Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Posiadam  trzy pakiety Vectry w usłudze w Online :

  1. Platyna    ( zawiera Eleven 4)
  2. Platyna + SNO zawiera (Eleven 2 oraz Eleven 4)
  3. Platyna +SNO+ Eleven ( Eleven Sports 1,2,3,4 oraz Eleven Sports 1 4K)

Trochę dziwna ta pakietyzacja. Co od początku jak jestem na forum podkreślam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam do Was jak co 2 lata?

 

Kończy mi się umowa, obecnie mam 30mb/srebrny za nieco ponad 40zł. Chciałem wziąć platyne/150mb (ew. 300), idzie to dostać do 70zł ? Dzisiaj dostałem propozycję za 95zł (do końca umowy nieco ponad 3 miesiące) ale trochę to lipą zalatuje..

Edytowane przez Speedlink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak technik przynosi przedłużenie umowy zamówionej telefonicznie to mam prawo odstąpić od niej w ciągu 14 dni?

 

Czy to prawda że jest promocja na podniesienie prędkości z 50 na 150 bez zmiany opłaty?

 

Sprzedawca DUK obiecał mi że po podpisaniu umowy na platyne pvr z internetem 50 zadzwoni do mnie z bezpłatną propozycją zwiększenia internetu do 150 bo inaczej nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umowa jest zawarta telefonicznie to klient otrzymuje zmianę warunków umowy albo na adres korespondencyjny lub na adres email. Jeśli jest konieczna wymiana sprzętu to wtedy papiery przynosi technik. Powinien mieć ze sobą także druk odstąpienia od umowy. Masz na to 14 dni.

Nic mi nie wiadomo o darmowym podniesieniu prędkości z 50 na 150Mb. Jeśli konsul Ci to obiecał a nie dotrzyma obietnicy to złóż reklamację i żądaj odsłuchania rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Przypadkiem trafiłem an to forum i oceniam je bardzo przyzwoicie :)

 

Jestem leniwym abonentem Vec. Od lat z umową na czas określony (platyna+SnO+60mb) płacę za to ~105zł

Monterzy w porządku (szkoda tylko że modem wymieniają na używki - dostępność sprzętu), BOK po drugiej stronie ulicy, handlowcy jak pewnie wszędzie do bani. Ulotka jedno, BOK drugie a gość w słuchawce 3 i 4.

 

Nie ma porównaniu z z innymi dostawcami w mojej lokalizacji, a mogę wybierać spośród chyba 5 dostawców.

Pytanie czy jest się z nimi sens wiązać umową na czas określony - wiadomo że za jakiś upust + poprawę warunków.

Korzystam z własnego routera, który chyba powoli zaczyna grymasić (częste rozłączanie z XBOX po kablu) lub problem z połączeniem nowoczesnego laptopa po wifi (stary śmiga zawsze).

 

Pytanie 1: czy obecnie routery od nich są coś warte czy tak powinienem mieć własny.

Pytanie 2: jak działają te nagrywarki, kiedyś miałem u nich PVR USB to tylko na płaceniu się skończyło, bo nie działało (nagrywanie na cudzym dysku i o ile wiem odtwarzanie tylko na tym konkretnym dekoderze mnie nie przekonuje). Łatwo to stracić.

Pytanie 3: Czy net 150 faktycznie śmiga czy nie będzie większej różnicy z moją 60. (Podobno na 300 nie ma u mnie warunków) mogę teoretycznie brać światłowód od konkurencji - tylko czy potrzebuję ??.

 

Reasumując, czy mogę mieć takie realne oczekiwania:

Platyna (mało oglądam ale lubię mieć możliwość)

+ SnO

+ 11

+ 150Mb lub więcej

+ PVR (rozważam też kartę do tel)

+ sensowny Router (czy od razu o nim zapomnieć i coś sobie kupić, co polecacie z tańszych powiedzmy 250-350zł AC1200/AC1750).

aha przyjmę HBO GO

 

To wszystko moja "[beep]ość" wycenia na ok. 90zet przy cyrografie na 24 miesiące.

 

NAJWAŻNIEJSZE: Gdzie mogę poznać wysokość kar umownych za rozwiązanie z nimi umowy, podobno są dynamiczne i zależą od wariantu usług. Właśnie to w tej chwili mnie najbardziej hamuje!!!

 

Dziękuję z góry za info.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowy, potrzebuję Państwa pomocy.

 

Kończy mi sie umowa w maju, wypowiedzenie wysłane. Jestem po pierwszym kontakcie z działem utrzymań ale zaproponowali mi (chyba) słabą ofertę.

 

Obecnie posiadam Platyna + 150mb internet  za 89 zł. Na co mogę liczyć więcej, co można?

Gość zaproponował mi to samo za 80 zł + wymiana urządzeń na nowe.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@5QR Cześć, co do pierwszych dwóch pytań, to niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, natomiast jeżeli chodzi o internet, to różnica między 60 a 150 jest dość wyraźna. Czy potrzebujesz takiej prędkości to już inna sprawa, dużo pobierasz? Stabilność internetu to kwestia infrastruktury, w jednych miejscach Vectra działa lepiej, w innych gorzej. Jak 60 śmiga u Ciebie dobrze, to 150 też powinno. Sam mam internet 600 od Vectry i raczej nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xentic, czasy pobierania chyba minęły ;) co innego kwestia streamingu i stabilnego łącza.

Kiedy człowiek znajdzie już kilka chwil na rozrywkę to chciałby mieć komfort a nie być wywalanym z rozgrywki/sesji w grze (XBOX po LAN).

 

Pingi są IMHO dość dobre ~20, i transfer pokazuje ok.57Mb, ale co z tego jak bywa niestabilne. Nie wiem czy to wina routera (mam D-Link DHP-1565, który ma dość ciężkie warunki pracy w kupie z modemem Cisco EPC3008 - kolejną sztuką z wymiany i jak wiem - używka).

Kilka razy wziąłem robotę do domu i miałem problem z pracą via WiFi.

 

"Ciekawe" jest to że proponowali mi 300Mb a nie mam takich warunków, kto to ma wiedzieć oni czy ja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pobierania to chodziło mi np. o wersje cyfrowe gier itp. Nawet jeżeli pingi są ok, to i tak problem stabilności łącza musi zostać wyeliminowany w pierwszej kolejności. Upewniłbym się, czy to nie problem po stronie Vectry, bo co Ci z większej prędkości, skoro łącze jest mało stabilne. Najlepiej zadzwoń do nich już jutro i umów się z technikiem. Co do ich propozycji.... ja też miałem podobną sytuacje z tym w jaki sposób przedstawiano mi moją ofertę. Najpierw mogłem mieć max 300, potem okazało się jednak, że 600. Dział marketingu/obsługi klienta Vectry potrafi być uciążliwy. Jak Ci się uda załatwić to 300 Mb, to chyba wymienią Ci router na technicolor cga2121, ale głowy nie dam, o to też warto byłoby dopytać na infolinii. Te Cisco to jest niestety padaka i to na każdej płaszczyźnie. :/

Edytowane przez Xentic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...