Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, pila napisał(a):

Hej, aktualnie posiadam umowę bezterminowa na internet 600mb(żaden światłowód) po zgodach marketingowych i e-fakturze place 55zl. Czy jestem w stanie coś ugrać? Bez różnicy czy niższa cenę czy jakieś kanały tv? Pozdrawiam

A to trudno powiedzieć. Bardzo są nie ugodowi. Jak pisałem też mam bezterminową (chociaż infolinia twierdzi inaczej :) ), która kończy się na koniec roku za 66 zł internet 300 Mb + TV 145 kanałów. Nie chcę nic zmieniać i mogę zostać u nich, ale oni uparcie dodają szybszy internet tylko proponują drożej. Tak się nie dogadamy i po 20 latach odejdę.

Zobaczcie jakie 48 kanałów proponują - to oszustwo, bo liczą w tym po 2 razy np tvn7, polsat i kilka innych. Praktycznie to jest to co jest dostępne z naziemnej za free. Dodają jakiś kanał zakupowy. I co to ma być? Atrakcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś pokazać jak dokładnie wygląda ta klauzula inflacyjna zawarta w nowych umowach? Czy oprócz tego Vectra stosuje jeszcze jakieś niekorzystne zapisy w umowie dla klienta?

 

Obecnie mam pakiet TV złoty (142 kanały, w tym 99 HD) z dekoderem Smart + internet 300 Mb/s za 75 zł, ale kończy mi się umowa i cena wzrośnie do 85 zł.

 

Konsultant w ramach przedłużenia umowy zaproponował mi:

- TV srebrny 85 kanałów (w tym 54 HD) + 450 Mb/s za 79,99 zł
- TV stalowy 48 kanałów (w tym 32 HD) + 450 Mb/s za 64,99 zł

 

Będę musiał jeszcze raz zadzwonić i dopytać czy dochodzą do tego jakieś dodatkowe opłaty za wypożyczenie modemu bo konsultant nic o tym nie wspomniał. Jeśli macie jakieś sugestie lub rady to będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 20:23, Woocash napisał(a):

 

Jak macie Vectrę proszę o informacje czy Vectra oferuje podstawowe kanały DVB-C w formie niekodowanej jak posiada się od nich usługę internetową i czy jest to tzw. pakiet Stalowy ?

 

Znajomy ma sam internet z Vectry - kabel koncentryczny - podłączyłem dekoder z głowicą DVB-C i znalazł podstawowe kanały w wersji FTA - niekodowane coś jak pakiet Stalowy właśnie.

Działają bez problemu na dekoderze z głowicą DVB-C i TV z tunerem DVB-C także.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, dsak90 napisał(a):
Czy mógłby ktoś pokazać jak dokładnie wygląda ta klauzula inflacyjna zawarta w nowych umowach?

 


Screenshot_2023-11-23-20-13-01-212-edit_com.google.android_gm.thumb.jpg.f5f129e719bb813f53212d6d93fb2b97.jpg

Przy czym podkreślam, że waloryzacja nie jest naliczana od tego co płacisz, ale od tego co masz na umowie. Te podane przez Ciebie ceny to ceny po zniżkach, na umowie będziesz mieć o 15zł więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dsak90 napisał(a):

Obecnie mam pakiet TV złoty (142 kanały, w tym 99 HD) z dekoderem Smart + internet 300 Mb/s za 75 zł, ale kończy mi się umowa i cena wzrośnie do 85 zł.

 

Konsultant w ramach przedłużenia umowy zaproponował mi:

- TV srebrny 85 kanałów (w tym 54 HD) + 450 Mb/s za 79,99 zł

Czekaj, czyli teraz masz 142 kanały za 75 zł, a konsultant proponuje 85 kanałów za 80 zł? :D :D :D 

No to ten mój chce mi zrobić podobną promocję :). Czytaj wcześniejsze posty, mam to za 66 zł obecnie.

Ja mam umowę jeszcze z czasów Multimedia i się właśnie kończy z tym, że w moim regulaminie promocji jest napisane, że po tym czasie nie tracę uprawnień do zniżek, ale będę musiał dopłacić do dekodera 4,99 zł i chyba 5 zł do modemu. To zostaję z tym i nie biorę klauzuli rewaloryzacyjnej. Ale jeśli wykręcą jakiś numer, to odejdę - jak pisałem po 20 latach.

Te 48 kanałów to są praktycznie darmowe naziemne. A jak nie masz możliwości podpięcia anteny na dachu, to zobacz na YT film jak zrobić własną antenę z kawałka drutu, powiesisz to za TV i masz te 48 kanałów gratis :) 

13 godzin temu, Maross napisał(a):

Przy czym podkreślam, że waloryzacja nie jest naliczana od tego co płacisz, ale od tego co masz na umowie. Te podane przez Ciebie ceny to ceny po zniżkach, na umowie będziesz mieć o 15zł więcej.

 

No właśnie, bo to czego konsultant nie powie, to część opłat wyprowadzili poza abonament jak np opłata za dekoder czy jakaś aktywacyjna. Jak zsumujesz wszystkie opłaty i podzielisz przez 24 miesiące, to wychodzi że ten abonament o którym piszą kosztuje do 10 zł miesięcznie więcej :)  Dlatego mówię, że to manipulatorzy straszni. Z Multimedią szło się jakoś porozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Rozważam zakończenie wieloletniej przygody z UPC, tym bardziej, że widzę, iż nowy właściciel coraz częściej ciekawsze promocje uzależnia od posiadania komórki w Playu.

U mnie w bloku swoje kable ma także Vectra. Zainteresowała mnie ich oferta za 99,99 zł. Mam jednak pytanie techniczne, czy w tej ofercie Vectra u siebie na łączach oferuje telewizję kablową (DVB-C) czy jednak jest to IPTV (osobiście nie jestem przekonany do telewizji online, dlatego unikam nowej oferty Play czy Orange i Netii). Jeśli mowa o kanałach TV, to jednak tradycjonalista i lubię "kablówkę" a  nie jakieś dziwne dodatki do komórki :)

Z góry dzięki za jakieś info.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz paczkę net + tv to zawsze dostaniesz dekoder internetowy.

Jeśli chcesz dostać dekoder antenowy to musisz wziąć najpierw samą telewizję a potem dobrać neta. Jednak to nie wyjdzie korzystnie cenowo.

 

Jest jeszcze jeden myk, ale trochę kłopotliwy. Mianowicie bierzesz paczkę z dekoderem internetowym, a po jakimś czasie bawisz się w usterki/reklamacje, że dekoder działa kiepsko itp, jest szansa na wymianę na antenowy PVR.

 

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Czy mam rozumieć, że posiadając Dekoder TV Smart 4K, to kanały lecą tylko online? Czy jest to połączenie telewizji tradycyjnej (DVB-C, na ich łączach) z funkcjami Smart TV (Netflix etc.).

 

Bardziej chodzi mi o sytuację, że gdy nie ma internetu to w przypadku online, też nie będzie telewizji.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



hmmm... Czy mam rozumieć, że posiadając Dekoder TV Smart 4K, to kanały lecą tylko online? Czy jest to połączenie telewizji tradycyjnej (DVB-C, na ich łączach) z funkcjami Smart TV (Netflix etc.).
 
Bardziej chodzi mi o sytuację, że gdy nie ma internetu to w przypadku online, też nie będzie telewizji.


Posiadając Smart 4k korzystasz z telewizji internetowej. Nie ma to nic wspólnego z anteną dvb-c.
Tak, nie ma neta - nie ma telewizji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sieć kablowa Vectra rozsyła do abonentów informacje o rozwiązaniu 1 stycznia 2024 roku umowy dotyczącej korzystania z serwisu streamingowego Viaplay. Biuro prasowe firmy zapewnia Wirtualnemedia.pl, że w ten sposób chce uchronić klientów przed dużą podwyżką.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/vectra-koniec-viaplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...