Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ale abonentami Vectry są przeważnie ludzie starsi z telewizorami CRT i przez to analog musi być tak jak i dekodery SD. Te dekodery SD nie są takie złe przynajmniej jeśli chodzi o szybkość w działaniu :smile:

 

Nie byłbym taki pewny bo na ten temat statystyk nie widziałem.

TV CRT nie ma związku z dekoderem, analog tymbardziej. Dekoder HD można podłączyć do każdego telewizora na kilka sposobów.

Ja mam telewizor CRT kineskopowy 16:9 32 cale i dekoder HD :-) ponieważ w pakiecie platynowym jest kilka programów HD których niemógłbym oglądać mając dekoder SD.

Znam tez wiele osób-abonentów Vectry którzy mają nowe telewizory LCD, a dekoder SD podłączony Eurozłączem.

Gdyby dekodery HD były standardem zrobiłoby się sporo miejsca w kablowym eterze. Możnaby powyłączać równoległe transmisje tych samych programów które teraz są nadawane w HD i SD takie jak np. National Geographic, NAT Geo Wild, TVN czy dublowane wersje Cinemax, HBO czy Canal+...

Canal+ nie daje chyba HD bez posiadania SD. Zreszta nie wszyscy chca ogladac HD szczegolnie na starszych telewizorach to głupota nawet różnicy nie widzisz podłączając przez Euro. Miałem PVR na testach trzymałem się kanałów SD. Canal+ w HD mi odkodowane ale i tak nie oglądałem właściwie raz chyba nagrałem testowo z HD. Może jakby kanał HD i SD miały różne ramówki jak Discovery HD, MTV Life HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Już kilka razy prosiłem o wymianę to słyszę tylko odpowiedź - dzierżawa

Dekodery HD powinny być standardem w domach. Dekodery SD mogą zostać i być udostępniane osobą, które posiadają telewizory CRT, gdyż HD nie jest im potrzebny do uzyskania lepszej a jakości

#Andrzej - Tobie to raczej różnicy nie przyniesie

Możliwe, że wymieniają tylko i wyłącznie w pakiecie platynowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Andrzej - Tobie to raczej różnicy nie przyniesie

Możliwe, że wymieniają tylko i wyłącznie w pakiecie platynowym

 

Jakto nie przyniesie. Będzie miał dostęp do programów za które płaci a nie może oglądać. Skoro ma pakiet platynowy musi mieć dekoder HD. W przeciwnym razie nie może oglądać np. TVP HD czy Discovery HD Showcase. Te programy nie są dublowane w wersji SD i w dekoderze SD można ich sobie jedynie posłuchać :-).

Tacy abonenci mogą zerwać umowę bez konsekwencji gdyż operator nie zapewnił dostępu do kanałów za które pobiera opłatę. Dlatego pewnie akcja wymiany dekoderów :-).

Nie ważne jaki się ma telewizor i czy chce się oglądać HD, dekoder HD powinien być standardem (tak jak standardem jest tuner do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej który musi odbierać kanały HD) ... i będzie, to tylko kwestia dosyć krótkiego już czasu.

 

Tak na marginesie:

Ja mam telewizor kineskopowy 32 cale 16:9 i dekoder HD podłączony Eurozłączem i ustawiony na rozdzielczość 576i (wtedy widać menu ekranowe)

Róznica pomiędzy kanałami HD i SD ( np. Travel Channel SD vs. HD) jest widoczna czasem nawet bardzo. Rozdzielczość się nie zmienia ale kanały HD mają mniejszą kompresję obrazu a to widać na każdym telewizorze, nawet kineskopowym. Jest mniej "pikselozy" i mniej widocznego "ziarna" w obrazie. Obraz jest "gładki" a przy szybkich scenach pojawia się mniej kwadratów. Dlatego kanały HD lepiej się je ogląda także na kineskopie. Może na 14 czy 21 calowym CRT tego nie widać ale na większym już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaceknokia: To jak z tym netem w V? Czy zawsze jest 8/16/24 Mb/s?

 

Osobiście mam pewne wątpliwości ( nadal )

 

Pozdrawiam

Jaceknokia: Dostarczamy internet o następujących prędkościach: 2Mb/s, 8Mb/s, 16Mb/s, 24Mb/s i 64Mb/s (http://www.vectra.pl/internet/). Zwróć uwagę na wyższe limity w taryfie nocnej. W każdym przypadku podane wartości są najwyższą możliwą do uzyskania prędkością transferu. Może ona ulegać wahaniom w zależności od natężenia ruchu i pory dnia - co zresztą możesz samodzielnie potwierdzić na podstawie oferty i doświadczeń wielu użytkowników. Robimy jednak co w naszej mocy, aby te wahania były jak najmniejsze - co także wiele osób może potwierdzić
Will: Pytanie do Vectra-01

Dostałem w listopadzie wraz z rachunkiem informacje że można zmienić rachunek papierowy na e-faktura. Jeżeli wymyśli się hasło reklamowe to można dostać różne nagrody.

Odesłałem z wymyślonym hasłem reklamowym.

Dostęp do e-faktury dostałem, losowanie miało się odbyć w miesiącu grudzień.

Już mamy styczeń a jakichkolwiek informacji na temat organizowanego konkursu nie ma zarówno na swoim koncie e-faktury jak i na stronie vectry.

Proszę o informacje co z tym konkursem.

Will: Informacja o wynikach konkursu była podana na Facebooku, jest na stronie www http://www.vectra.pl/telewizja/konkursy/ a zwycięzcy byli poinformowani telefonicznie. Być może tym razem nie udało Ci się wygrać nagrody ale zachęcam do kolejnych konkursów, które dość często publikujemy na naszym firmowym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/cyfrowavectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra-01

 

To jaki macie internet to ja bardzo dobrze wiem. Jestem częstym słuchaczem na infolinii ogólnopolskiej wiec wiem.

 

Bardziej mi chodzi jak ze stabilnością takiego internetu 24mb/s? Bo jeśli zamiast 24 będze nie daj Boże 22 to już to dla mnie jest powód do reklamacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę odpowiedzieć na to pytanie, Vectra stosuje dziwny, znany chyba tylko ich technikom przelicznik bit - kilobajt, tak więc przy mojej przepustowości 8 mb/s realnie wychodzi 7,5 mb/s. Przy wyższych przepustowościach odchyłka będzie większa. Jeżeli chodzi o stabilność to jest w porządku (dolnośląskie), nie wiem jak w innych rejonach kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO VECTRY 0-1

 

Proszę o udzielenie konkretnych i wiarygodnych odpowiedzi na moje pytania zawarte w poście z dnia 07.01.2012r o godz.09.41.

Chyba,jeśli się jest autoryzowanym "Przedstawicielem" Vectry,to ma się jakieś obowiązki i za coś bierze pieniądze? Proszę mnie i moich pytań nie lekceważyć!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...."Vectra: nowe kanały najwcześniej za kilka tygodni..."

 

https://satkurier.pl/news/71675/vectra-n ... godni.html

 

Czyli TTV dopiero za kilka tygodni. Żeby tyle czasu włączać kanał nadawany naziemnie, tak tylko potrafią (duzi) polscy operatorzy kablowi. Dzwić się że ludzie rezygnują z kabla i wybierają satelitarne platformy cyfrowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CYFROmaniaka:

 

Nikt nie ogląda na raz wszystkich kanałów,ale ponaglam o więcej informacji,które podają różne strony internetowe,a tu ich nie ma . Ogromnie mnie denerwuje nieudolność Vectry i ignorancja Jej Przedstawiciela-Vectry 0-1.Po to On jest,aby dokładnie i szybko informować o nowościach.

Ty też o różne (nie raz błahe) sprawy pytałeś,więc nie dziw się mnie,ok ? Jedni są mniej,a inni bardziej niecierpliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się co niektórzy napalili na nowości mnie tam zależy tylko na FOX no może TTV, Polsat News czy TV1000. Ale i tak nie ma dostępu do wszystkich tych co już są w ofercie i najpierw chce zwiększyć pakiet platyna PVR + HBO + Canal+. A co do nowości sadzę ze dopiero od 1 marca TTV naziemnie nie jest dostępne w całej Polsce bardziej Polsat Sport News powinni dodać. Ale Vectra potrafi zaskoczyć ostatnio zapowiadali nowości na koniec roku włączyli dwa tygodnie wcześniej. Podsumowując ja chce FOX. Mnie tam dziwi że że Movies 24 cały czas "wisi"

 

CYFROmaniak ma racje

 

polecam link u mnie na dole TV online miedzy innymi TTV za 3-15 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Ciebie to dziwi? Więc myślisz, że TTV włączą Ci od razu?

Wcale nie dziwi, zdążyłem przywyknąć. Liczyłem tylko, że chociaż raz Vectra zrobi swoim abonentom niespodziankę, ale się przeliczyłem. Vectra trzyma poziom, minimum pół roczne włączanie nowego kanału to u nich norma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie na forum NEXT Music +HD:

kiedy w vectrze 21:57 9/01/12

odp. jedynie Vectra zna odpowiedź na to pytanie :( 22:17 9/01/12

ale czy prowadzicie z nimi rozmowy i na jakim stopniu są

odp. My ( redakcja programowa ) z nikim negocjacji nie prowadzimy. Zajmuje się tym odpowiedni dział i to oni mają tajemną wiedzę na jakim etapie są... Jedno jest pewne, staramy się aby grać w Vectrze :)

Wniosek ,dojdzie nam kolejna TV z muzyką tym razem w HD można podpatrzyc w necie co nadają (nawet,nawet) http://oognet.pl/content/details/1152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Vectra trzyma poziom, minimum pół roczne włączanie nowego kanału to u nich norma...

 

Zapomniales dodac, ze kazdy nowy kanal jest okupiony wylaczeniem innego. Takie poszerzanie oferty gdzie liczba kanalow nie rosnie to jest stanie w miejscu.

 

Dowiedzialem sie, ze Vectra nie chce uznac mojej reklamacji i wypiera sie, ze jej pracownica dzwonila do mnie i proponowala pakiet utrzymaniowy, o ktorym pisalem kilka stron temu. A wszystko jest nagrywane podobno... Banda oszustow!!! Sprawa zainteresuje uokik oraz rzecznika praw konsumenta. Na szczescie mam bilingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

ja też mam z nimi "na pieńku". Próboją mi wmówić że mam niezapłacony abonament za jakiś miesiąc w 2009 roku. Wysłałem listem poleconym stosowne dowody, poniosłem koszty żeby udowodnić że mam rację a oni od września milczą i reklamacja wisi :-). Na dodatek przestali przesyłać rachunki do zapłaty.

A podobno na odpowiedz w sprawie reklamacji mają 30 dni ?

 

Tak. Kontakt z klientami to bardzo słaba strona Vectry. Nie radzą sobie z tym wogóle. Gdyby nie lokalny BOK który robi co może i próboje "świecić oczami" za centralę to miałbym mniej cierpliwości.

Na pocieszenie dodam że ich wszelka konkurencja wcale nie jest lepsza w tej kwestii...

No tak tylko że konkurencja nie dostała pół miliona kary od UOKiK...

Też się chyba wkurzę i na nich doniosę a nazbierałoby się. Od nieodpowiadania na reklamacje, nieprzysyłanie rachunków po kompletny brak informacji o uruchomieniu i wycofywaniu kanałów z oferty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie na forum NEXT Music +HD:

kiedy w vectrze 21:57 9/01/12

odp. jedynie Vectra zna odpowiedź na to pytanie :( 22:17 9/01/12

ale czy prowadzicie z nimi rozmowy i na jakim stopniu są

odp. My ( redakcja programowa ) z nikim negocjacji nie prowadzimy. Zajmuje się tym odpowiedni dział i to oni mają tajemną wiedzę na jakim etapie są... Jedno jest pewne, staramy się aby grać w Vectrze :)

Wniosek ,dojdzie nam kolejna TV z muzyką tym razem w HD można podpatrzyc w necie co nadają (nawet,nawet) http://oognet.pl/content/details/1152

 

To oglądaj przez internet

 

Po co nam kolejny kanał muzyczny?

 

Wyłączono: Movies 24 (nie ma tu winy Vectry kanał zakończył nadawanie), Universal Channel, Scifi Universal dodali tylko TVP Seriale . Tu jest niż FOX to priorytet

Sport na ostro kuleje przydałoby się go uatrakcyjnić Orange Sport i Eurosport 2 HD może coś z niszowych jak AB Moteurs. DMAX, Motors TV, Motorvision, Nautical Channel

 

Według mnie powinni dodać FOX, TTV i Polsat Sport News do złotego, przenieść TVP Seriale, TVP HD i FOX Life (SD) do złotego.

Dodać FOX HD, MGM HD, Wojna i pokój, AXN Spin HD, AXN HD, BBC HD, TV1000 i History HD i SD do platyny

Orange Sport, Eurosport 2 HD i AB Moteurs do Sport na ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...