały SD typu TVP1 i 2 po upscallingu przez dekoder idą ładnie. Podłączenie przez HDMI.

Przez euro nigdy nie osiągniesz takiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia dekodera są ok. Może stary tv lcd ma nie po drodze do sygnału sd? no zobaczy się, Ciekaw jestem na ile tv, na którym oglądałem Gladiatora w sobotę sam poprawiał obraz. Proszę mi uwierzyć to była naprawdę rewelacja. Przekonam się koło czwartku, piątku jak sam dostanę nowy tv - wtedy już nie będzie wątpliwości. A co do HD z Vectry to jest z nim różnie. Wczoraj C+Sport HD nie powalał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja ironia zbędna, a HD - HD nierówny (bitrare itd). Napisałem sprawdzę na znacznie lepszym tv i dam znać. Mógłbym napisać napinacie się, a nie wiecie, że kupujecie [beep].... tylko niczemu, by to nie służyło. Zresztą czytając ten wątek (i to nie stare posty) znajdziesz kilka postów osób, które przenosiły się do Vectry z innych platform i (delikatnie mówiąc) się rozczarowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów i abonentów vectry.Powiem tak...mam cyfrową vectre z tym ich tunkiem HD.ale dopiero kupując sobie N-ke zobaczyłem tv hd.różnica jest kolosalna na kożyśc N-ki.niestety jestem z nimi związany jeszcze jakiś rok ale puznie PAPA.Ich całe biuro obsługi w gdyni-porażka az szkoda naprawde pisac..burki jedne.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Pisałem o tym już 2 lata temu, kiedy w grudniu przeniosłem się do Nki właśnie z powodu "jakości" HD w Vectrze. Teraz nie mam porównania i chyba jeszcze jakiś czas nie będę miał, bo w Vectrze zestaw Telewizja z PVR, drugi dekoder oraz internet jest bezkonkurencyjny cenowo.

 

jarek: akurat jeśli chodzi o Biuro Obsługi Klienta, to obawiam się, że trafiłeś z deszczu pod rynnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Także jestem posiadaczem Dekodera PVR HD Vectry i muszę przyznać, że jakość takich programów jak TVP1, TVP2 jest delikatnie mówiąc ... słaba.

Z radością (od czasu do czasu) oglądam...RTL SD;), który w połączeniu z PRO7 mają OD ZAWSZE lepszą jakość od podstawowych programów w naszej tv cyfrowej.

 

Życzyłbym sobie poza tym, żeby vectra zweryfikowała portfolio kanałów i pozbyła się np. EDU SAT, ITV, Polonii 1 (mam świadomość, że to polskie programy ale powinna liczyć się przede wszystkim jakość)na rzecz np.TVP HD, czy POLsatów;) Od dawna nie mamy takich kanałów jak: Rebel TV, czy filmowego TV1000 nie mówiąc o nowym FOXTV.

 

Podsumowując Vectra ostatnio zostaje w tyle zarówno pod względem jakości jak i o urozmaicenia oferty.

Pozostaje mieć nadzieję, że Vectra nie pozostanie obojętna na głosy swoich klientów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kiedy przeczytałem o odpowiedzi prasowej Vectry w związku z przejęciem Aster przez UPC, mianowicie o zwrocie ku zdecydowanemu podnoszeniu jakości świadczonych usług w każdym wymiarze tak aby klient obecny i potencjalny mógł mieć rynkowe prawo wyboru, zdrowo się uśmiałem. Z racji mojego miejsca zamieszkania i potrzeb (tv + net) nie mam żadnego wyboru, muszę być klientem Vectry. Konkurencji nie ma prawie żadnej, ponieważ zamianę na Stream Comunications :D , trudno uznać za alternatywę. Najbardziej jednak wkurzające jest to, że właściwe tylko na tym forum można "rozładować" swoje frustracje :D odnośnie wielu spraw z tą kablówką związanych. Niestety jest to chyba nie tylko problem z nią ale z zwyczajami obowiązującymi w dalszym ciągu w naszym kochanym kraju w tzw. komunikacji z klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie powie, że jakość kanału SD po eurozłączu może dorównać program HD nawet jeśli jest to Vectra. Ja porównać jakości kanałów HD będących w Vectrze z innymi platformami nie mogę, bo nie mam takich możliwości.

Wybierając Vectre mogłem porównać jedynie ofertę cenową w stosunku do innych operatorów i tutaj Vectra daje bardzo korzystne ceny. W obecnej ofercie za platynę z PVR płaci się 50 zł a oferta kanałów jest bardzo bogata i do tego internet w cenie 39,90. Kto daje taki internet w tej cenie ? Oczywyście są pewne niedociągnięcia można poszerzyć oferte o TVP HD czy Eurosport 2 HD o Polsatach juz nie mówię, jednak ogólna moja ocena jest bardzo pozytywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej ofercie za platynę z PVR płaci się 50 zł a oferta kanałów jest bardzo bogata i do tego internet w cenie 39,90. Kto daje taki internet w tej cenie ? quote]

 

Jeżeli chodzi o internet to ebecnie w UPC za 10 zł dają 10 Mb/s a pakiet tv cyfrowej max za 80 zł. W n-ce za 48 zł dostajesz wszystkie kanały( w tym HBO, Cinemaxy i Filmboxy) Więc nie podniecaj się tak tym co daje Vectra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KENZO: skąd masz takie cenniki???

UPC za 10zł? W pakiecie z TV, to owszem, w sumie 90zł. Bez kanałów HD i tylko przez pierwszy rok umowy. Później 145zł. Vectra za 90zł przez całą umowę ma platynę z kanałami HD i internetem 8/16Mb.

 

W Nce za 48zł dostajesz pakiety standardowe bez HBO, Cinemaxów, Filmboxów i ze zwykłym dekoderem. Pakiet z tymi kanałami i nagrywarką kosztuje 78zł i do tego 149zł za aktywację dekodera.

 

Czytaj szczegóły ofert, a nie tylko wielkie "wabiki na łosiów". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze mieć dojście do UPC a internet za 10 zł masz tylko przez pierwszy rok później płacisz 32,50 i to w pakiecie z innymi usługami a nie sam internet. Łącznie za pakiet którym się tak podniecasz w UPC trzeba zapłacic przez pierwszy rok umowy 90 zł a kolejne 12 miesięcy 112,50 zł i do tego multiroom w cenie 15 zł miesięcznie. W n-ce może są takie promocje tylko nie wiem czy wiesz, że n-ka nie oferuje internetu, więc nie podniecaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KENZO: skąd masz takie cenniki???

UPC za 10zł? W pakiecie z TV, to owszem, w sumie 90zł. Bez kanałów HD i tylko przez pierwszy rok umowy. Później 145zł. Vectra za 90zł przez całą umowę ma platynę z kanałami HD i internetem 8/16Mb.

 

W Nce za 48zł dostajesz pakiety standardowe bez HBO, Cinemaxów, Filmboxów i ze zwykłym dekoderem. Pakiet z tymi kanałami i nagrywarką kosztuje 78zł i do tego 149zł za aktywację dekodera.

 

Czytaj szczegóły ofert, a nie tylko wielkie "wabiki na łosiów". ;)

 

Scorpio drugi rok w UPC kosztuje 112,5 zł a nie 145 zł. Co do N-ki moja siostra za wszystko płaci 48 zł razem z HBO, Cinemaxami i Filmboxami i ma dekoder z nagrywarką więc wiem co pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silenthill, mam N i widzę różnicę w HD ale niestety całkowicie nie zgadzam się, że obraz CP po eurozłączu jest lepszy od HD z Vectry. ;) Vectra nie nadaje na aż tak żenująco niskim poziomie.

 

 

Jak już pisałem kilka razy - będę miał nowy tv 100 Hz led 37" - wszystko sprawdzę. Sam zadawałem sobie pytanie na ile na jakość obrazu wpływały systemy zastosowane w tv, na którym oglądałem cp i na ile jakość kanałów SD Vectry obniżał mój 4-letni lcd. Problem w tym, że zauważam, że abonenci Vectry jakby pogodzili się z tym, że kanały SD wyglądają kiepsko. Ja wiem jak gdzie indziej na dobrym tv wyglądają kanały SD i to co widzę obecnie w Vectrze jest absolutnie nie do zaakceptowania. Z tego co widzę wszyscy mówią, że HD w Vectrze też jest słabsze.Chyba za dużo wyrzeczeń - co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy nie ma możliwości zainstalowania telewizji w technologii innej niż kablowa (IPTV bądź kablówka) więc ludzie nie posiadają zbytnio niczego więcej do wyboru. Vectra jaka jest każdy wie. Innym to nie przeszkadza - oglądają cyfrową telewizję w formacie 4:3 rozciągniętą na cały ekran telewizora panoramicznego bądź 16:9 z kaszetami u góry i dołu obrazu - nie zwracają na to uwagi ponieważ im na tym nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy nie ma możliwości zainstalowania telewizji w technologii innej niż kablowa (IPTV bądź kablówka) więc ludzie nie posiadają zbytnio niczego więcej do wyboru. Vectra jaka jest każdy wie. Innym to nie przeszkadza - oglądają cyfrową telewizję w formacie 4:3 rozciągniętą na cały ekran telewizora panoramicznego bądź 16:9 z kaszetami u góry i dołu obrazu - nie zwracają na to uwagi ponieważ im na tym nie zależy.

 

u mnie też z kablówek jest dostępna tylko Vectra, nie ma w mojej części Wrocławia UPC, MM. (jakby się zmówili). Nie wydaje mi się jednak, aby osoby nie zwracające uwagi na jakość i ilość usług były dla kablówek targetem - bo tacy rzadzej decydują się na "luksusy" czyli HD, PVR czy w przyszłości VOD, a co za tym idziej mniej dają za to pieniędzy.

Mam jednak pełen wybór sat, więc na Vectrę skazany nie jestem. Mam umowę do lutego, więc będzie komu dać te 150 zł/mies jakie zostawiam Vectrze. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...