Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy już czytaliście informację na stonie Vectry, że do końca 2007 roku ma być dostępnych około 100 programów oraz VoD i PVR no i HDTV.

Źródło: http://www.vectra.pl/index.php?a=o_nas&b=prasa&id=194

Nic tylko czekać :D Szkoda tylko, że tak powoli wprowadzają tą cyfrę :( [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje brzmią dla mnie bardzo optymistycznie. Nasza Vectra cały czas brnie do przodu, szkoda że każde nowe usługi są na ogół wprowadzane w życie z dużym opóźnieniem.

Moim zdaniem, cyfrowe kablówki mogą stanowić poważne zagrożenie dla platformo cyfrowych. Dlaczego? Bo będą w stanie umieścić jeszcze więcej kanałów. Tak jak w starym analogu - nie istnieje żaden przepis że kanał jest na wyłączność i nie może być dołączony do oferty, tutaj mamy kanały ze wszystkich trzech platform :idea: a i abonament nie jest taki duży :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to jest plus tylko że takie wolne wdrażanie tej cyfrówki do innych miast nie nastraja optymistycznie mieszkańców i posiadaczy kablowych programów a jeśli i w przyszłym roku wprowadzą cyfrówkę w Białej Podlaskiej to i tak z powodu małych pęsji niektórych mieszkańców naszego miasta nie będzie stać na takie coś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań technicznych do urzytkowników cyfrowej Vectry

1 - jakiego producenta jest set-top-box (STB) ?

2 - czy STB ma wbudowany dysk twardy - jeśli tak to jakiej pojemności ?

3 - jakie ma wyjścia (EURO ; HDMI) ?

4 - czy jest dostępny PVR ?

5 - czy jest dostępny VOD ?

6 - czy jest możliwe takie podłączenie STB aby jeden telewizor był podłączony przez STB a drugi bezpośrednio z kabla (bo jak rozumiem STB może być podłączone tylko do jednego TV aby móc niezależnie oglądać programy na 2 TV - chodzi o coś takiego

 

------STB ------- TV1

 

------------------ TV2

 

jeden kabel wchodzi do domu - następuje rozgałęzienie kabla na TV2 (bezpośrednio) - a z drugiego rozgałęzienia idzie na STB i potem do TV1

takie podłączenie aby móc oglądać niezależnie programy na dwóch TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Technisat MF-4K

2. Nie

3. 2xEuro

4. Nie

5. Nie

6. Można dowolnie rozgałęzić sygnał, dodatkowo dekoder ma oprócz wejścia także wyjście antenowe, więc można zastosować dowolny rozgałęźnik zaraz za gniazdkiem lub też wyjściem dekodera.

 

------STB ------- TV1

 

------------------ TV2

 

jeden kabel wchodzi do domu - następuje rozgałęzienie kabla na TV2 (bezpośrednio) - a z drugiego rozgałęzienia idzie na STB i potem do TV1

takie podłączenie aby móc oglądać niezależnie programy na dwóch TV

 

W ten sposób można bez problemu podłączyć

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to się ma do pkt. 3 ; 4 ; 5 - w komunikacie na stronie Vectry jest inf że będzie PVR ; VOD a także HDTV

Czy wtedy będzie ponowna wymiana STB ??

Czy jest sens wprowadzać teraz STB bez tych możliwości ?

Czy może jest to uzależnione od softu ?

I jeszcze odnośnie pkt 6

jeśli wyjdeę z sygnałem z STB na drugi TV to będę mógł ogloądać na dwóch TV różne programy czy te same ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PVR, VOD i HDTV będą zupełnie inne dekodery i kto będzie zainteresowany to wymieni.

Czy jest sens wprowadzać teraz STB bez tych możliwości ?

Zauważ że abonenci nie płacą za te dekodery i trochę bez sensu było by z punktu widzenia vectry rozprowadzać wszystkim dekodery za grubo ponad 1000zł.

I jeszcze odnośnie pkt 6

jeśli wyjdeę z sygnałem z STB na drugi TV to będę mógł ogloądać na dwóch TV różne programy czy te same

Na wyjściu z dekodera jest normalny analog, taki jak w gniazdku, więc można podłączyć niezależnie kilka tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych innych dekoderów z VOD i PVR, podejrzewam że Vectra już tak chętnie nie będzie rozdawała jak Technisat'y ;p trzeba będzie wydać trochę ;>

 

Pytanie do już posiadających cyfrową Vectrę:

Czy w tych Technisat MF-4K jest możliwość regulacji kanałów lub przynajmniej ich sortowania (to pierwsze w sumie zbędne przy DVB-C) czy sytuacja przypomina tą co jest na platformie N, że jesteśmy na łasce tzw. techników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest cały pakiet , a miałem mieć przez miesiąc wszystko oprócz paczki C+

Ciekawe kiedy dołączą do oferty tv lokalną i radio lokalne np. w Radomiu TV Dami , Radio Rekord , Radio Eska Radom , Radio Plus Radom , Radio Bis ,Radio Dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi kanałami Premium w Radomiu, bo najpierw mówiono, że przez miesiąc od daty zabrania dekodera będą wszystkie. U mnie niestety nie było żadnego. Wysłałem maila do radomskiej Vectry z zapytaniem jak to w końcu jest. Po kilku godzinach uzyskałem odpowiedź, że tylko kanały Canal+ i HBO dopiero od 25.05.07r będą odkodowane. Jednak u mnie zostały odblokowane wszystkie Premium 2 dni później, czyli 27.05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie to straszne jak widze co oni w vectrze rabią i prawdę mówiąc to oni czy mieli anolog czy teraz cyfrową to i tak to samo robią bawią się a piniądze płyną dla nich a oni tylko obiecują więc ja wolę nie mieć cyfrowej wectry w Białej Podlaskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...