Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podstawowe kanały jeszcze jakiś czas będą dostępne zarówno w SD jak i HD. Pewnie także i na satelicie - wbrew temu co niektórzy tutaj sugerują, że w momencie przejścia z MPEG-2 na MPEG-4 zarówno nc+ jak i Polsat duble SD zlikwidują. Skoro operatorzy cały czas wydają dekodery SD, to znaczy, że mają gwarancję od nadawców, że sygnał SD ich kanałów będzie utrzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mogą odbierać hd i downscalować do sd, jak to robi np, multimedia z paramountem.

Utrzymywanie dubli sd na sat to bezsens. Wymienią wszystkim pudła na hd to imho duble znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mogą. Ale nikt się w takie coś na szerszą skalę bawić nie będzie. Nieco głupio i myląco wyglądałyby logotypy HD na programach nadawanych w SD, byłby także problem z audycjami 4:3 (brak automatycznej zmiany formatu obrazu). Uważam, że prędzej wymienią abonentom dekodery. Tylko dlaczego już teraz tego nie robią i na dodatek cały czas wydają dekodery SD? To mnie bardzo zdziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często bywa tak ze do stalowego jest wydawany dekoder SD, także i tak abonent nie odbiera nic w hd. Ma wkrecony wtedy filtr, który przepuszcza analog s1 do chyba s10 czy 11 oraz cała cyfrę.

Odbiera bo jeśli ma dostęp do pasma UHF a w nim nadawane są kanały cyfrowe może podłączyć do kabla antenowego bezpośrednio telewizor z tunerem DVB-C i odbierać TVP1 HD i TVP2 HD bo te są odkodowane i nie trzeba dekodera do ich odbioru.

W Vectrze z grubsza cyfra jest wszędzie tak samo. Wszędzie jest w paśmie UHF. Różni sie jedynie analog oraz poszczególny przydział częstotliwości nadawania transportów (muxów)cyfrowych.

@Robert03: To trochę u Was jest inaczej niż w UPC. Widać, że Vectra traktuje ten odkodowany zestaw kanałów jedynie jako bonus dla klientów, którzy mają wykupiony pakiet cyfrowej tv. Pewnie chodzi o to, aby klient nie musiał instalować anteny zewnętrznej, jeśli chciałby odbierać sygnał cyfrowy na 3 czy 4 odbiorniku

Dokładnie tak. Analog i odkodowana częściowo cyfra to taki gratisowy multiroom dla posiadaczy płatnego pakietu TV cyfrowej.

U nas UPC specjalnie uruchomiła 4 transpondery w dolnym pasmie (110 - 230 MHz) i na nich pogrupowała te niekodowane kanały. Zabieg ten miał na celu umożliwienie odbioru pakietu cyfrowego abonentom analogowego Pakietu Mini, którzy mają założony filtr dolnoprzepustowy i do tego momentu odbierali tylko kilka podstawowych kanałów w analogu.

W Vectrze nie ma cyfry w tym paśmie. Cały VHF zajmuje analog ( u mnie jest to ponad 30 kanałów). Cyfra jest tylko w UHF.

Często bywa tak ze do stalowego jest wydawany dekoder SD

To w Vectrze jeszcze wydają dekodery SD? :shock: Większość operatorów stara się wręcz na siłę wymieniać abonentom dekodery SD na HD.

Vectra ma dekoderów SD na pęczki więc zamiast tworzyć elektrośmieci rozdaje je abonentom którzy chcą takie mieć. Najczęściej są to używane z innego miejsca gdzie wymieniono komuś na HD.

Czyli podstawowe kanały jeszcze jakiś czas będą dostępne zarówno w SD jak i HD. Pewnie także i na satelicie - wbrew temu co niektórzy tutaj sugerują, że w momencie przejścia z MPEG-2 na MPEG-4 zarówno nc+ jak i Polsat duble SD zlikwidują. Skoro operatorzy cały czas wydają dekodery SD, to znaczy, że mają gwarancję od nadawców, że sygnał SD ich kanałów będzie utrzymany.

Dopóki będzie na nie zapotrzebowanie to będą. Nawet jeśli platformy przestaną je udostępniać swoim abonentom to nie oznacza że ich nie będzie. Co innego oferta dla klientów indywidualnych a co innego dosyły dla podmiotów gospodarczych.

Przykładem jest tu kanał Mini Mini SD który dla abonentów NC+ nie jest dostępny w SD a w kablówkach, hotelach itd... Jest zarówno w wersji cyfrowej jak i analogowej.

Jasne, że mogą. Ale nikt się w takie coś na szerszą skalę bawić nie będzie. Nieco głupio i myląco wyglądałyby logotypy HD na programach nadawanych w SD, byłby także problem z audycjami 4:3 (brak automatycznej zmiany formatu obrazu). Uważam, że prędzej wymienią abonentom dekodery. Tylko dlaczego już teraz tego nie robią i na dodatek cały czas wydają dekodery SD? To mnie bardzo zdziwiło.

Tak się czasem robi. Bardzo często TVP1 i TVP2 z logiem HD są nawet w analogu bo ściągaja sygnał z NTC. Nawet w Vectrze widziałem i uważam że to nie jest zły pomysł bo obraz jest lepszy gdy się go downscaluje z HD do SD niż pobiera bezpośrednio z SD :-).

Z audycjami 4:3 to nie problem. Będą pasy po bokach i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.04 złożyłam wypowiedzenie, w tym samym dniu w BOK dostałam ofertę Platyna PVR + SNO + 50mb + wifi za 106,80zł. 16.04 zadzwoniłam do DUK i jakieś za 130zł... mówię, że w BOK dostałam 106,80 i nagle taką ofertę też mi mogą dać. Ok, minęło trochę czasu, umowa kończy się w przyszłym tygodniu, więc dzwonię dziś spytać jak tam, a tu najmniej to 120-ileś zł. Mówię o ofercie za 106,80 - nie ma takiej. To niemożliwe, że ktoś takie coś zaoferował, nie ma takiej możliwości, nie za tą cenę, blablablaaaaaa. Pojechałam do BOK. Pytam czy to nadal aktualne. Owszem. Także DUK, jeśli chodzi o Rybnik jest daremny. :) To już druga taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem o problemach z kanałami HD w Skierniewicach nadawanych na częstotliwości 818 Mhz. Problem nadal występuje. BER skacze niemiłosiernie, jakość sygnału również. Popytałem trochę tu i tam. Sprawa podobno rozwojowa. Tak jak sugerowaliście, problemem jest nowo uruchomiony nadajnik Orange w Skierniewicach. Rozwiązaniem jest położenie nowego okablowania w mieszkaniu. Na razie się na to nie decyduję, ponieważ technicznie będzie ciężko poprowadzić czy raczej ukryć kable w mieszkaniu, więc jeszcze z tym poczekam. Z tego co udało się ustalić, Orange zamontował jakiś "nieatestowany" nadajnik. Podobno chcieli za bardzo "zacwaniakować" no i narobili bigosu. Oficjalnie twierdzą, że wszystko jest ok ale sami pracownici/technicy Orange "wygadali się", że firma "przekombinowała". W mojej klatce schodowej na 10 mieszkań z Vectrą, 4 ma problemy z tą częstotliwością. Wielu znajomych też ma takie problemy jak ja. Technicy mają sporo pracy z wymiana kabli w całych Skierniewicach. Podobno sama góra Vectry ma interewniować w Orange ale to już nie do końca potwierdzone informacje. Inna kablówka ITVMedia też ma podobne problemy z tą częstotliwością ponieważ nadają na niej TVP2HD... :). Ludzie dostają szału że nie mogą oglądać "M jak Miłość" w HD, która nadawana jest właśnie na tej częstotliwości w ITVMedia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa kończy się zawsze z końcem miesiąca i to oni mają dzwonić, a nie Ty. A oferta 106 zł za w/w pakiety to strasznie drogo.

 

Przedłużałam już 5x różne umowy w vectrze i ani razu nie zadzwonili. ;) W tym rejonie nic więcej nie da się ugrać. Nie ma nawet pół konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem o problemach z kanałami HD w Skierniewicach nadawanych na częstotliwości 818 Mhz.

U mnie nic na tej częstotliwości w Vectrze nie ma.

TVP2 HD jest gdzieś na 500 MHz.... więc nisko.

A skoro ktoś zakłóca to musi przestać i tyle. Faktem jest że sieć powinna być szczelna i nie wpuszczać "intruza". Czasem nie jest to łatwe, ale możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem o problemach z kanałami HD w Skierniewicach nadawanych na częstotliwości 818 Mhz. Problem nadal występuje. BER skacze niemiłosiernie, jakość sygnału również. Popytałem trochę tu i tam. Sprawa podobno rozwojowa. Tak jak sugerowaliście, problemem jest nowo uruchomiony nadajnik Orange w Skierniewicach. Rozwiązaniem jest położenie nowego okablowania w mieszkaniu. Na razie się na to nie decyduję, ponieważ technicznie będzie ciężko poprowadzić czy raczej ukryć kable w mieszkaniu, więc jeszcze z tym poczekam. Z tego co udało się ustalić, Orange zamontował jakiś "nieatestowany" nadajnik. Podobno chcieli za bardzo "zacwaniakować" no i narobili bigosu. Oficjalnie twierdzą, że wszystko jest ok ale sami pracownici/technicy Orange "wygadali się", że firma "przekombinowała". W mojej klatce schodowej na 10 mieszkań z Vectrą, 4 ma problemy z tą częstotliwością. Wielu znajomych też ma takie problemy jak ja. Technicy mają sporo pracy z wymiana kabli w całych Skierniewicach. Podobno sama góra Vectry ma interewniować w Orange ale to już nie do końca potwierdzone informacje. Inna kablówka ITVMedia też ma podobne problemy z tą częstotliwością ponieważ nadają na niej TVP2HD... :). Ludzie dostają szału że nie mogą oglądać "M jak Miłość" w HD, która nadawana jest właśnie na tej częstotliwości w ITVMedia :).

Niestety obawiam się, że tego typu problemy (zakłócenia kanałów K61-K69 w kablówkach przez LTE w pasmie 800 MHz) będą narastały w całym kraju. Sam jestem ciekaw jak docelowo problem zostanie rozwiązany. Teoretycznie sieci kablowe powinny być "szczelne" i mogą nadawać także w kanałach powyżej K60, z drugiej strony nadajniki LTE 800 MHz (urządzenia abonenckie także) będą pojawiały się jak grzyby po deszczu i problemy związane z kompatybilnością elektromagnetyczną będą coraz większe. Nierzadkie mogą być przypadki gdy ktoś z modemem LTE będzie nieświadomie zakłócał sąsiadowi za ścianą odbiór telewizji kablowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę z Vectrą do końca września-w budynku jest światłowód Netii - chcę od Vectry Platynę HD+internet 50Mbit/sec+Telefon 300+Multiroom z CI+ oraz SNO - ile mogą mnie skasować????????

Obecnie mam Platynę HD+30 Mbit/sec+Telefon 300 - za 120 zł - umowa z Vectrą od ponad 10 lat

Proszę o opinie i Wasze doswiadczenia - dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...