Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Vectra włącza SportKlub

2007-06-25 16:38:34 | Janusz Sulisz

Ostatnia aktualizacja: 2007-06-25 16:42:27

Źródło: vectra

VECTRA, drugi pod względem liczby abonentów operator kablowy w Polsce oraz dostawca usługi triple play, poszerzyła ofertę programową o kanał SportKlub.

SportKlub został udostępniony abonentom VECTRY w 11 miastach, gdzie operator oferuje lub planuje uruchomienie usług telewizji cyfrowej.

 

Są to takie miejscowości, jak:

Bytom, Miasteczko Śląskie, Olsztyn, Radom, Ruda Śląska, Słupsk, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Ustka, Wrocław i Zabrze.

 

Kanał SportKlub przeznaczony jest docelowo do rozpowszechniania drogą cyfrową, VECTRA emituje go w wersji analogowej w miastach, w których wkrótce nastąpi zamiana oferty programowej na cyfrową.

 

Telewizję cyfrową VECTRA uruchomiła w listopadzie 2006 roku. W pierwszym etapie mogli z niej korzystać mieszkańcy sześciu miast Śląska. W roku 2007 telewizja cyfrowa została udostępniona mieszkańcom Olsztyna, Radomia oraz Słupska i Ustki.

 

Wkrótce VECTRA uruchomi tę usługę we Wrocławiu i Gliwicach, zwiększając jej zasięg do 340 tysięcy gospodarstw domowych. Wszystkim swoim dotychczasowym abonentom VECTRA proponuje unikalną na rynku, bardzo korzystną formułę przejścia na telewizję cyfrową. Polega ona na zamianie dotychczasowej oferty analogowej na cyfrową za minimalną opłatą ze strony abonenta. Jednocześnie nie ulega zmianie wysokość miesięcznego abonamentu.

 

Dodatkowo - poza cyfrową jakością dźwięku i obrazu oraz niezliczonymi nowymi funkcjonalnościami, abonenci zyskują nawet kilkanaście nowych programów telewizyjnych oraz możliwość zakupu pakietów tematycznych. Obecnie z telewizji cyfrowej VECTRY korzysta ponad 40 tysięcy abonentów.

 

Program SportKlub to kanał sportowy, oferujący widzom niezapomniane wrażenia podczas oglądania wyjątkowych wydarzeń na wyłączność, m.in. Bundesligi, ligi włoskiej siatkówki, koszykówki ligi akademickiej NCAA, lekkoatletyki czy jednego z najsławniejszych wyścigów samochodowych świata – Le Mans. Program przypomina również najlepsze chwile w sporcie, pokazując archiwalia piłkarskiej ligi angielskiej. Nadaje relacje z gal bokserskich ESPN i HBO. Transmituje turnieje tenisowe i golfowe. Daje możliwość obejrzenia na wyłączność ciekawych wydarzeń sportowych z całego świata.

 

Grupa VECTRA (http://www.vectra.pl) to drugi pod względem liczby abonentów operator kablowy w Polsce. Jest dostawcą usługi triple play - dostępu do telewizji, internetu i telefonu. Obejmuje swoim zasięgiem 115 miast i dociera do 643 tys. klientów. W ofercie VECTRY, obok programów telewizyjnych, w tym realizowanych przez niezależne telewizje lokalne, znajduje się usługa szerokopasmowego dostępu do internetu oraz usługa telefonii stacjonarnej bazującej na technologii cyfrowej. Z internetu VECTRY obecnie korzysta 110 tys. abonentów. Telefonia VECTRY jest dostępna w 39 miejscowościach.

 

Żródło: Satkurier.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj napewno go wyłączą, prędzej czy później, ale najpierw wszędzie wprowadzą cyfrowy. wiadomo, że sugnał cyfrowy jest lepszy niż analogowy. Analog po woli kończy swoje życie. Może to jeszcze potrwa, ale rynek potrzebuje TV cyfrowej, a nie analoga, bo można więcej kanałów w cyfrowym wprowadzić i w lepszej jakości.

 

pozdro 4 all 8)

james_b :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator kablowy Vectra poszerzy swoją ofertę programową o kanał Sport Klub+. Stacja znajdzie się w pakiecie sportowym, który niedługo zostanie uruchomiony. Pod koniec czerwca Vectra udostępniła swoim abonentom kanał Sport Klub.

Krzysztof Burmer, dyrektor departamentu sprzedaży i obsługi klienta w Vectrze, tłumaczy nam, że operator planuje udostępnić kanał Sport Klub+ w ramach pakietu sportowego.

 

– W tej chwili pracujemy nad tym pakietem i nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty jego uruchomienia – mówi nam Burmer. – Jako kolejny pakiet tematyczny będzie on dostępny dla wszystkich abonentów Vectry, którzy są obecnie lub znajdą się w przyszłości w zasięgu naszej oferty telewizji cyfrowej – dodaje.

 

Sport Klub+ jest uzupełnieniem oferty programowej Sport Klubu, który w ubiegłym tygodniu pojawił się w ofercie Vectry.

 

Źródło: http://www.medialink.pl/media/?telewizja/&kat=5&id=36913

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Vectra lekko przesadziła tworząc te pakiety. Rozumiem, że za c+ i hbo chcą dodatkowej opłaty, ale do czego to doszło aby za kanały

ZigZap/Hyper oraz Bumerang żądać należności ... Nie rozumiem również ich polityki, bowiem nikt o zdrowych zmysłach nie będzie dodatkowo płacił

za pakiet "Styl życia". Jeżeli już mówmimy o wadach to chciałbym jeszcze dodać, że brakuje w ofercie C+Sport 2 oraz EuroSport 2.

To tyle odnośnie wad. Plusów jest za dużo aby je wymieniać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszystkie te kanały weszły w skład pakietu Złotego Cyfrowego, to cena abonamentu musiałaby się znacznie podnieść. A jeżeli są to kanały dość wyspecjalizowane, to po co każdy miałby za nie płacić? W tej kwestii dodatkowe pakiety dla chętnych są dobrym rozwiązaniem. Co nie znaczy oczywiście, że to ma to też swoje wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Radom to wszystko jest w porządku, nie licząc tego, że w tamtym tygodniu były problemy z EPG właśnie na kanałach TVP, National Geographic i jeszcze paru innnych. Teraz jest już OK.

Co do pakietowania to ciekawe, czy jak uruchomią ten pakiet sportowy to zabiorą dotychczasowe kanały sportowe z "ogólnego". Bo co oni mogą dołożyć do sportowego oprócz SportKlubu+? Może Eurosport 2, ESPN albo C+Sport2 (to ostatnie już prędzej do premium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się też pozycja "Weekend ze Spice" co sugeruje, że uruchomią odkodowane okienko erotycznego kanału. Mam nadzieję, że przez te kilka dni będzie też udostępniony Viasat Explorer należący do pakietu Spice. Na razie jednak na kanale 16 (gdzie Weekend ze Spice się melduje) ciemność.

 

Mi osttnio przestały działać kanały od TVP oraz Disney Chanel. Macie podobnie ? Jak nie, to może napiszecie co moge zrobić, aby owe kanały ponownie działały ?

 

Na Śląsku wszystko w porządku. Może ponowne przeprogramowanie dekodera by pomogło. Jeżeli nie to będzie się chyba trzeba skontaktować z BOK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam tydzień, jak się nie "polepszy" to przeprogramuje tuner.

Swoją drogą ja jestem za tym aby kanały wyspecjalizowane były płatne, ale nie do końca bo bumerang i zigzap to powinni umieścić w pakiecie głównym. Co do C+Spoer2 myślę, iż nie dodadzą go do plaowanego

pakietu spotowego tylko do pakietu canalu+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pakietowania Vectry ;p

Pakietowane Vectry jest skrępowane tym że złoty pakiet jest nadawany cyfrowo i analogowo ;> nie mogą wyłączyć kanałów tych które są na analogu bo to by nie miało sensu. Jeżeli Vectra ma ulec zpakietowaniu prawdopodobnie nastąpi to po wyłączeniu analogu ;> wtedy pakiet stalowy mógł by też przejść na cyfrówkę i stać się pakietem podstawowym ;p mogli by odkręcić filtry częstotliwości wtedy stalowcy mogli by też mieć internet ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż przeprogramowałem urządzenie i cacko wykryło 90 ileś programów - wszystkie już miałem wcześniej - więc żaden nowy nie był :P

Po 10 minutach od procesu ukazał się komunikat, czy skasować TVP 1, TVP2, jednym słowem wszystkie tvp oraz discavery channel. Oczywiście kazałem nie kasować. Ale w dalszym ciągu tvp mi nie działają. Przepragramowałem kolejne 4 razy, ale tuner już nic nie pokazał - 0 znalezionych.

 

Niewiem jak Wy, ale ja się najbardziej cieszę z nowych programów ( tych odkodowanych ) z Cartoon Netwoork. Wszystko co tam leci, jest fajne :P

Zresztą pamiętam czasy jak polski CN emitowany był tylko na wizji TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przejeżdżałem koło BOK-u Vectry we Wrocławiu który zwykle był wy plakatowany promocyjnymi kombinacjami triple-play ;p dziś dali balon na dachu i jeden banner zamieniono na banner z głową jelenia na ścianie wgapioną w telewizor i piszę "Telewizja cyfrowa wciąga" :> Coś mi mówi że rozdawanie dekorów zacznie sie w następnym tygodnia ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...