Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam modem Arris TG862 od VECTRY - od kilku miesięcy coraz trudniejsze staje się nawiązanie łączności  z laptopami - mieszkam w bloku - zmieniłem kanał zgodnie z sugestią VECTRY - bez skutku. Włączenie przeglądarki FF przez autorun jest prawie niemożliwe, muszę kilka razy włączać i wyłączać, żeby się połączyć . PO POŁĄCZENIU WiFi śmiga bez problemu, prędkość zbliżona do deklarowanej. Problem TYLKO przy ponownym połączeniu z internetem. Laptopy testowałem, jeden nawet na gwarancji oddałem do naprawy - wszystko jest ok. Obecnie VECTRA doradza:

  1. połączenie kablem / chore /
  2. zakup swojego routera

Nikt nie raczy się pofatygować, żeby chociaż obejrzeć modem, albo wymienić na nowszy . Mam jeszcze 2 operatorów / na korytarzu za drzwiami / - umowa do lipca - doradźcie co robić - dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galan12 napisał:

Posiadam modem Arris TG862 od VECTRY - od kilku miesięcy coraz trudniejsze staje się nawiązanie łączności  z laptopami - mieszkam w bloku - zmieniłem kanał zgodnie z sugestią VECTRY - bez skutku. Włączenie przeglądarki FF przez autorun jest prawie niemożliwe, muszę kilka razy włączać i wyłączać, żeby się połączyć . PO POŁĄCZENIU WiFi śmiga bez problemu, prędkość zbliżona do deklarowanej. Problem TYLKO przy ponownym połączeniu z internetem. Laptopy testowałem, jeden nawet na gwarancji oddałem do naprawy - wszystko jest ok. Obecnie VECTRA doradza:

  1. połączenie kablem / chore /
  2. zakup swojego routera

Nikt nie raczy się pofatygować, żeby chociaż obejrzeć modem, albo wymienić na nowszy . Mam jeszcze 2 operatorów / na korytarzu za drzwiami / - umowa do lipca - doradźcie co robić - dzięki

 

Witam

Miałem ten modem w multimedia polska i w tym modemie wifi jest słabe bo mi w jednym telefonie nie chciał się połączyć i też słabo wifi działało a mam teraz  ten link i dobrze jak na razie działa a wymienili mi za darmo bo miałem problem z internetem. Może też w vectra mają taki modem albo inni użytkownicy niech się wypowiedzą jaki mają modem.

Edytowane przez michal_dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę oceńcie poniższy pakiet:

Super Film&Sport(to jest chyba platyna+HBO jak dobrze pamiętam), CANAL+ SELECT, Multiroom 2.0 - Drugie STB, 150Mb - dotychczasowa oplata to 189zł co przy waszych ofertach wydaje mi się dość drogo ?

Dodatkowo może ktoś mi wyjaśnić dlaczego na ulotkach są takie rozbieżności w ilości kanałów (169/172/204)? Domniemam ze to wszędzie Platyna jest skąd takie różnice? 

 

 

Propozycje z oferty lokalnej mam - Tv171 kanły,pvr,sno,eleven,300mb - 99zl (brak HBO i Canal+)

Z internetu (https://www.vectra.pl/oferty-promocyjne) - Tv172 kanały,Eleven i Sport na Ostro + Internet 600 Mb/s - 105zl

 

Za jaką kwotę mógłbym otrzymać coś podobnego czyli TV Platyna,HBO,Canal+,SNO, eleven, Multiroom (oba dekodery 4k), 300/600Mb, ?

Z góry dziękuje za rady i sugestie;)

Edytowane przez greggoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Zależy co masz w komputerze. Ruter oferuje taką możliwość ale w jakim standardzie działa twoja karta wifi w komputerze to nie odpowiem ci na pytanie.  Wifi działa zawsze z taką prędkością jak jego najsłabszy element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @mad85 sprzęt od Ubee ma wifi 802.11ac z teoretyczną prędkością 1300 Mbps, a nie tylko 450 Mbps jak w Cisco (802.11n). Jeśli wyciągasz tylko 50 Mbps na Cisco, to musisz mieć mega zajęte pasmo wifi dookola, ale pewnie w Ubee i tak o  co najmniej kilkanaście Mb prędkość podskoczy (zwłaszcza, że ma trzy wbudowane anteny, a nie dwie jak Cisco), a przy okazji poprawi się stabilność, bo stawiam, że teraz pewnie masz niezłe straty pingów. Wtedy na pewno będzie się przyjemniej oglądać streaming ;).

Dodatkowo, Cisco nie obsłuży Internetu 600 Mbps oferowanego przez Vectrę bo ma za słabą głowicę. Vectra nie daje go nawet już do opcji 300.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, nie każda karta wifi obsługuje więcej niż N150 czyli te około 50 Mbps internetu. Jeśli internet działa tylko z taką prędkością to zapewne jest to taka przyczyny. Najlepiej sprawdzić z jakim standardem N działa karta wifi.

 

A co do samego rutera to wiele osób narzeka na nim na zasięg ( o czym sam piszesz) więc jakby to kolejny aspekt świadczący o którym ten nowy jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nowych, budżetowych laptopów ma wręcz z[beep]**ne wifi i synchro na 72,2mbps. Patrzcie jaka prędkość w właściwościach karty wlan macie i podzielcie to na pół. To będzie real co wyciągnięcie. A potem możecie myśleć nad zmianą modemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arkon napisał:

@mad85

Mógłbyś napisać prościej, bo ja chyba nie łapię tych oznaczeń. Chodzi mi o to czy na w/w sprzęcie jeśli mam prędkość 100 będę miał 100 po wifi. Bo na obecnym routerze mam max 50, do tego często zrywa połączenie, szczególnie w innym pokoju.

Mam ten Ubee od niedawna. Wifi hula jak talala? Prędkości wifi miałem na starym routerze tak jak ty dlatego miałem podpięty swój TP-Link, który wyciągał 140mb. Przy przedłużaniu wziąłem tego Ubee wszyscy mi tak radzili i nie żałuję teraz po wifi na 5ghz ciągnie nawet 280mb przy 300 jakie mam wykupione.

9 godzin temu, greggoor napisał:

Cześć, proszę oceńcie poniższy pakiet:

Super Film&Sport(to jest chyba platyna+HBO jak dobrze pamiętam), CANAL+ SELECT, Multiroom 2.0 - Drugie STB, 150Mb - dotychczasowa oplata to 189zł co przy waszych ofertach wydaje mi się dość drogo ?

Dodatkowo może ktoś mi wyjaśnić dlaczego na ulotkach są takie rozbieżności w ilości kanałów (169/172/204)? Domniemam ze to wszędzie Platyna jest skąd takie różnice? 

 

 

Propozycje z oferty lokalnej mam - Tv171 kanły,pvr,sno,eleven,300mb - 99zl (brak HBO i Canal+)

Z internetu (https://www.vectra.pl/oferty-promocyjne) - Tv172 kanały,Eleven i Sport na Ostro + Internet 600 Mb/s - 105zl

 

Za jaką kwotę mógłbym otrzymać coś podobnego czyli TV Platyna,HBO,Canal+,SNO, eleven, Multiroom (oba dekodery 4k), 300/600Mb, ?

Z góry dziękuje za rady i sugestie;)

 

Zerknij co mam w podpisie.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Madekp napisał:

 

Zerknij co mam w podpisie.

 

Dzięki! nie wiem jak to zrobiłeś ale oferta wygląda zacnie będe miał punkt odniesienia:)  

Proszę powiedz jak moduł ci+ ci się sprawuje ? czemu nie chciałeś nowego dekodera 4k vectry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, greggoor napisał:

 

Dzięki! nie wiem jak to zrobiłeś ale oferta wygląda zacnie będe miał punkt odniesienia:)  

Proszę powiedz jak moduł ci+ ci się sprawuje ? czemu nie chciałeś nowego dekodera 4k vectry?

To wszystko zależy od TV. Dekodera nie chciałem ze względu na brak nr swojej listy. Np. od nr 1 itd.

12 minut temu, marcindworzan napisał:

A gdzie jest ten podpis, bo nigdzie nie moge go znalezc? A tez z checia bym zerknal.. sprawdzalem przez PC i na komorce, ale nigdzie nie widze..

Podpis jest poprzez stronę na kompie, w telefonach niestety nie widać .

@Arkon  do kiedy masz umowę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcindworzan napisał:

A gdzie jest ten podpis, bo nigdzie nie moge go znalezc? A tez z checia bym zerknal.. sprawdzalem przez PC i na komorce, ale nigdzie nie widze..

Pakiet Platynowy/Dekoder HD ADB PVR5830CDX /Multiroom 2 - Moduł CI+ 4K/ Internet UBEE 300mb/20mb/ CANAL+/ SPORT NA OSTRO/ Pakiet Eleven/ =105,60 zł. (HBO 4 M-ce free)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...