Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Antena" powraca. Już 8 maja pierwszy numer po 15 latach przerwy. Odświeżony układ kanałów (mogę powiedzieć, że zapewne większy niż ten w To i Owo), program radiowy, przepisy kulinarne, ciekawostki ze świata gwiazd i telewizji oraz wiele, wiele więcej. Grafika też zostanie unowocześniona, a nawet pamiętne logo tygodnika - od teraz "antena" będzie pisane charakterystyczną nowoczesną czcionką. Tygodnik ma znowu należeć do Telewizji Polskiej (we współpracy z Axel Springer) i ma kosztować... 1,50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tymczasem mamy zmiany w Super TV, ale o tych zmianach nawet nie warto wspominać. Dzięki tym zmianom, Tele Programy pierwszy raz nie będą ogólnopolską gazetą z najmniejszą liczbą stacji. Super TV ich pobije. Super TV dzięki tym zmianom mają tylko 31 stacji, w tym brak wszystkich kanałów z DVB-T. Gdybym miał oceniać sposób prezentacji listingu, to bym go porównał do Super TV z 2008, 2009 roku. Dosyć podobny sposób przedstawienia listingu. Czyli: na listing jest przeznaczony kawałek 1 strony, cała 2,3, i kawałek 4 strony.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przyszłym tygodniu tego czynu nie powtórzy Tele Max, to będzie wyglądało na to że w końcu Bauer zrezygnował z moim zdaniem fatalnego pomysłu dublowania listingu (pomijam podobieństwo Kuriera TV do TV14 - pierwszy tytuł jest tygodnikiem, a drugi - dwutygodnikiem). Nie wiem jaki jest układ (być może jutro kupię i zobaczę) - ale raczej to zmiana pod kątem większej przestrzeni dla stacji kosztem ilości stacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże wczoraj widziałem na okładce któregoś pisma, nie pamiętam którego, taki oto slogan "Drukujemy programy, które oglądasz". Przyznam że sprytnie wymyślone. Ale czyżby to miało oznaczać, że jeśli się coś grubo pozmienia w wynikach oglądalności, to będą listing zmieniać? No i co, jeśli ktoś akurat tych drukowanych nie ogląda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mam już "nowy" Super TV. Listing prezentują następujący:

1 str: Opisy 4 najciekawszych propozycji dnia, TVP 1, TVP 2

2 str: Polsat, TVN, TVN 7/TTV/TV 4, TV Puls/Puls 2/Polsat 2

3 str R1: TVP Seriale, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVN Style, 13 ulica

R2: TVP Kultura, TVP Info, TVP ABC, Polsat Cafe, SuperPolsat

R3: TVP 3, TVP HD, TVP Sport, Polsat Sport, ATM Rozrywka

4 str R1: TV 6, Fokus TV, krzyżówki

R2: Romance TV, TV Trwam, krzyżówki

R3: Stopklatka. TV, TVS, krzyżówki

Jak więc widać, jest taka lekka... słabizna, lipa. Nie tego się spodziewałem. Ale pomysł na przedstawienie listingu - fajny, szczególnie 1 i 2 strona fajnie się prezentują. Ale na minus - brak segregacji tematycznej, brak kolorystyki, mało stacji, brak wszystkich stacji z DVB-T. Brakuje nawet podstawowych stacji: Eurosport, Discovery, Canal+ czy HBO. Ale trudno, 31 stacji - to i tak dosyć mało.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą taki dynamicznie zmieniający się listing ze względu na wyniki oglądalności byłby czymś ciekawym, ponieważ po pierwsze czegoś takiego jeszcze na naszym rynku nie było a po drugie w samej gazecie nie byłoby nudy.

Nudy albo stabilizacji, bo jednak jeśli jest stały listing, to czytelnik łatwiej znajdzie ramówkę interesującego go kanału. Poza tym trzeba by było przyjąć pewien okres, po którym by się weryfikowało wyniki oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu mi na FB napisał, że zmiany w Super TV to skandal! Więc się ostro porobiło :D Mam nadzieję, że niedługo nie dojdzie do zmian podobnych jak w Super TV - czyli do radykalnego zmniejszenia się ilości stacji w gazetach. Ale nie mam nic przeciwko ewentualnym zmianom w listingu. W gazetach PressMedii, jak i To i Owo - bez zmian.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mam już "nowy" Super TV. Listing prezentują następujący:

1 str: Opisy 4 najciekawszych propozycji dnia, TVP 1, TVP 2

2 str: Polsat, TVN, TVN 7/TTV/TV 4, TV Puls/Puls 2/Polsat 2

3 str R1: TVP Seriale, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVN Style, 13 ulica

R2: TVP Kultura, TVP Info, TVP ABC, Polsat Cafe, SuperPolsat

R3: TVP 3, TVP HD, TVP Sport, Polsat Sport, ATM Rozrywka

4 str R1: TV 6, Fokus TV, krzyżówki

R2: Romance TV, TV Trwam, krzyżówki

R3: Stopklatka. TV, TVS, krzyżówki

Jak więc widać, jest taka lekka... słabizna, lipa. Nie tego się spodziewałem. Ale pomysł na przedstawienie listingu - fajny, szczególnie 1 i 2 strona fajnie się prezentują. Ale na minus - brak segregacji tematycznej, brak kolorystyki, mało stacji, brak wszystkich stacji z DVB-T. Brakuje nawet podstawowych stacji: Eurosport, Discovery, Canal+ czy HBO. Ale trudno, 31 stacji - to i tak dosyć mało.

Pozdrawiam :)

W praktyce wygląda to tak:

Strona 1:

NJ13QrH.jpg

Strona 2:

uE0KHOF.jpg

Strona 3:

smV1QAY.jpg

Strona 4:

QpH2oQF.jpg

Szczerze mówiąc niech już wracają do normalnego formatu gazety bo z tym kombinują jak koń pod górę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wrócę do Super TV wrzucając materiał porównawczy w postaci dwóch poprzednich listingów. Zacznę może od tego poprzedniego który to miał 20 stacji więcej:

Strona 1:

YsM29ck.jpg

Strona 2:

keqpvXG.jpg

Strona 3:

CHfwH3L.jpg

Strona 4:

lXKz9Za.jpg

Co ciekawe mam też pierwszy listing Super TV w obecnym formacie - wtedy on wyglądał na czytelny:

Strona 1:

VcunGkz.jpg

Strona 2:

VBXbesU.jpg

Strona 3:

Akah7rH.jpg

Strona 4:

lXcJQMl.jpg

Strona 5:

LdwdZor.jpg

Jak widać z odsłony na odsłonę gazeta Super TV zmniejszała niestety wielkość miejsca na listing, co niestety jest bardzo martwiące. Plusem obecnych zmian jest tylko więcej miejsca dla TVP3 które to zostało wreszcie oddzielone od kanału TVP Info.

Edytowane przez Poland
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto co w tym tygodniu zmajstrował Kurier TV:

J2Nj2Av.jpg

SQiW4Ru.jpg

De9bZw3.jpg

nBNoYHF.jpg

ar65G5A.jpg

hD92DZj.jpg

Sytuacja wygląda tak że liczba stacji spadła z 64 do 46 stacji, wśród których nie ma tak jak w dwutygodniku Super TV kanału 8TV i jak również wszystkich z MUX8.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...