Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

@Internauta Nie zgodzę się. Dekoder działa bardzo stabilnie, ma dwa razy większy dysk, dobrze sparowane podzespoły a i estetycznie też niczego sobie. Oprogramowanie Graphyne nie każdemu może się podobać, zwłaszcza, jeżeli był przyzwyczajony do wcześniejszego wyglądu menu ale osobiście uważam, że zmiana jest na plus. W sieci można znaleźć filmiki prezentujące wygląd nowego oprogramowania, więc każdy może sam ocenić, czy mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, musiolek napisał:

Wczoraj monter wymienił mi stary dekoder ADB bez dysku na tego całego VEC-4730CDX i przyznam szczerze, że większej lipy niż ten cały Graphyn to jeszcze u nich nie widziałem. Nie da się na nim normalnie funkcjonować z tą szybkością działania i tą jego pseudo listą ulubionych programów. W domu szok i konsternacja bo wszyscy co najmniej od 15 lat przyzwyczaili się do własnej listy programów, a teraz choć np. program TVP1 HD jest na pierwszej pozycji własnej listy ulubionych programów to i tak można go wywołać ręcznie tylko poprzez wybranie sentencji 111 (Polsat HD - 116, itd.).

 

To są jakieś kpiny z abonentów, a największą z nich jest to, że w sobotę, podczas aneksowania umowy konsultant powiedział mi, że monter wymieni mi dekoder na model Arris 4120. Tymczasem koleś zamiast tego przyniósł mi takie dziadostwo, że głowa mała. Dziś zadzwonię na infolinię i spróbuję wymusić wymianę tego dekodera na jakiś model z normalnym softem bo jeśli to się nie uda to muszę odstąpić od tej umowy (aneksu).

 

Wie ktoś czy w takim przypadku mogę jakoś wymusić na nich wymianę tego dekodera na jakiś normalnie działający sprzęt z dyskiem? Ewentualnie jak to zrobić i co najlepiej wybrać w zamian?

 

@musiolek gdybyś zdecydował się rozwiązać umowę, tu masz informacje o prawach, jakie Ci przysługują: dokument?n=205968aa66c9cf613f2868c12fcad

spróbuj poprosić o zmianę dekodera, jeśli się nie uda - a umowę zawierałeś na odległość, masz 14 dni na odstąpienie od niej. Pewnie po części zależy to też od dostępności dekoderów w BOK ale skoro obiecali Ci Arrisa przez telefon to powinieneś go dostać. Wszystkie te nowe dekodery to niestety chińszczyzna klepana na przysłowiowym kolanie, jak się okazuje - wielu osobom nie pasują, więc coś w tym jest. Ostatnie warte zachodu to te stare, produkowane przez ADB. Można w nich było układać własne listy kanałów zaczynające się od 1 a nie 100, mają przelotkę antenową z tyłu, bezgłośnie działające twarde dyski i ce[beep]ą się wysoką niezawodnością. Ja swojego ADB 5830 CDX mam już 2 lata i śmiga aż miło bez najmniejszych problemów. 

 

Jak widzisz @jose arcadio morales nie jestem odosobniony w odczuciach co do dekoderów Vectry, nie mnie jednemu zależy na normalnej własnej liście kanałów a nie narzuconej przez operatora... Jeśli masz inne zdanie na ten temat, szanuję je, jednak uszanuj i Ty fakt, że ktoś może mieć inne poglądy niż Ty.

Edytowane przez vizir
dopisałem "stare"
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, vizir napisał:

" Wszystkie te nowe dekodery to niestety chińszczyzna klepana na przysłowiowym kolanie, jak się okazuje - wielu osobom nie pasują, więc coś w tym jest. Ostatnie warte zachodu to te produkowane przez ADB. Można w nich było układać własne listy kanałów zaczynające się od 1 a nie 100, mają przelotkę antenową z tyłu, bezgłośnie działające twarde dyski i ce[beep]ą się wysoką niezawodnością. Ja swojego ADB 5830 CDX mam już 2 lata i śmiga aż miło bez najmniejszych problemów. (…)"

 

Nowe dekodery Vectry (w tym ten 4K) też są produkcji ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Madekp napisał:

Brak własnej listy od nr 1 = brak dekodera

 

A ja osobiście nigdy nie korzystałem przez dłuższy czas z takiej listy. Cały czas przez zmiany kanałowe trzeba było coś usunąć, coś dodać i coś co było na 30tce nagle lądowało na pozycji np. 32. A tak, to wiem, że c+ jest na 370 i już. Jak pójdę w gości do rodziców, to też wiem, gdzie co jest bo oni akurat mają 4730cdx więc nic sobie nie pozamieniają a ja mam arrisa ale chętnie bym zamienił na model z 4k. Od dawna korzystam na nim z ogólnej listy. Nie wyobrażam sobie programować jakiejś listy. Szkoda mi na to czasu.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
6 godzin temu, Internauta napisał:

Zobacz jak działa ten deko 4k. Podobno syf jakich mało. Beznadziejne oprogramowanie.

Podobno.....

Skąd możesz to wiedzieć , jak nie miałeś z nim do czynienia?  :>

Dekoder bardzo dobry, brakuje własnej listy.  Choć nie wszystkim to się może podobać. Osobiście mi  to nie przeszkadza, bo w NC+ również nie mam takiej możliwości.

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vizir napisał:

Jak widzisz @jose arcadio morales nie jestem odosobniony w odczuciach co do dekoderów Vectry, nie mnie jednemu zależy na normalnej własnej liście kanałów a nie narzuconej przez operatora... Jeśli masz inne zdanie na ten temat, szanuję je, jednak uszanuj i Ty fakt, że ktoś może mieć inne poglądy niż Ty.

spróbuj tym dekoderem pobawić się osobiście zanim sformułujesz kolejną opinię na jego temat :D dlatego czepiając się szczegółów nikt Ci listy kanałów nie narzuca :) możesz ustawić wiele własnych list, dowolnie je nazywając, zmieniając i przełączając między a jedyna różnica jest taka że teraz musisz zapamiętać inny numer kanału niż wcześniej. to detal bo oprogramowanie jest nowe i może się jeszcze zmienić a sam dekoder i pilot to urządzenia innej klasy niż te wcześniej wydawane. nie mówię że 5830cdx to zły dekoder ale to również inna epoka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dekoder 5830cdx to złom. Te urządzenie miało swoją premierę ok 10 lat temu. Pracując przez ten czas, elementy elektroniczne swoje najlepsze czasy mają za sobą, nie wspominając już o procesorze i pamięci. Ten dekoder to muł, poza tym wielkie gabaryty i waga, dysk 3,5 cala, kiepski pilot. Jedyny plus to zainstalowane oprogramowanie carbo, które pomimo swoich lat jest bardzo dobrym i stabilnym softem, aczkolwiek ma już swoje ograniczenia i przez to nie jest rozwijany. Oczywiście do listy Vectry można się z czasem przyzwyczaić, tak było za czasów wdrażania Motoroli (nie było opcji edycji kanałów i nie ma do dziś), jest to wygodne i wszelkie zmiany kanałów nas nie interesują, bo aktualizacja listy dokonuje się automatycznie. Ale jeśli dla kogoś priorytetem była własna lista kanałów to na razie dekodery z Graphyne niech pomija.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam ten 3770 4K. Brak listy jednocyfrowej też mi doskwiera, ale może się przyzwyczaję.

Gorzej, że programy HD wyglądają gorzej niż na starym 5830cdx. Czy u Was też jest taki objaw?

A o Eleven1 4K nie będę się rozwodzić, bo już parę osób o tym pisało, tylko wspomnę, że u mnie ten kanał w wersji HD wygląda jak SD (trawa jest jedną plamą), a wersja 4K wygląda jak HD.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :) pisałem już o tym wcześniej, ale wspomnę jeszcze raz : do czerwca 2019r. mam umowę na usługi TV, a do czerwca 2021r. mam umowę na usługi internetowe. Czy jest szansa na to, aby wyrównać okres obowiązywania umowy na TV do czerwca 2021r. (przedłużenie po prostu) i przy okazji wyrwać jakąś wymianę sprzętu albo inne promocje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze ceny raczej "wyrywa się" przedłużając paczkę. Skoro masz cyrograf na neta to tej usługi nie tkną, a na samą telewizję nie sądzę żebyś dostał dobrą ofertę no chyba, że napiszesz rezygnację, ale szału też nie będzie. Ja bym przeczekał aż zbliżysz się 6 m-cy do końca umowy na neta, wtedy będziesz mógł przedłużyć w paczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Madekp, tak jest gdyż Ekstraklasa produkowana jest w 4K HDR i taki jest teraz obraz na Canal+4K.  :D

Canal+HD to obecnie  downscaling.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...