Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co masz kupować 3 gazety w jednej skoro jest 1 gazeta, ale przynajmnie wiesz co leci w TV. Po co ci magazyn kulinarny jak masz program dla 2 stacji kulinarnych 24. A jak nic nie leci w TV, a i tak chcesz coś ugotować, to są strony nadawców jak canalpluskuchnia.pl i już widzisz miliony przepisów z różnych programów. Z działu TV na bank usunął bym też seriale, a konkretnie ten dział, który pisze co się zdarzy w nowych odcinkach serialu. Większości ten dział jest kompletnie nie potrzebny, a ci co oglądają wymienione tam seriale tylko dostaną spojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2024 o 08:13, Klopseł napisał(a):

A jak nic nie leci w TV, a i tak chcesz coś ugotować, to są strony nadawców jak canalpluskuchnia.pl i już widzisz miliony przepisów z różnych programów

Myślisz, że starsze pokolenie lubi wchodzić do internetu po przepisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2024 o 10:57, Tapcel2020 napisał(a):

Tylko, że większość czasopism w całości kulinarnych już przestała się ukazywać (np. Przyślij Przepis).

Na pewno? Ja go ostatnio widziałem w moim kiosku

W dniu 20.07.2024 o 13:26, viaplayfan napisał(a):

Myślisz, że starsze pokolenie lubi wchodzić do internetu po przepisy?

Nie spotkałem się z przedstawicielem starszego pokolenia które robi dania z TV Programu. Oni zawsze mają własne książki kucharskie i rodzinne przepisy.

Ja wychodzę z założenia że jak kupuję program, to dlatego że tam jest program.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Klopseł napisał(a):

Ja wychodzę z założenia że jak kupuję program, to dlatego że tam jest program.

A starsi ludzie chcą wszystko przy okazji.

 

8 minut temu, Klopseł napisał(a):

Oni zawsze mają własne książki kucharskie i rodzinne przepisy.

Nie zawsze tak jest, są też 60latkowie bez konieczności ciągłego przeglądania internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że wiele osób czyta opisy seriali - pamiętam, że kiedyś, gdy kupiłem w przerwie od pracy gazetę z programem, to koledzy z pracy przeglądali gazetę, czytali opisy seriali, więc myślę, że na pewno sporo osób może przeglądać takie opisy, poza tym opisy, sekcje kobiece były w gazetach... od samego początku - wszak nie bez powodu niektóre tytuły telewizyjne miały podtytuł "tygodnik/magazyn rodzinny", więc myślę, że to ma znaczenie. 

 

TV Republika jest w prasie - w Gazecie Polskiej Codziennie, ale dobór stacji w tej gazecie jest... dziwny. :D Brakuje TVN, TV 4, a niektóre kanały mają stare logo - Polsat ma słynne logo ze słoneczkiem. :D 

 

Jutro kolejny nowy tydzień - mam nadzieję, że tym razem z jakimiś zmianami w prasie. 

 

W Programie TV, i w Tele 14 dni były zmiany w opisach ramówek - doszła informacja do części kolumn o numerach odcinków seriali - ale... nie do końca, bo cały 3 rząd na 4 stronie nie ma tych opisów, a 5 strona listingu w Programie TV... w ogóle jest nietknięta. :D Jak robić zmiany, to w całej gazecie, a nie, że boczna strona jest opuszczona, i zostawiona na bocznym torze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kirk napisał(a):

Skąd taki wniosek, że większości jest niepotrzebny?

Bo moim zdaniem serial to nie książka, że się go czyta (tak jak w programie TV), i raczej podzielicie tutaj moje zdanie.

P.S.- jutro zaczynam robotę na ten temat

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Klopseł napisał(a):

Bo moim zdaniem serial to nie książka, że się go czyta (tak jak w programie TV), i raczej podzielicie tutaj moje zdanie.

Ale wiesz, ze to nie do końca jest argument? Zajawki seriali były w przewodnikach odkąd pamiętam, poza tym gdyby ludzie nie czytali takich treści, to by nie istniało takie pismo jak "Świat Seriali", skupiający się w dużej mierze na omówieniach poszczególnych produkcji. A też te opisy są pomocne, jeśli się chce sprawdzić, czy oglądało się już dany odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kirk napisał(a):

Ale wiesz, ze to nie do końca jest argument? Zajawki seriali były w przewodnikach odkąd pamiętam, poza tym gdyby ludzie nie czytali takich treści, to by nie istniało takie pismo jak "Świat Seriali"

Masz tutaj rację, są ludzie którzy lubią takie rzeczy, i właśnie po to jest świat seriali.

19 minut temu, Kirk napisał(a):

 A też te opisy są pomocne, jeśli się chce sprawdzić, czy oglądało się już dany odcinek.

I jednocześnie zaspojlerować następny. To też nie jest mocny argument. Moim mocnym argumentem będzie planowo 150+ stacji, na pewno pomoże mi w tym usunięcie rubryki o serialach.

Kiedy ogarnę ankiety, stworzę jedną na temat tego rodzaju pism, jednocześnie sprawdzę oczekiwania na temat prasy TV.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu z nich potrzebuje przepisu na sałatkę po grecku? Wiem, jak bardzo jest wygodne korzystanie z przepisów w gazetach, bo nie jestem zwolennikiem całkowitej digitalizacji, ale to nadal nie jest argument za przepisami w np. To&Owo.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Klopseł napisał(a):

Wiem, jak bardzo jest wygodne korzystanie z przepisów w gazetach, bo nie jestem zwolennikiem całkowitej digitalizacji, ale to nadal nie jest argument za przepisami w np. To&Owo.

Akurat w To&Owo przepisów kulinarnych nie było, jak pamiętam.

 

18 minut temu, Klopseł napisał(a):

Moim mocnym argumentem będzie planowo 150+ stacji, na pewno pomoże mi w tym usunięcie rubryki o serialach.

Pomarzyć dobra rzecz, ale przechodząc z nierealnych marzeń do brutalnej rzeczywistości - żadne wydawnictwo obecnie nie wypuści na rynek pisma, w którym drukowano by ramówki ponad 150 stacji, z czego 2/3 z nich to byłyby kanały kablówkowe, oglądane przez kilka tysięcy osób, w których ramówka zmienia się 2 razy do roku. To zwyczajnie nieopłacalny interes w dobie internetowej

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, To&Owo od zawsze skupiało się na treściach związanych z satelitą, i mediami, nigdy nie widziałem w To&Owo rzeczy kobiecych. Nie widziałem też rzeczy kobiecych w dodatku do Wyborczej, tak samo, jak w Tele Magazynie. 

 

Osobiście lubię czytać prasę telewizyjną, bo nie przemawia do mnie wchodzenie na stronę internetową, i przeglądanie ramówek - wolę mieć program dla np. 12 stacji na stronie, i mam program pod ręką, tylko szkoda, że często ten program jest niekompletny, i nieczytelny. Dobór stacji też pozostawia wiele do życzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, viaplayfan napisał(a):

Starsza pani nie chce kupować 5 gazet, tylko jedną ze wszystkim. Nazywa się to cross-selling, poczytaj o tym mechanizmie.

Cross-selling to jest Angora. Spójrz na to z drugiej strony. Większości osób kupujących prasę TV ten model sprzedaży nie jest po drodze, każdy wydawca dorzuca jakieś głupoty do swojej prasy, a ja jak i wielu innych kupujących prasę TV wolę poczytać co dziś leci.

9 godzin temu, Gierek napisał(a):

Osobiście lubię czytać prasę telewizyjną, bo nie przemawia do mnie wchodzenie na stronę internetową, i przeglądanie ramówek - wolę mieć program dla np. 12 stacji na stronie, i mam program pod ręką, tylko szkoda, że często ten program jest niekompletny, i nieczytelny. Dobór stacji też pozostawia wiele do życzenia. 

Dlatego właśnie robię ten projekt.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Klopseł napisał(a):

Większości osób kupujących gazetki TV ten model sprzedaży nie jest po drodze, każdy wydawca dorzuca jakieś głupoty do swojej prasy, a ja jak i wielu innych kupujący prasę TV wolę poczytać co dziś leci.

Nieprawda. Jakby tak było, to To I Owo bardziej sprzedawałoby się niż taki Teletydzień. A pewnie tak nie jest.

Większość ogląda najpopularniejsze stacje, a nie wszystko, co ma w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kirk napisał(a):

Masz na to jakieś konkretne dane liczbowe?

W moim mieście jeszcze nie spotkałem się z osobą która kupuję program TV dla plotek i przepisów, a moje miasto potrafi wykupić pół kiosku godzinę po otwarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie są to konkretne dane, bo równie dobrze ja mogę powiedzieć, że znam osoby, które kupują dane pismo właśnie dlatego, że oprócz ramówek jest też tam coś do poczytania.

2 godziny temu, viaplayfan napisał(a):

Jakby tak było, to To I Owo bardziej sprzedawałoby się niż taki Teletydzień. A pewnie tak nie jest.

Jak na zawołanie, świeże dane opublikowane przedwczoraj: https://press.pl/tresc/82696,kazdy-tytul-z-segmentu-prasy-telewizyjnej-stracil---wynika-z-danych-pbc

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś robiłem ciasteczka z wróżbą z gazety TV14, czyli jakby gazety z programem TV miały w całości program to by to było nieopłacalne w dzisiejszych czasach, bo gazety z programem TV też muszą mieć dodatki bieszczadzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...