Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow :)

 

W chwili obecnej mam z Vectry telewizje cyfrowa - pakiet zloty, dekoder SD oraz internet 2 Mb. Za wszystko place 88,99 zl.

Dzwonilem na infolinie sprzedazowa - chcialem dowiedziec sie, czy moge skorzystac z 'Super oferty' z dekoderem PVR.

Okazalo sie, ze tak, tylko musze dobrac 1 usluge - czyli w moim przypadku telefon. Kosztowalo mnie to wtedy bedzie 99,90 zl miesiecznie (Platyna + PVR, internet 8 Mb, Telefon 'Zadzwon do mnie').

 

Chcialbym sie dowiedziec od osob, ktore juz mialy instalowany dekoder PVR i telefon przez 'technikow' z Vectry - jak to wyglada - przychodza do domu i co robia?

W tej chwili do internetu mam modem Thomson - taki kwadratowy. Dekoder, tv i telefon z TP S.A. jest w innym pokoju niz komputer.

Poza tym w 2 pozostalych pokojach mam zwykle telewizory na ktorych odbieram kablowke analogowo.

Rozumiem, ze dekoder PVR pewnie po prostu podepna w miejsce dotychczasowego dekodera SD. A co z telefonem? Czy modem bedzie zmieniany? Czy telefon musi byc podpiety do modemu?

Beda instalowali jakies inne gniazdka itp.? Ile to wszystko zajmuje czasu?

 

I jeszcze jedno pytanko odnosnie dekoderow PVR. Czytalem, ze sa ich 2 rodzaje - z dyskami 320 GB i 500 GB - czy to jedyna roznica? Czy zamawiajac PVR przez infolinie sprzedazowa moge sobie wybrac, ktory dekoder chce? Czy dostane go w drodze 'przypadku'?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi,

pozdrawiam wszystkich Forumowiczow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jak wymieniałem dekoder PVR to instalowałem sobie go sam tak jak pozostałe dekodery. Instalacja trwa dośc szybko a uprawnienia w Moim przypadku weszły w ciągu 5 minut. Co do telefonu to przychodzi technik / informatyk i wymienia modem na terminal telefoniczny i instaluje sterowniki na komputerze trwa to moze góra z 10 minut. Telefon musi byc podłaczony do modemu inaczej nie będzie sygnału. Co do gniazd jesli masz 1 telefon to nic Ci nie dojdzie jedynie jak chcesz miec dwa telefony to gniazdgko telefoniczne dochodzi zeby rozdzielało sygnał na dwa telefony. Z czasem jak przychodzi wymienic dekoder czy modem to w Kielcach sam musisz juz instalowac wszystko wiec z tym jest dobrze 8) Co do dekoderów PVR z tymi dyskami to daja takie jakie maja w Bok, ale pytac sie o ten 500 Gb nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem długoletnim klientem Vectry więc mam przechlapane jeżeli chodzi o możliwość korzystnej umowy odnośnie tunera PVR. W mojej obecnej sytuacji (net 8 + platyna + telefon za 145,90 zł) jedyną opcją i to po "łasce" było 99 zł za aktywację i 9,90 za dzierżawę - dla mnie nie do przyjęcia. Nie pozostaje mnie więc nic innego jak czekać na moment kiedy będą korzystniejsze oferty, co oznacza istnieje jedynie opłaty za aktywację. Do tego momentu - zdając sobie sprawę z anachronizmu technologicznego :D - będę wykorzystywał nagrywarkę DVD z dobrej klasy kablami EURO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, dziś zamontowano mi pakiet platynowy + 8Mbit + dekoder HD PVR. Instalacji dokonano w mieszkaniu, w którym poprzedni właściciel miał również Vectrę - pakiet złoty. Telewizor to Philips 42 100Hz FullHD.

Po podłączeniu (instalacja po poprzedniku) moim oczom ukazał się obraz gorszy aniżeli u teściowej na analogowej kablówce i kineskopowym tv. Najgorsza jakość to TVP1 i TVP2 oraz jakieś kanały sportowe. Obraz jest fatalny. nSportHD również szału nie ma... Kanały HD. Mając porównanie z telewizją n, górą "enka". Szczerze powiedziawszy nie wiem z czego to wynika. Liczyłem na to że kanały nie nadające w jakości HD, będą prezentować przyzwoity poziom, natomiast źle się patrzy na telewizję w tej jakości. Z czego to może wynikać? Pogoda? Stara instalacja (która może gdzieś nie łączyć)? Czy może oni tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jakieś 2 tygodnie temu podłączono mi kablówka w tym promocyjnym pakiecie. Podobnie byłem rozczarowany jakością obrazu na wielu kanałach, zwłaszcza TVP1, 2, NSport. Jeszcze kilka znalazłoby się ale nie ma sensu wymieniać. Siłe sygnału mam w okolicach 17 (20 nigdy nie przekroczyło) jakość sygnału jest na poziomie 100, BR - 0. Mieszkam w Zabrzu, dzwoniłem do pomocy technicznej gdzie polecono mi spróbować pożyczyć inny kabel HDMI ale nie sądzę aby to coś zmieniło. Szczerze mówiąc powoli przyzwyczajam się do tej jakości sygnału, kanały HD wyglądają przyzwoicie chociaż wiadomo, nie jest to jakość jak z np Cyfry.

 

Pytanie z innej beczki: czy udało się komuś z Was załatwić sobie pakiet MOCNY za darmo na wypróbowanie powiedzmy na miesiąc? jedyne co mi polecili na infolinii aby zamówić ten pakiet i mam 10 dni na ewentualna rezygnacją.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tej chwili vectra to najgorsza programowo sieć kablowa w Polsce. Ostatnio analizowałem inne sieci i w porównaniu z ineą czy toyą, a nawet upc czy ostatnio multimedią jesteśmy 100 lat za murzynami. Zacząłem się nawet zastanawiać nad rezygnacją i zakupem n-ki, ale nie wiem czy i jak można do niej dokupić multipakiet canal plus. Czy ktoś orientuje się czy jest taka możliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abonentem Cyfrowej Vectry z Wrocławia od paru ładnych lat i właśnie jestem na etapie zmiany odbiornika tv. Wczoraj byłem u teściów którzy sprawili sobie nowy LG 42 100Hz i obejrzałem sobie u nich (po raz enty :)) Gladiatora za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu. Moje wrażenie - szok! TVP 1 SD w CP podłączony do odbiornika przez SCART wygląda KOLOSALNIE lepiej niż TVP 1 w Vectrze. Różnica jest gigantyczna (zadałem sobie trud nagrania Gladiatora na PVR). Chyba nie przesadzę za bardzo jeśli stwierdzę, że SD w CP to prawie jak HD w Vectrze!. Wcześniej tego nie zauważałem, bo super jakości wymagałem tylko od filmów blu ray, ale teraz gdy wiem jak powinny wyglądać prawdziwe kanały SD w dobrej jakości to czekam tylko na możliwość zerwania umowy z Vectrą (szczególnie w momencie zakupu nowego tv). Dla mnie to jakaś masakra.... polecam zainteresowanym abonentom Vectry sprawdzić to co mówię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania telewizji w jakości SD oraz HD w sieci VECTRA oraz innych w kablówkach nie potrzeba żadnej anteny satelitarnej. Jeśli obecnie korzystasz z usług VECTRY to w przypadku wyboru ich oferty HD praktycznie nic się u Ciebie nie zmieni jeśli chodzi o Twoją instalację w mieszkaniu. Otrzymasz nowy (inny) dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o największych sieciach kablowych w Polsce to faktycznie - oprócz jeszcze Multimediów (moim zdaniem) - Vectra posiada najuboższą ofertę - niestety. Praktycznie w każdej grupie tematycznej kanałów telewizyjnych można bez większych problemów wymienić kanały, których brakuje a które posiada konkurencja i wcale nie chodzi o kanały niszowe. Każdy z nas - w zależności od zainteresowań - może sobie dowolnie wymieniać :D . Jeżeli faktycznie Polsaty wrócą do MM to na chwilę obecną Vectra będzie piastować najgorsze miejsce a ostatnią nadzieją będzie wykupienie Vectry przez konkurencję - może UPC się skusi :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zakupie Vectry przez inny podmiot można w chwili obecnej zapomnieć. Dodatkowo żeby coś zakupić, to jeszcze sprzedający musi wyrazić chęć sprzedarzy a o Vectrze nie można tego powiedzieć. Prędzej Vectra przejmie Multimedia bo już słychać takie głosy w sieci niż pozwoli się sprzedać.

Aster przejmuje UPC, wiec panowie zacznijcie pracować nad poprawą oferty programowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta vectra za te 99 zł to jest obecnie najlepsza oferta na rynku ? cvzy można coś kupić z większym pakietem kanałow, z telefonem i netem za 100 zł ?

 

ktoś też wspominał że w roku są dwie możliwości zerwania umowy. może ktoś coś przybliżyć ?? czy w przypadku trakiej dlugiej umowy, jest możliwośc rozbudowania ofery programowej po roku np. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...