Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warblade3

@kolos22: Na pewno by tak się stało.

@TVRepublika: Święta prawda - można by było inaczej zagospodarować program stacji, gdyby była to naprawdę polska gazeta. A tak, to jest polska gazeta, ale w 80%, bo drukują program dla stacji zagranicznych. Można by je było wykopać z gazety, albo stworzyć dla nich osobne 2/4 strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Szkoda, że nikt nie pisze, ale w Fakcie TV pojawiły się zmiany zdecydowane.

Do niego doszły kanały TVP Seriale, 4fun.TV i ATM Rozrywka. Ale coś za coś - za to znikły z gazety kanały HBO Comedy, Viva Polska, MTV Polska oraz CBS Drama.

Teraz co nieco na temat grafiki:

3 i 4 strona są ładnie ułożone w 4 rządkach (1 rząd został podzielony na 2 rzędy). Z 1 i 2 strony znikł 2 rząd (kanały z niego przeszły na 4 rząd na 3 i 4 stronie), z 1 i 2 strony znikło też po 1 kolumnie - dzięki temu na 1 i 2 stronie są tylko TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV 4, TVN 7, TV Puls i TVP Seriale. Doszedł też dział "Hobby", w którym znajdują się kanały Domo+ i Kuchnia+.

To by było na razie na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATM Rozrywka akurat w tym zestawie jest nie wypałem - mogli prędzej postawić na TVP Rozrywkę. Ja tymczasem mam pytanie a mianowicie jak zmienilibyście Tele Tydzień i inne pisma telewizyjne po 1 września czyli po starcie projektu TVP 3 Regiony ? Moim zdaniem ta stacja powinna być zaraz po TVP2 dzięki czemu Polsat powiedzmy w Tele Tygodniu byłby na kolejnej stronie razem z TVN'em i TVN7. Ośrodki regionalne mogłyby być w rządku pod stacjami TVP na pierwszej stronie lub w części listingu i omówienia TVP3 Regiony. Na kolejnej stronie byłyby kolejno:

rząd 1: TV Puls, TV4 ,Tele 5, TVP Rozrywka, TVP Polonia oraz TTV

rząd 2: Puls 2, TV6, TVS, TVP Kultura, TVP HD+TVP Seriale oraz ATM Rozrywka+Polsat 2

zaś na kolejnej stronie byłyby stacje te same co są obecnie na stronie trzeciej tyle że w trochę skorektowanej kolejności:

rząd 1: AXN, Comedy Central, Kino Polska, Ale Kino, Canal+ oraz HBO

rząd 2: AXN Crime, Polsat Film, CBS Europa, Filmbox, Canal+ Film oraz HBO2

rząd 3: AXN Spin, TCM, Universal, 13th Street Universal, Canal+ Film 2 oraz HBO Comedy

Natomiast TVP Info wylądowałoby na ostatniej stronie w miejscu TVN24 które w kolumnie byłoby zaraz pod nim i Polsatem News. Trzeci w kolumnie z kolei byłby Polsat News Koło stacji informacyjnych ustawienie mogłoby być następujące:

rząd 1: Polsat Cafe i TVN Style

rząd 2: Superstacja i TLC

rząd 3: CBS Drama i MTV Polska (tą stacje można odznaczyć innym kolorem dla stacji młodzieżowej)

Tym samym z gazety mogłaby wypaść Kuchnia+ która ma mniejsze grono odbiorców anieżeli obecnie pocięte MTV Polska. Sama kolumna informacyjna mogłaby powędrować na sam koniec czyli tam gdzie obecnie są TVN Style, TVP Rozrywka i CBS Drama dzięki czemu całość wyglądałaby całkiem przywoicie.

Moim zdaniem dzięki takiej zmianie układ kanałów był ładnie poukładany a i jeszcze doszłyby dwie stacje telewizyjne z czego jedna z nich (a dokładniej AXN Spin) zastąpiłaby w gazecie wspomnianą Kuchnię+ dla której to miejsca niestety by nie było w nieco zmienionym układzie kanałowym Tele Tygodnia.

Wyjaśnienie

Górna część listingu+Dolna część listingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt nie pisze, ale w Fakcie TV pojawiły się zmiany zdecydowane.

Do niego doszły kanały TVP Seriale, 4fun.TV i ATM Rozrywka. Ale coś za coś - za to znikły z gazety kanały HBO Comedy, Viva Polska, MTV Polska oraz CBS Drama.

Teraz co nieco na temat grafiki:

3 i 4 strona są ładnie ułożone w 4 rządkach (1 rząd został podzielony na 2 rzędy). Z 1 i 2 strony znikł 2 rząd (kanały z niego przeszły na 4 rząd na 3 i 4 stronie), z 1 i 2 strony znikło też po 1 kolumnie - dzięki temu na 1 i 2 stronie są tylko TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV 4, TVN 7, TV Puls i TVP Seriale. Doszedł też dział "Hobby", w którym znajdują się kanały Domo+ i Kuchnia+.

To by było na razie na tyle.

 

Nie rozumiem, czemu wyrzucili HBO Comedy, mogli przecież nie dodawać np. 4fun.TV, czy ATM Rozrywka (w pierwszym przypadku nie sądzę, żeby wiele osób szukało programu dla tv muzycznej, w drugim to i tak zapewne wszyscy przyzwyczaili się do tego, kiedy leci jaka powtórka). No, ale może w redakcji mają jakieś logiczne wytłumaczenie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@Poland: Do tej propozycji można by było dorzucić 2 rząd na 2 stronie, gdzie znajdowały by się:

2 str 2 rząd: TVS, TVP Rozrywka, TV 6, TTV, ATM Rozrywka, TVP HD.

Za to 3 i 4 strona zostaje przebudowana - przecież można też rozluźnić kanały filmowe, prawda?

3 str 1 rząd: TV Puls,TV 4, TVP Polonia, TVP Kultura, Tele 5, Polsat 2

2 rząd: Puls 2, BBC Entertainment, Filmbox, 13thStreet, Universal Channel, TCM

4 str 1 rząd: AXN, CBS Europa, Kino Polska, Alekino+, Canal+, HBO

2 rząd: AXN Crime, Polsat Film,Foxlife, Canal+Film 2, Canal+Film, HBO 2

3 rząd: AXN Spin, TVP Seriale, HBO Comedy, Comedy Central, -, -

To dzisiaj na tyle.

A w ogóle, to ciekawe, jak się zmieni układ stacji w gazetach, kiedy zostaną wybrane stacje, które zajmą miejsce stacji TVP na MUX-1 w 2014 r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Warblade3

W TV14 oraz w Tele Maxie, Super TV oraz Kurier TV została wprowadzona zmiana - doszedł kanał TVP Rozrywka.

W TV14 ten kanał wszedł w miejsce TCM, a ten zastąpił HBO 2. Podobna sytuacja jest z trzema pozostałymi gazetami, z tym, że miejsce TCM zamieniła ATM Rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy są jeszcze jakieś gazety telewizyjne lub dodatki telewizyjne do gazet z dużą ilością stacji (powyżej 80 stacji)? głównie chodzi mi o dodatki do gazet, bo w tych się zupełnie nie orientuje, może ktoś kupuje i napisze... ;)

 

Wiem o takich:

To & Owo - 113 stacji

Kropka TV - 96 stacji

Tele Tydzień ? (nie wiem dokładnie ile jest teraz, kiedyś było 82)

Tele Świat - 82 stacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Chyba wszyscy już o tym wiedzą, ale Gazeta Telewizyjna (z Gazety Wyborczej) zwiększyła liczbę stacji - z 54 do 61. Oprócz Canal+Family dorzuciła ona takie kanały, jak np. TTV, Sundance Channel, TVS, czy ATM Rozrywka. Dodatkowo kanały z DVB-T zostały oznaczone takim symbolem.

Super ona wygląda, ale tylko jedno mnie w niej wkurza: Po raz kolejny nie ma w niej miejsca dla kanałów bajkowych. I tak mnie one nie interesują, ale mogli by je dorzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy już o tym wiedzą, ale Gazeta Telewizyjna (z Gazety Wyborczej) zwiększyła liczbę stacji - z 54 do 61

 

Ja nie wiem ale podejrzałem sobie na http://gazetawyborcza.newspaperdirect.com/ (darmowa rejestracja) i doliczyłem do 53 (dwa razy liczyłem). Tak czy siak dobór kanałów mi nie odpowiada (w szczególności tylko jeden z dwóch c+ film, c+ family, cinemax, czy hbo podczas gdy w ofertach chodzą parami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wierny czytelnik dodatku TV GW od lat stwierdzam, że najważniejszą przewagę nad To i Owo, Tele Tydzień czy Kropka TV są doskonałe recenzje programów. Przy obecnym natłoku różnego rodzaju filmów i seriali problemem nie jest, oczywiście wg mnie, ilość programów, ale możliwość dobrej selekcji. Przykład sprzed tygodnia czy dwóch- polecenie świetnego serialu Rectify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 2 tylko trzy stacje radiowe bo ja tam w rogu obok stacji Polskiego Radia zauważyłem jeszcze program TOK FM. Moim zdaniem mogli zrobić jak dawniej w "Antenie" a mianowicie dać program 7-10 stacji radiowych :-)

 

A gdzie Ty tam masz trzecią stację radiową?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W najnowszym, czyli dzisiejszym numerze To & Owo wyrzucono z rozkładówki ESPN Clasic oraz FightBox, a w zamian wprowadzono Polsat Viasat Nature i Polsat Viasat History. Wyrzucono również Extreme Sports Channel i dodano Travel Channel.

To jeszcze nie wszystkie zmiany. TVP Historia przeniesiono na górę do obszaru większych szpalt, a Polsat Play na dół do obszaru mniejszych. Zlikwidowano BBC Lifestyle, a wprowadzono ITV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...