Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem FV z Vectry (dopiero teraz) i okazało się, że podwyższyli wartość brutto. Czyli nie wzięli podwyżki VATu na siebie przy umowach z klientami indywidualnymi, którzy ponoć podpisywali umowy na kwoty brutto a nie netto (niestety pisząc to nie mogę sprawdzić w swojej umowie tego paragrafu, sprawdzę później). Ktoś gdzieś pisał, że dla firm tylko ma się zmienić WB faktur, a oni pozmieniali wszystkim klientom. U mnie podwyżka wyniosła niewiele, bo 1,37 :> . trzeba teraz będzie pozmieniać kwoty w przelewach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...mam do was prośbę o wyrażenie opinii - mam obecnie pakiet złoty +1mb za 86zł kończy mi się umowa i Bok dali mi ofertę pakiet platyna+ 14mb za 89,90zł aktywacja jednorazowa 49zl za dekoder HD co o tym myślicie....na rynku chyba trudniej o lepszy pakiet...pozostaje pytanie czy zmieniając dekoder na HD i podłączenie dekodera przez HDMI poprawi mi sie obraz od obecnego w sygnale SD i HD???? czy nie będzie różnicy.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafał79, Bierz pakiet platyna+ 14mb za 89,90zł bo na stronie już go nie ma i pewnie w BOK'u też zaraz zaprzestaną go oferować.

SD raczej się nie poprawi. HD będzie, bo na dekoderze SD go nie ma wcale.

 

kaduk, niestety wprowadzili podwyżkę i jeszcze napisali że przecież poinformowali o tym abonentów w ogłoszeniu publicznym.

"Stosowną informację o zmianie cennika podaliśmy do publicznej wiadomości w ogłoszeniu, które ukazało się w Gazecie Wyborczej w dniu 28.12.2010 r."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem kabla HDMI nie jest bynajmniej zwiększenie ostrości i głębi koloru.

Jest to po prostu kabel do przesyłu danych cyfrowych telewizji wysokiej rozdzielczości. Czyli bezstratnie przekaże dane z nadajnika (tutaj dekoder) do odbiornika (TV) ale nic po drodze nie poprawi, prześle dokładnie to, co wychodzi z dekodera.

Ten z linka bym sobie odpuścił. Nie popadajmy w przesadę i kable za 300zł, ale takie 40zł wydaje się minimum jakie trzeba zapłacić za kabel HDMI do 2m. Raczej małe szanse, że ten za 5zł spełnia normy nałożone na kable hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam od niedawna dekoder PVR 500 GB, wszystko ok tylko irytuje mnie fakt że dysk pracuje nawet wtedy kiedy dekoder jest wyłączony. Czy jest to normalne? Jeśli tak to czy da się to jakoś zmienić? Jeśli tak musi być to trochę lipa, najgorszy jest szum w nocy, pomijając już fakt że skraca to żywotność dysku i zwiększa zużycie prądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zapytanie: czy komuś z Was - w przypadku podpisania umowy na internet 16 Mb - Vectra musiała podłączać nowy modem? Jeżeli przed tą instalacją mieliście również do tego samego modemu podłączony zarówno net jak i telefon to czy po instalacji "nowego" modemu, telefon jest również do niego podłączony? Czy ktoś z Was posiada również do netu 16 połączenie Wi-Fi? Czy przy takim rozwiązaniu macie dwa modemy czy trzy? Jaka jest Wasza ocena zarówno netu 16 oraz jego działania przy Wi-Fi?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam internet 8Mb przyspieszony na stałe do 14Mb (w nocy 16) i telefon. Niestety, w ramach usługi internetowej dostałem obowiązkowe i gratisowe Wifi, więc mam teraz 3 pudełka!

 

Pudełko nr 1 (od Vectry) jest do telefonu. Ma on również wyjście LAN, ale nie ma tam neta (IP dostaje pudełko nr 2 - pewnie po MAC-adresie). Jeśli weźmiesz od nich internet bez WIFI, będziesz miał tylko to pudełko.

 

Pudełko nr 2 (od Vectry) jest do internetu. Oprócz wifi mogę podłączyć również kompa po LANie. Niestety, usługa jest tak idiotycznie skonstruowana jak na dzisiejsze czasy, że dostaję tylko 2 adresy IP. Dlatego też posiadam:

 

Pudełko nr 3. Mój router, podpięty do tego wcześniejszego. Zabiera on jeden adres IP i dzięki niemu mogę podłączyć wszystkie urządzenia, czyli: 2x komp stacjonarny (firmowy, prywatny), netbook, drukarka sieciowa, dysk sieciowy, konsola PSP, dekoder N, telewizor, komórka. Ponieważ pudełko nr 2 nie robi sieci wewnętrznej, tylko jest przeźroczystym mostkiem, a mnie zależy na sieci domowej i wymianie danych między tymi wszystkimi urządzeniami, muszę mieć 3 migające pudełka. Szkoda, że Vectra nie zauważa, że niedługo nawet paczki orzeszków będą miały połączenia z internetem i daje 2 adresy IP bez serwera DHCP. W praktyce oznacza to możliwość posiadania tylko 2 urządzeń z dostępem do internetu.

 

Parametry usługi mam wręcz wzorcowe, ale to kwestia infrastruktury, więc wszystko zależy, gdzie mieszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za odpowiedź.

 

Pytam ponieważ w trakcie rozmowy z BOK zostałem poinformowany, że w przypadku wyboru netu 16 Mb będę musiał wymienić dotychczasowy modem na nowy, przystosowany do obsługi internetu z "większą prędkością". Oczywiście wiąże się to z opłatą aktywacyjną za to urządzenie :D .

 

Na chwilę obecną posiadam m.in. net 8 oraz telefon - wszystko obsługiwane przez jeden modem. W związku z tym nie wiem czy w przypadku wyboru netu 16 będę miał w dalszym ciągu jeden modem (net + telefon) czy dwa modemy. Ponieważ w przyszłości możliwe, że będę chciał podłączyć wi-fi zastanawiam się czy nie będę miał w domu trzech pudełek :D . Pamiętam, że kiedy w przeszłości miałem wi-fi to skończyło się tylko na dwóch - jeden obsługiwał telefon a drugi wi-fi oraz net do kompa stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie bierzesz WiFi od Vectry to masz tylko 1 pudełko, modem do którego podłączasz telefon i komputer.

Jeśli chcesz rozdzielić sygnał na więcej kompów lub puścić po WiFi to kupujesz dodatkowy router i podłączasz go bezpośrednio do modemu z Vectry.

Także jedno pudełko od Vectry a drugie Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scorpion A nie możesz podłączyć od razu do modemu Vectry (pudełko 1) swojego routera, ustawiając w nim wcześniej klonowania adresu MAC pudełka 2?

Jeśli pudełko 1 byłoby modemem sieciowym (wnioskuję po tym, że jest wyjście LAN), a 2 tylko access piontem i routerem to powinno zadziałać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Vectra daje jakieś upusty za podpisanie nowej umowy na internet :?:

Mam teraz z Vectry tylko internet 2Mb z umową na 12 miesięcy za 59,90 złotych. umowa ta kończy się za jakieś 1,5 miesiąca. Czy jak złoże w Vectrze wypowiedzenie tej umowy to Vectra daje jakieś upusty za podpisanie nowej umowy :?: Jak tak to w jakiej wysokości są te upusty :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scorpion A nie możesz podłączyć od razu do modemu Vectry (pudełko 1) swojego routera, ustawiając w nim wcześniej klonowania adresu MAC pudełka 2?

Jeśli pudełko 1 byłoby modemem sieciowym (wnioskuję po tym, że jest wyjście LAN), a 2 tylko access piontem i routerem to powinno zadziałać...

 

Myślisz, że nie próbowałem :) ? Wydaje mi się, że pudełko 2 dostaje plik konfiguracyjny z sieci i dopiero jak się zgłosi jako "pudełko WIFI od Vectry" to dostaje IP do dzielenia. To by wyjaśniało, dlaczego nie ma IP z modemu (pudełko 1) oraz dlaczego nic nie daje klonowanie adresu MAC na moim routerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów to samo.Sobota wieczór,godz.20.siadam przed tv,włączam pr.1.za chwilkę wielki hicior.Patrzę.iiiiiii obraz znów 4/3.Mam pytanie do Was.Powiedzcie mi proszę,jaką politykę[odnośnie nadawania programów] prowadzi tvp1?.Bo nie rozumiem.Przecież takie hity jak: M-jak Miłość czy Barwy szczęścia nadawane są w 16/9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...