Jump to content
mh_misiek

Gazety z programem TV

Recommended Posts

A słyszał kiedyś ktoś o takiej gazecie, jak TV Przewodnik? Ta gazeta podobno już istnieje od minimum 10 lat, a ona chyba ma grafikę taką samą, jak Tele Program w wersji do dodatków. 

Swego czasu, bodajże w 2015, TV Przewodnik był dodawany do toruńskich Nowości, z tego co pamiętam, to istotnie większych różnic pomiędzy tym dodatkiem a Tele Programem nie było.

Od początku mi się wydawało, że ta gazeta ma grafikę podobną do Tele Programu. Widziałem skany części magazynowej (z 2009 roku) i czcionka w (mam na myśli samą górę strony, na której są podane np dzień tygodnia, imieniny itd) była taka sama jak w Tele Programie. 

Od przyszłego wydania Kropki TV (mam na myśli wydanie, które będzie w sklepach 26 sierpnia) mogą nastąpić zmiany. Została pokazana okładka, na której jest inna czcionka i kilka innych dodatków i inne rzeczy. Liczba stacji ma dalej wynosić 101, ale myślę, że listing ulegnie zmianie.

Na FB Kropki TV pojawił się filmik z zawartością nowej Kropki TV. Można na nim zauważyć, że będzie zmieniony listing, gazeta cała się zmieni moim zdaniem, ale w jaki sposób, to się przekonamy jutro lub pojutrze.

Obiecuję, że jutro kupię Kropkę TV. Byłem dzisiaj w Biedronce właśnie w poszukiwaniu nowej Kropki TV, ale się nie udało, bo trafiłem na numer z programem od przedwczoraj do czwartku. 

Zauważyłem w "Tele Tygodniu" zmiany w dziale sportowym. Wcześniej było w nim więcej opisów wybranych wydarzeń, zaś kalendarzyki (jeden tylko na piłkę nożną, drugi na pozostałe dyscypliny) zajmowały mniej miejsca. Natomiast jak teraz patrzę na numer dostępny do dzisiaj w sprzedaży, to widzę, że opisów jest mniej, zamieszczone są na dole stron 26 i 27, natomiast pozostałe 3/4 powierzchni tychże stron zajmuje rozpiska z podziałem na dyscypliny. Najwięcej jest piłki nożnej, ta dyscyplina jest na początku, potem są one ułożone w kolejności alfabetycznej. Wprowadzono też 2 oznaczenia: P w kółeczku oznacza możliwy występ Polaków w danych zawodach, natomiast flaga biało-czerwona jest używana do oznaczania polskich rozgrywek ligowych i występów reprezentacyjnych.

Wydaje mi się, że teraz ta rubryka jest bardziej przejrzysta, łatwiej można odszukać interesującą relację.

W odróżnieniu od Gazety Telewizyjnej, gdzie sekcja "Sport na żywo" niekiedy jest niekompletna, nie wspomnę o niskiej czytelności tej sekcji. 

Niestety dzisiaj nie zakupiłem nowej Kropki TV, bo na stoiskach dalej w mojej Biedronce była Kropka z programem od 23 do 29 sierpnia. Na pocieszenie Krzysztof podesłał mi skany. Nową Kropkę TV oceniam pozytywnie. 

Posted (edited)

Od dziś zmiany w to i owo. Zmiany w układzie programów kosmetyczne natomiast w gazecie na gorsze. Mniej opisów premier filmowych premier vod. Zresztą oceńcie sami. 

Edited by PIOOLE

To ja posiadam już nowy numer To i Owo. Likwidację TOP 10 najbardziej polecanych pozycji oceniam na plus, ale resztę... już nie. Powiększenie sekcji sportowej z opisami do 4 stron i po 2 strony na przejrzyste opisy filmu i dokumentów oceniam na plus, ale resztę - nie, tak jak wspominałem. Jest za mało stron z opisami premier VOD, opisów audycji z serwisów streamingowych, na kino też jest mało miejsca, brakuje opisów audycji dziecięcych, młodzieżowych, a opisy audycji rozrywkowych i hobby są pod względem ułożenia kolumn dziwnie przedstawione. Boli też brak zmian w listingu. Ogółem to chyba jednak na plus ocenię nowe To i Owo. 

Od najbliższego poniedziałku też jakieś zmiany w teletygodniu info z ich redakcji.

A z tego co wiesz, to będą zmiany pokroju tych jakie były w To i Owo (zmiana systemu prezentacji opisów) czy też będzie zmieniony listing? 

Zmiany w listing raczej kosmetyczne. Ale szczegółów nie znam.

Jeśli chodzi o sam listing to nie ma żadnych zmian, tylko ta belka na górze, co to od zawsze była czerwona, teraz jest niebieska :D

Nieco pozmieniano w grafice przy części "do czytania", z sekcji sportowej wyrzucono opisy niektórych wydarzeń, więc jest teraz sam duży kalendarz na dwie strony.

Poza tym doszła zupełnie nowa sekcja filmowa z opisami i troszkę pozmieniała się grafika w belkach z podtytułami stron. Boli i to bardzo brak zmian w listingu, gdy się popatrzy np na ramówkę kanałów serialowych - zamiast numerów odcinka jest podany rok powstania serialu - dziwnie to wygląda, ale to tylko jeden z kwiatków. Niestety na FB była taka lekka kłótnia z TT o zmiany w listingu. TT pozostał nieugięty. 

I mamy zmianę w Tele Świecie - w miejscu Comedy Central Family pojawił się Filmbox Premium HD.