Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

 

Ponieważ jesteście już dobrze poinformowani o Cyfrowej Vectrze mam do Was parę pytań.

 

Na chwilę obecną mam jeszcze analogową wersję, lecz jestem już szczęśliwym posiadaczem telewizora LCD HD Ready i nagrywarki DVD z wyjściem HDMI, wszystko oczywiście w oczekiwaniu na cyfrową Vectrę w moim mieście.

 

Moje zapytania to:

 

- czy podłączenie nagrywarki z telewizorem za pomocą kabla typu "component" w przypadku analogowej Vectry spowoduje lepszy odbiór niż za pomocą kabla typu SCART?

 

- czy podłączanie nagrywarki z telewizorem za pomocą kabla HDMI ma jakikolwiek wpływ na jakość odbioru analogu?

 

- prośba o rozszerzenie jakości odbioru za pomocą wejścia DMI

 

- prośba o Wasze opinie w jaki sposób najlepiej w przypadku Cyfrowej Vectry podłączyć (chodzi o typ kabelków użytych do tego) tuner SD i tuner HD z nagrywarką i telewizorem?

 

Przepraszam jeżeli komuś moje zapytania wydadzą się banalnie proste ale jestem dopiero początkujący w tym temacie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul))) zaczynasz mnie drażnić - wpisałeś się na to forum żeby sobie posty nabijać? Nie masz niczego do napisania to nie pisz, a nie tylko potwierdzasz coś, co napisał ktoś inny, albo piszesz że nie wiesz. Zaśmiecasz tylko forum i obniżasz jego poziom. Co za koleś! Ile ty masz lat?

 

A teraz parę KONKRETNYCH odpowiedzi dla partli:

1 component teoretycznie lepiej przenosi sygnał, ale jak to bywa w świecie sygnałów analogowych - wszystko zależy od jakości kabla - drogi SCART będzie lepiej przenosił niż tani component, a jak będą z "wyższej półki" to wybieraj componenta;

 

2 sygnały cyfrowe i analogowe są niezależne i nie wpływają na siebie wzajemnie;

 

3 nie rozumiem :)

 

4 typy kabli - SD componentem (patrz pkt 1), HD hdmi. Tylko przy dekoderze SD jakość kabla ma znaczenie, w przypadku HDMI mamy do czynienia z sygnałem cyfrowym, więc każdy kabel przenosi tak samo - pozłacane kable HDMI po kilkaset złotych to chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Jaką cenę musi przekroczyć koszt kabla SCART i component aby uznać go za "wyższą półkę"? Będę także wdzięczny za podanie dobrych firm produkujących tego typu kable.

 

Dopytam także o tuner HD, ponieważ do takowego się przymierzam jak tylko Vectra wprowadzi cyfrówkę w moim mieście. Twoim, Waszym zdaniem wystarczy podłączyć go tylko kablem HDMI i SCART, czy wspomóc się także componentem? Czy dobrze rozumiem, że używa się albo kabla SCART albo componenta?

 

Z góry dziękuję ponownie za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koe92 gdybyś mieszkał w białej podlaskiej za wynajem dekodera hd zapłacil byś 9.90 no i jeszcze koszt platyny :D

 

Tradycyjnie już powiedział co wiedział i niewiele to miało wspólnego z rzeczywistością. Przy platynie koszt wynajmu dekodera to 5,9zł.

Czy ktoś może zbluzgać tego kolesia? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i u mnie W Bełchatowie nadal tylko nieoficjalne testy.Kurcze Bawiłem sie tym dekoderem i uważam ze oferta jest ok tuner jakis testowy z pvr fajnie by było jak by vectra dała już oficjalnie pvra.Co do Postępu włączania cyfry w Polsce To i DVBC się ociąga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolega by sie zdziwił testy są Mają je tylko pracownicy techniczni stacji czołowej.+ Pracownicy BOU.Chętnie bym przedstawil wiecej info ale nie moge.OFicjalnie mialy byc testy w marcu 2008 ale okazuje sie ze wolą sami na sobie patrzec i testowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zdziwiłbym się. Testów nie ma w Vectrze w Bełchatowie ani na stacji ani na BOK. Wystarczy pomyśleć - po co testować kilka miesiący, jeżeli są problemy rozwiązuje się je w ciągu kilku tygodni i uruchamia usługę. Vectra to nie instytucja harytatywna aby płacic za łącza i nie uruchamiać DTV :crazy:

Jeżeli jednak nadal twierdzisz że jest tam DTV podaj częstotliwości transportów cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheheheheheheh widzę że tu na tym forum same "tęgie głowy" siedzą - dyskutujecie sobie panowie "profesjonaliści" o szczegółach technicznych vectry a żaden z was nie jest w stanie mi udzielić odpowiedzi na tak proste pytanie:

 

gdzie mogę dostać albo skąd ściągnąć instrukcję obsługi dekodera hd

 

czy ktoś z was pożal się boże "profesjonalistów" podejmie to wyzwanie i odpowie mi na to pytanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odnośnie częstotliwości nie wiem jakie są bo miałem dekoder przez chwile.Co do testów być są .Widocznie siec jest kablowa niezbyt nadająca sie do puszczenia oficjalnie oferty.U mnie nawet neta nie podepną bo '''słaba jakość okablowania w domu''Co do Cyfrowej VEctry właśnie brak nowych kanałów albo zapadła w sen zimowy albo nie wiem;p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was zapytanie dotyczące kwestii technicznych.

 

Mam telewizor LCD HD Ready oraz nagrywarkę DVD z twardym dyskiem oraz wyjściem HDMI. Na chwilę obecną nagrywarka jest połączona z telewizorem kablem SCART, kablem Component oraz kablem antenowym. Rozumiem, że w przypadku posiadania tunera HD z Vectry podłączam go kablem HDMI oraz kablem Component z nagrywarką. Reszta pozostaje bez zmian. Dla pewności zapytam - czy telewizor będzie wyświetlał programy w cyfrowej jakości oraz kanały HD, będąc połączonym tylko z nagrywarką tak jak napisałem wyżej?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor LCD HD Ready oraz nagrywarkę DVD z twardym dyskiem oraz wyjściem HDMI. Na chwilę obecną nagrywarka jest połączona z telewizorem kablem SCART, kablem Component oraz kablem antenowym. Rozumiem, że w przypadku posiadania tunera HD z Vectry podłączam go kablem HDMI oraz kablem Component z nagrywarką. Reszta pozostaje bez zmian. Dla pewności zapytam - czy telewizor będzie wyświetlał programy w cyfrowej jakości oraz kanały HD, będąc połączonym tylko z nagrywarką tak jak napisałem wyżej?

 

Bardzo dziwne, że "Paul)))" jeszcze Ci nie odpowiedział.

To może ja spróbuję.

 

Po co masz jednocześnie SCART i Component między DVD i TV?

Domyślam się, że Twoja nagrywarka nie ma wejścia HDMI i nie potrafi nagrywać materiałów w HD?

No i rozumiem, że TV ma przynajmniej 2 wejścia HDMI?

Przechodziłem przez podobne schody, z tym, że ja mam dodatkowo jeszcze amplituner z wejściami/wyjściem HDMI.

 

STB HD - dekoder Vectry HD

 

U mnie to działa tak (jakbym wywalił amplituner):

1. STB HD -> DVD: SCART

2. STB HD -> DVD: koncentryk

3. STB HD -> TV: HDMI

4. DVD -> TV: koncentryk

5. DVD -> TV: HDMI

 

Cały ambaras polega na tym, że STB HD ustawiony na cokolwiek wyższego niż SD (czyli 720p, 1080i) ma martwe złącze SCART.

 

Oglądanie TV: ustawiasz STB HD na 1080i i oglądasz bezpośrednio na TV przez HDMI (3)

Odtwarzanie DVD: oglądasz bezpośrednio na TV przez HDMI (5)

Nagrywanie z STB HD i jednoczesne oglądanie tego samego na TV: ustawiasz STB HD na SD RGB i nagrywasz przez SCART (1). Kanały HD przestają być HD (ale wciąż wyglądają dobrze). Sygnał na TV odbierasz z (3) albo (5) - z tego co pamiętam, to STB HD puszcza sygnał SD over HDMI.

Jednoczesne oglądanie TV i nagrywanie innego kanału: możliwe tylko dzięki temu, że masz dwa żródła sygnału - wyjście z STB HD i analog w koncentryku (z ciągle zmniejszającą się liczbą kanałów).

Jeśli oglądasz z STB HD i nagrywasz z analoga, to używasz połączeń (3) i (2). Dekoder ustaw na 1080i.

Jeśli nagrywasz z STB HD i oglądasz analog, to używasz (1) i (2) + (4). Dekoder ustaw na SD RGB. Ja mam tak, że nagrywając z Line1 przez SCART (1) to nie mogę jednocześnie używać wbudowanego w DVD tunera do oglądania analogowej TV, dlatego mam połączenie (4), jako przedłużenie (2) - analoga ze ściany wprost do TV.

 

Chyba nic nie pomieszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wiadomość.

 

Na początku Twojej wiadomości pytałeś o parę kwestii - pozwolę sobie doprecyzować.

 

Kabel SCART pomiędzy TV a DVD ma dlatego (mam także podłączony Component), ponieważ kiedy wyjmę SCART nie mogę odbierać na TV sygnału z DVD (chyba, że źle ustawiłem opcje wyjścia w DVD). Moja nagrywarka ma jedno wyjście HDMI oraz potrafi nagrywać obraz jakości HD, natomiast TV ma trzy wyjścia HDMI.

 

Jeżeli to co napisałem, coś zmienia w ustawieniach zaproponowanych przez Ciebie to będę wdzięczny za kolejną podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wiecie co mnie zaczyna wkurzac ?? Jak wchodze na inne tematy zwiazane z platformami to wszedzie pisze o promocjach,o nowych kanalach,o zapowiedziach a u nas w Vectrze posucha jest.I dlaczego Vectra majac tyle przeciez kanalow nie dala w otwartych okienkach takich kanalow jak np.Extreme albo NASN a powtorzyla te ktore juz byly przedtem.Przeciez Eurosport 2 tez jest w pakiecie sport na ostro.Dziennie mam nadzieje ze w koncu przeczytam post nastepujacej tresci-Vectra uruchomila nowe kanaly HD albo Vectra planuje uruchomic w przyszlym miesiacach cos nowego a wiecznie tylko czytam o sprawach technicznych.Dzis jak zobaczylem w otwartych okienkach TVS i Volksmusic to.. a zreszta.Milego dnia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...