Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Co do jakości kanałów HD. To pierwszego dnia po przełączeniu ostniej grupy miast było ok. Dopiero drugiego czy trzeciego zauważyłem różnicę. Ta sytuacja ja jakością  kanałów HD przypomina trochę sprawę kiedy dodano kanał Nuta.HD. Od poczatku były z nim problemy. Po wielu próbach poprawienia jakosci Nuta.HD oficlajnie przyznała, że technicy z Vectry się poddodają. Ostecznie Nuta.HD niby dostarczała jeden z najlepszych sygnałów a na telewizorach wygląda to kiepawo. Przy szybkich scenach sa kwadraty i rozsypywanie się obrazu. Obraz był chyba najmniejostry ze wszystkich kanałów HD. Po ostatnich zmianach chyba zrównano jakosc pozostałych kanałów HD to jakości Nuty. Czyli przy "najszybszych" scenach bywa że nawet na HBO czy Canal+ obraz się rozsypuje a tego wcześniej nie było. Kumpel ma ten sam telewizor co ja. Ma też Cyfrę+ i niestety ale gołym okiem widac róznicę w jakości :(. Nie biadolę ot takie małe spostrzeżenia. Nie mam mozliwości podłączenia Cyfry. Szkoda :(. Generalnie uważam, że przez jeden góra dwa dni po tej ostatniej modernizacji było ok a teraz spierniczyli sprawę nawet kanałów HD :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta kolejna "dobra zmiana". Super encodery jak w Cyfrowym Polshicie... Przed przełączeniem było w sumie 25 muxów dvb-c, po zmianach są 24 (jeden wyłączyli i poprzenosili czyt. upchali resztę kanałów po innych muxach).

Kanałów HD więcej a SD nie wyłączyli. Tylko z tych obserwacji widać, że nie jest lepiej tylko gorzej. Przed zmianami na jednym muxie było góra 6 kanałów HD, teraz na niektórych jest po 9! Nie wspomnę już o pogorszeniu SD, gdzie na jednym muxie jest po 16-18 kanałów! TVP1 w SD ma 1,5Mb/s w MPEG2. To nawet na kineskopie 21" nie wygląda dobrze.

Co prawda TVP1 i 2 w HD nadają z prawie pustego muxa, ale też jakość czasami nie zadowala, więc nie wiem co oni tam robią. Na pustym muxie oba kanały powinny mieć po 20Mb transfer, choćby dla picu pokazać innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma mniejszy telewizor to może tego tak nie wiadać. Na 55" widać zmianę na gorsze. 9 kanałów HD na muxie.... Kużwa rekordziści.

Żeby nie było że tylko narzekam. Zauważyliście, że pozycje serialowe czy filmowe z HBO On Demand (VOD Vectry) są dużo lepszej jakości niż te same filmy na "normalnym" kanale HBO? Poprawę zauważyłem jakiś czas temu. Nie za często tam zagladam, chyba, że zapomnę czegos nagrać to wtedy korzystam. Według mnie różnica jest bardzo zauważalna. Nie ma tam rozsypywania się obrazu, kolory sa lepsze, obraz jest dużo ostrzejszy. Może komuś zechce się to jeszcze oprócz mnie sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszą Ci że nie zgłaszałeś to na infolinii... Że u nich obraz jest prawidłowy....Technicy nie stwierdzili żadnych awarii i obraz jest nadawany prawidłowo.... Nie znasz Vectry?

 

Już tak było poprzednio.... Najwięksi krzykacze w końcu się wykrzyczą na FB a Vectra to zleje. 

 

Pewnie poprawią jakość w maju jak trzeba będzie dopłacić to tych nowych HD.

Edytowane przez jaceknokia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Mam porównanie z nc+ i Vectra przegrywa niemal na każdym polu.

Jakościowo i programowo NC+ miażdzy vectrę wiem bo jestem abonentem  NC+ od momentu fuzji czyli od startu tej platformy,wcześniej N(ka) :P:cool:

Plus duży za to ze Vectra wprowadziła ten "Online" bo wystarczy mieć kogoś w rodzinie kto ma pakiet vectry a nie korzysta ..... i dzięki temu jest się szczęśliwym posiadaczem usługi zarówno na laptopie jak i telefonie :D

Ps.Ja korzystam z pakietu "Platyna"

Orientujecie się czy w usłudze planowane jest uruchomienie VOD na życzenie?Brakuje czegoś takiego na wzór tego co jest w NC+

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę pewną prawidłowość. Oszczędność w wydatkach - każda aktywna częstotliwość to jednak koszta (nie tak duże, jak na sat, ale jednak).

Pierwsza próba była parę lat temu w przypadku głównie kanałów SD - poupychano (wtedy) nawet po 15 programów w MPEG-2 na jednej częstotliwości. Jak dobrze pamiętam, ileś tam osób narzekało na FB, część zrezygnowała (nie przedłużając już umowy), w tym i ja. Reszta natomiast była w dalszym ciągu zadowolona. Mam do dzisiaj zapisane parametry kanałów SD (pewnie w większości już nieaktualne), naprawdę było słabo.

Później Vectra miała awarię i część kanałów (nawet z Platyny) była niekodowana - w tym sensie, że wystarczyło zrobić wyszukiwanie kanałów na telewizorze z DVB-C i można było się cieszyć (o dziwo) lepszą jakością obrazu niż z dekodera.

No i od jakiegoś czasu jest podział na kanały gwarantowane/niegwarantowane - jak przejrzałem ten wykaz, to byłem w szoku, bo w Platynie jest więcej kanałów niegwarantowanych..

A teraz pogorszenie jakości kanałów HD..

 

Skoro Vectra nie traci abonentów, to znaczy, że ich polityka się zgadza. Co tu się dziwić, skoro jest tanio (w mojej opinii), no i niektórzy dalej mają stare Technisaty SD bądź dekodery HD podłączone do TV po Eurozłączu.. :)

 

PS: Nie zachwalam satelity, bo i tutaj zdarzają się 'kwiatki' jakościowe (np. Eurosport 2 z tp. CP). Tyle, że kanały w kablówce mogą być nadawane z lepszą jakością, bo całe pasmo do wykorzystania jest tylko dla kablówki - a na satelicie trzeba 'dzielić się' z innymi. Mimo wszystko na satce jest generalnie lepiej z jakością niż w Vectrze (porównywałem).

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo i programowo NC+ miażdzy vectrę

 

Jakościowo na pewno, ale nie programowo. Jedyną przewagą NC+ jest obecność Sundance Tv, AMC i H2. Gdyby te trzy kanały pojawiły się w Vectrze to ich oferta byłaby rewelacyjna. Praktycznie oferta dwóch platform satelitarnych w jednym kablu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Na tunerze ADB Vectra-1721C pojawiły się dzisiaj reklamy VOD przy przełączaniu kanałów (dodatkowa płachta w OSD). Czy to oznacza, że ten tuner już jest dostosowany do VOD?. W instrukcji pisze, że usługa dostępna w przyszłości na pośrednictwem portu LAN. Czy może jest ktoś, kto ma bliżej do modemu żeby to sprawdzić, bo ciągnięcie 13 metrów kabla do routera zrobię, ale jak będę miał pewność czy działa VOD na tym pudle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pakiecie "Sport na ostro" masz przecież obok wersji SD też i HD Polsatu Sport Extra. To po jakiego grzyba w ogóle przełączasz na SD?

Kanały HD też są  :censored: . Widać to na skokach np.TVP1 HD.

 

Co do kanałów SD to są kanały które nie mają odpowiednika w wersji HD np. bajkowe .... Oczy można stracić w momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te twoje zdjęcie nie odzwierciedla w 100% jakości kanału. Raz że zrobiłeś fotę aparatem zamiast zrobić screena, po drugie zdjęcie ci się rozmazalo bo był ruch. Nie bronię Vectry bo Kanały SD rzeczywiście wyglądają kiepsko, ale na pewno nie tak jak na twoim zdjęciu...

 

VOD na ADB1721 działa tylko po podłączeniu dekodera lanem do routera. Ten dekoder nie ma modemu docsis więc niby skąd ma ciągnąć VOD, jeśli tego nie zrobisz? Nie we wszystkich miejscowościach działa VOD więc nie wszyscy mogą to sprawdzić.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...