Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Pakiet super film i sport + eleven + 100mb internet place 129,80 zł. Dzisiaj telefon z Vectry, bo za 2 miesiące kończy mi się umowa, pani proponuje to samo za tą samą cenę lub to samo z internetem 300mb za 136 zł. Twierdzi, że to już taka super hiper cena, że niżej już zejść z ceną się nie da. Co o tym myślicie? Dodam tylko, że sami zadzwonili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Vectra Online się rozwija. Kolejne kanały pojawiają się w jakości 1080p [bitrate 8000kbps]. Tym razem jest to Kino Polska oraz Kino TV.

Edytowane przez kingofsouth
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jeśli chodzi o dostępność kanałów w usłudze to masz rację. Nadal Brak HBO,Cinemax,Canal+. Usługa VOD również nie istnieje. :/

Od strony technicznej [jakość 1080p z wysokim bitratem] to ona jest krok do przodu przed NC+GO.

Edit:

 Usługa Vectra Online lista kanałów w 1080p oraz 720p :

 

2019-02-01-113621.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam internet 100 mb/s i modem Cisco EPC3208 i do tego swoj router TP-Link WR841N. Mieszkanie 50 m2, a router lezy sobie w jednym z pokojow. Jestem zadowolony z zasiegu i stabilnosci pracy. W najblizszym czasie bede chcial podniesc predkosc internetu do 150 mb/s i pojawia sie pytanie: czy powinienem wymieniac ten modem? Z jednej strony chetnie pozbylbym sie jednego urzadzenia, ale z drugiej strony, jesli wszystko dziala jak nalezy, to po co to ruszac ? Po kablu do routera mam podlaczone jedno, ewentualnie dwa urzadzenia. Bezprzewodowo nawet do 4-5 urzadzen. Czy te modemo-routery od Vectry radza sobie dobrze? Nie ma zadnych ograniczen dotyczacych ilosci podlaczonych przewodowo i bezprzewodowo urzadzen?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konteczko

Cisco 3208 które posiadasz obsłuży nawet 440 Mb.

Ale ten TP Link do wymiany - ma on porty LAN/WAN tylko do 100Mb, więc nowego łącza z pełną prędkością ten TPLink już nie obsłuży.

Sprzęt operatora musi zostać.

Nigdy kombajn od operatora nie da Ci tyle swobody w zarządzaniu Twoją siecią, co czysty modem kablowy i własny router.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pudelku TP-Linka pisze 300 mbps wiec myslalem ze obsluzy 150 mb/s od Vectry. Wychodzi wiec na to ze mialbym dodatkowy wydatek w postaci zakup nowego routera. Wiem ze sprzet od operatora musi zostac. Jak pisalem o pozbyciu sie jednego urzadzenia to chodzilo mi wlasnie o pozbycie sie wlasnego routera ktory moglby zostac zastapiony modemo-routerem od Vectry. Kwestia tego jak one sie sprawuja. Nie mam teraz zadnych problemow z zasiegiem ani niczym innym. Nie bawie sie w zadne zarzadzania siecia i nic tam samodzielnie w swoim routerze raczej nie konfiguruje. Mam lekki zgryz z tym tematem.

Edytowane przez Konteczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Konteczko napisał:

Na pudelku TP-Linka pisze 300 mbps wiec myslalem ze obsluzy 150 mb/s od Vectry.

Te 300Mb to taki marketingowy bełkot i dotyczy tylko wifi - ale jak przepchnąć 300Mb przez wifi, skoro port fizyczny WAN ma tylko 100 Mb.

Już pomijam bełkot o 300Mb w paśmie 2,4GHz :D .

Vectra ma wszystko na swoich modemorouterach blokowane i sam w GUI takiego modemoroutera nic nie zmienisz i nic nie przestawisz (nawet kanał wifi - trzeba to przez www robić na ich portalu).

 

Inni za zestaw modem kablowy i własny router dali by się zabić, a Ty to masz a rezygnujesz - jak będziesz z modemoroutera niezadowolony, to nie licz, że "oddadzą" Ci modem i sobie wtedy dokupisz coś swojego jako własny router.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powoli muszę szykować się do aneksu umowy. Obecnie posiadam net 150 Mbit/s, prawdopodobnie dostanę ofertę 300 Mbit/s. Jest tylko problem tego rodzaju, że raczej chciałbym pozostać przy zestawie modem Vectry, router swój. Od operatora posiadam modem Thompson  TCM471. Czy ww. urządzenie będzie poprawnie pracowało przy 300 Mbit? I drugie pytanie, mniej ważne: czy można samemu aktualizować sterowniki modemu od Vectry i jak ewentualnie można to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Ubee. Na poprzednich stronach ktoś napisał hasło i login do niego. Z początku byłem za NAT. 5 telefonów na infolinię i już mam normalne IP. Porty odblokowane. Po wpisaniu loginu i hasła byłem w stanie zmienić DNS na 1.1.1.1. Szału nie ma w konfiguracji ale modemoruter ma dwa zakresy. No i mamy jedno urządzenie.

 

Mam łączę 300 i na kablu leci 297. Po WiFi też jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, vectriusz napisał:

Witam. Powoli muszę szykować się do aneksu umowy. Obecnie posiadam net 150 Mbit/s, prawdopodobnie dostanę ofertę 300 Mbit/s. Jest tylko problem tego rodzaju, że raczej chciałbym pozostać przy zestawie modem Vectry, router swój. Od operatora posiadam modem Thompson  TCM471. Czy ww. urządzenie będzie poprawnie pracowało przy 300 Mbit? I drugie pytanie, mniej ważne: czy można samemu aktualizować sterowniki modemu od Vectry i jak ewentualnie można to zrobić?

Ten modem może pracować maksymalnie na 8 kanałach DS więc prędkość rzędu 300 Mbit/s jest raczej nie do osiągnięcia, no chyba, że do NODu w Twojej okolicy będzie podpięta bardzo mała liczba modemów. Modem pobiera nowszą wersję oprogramowania jeśli takowa jest dostępna od strony sieci kablowej (od CMTSa) więc użytkownik ma raczej małe szanse samemu coś zmienić. Poza tym każdorazowo po zalogowaniu się modemu ładuje się do niego plik konfiguracyjny.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konteczko Ja parę dni temu zmieniałem prędkość internetu i dali mi ten Ubee (modem-router). Najpierw problem bo tylko komp podpięty kablem działał i telefon po wifi, laptop i konsola już nie. Wszedłem w ustawienia przez www i tam zmieniłem z bridge na router (w pozycji bridge obsługuje tylko 2 urządzenia, możesz wtedy swój router wifi podpiąć) a w pozycji router już więcej urządzeń ALE przy takim ustawieniu jest się za podwójnym Natem. Póki co nie przeszkadza mi to w graniu na konsoli w sieci więc nie ruszam bo ten ich modem ładnie sygnał sieje (mam net 150mb i tyle wyciągam na laptopie po wifi i na kompie po kablu).

W ustawieniach przez panel Vectry możesz zmienić hasło, nazwę routera, typ bridge-router i kanał co przydaje się gdy sąsiad obok nadaje na tym samym paśmie i na tym samym kanale i robi ci zakłócenia, wtedy zmieniasz na wolny kanał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...