Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:( brak kolorowego paska przy krawędzi strony (!!!),

Nawet 15 lat temu gdy "To & Owo" było drukowane na szarym makulaturowym papierze, był przy krawędzi czarny pasek na różnych wysokościach, który ułatwiał otwieranie gazety na wybranym dniu. Teraz aby otworzyć gazetę np. na wtorek, trzeba przekartkować połowę gazety. Fatalnie, po prostu fatalnie.

 

Ten pasek znajduje się obecnie u góry, ale taki malutki... Trzeba zgiąć róg gazety, i wybrać kolor. Prawie tj. kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem w moim sklepie i poprzeglądałem trochę gazety z programem TV i z przykrością stwierdziłem, ze na chwilę obecną nie ma dla mnie alternatywy jakiejś innej gazety, najblizej jest TV Okey ale też nie jest idealna i kosztuje 5 zł. Poczekam jeszcze z To i owo do końca wakacji może zmienią coś albo zobaczymy co zaoferuje Program TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twoich minusów, pozwolę sobie trochę za argumentować :P

 

minusy:

:( brak kolorowego paska przy krawędzi strony (!!!),

Nawet 15 lat temu gdy "To & Owo" było drukowane na szarym makulaturowym papierze, był przy krawędzi czarny pasek na różnych wysokościach, który ułatwiał otwieranie gazety na wybranym dniu. Teraz aby otworzyć gazetę np. na wtorek, trzeba przekartkować połowę gazety. Fatalnie, po prostu fatalnie.

U mnie gazeta lezy cały dzien otwarta na danym dniu, co dzień zmieniam. :wink:

 

:( na pierwszych stronach powinny być tylko i wyłącznie programy niekodowane, w tym przede wszystkim programy obecne w DVB-T,

Gdzie jest takie rozporządzeni, ze powinny być na pierwszej stronie kanały niekodowane :wink: , teraz nawet kanały typu TVN7 są dostępne za darmo (telewizja na kartę bez doładowań)

 

:( zamiana Tele5 na Polsat2 - "zamienił stryjek siekierkę na kijek", to już lepiej było w to miejsce wstawić TVP Kultura (jedyny godny uwagi program od TVP),

Ni wiem co miałeś na myśli jedyny godny uwagi kanał od TVP, bo dla mnie na przykład TVP Historia, TVP Polonia i TVP Sport są także wartościowymi kanałami, po zatem o gustach się podobno nie dyskutuję. :wink:

 

:( szata graficzna słabo czytelna - jedna wielka kolorowa masa zlewającej się wytłuszczonej treści.

Kwestia przyzwyczajenia, trzeba się przyzwyczaić, to tak jak ze zmianą listy od platform Cyfrowych.

 

Coś mi się wydaje, że ostatni raz kupiłem "To & Owo". :?

Ja nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wysłałem maila do redakcji to&owo ze swoimi uwagami - oczywiście negatywnymi. Według mnie, obecna forma tygodnika to ukłon dla abonentów Cyfrowego Polsatu. Na pierwszych programowych stronach aż roi się od ich programów, niekoniecznie tych najwyższych lotów. Jestem abonentem Cyfry i przeszkadza mi fakt, że np. kanały sportowe "upchnięte " zostały na samym dole, mniejszą czcionką. Do tej pory, przy transmisjach sportowych "na żywo", nazwy drużyn były wytłuszczone. To pomagało przy szybkim przeglądaniu programu. Teraz trzeba się mocno wpatrywać w program , jakie drużyny grają. No ale dla odmiany "sportowy" Polsat Play szatę graficzną ma rozbudowaną aż miło. Podobnych "kwiatków" jest więcej, ale to mnie już nie interesuje. Poszukam innego tygodnika. P.S. Teraz już chyba wiecie, dlaczego Polsat zrezygnował ze swojego dwutygodnika - mają "swój" program w To&owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roki, co ty za głupoty wypisujesz. Mi się również zmiany w To & Owo tV niezbyt podobają. Poprzedni układ kanałów i wygląd był zdecydowanie lepszy. Wystarczyło go trochę zmodyfikować i takie zmiany zdecydowanie by wystarczyły. A tak mamy drastyczne zmiany i to na gorsze. Obecny wygląd To & Owo TV przypomina mi Tele Świat i inne tanie tygodniki z programem TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś, to to&owo to była gazeta dla prawdziwego dx-era :D chcialeś oglądać, to miałeś podaną częstotliwość i szperało się, oj było fajnie :D z resztą z tego tytułu też dowiedziałem się o pierwszej telewizji z niekoniecznie ubranymi paniami :D miłe wspomnienia (dla jasności-to było Eros TV czy jakoś tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roki, co ty za głupoty wypisujesz. Mi się również zmiany w To & Owo tV niezbyt podobają. Poprzedni układ kanałów i wygląd był zdecydowanie lepszy. Wystarczyło go trochę zmodyfikować i takie zmiany zdecydowanie by wystarczyły. A tak mamy drastyczne zmiany i to na gorsze. Obecny wygląd To & Owo TV przypomina mi Tele Świat i inne tanie tygodniki z programem TV.

Jeszcze raz przeczytałem swój post i żadnych "głupot, jak to określiłeś, w nim nie znalazłem. To są same konkrety. Jeżeli się z czymś nie zgadzasz, to napisz konkretnie z czym, być może przyznam ci rację. Nikt nie ma patentu na wszechwiedzę. Ale najłatwiej napisać, że ktoś pisze "głupoty". Czekam na konkrety. Ja z Twoim postem zgadzam się w prawie 100%, to "prawie", to dot. tych właśnie "głupot".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, obecna forma tygodnika to ukłon dla abonentów Cyfrowego Polsatu. Na pierwszych programowych stronach aż roi się od ich programów, niekoniecznie tych najwyższych lotów.

 

 

Tego nie rozumiem. Wszak Polsat i TV4 są kanałami ogólnopolskimi, więc nic dziwnego, że są na pierwszej stronie z programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pogorszyli ogólnie wygląd to jedno, ale że teraz zdecydowana większość programów nie ma całego programu na cały dzień tylko wycinek to porażka całkowita. Weźmy taki TVP HD który wg gazety zaczyna się ok 10 a kończy ok 23, gdy tymczasem program nadawany jest od ok 7 do 2. Zostawiono zagraniczne kanały, a wye[beep]owano 5 polskich m.in TV1000,nfilm2.

Trzeba będzie się chyba przestawić na korzystanie z programu tv na stronach internetowych np. na stronie polsatu chyba jest najlepszy bo mają na wszystkie polskie stacje dokładny rozkład emisji.

Nie zdziwie się jak im sprzedaż po zmianach jeszcze bardziej spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tyle odpowiedzi, że nie sposób na wszystkie odpisać. Większość ujmę w spoiler bo są off topikiem.

 

Gdzie jest takie rozporządzeni, ze powinny być na pierwszej stronie kanały niekodowane :wink: ,

Oczywiście, że nie ma czegoś takiego, ale chyba sam przyznasz, że dobór programów na pierwsze strony jest mocno zaskakujący. Polsat2 :shock: - z jakiej racji :?: Nie jestem przeciwnikiem Polsatu2, sam go kiedyś oglądałem jak kanał był jeszcze FTA.

 

 

Moja ocena jest czysto subiektywna, ponieważ kupuję gazetę za swoje pieniądze. Rozumiem, że każdy może mieć własne zdanie inne od mojego. Ja tam nie komentowałem wypowiedzi innych użytkowników, którzy przede mną wyrazili swoje przychylne jak i nieprzychylne zdanie.

 

Ten pasek znajduje się obecnie u góry, ale taki malutki... Trzeba zgiąć róg gazety, i wybrać kolor. Prawie tj. kiedyś.

Ja tak nie otwieram gazety. Przyznaję, że jest to jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu.

 

U mnie gazeta lezy cały dzien otwarta na danym dniu, co dzień zmieniam. :wink:

Proszę Cię, tylko nie mów mi, że leży na środku ławy (stołu) 24h/dobe, 7 dni w tygodniu. ;)

 

Ni wiem co miałeś na myśli jedyny godny uwagi kanał od TVP, bo dla mnie na przykład TVP Historia, TVP Polonia i TVP Sport są także wartościowymi kanałami, po zatem o gustach się podobno nie dyskutuję. :wink:

Miałem na myśli, że TVP Kultura to obecnie jedyny kanał od TVP, który oglądam więcej niż 1 minutę na tydzień. Nie, nie pomyliłem się przy pisaniu - pozostałe oglądam mniej niż 1 min./tydzień. Taki jest mój gust, co mam zrobić... :]

 

[...]trzeba się przyzwyczaić, to tak jak ze zmianą listy od platform Cyfrowych.

Kij ze szatą graficzną i doborem drukowanych stacji, ale lista kanałów w moim odbiorniku ma być taka jak ja chcę, ustawiona pod moje kopyto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gazeta lezy cały dzien otwarta na danym dniu, co dzień zmieniam. :wink:

Proszę Cię, tylko nie mów mi, że leży na środku ławy (stołu) 24h/dobe, 7 dni w tygodniu. ;)

Kolego, leży nie na ławie - lecz na biurku (wcale mi to nie przeszkadza) i to jak to ty określiłeś 7 dni w tygodniu 24 godziny albo dłużej, mimo, ze w domu jestem, rzadko i na oglądanie telewizji to mam czas tylko sporadycznie. :wink:

 

[...] ale lista kanałów w moim odbiorniku ma być taka jak ja chcę, ustawiona pod moje kopyto.

No widzisz, nie każdy może sobie ustawić listę pod swoje widzi misie, ja aktualnie nie mam takiej możliwości i wielu (bardzo wielu ludzi też nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie w większości sporo racji w tym co piszecie. Też mi się wydaje, że Polsat musiał coś "odpalić" T&O za uprzywilejowane potraktowanie Polsatu2, Polsatu Film, Polsatu Play, Polsatu Cafe itd.

 

Co do zmian, które rzeczywiście byłyby potrzebne, żeby ta gazeta była ideałem:

 

- wydobycie z matni ostatnich stron kanału TVP Kultura (najlepiej zastąpienie nim obecnego Polsatu2) - a już najlepiej byłoby wrócić do poprzedniego układu z pięcioma kolumnami na stronę - TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TVN7, PULS, TVP Polonia, TVP Kultura i np. TVP HD ?? (dla mnie ten kanał też jest za daleko upchnięty)

 

- KANAŁY FILMOWE: usunięcie AXN Crime i AXN SCI-Fi, w zamian wrzucamy z powrotem nFilm2 i TV 1000:

 

15dkt35.jpg

 

- KANAŁY SPORTOWE: dodajemy Orange Sport Info i Polsat Sport News i ESPN America i w ten sposób powstaje cała strona o sporcie a nie dzielona z Discovery Channel, NG wild i BBC Knowledge jak to jest obecnie:

 

2ed5zme.jpg

 

- KANAŁY DOKUMENTALNE I INFORMACYJNE: likwidujemy Superstację, TV Biznes i TVN CNBC (szkoda miejsca na te kanały - ramówka powtarzalna, kto będzie potrzebował znajdzie ją w internecie) - poszedłbym nawet jeszcze dalej i usunął też TVN 24, i Polsat News i w to miejsce wstawił np. Investigation Discovery i Crime&Investigation Channel albo z powrotem Viast History/NATURE ale na to przyjdzie już czas jak zostanę w końcu prezesem Bauera ;)

 

2mxmtky.jpg

 

- KANAŁY ROZRYWKOWE: dodajemy Blink! No i niech mi ktoś wytłumaczy po co w T&O program takiego tworu jak Polonia1, albo wielka kolumna VIVY, na pół strony? W tym dziale mogą być różne wariacje, ja przedstawiam tylko jedną z możliwych propozycji:

 

2kmreh.jpg

 

- POZOSTAŁE KANAŁY: dziecinnych i ruskich nie opracowałem, bo wiadomo, że to tylko poza nielicznymi wyjątkami strata miejsca (TU JEST POLSKA! itd.) i powinno się je ograniczyć do niezbędnego minimum, a nie upychać kosztem polskojęzycznych kanałów, chociaż np. taki TV5, podczas gdy ma polskie pasma powinien być uwzględniony IMO

 

Reszta byłaby kwestiami kosmetycznymi - kolorystyka, poszczególny rozkład i wielkość kolumn, mniej więcej bez zmian.

 

Jak już wysyłacie do nich maile, to te obrazki też możecie załączyć, może coś z tego będzie, chociaż jeżeli w grę wchodzą pieniądze, tak jak pisałem na początku to [beep]a blada. To co tutaj zapostowałem, to wydaje mi się jest elementarz dla każdego kto chociaż odrobinę siedzi w temacie o którym tutaj mowa... Jak widać nie wszyscy tak to widzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajemy Orange Sport Info i Polsat Sport News i ESPN America i w ten sposób powstaje cała strona o sporcie a nie dzielona z Discovery Channel, NG wild i BBC Knowledge jak to jest obecnie

 

Zgodzę się z tym iż należy dodać OSI, bo według mnie ma ono o wile lepszą ofertę programową niż OS. Można ewentualnie zamienić te kanały. Co do PSN to się niezgodzę. Choć poprzez dodanie go do oferty CP zwiększył liczbę swoich odbiorców, to programowo stoi bardzo słabo. Zawody F1H20 z Kazania były powtarzane przez prawie dwa tygodnie. Myślę że już niedługo podobnie stanie się z MŚ w babingtonie.

 

 

Likwidujemy Superstację, TV Biznes i TVN CNBC (szkoda miejsca na te kanały - ramówka powtarzalna, kto będzie potrzebował znajdzie ją w internecie) - poszedłbym nawet jeszcze dalej i usunął też TVN 24, i Polsat News i w to miejsce wstawił np. Investigation Discovery i Crime&Investigation Channel albo z powrotem Viast History/NATURE ale na to przyjdzie już czas jak zostanę w końcu prezesem Bauera.

 

Tak daleko bym się napewno nie posunął. Telewizje informacyjne może i mają powtarzalny program, ale mają w naszym kraju więcej odbiorców niż te wymienione przez Ciebie. Ale miejsce dla Viasat History i Nature też powinno się znaleźć!

 

 

Polasat 2 zdecydowanie nie zasłużył na pierwszą stronę! Ja widzę tam raczej TVP Polonia, TVP Kultura, Tele 5, lub TVP HD...

 

Ktoś pisał też o podniesieniu ceny, a na to wydawca raczej nie może sobie pozwolić. To&owo już jest jednym z droższych programów TV, a dla przeciętny użytkownik platformy satelitarnej ma dostęp jedynie do 55%-75% wymienionych 110 stacji. A co ma powiedzieć użytkownik zwykłej naziemnej, lub nawet DVB-T. Wiadomo że to 50 groszy to niewiele przy jednorazowym wypadku, ale w sali roku to miesięczne doładowanie TNK HD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że już niedługo podobnie stanie się z MŚ w babingtonie.

W co przepraszam bardzo? :lol2: Nie ma takiego sportu. Jeżeli już to badmington.

A co do tego programu, to jednak kupiłem żeby zobaczyć jak się on prezentuje i to jest śmiech na sali. Kanały premium ściśnięte, jakieś badziewia normalnie mają, program nFilm od 13... A numer z tymi dodatkowymi kanałami (dopisanie do ARD czy ZDF HD) to już normalny żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumne TO & OWO ?!

Wczoraj wszystkim oznajmiali, że mają dla nas 115 stacji TV.

Dziś tak pozamiatali, poukładali i dumnie w najnowszym numerze zapisali z wielkim hukiem, że mają dla nas 110 stacji TV.

Co do ich układanek koledzy wyżej się wypowiadali. Wszak układanki nie są przypadkowe. Chyba.

Te programy wyartykułowane w pierwszym rzędzie jakby szeroko rozwinięte "wieją" sponsoringiem?

Tym, co fundowali nieco mniej pościskano "serdecznie" - i wcale nie ich rękę.

Z gazety przyzwoitej zarobiono szmatławca. Cel zamierzony, czy iście przypadkowy?

Swoją dezaprobatę i nie zadowolenie, jeśli TO & OWO ma być nasze?

Można by wyrazić poprzez wstrzymanie się od zakupu. Chociażby jednego następnego numeru.

Przypuszczam, że to wszystkim wyjdzie na zdrowie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupowałem T&O przez lata i KONIEC.

W sobotę i niedzielę na Planete leci cykl, który sobie nagrywam. EPG się słabo ściągnęło, więc sięgam po gazetę żeby sobie w piątek zaprogramować i co .... i w T&O nie ma mojego cyklu, bo w obecnym układzie Planete zaczyna emisję 12:20 !!! (w niedzielę).

Niech sobie wsadzą taki (cytuję z okładki) "szczegółowy" program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...