Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pełen podziwu, że ktoś jeszcze kupuje tygodniki z programem telewizyjnym... Przecież nie zawierają wszystkich potrzebnych danych (np. nie wszystkie interesujące kanały tv, niepełne ramówki), w dodatku kupnem niszczycie drzewa i wspomagacie wysypiska. Jest EPG, jest internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu, że ktoś jeszcze kupuje tygodniki z programem telewizyjnym... Przecież nie zawierają wszystkich potrzebnych danych (np. nie wszystkie interesujące kanały tv, niepełne ramówki), w dodatku kupnem niszczycie drzewa i wspomagacie wysypiska. Jest EPG, jest internet.
10 lat temu nie mogłem doczekać się nowego wydania "To&Owo TV", opisów filmów i nowości.

Może to prawda. Ale przyzwyczajenia są ogromne. Czy TO&OWO aż tak bardzo się zmieniło. Jest bardziej kolorowe.

Poza tym program i inne treści są dla mnie, krzyżówki dla żony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bogdan425: No właśnie. Mi się ciągle zdaje, że chyba rzucę w [beep]ę gazetę z programem, a jeszcze jakoś je kupuję.

Dlaczego gazety z programem tracą na popularności?

1. INTERNET. To jest najważniejszy powód, dla którego gazety z programem tracą na wartości. W internecie jest program dla wszystkich potrzebnych stacji TV, dodatkowo z full informacjami. A w gazetach z programem nie ma wszystkich stacji TV, są one nieczytelnie napisane, plotki itd. zajmują co raz więcej miejsca w gazetach.

2. EPG. EPG pełni podobną funkcję do internetu.

3. A może po prostu ktoś nie ogląda TV, bo np. nie ma czasu? No i wtedy po [beep]ę kupować program, jeśli ktoś nie ogląda TV.

Po prostu media wypierają tradycyjne gazety z programem (chociaż one też nie są za stare - pierwsza gazeta z programem pojawiła się w ok. 1980 roku). W prasie nie ma informacji, która nie mogła by zostać opublikowana w internecie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu, że ktoś jeszcze kupuje tygodniki z programem telewizyjnym...

 

Ano. Lepiej kupić dwutygodnik :D i zgadzam się że niepełne ramówki to draństwo... Oraz pisanie ramówki ciurkiem zamiast jedna pozycja pod drugą. To sprawia że nawet nie chce mi się zaglądać do tych kanałów (jak muszę "rozkodować" to mi się odechciewa). Ale jakoś daję radę - mam tele świat cyfrowy i większość tych kanałów co oglądam jest w "strefie vip" (czyli przedstawione tak jak trzeba). Ale słówko krytyki też się należy - na górze każdej strony z programem stoi jak byk "Kompletny program TV 82 stacji". Co jest oczywiście wierutnym kłamstwem - nikt mi nie powie że Polsat News czy Superstacja zaczynają nadawanie po 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kupuję TO&OWO. Dla mnie plusem jest to, że mam wszystko w jednym miejscu i ogarniam to wzrokiem. :) Jak widzę zapowiedź filmu to szybciej go skojarzę, niż miałbym lecieć po kolei po EPG i bazować na samym tytule. Zawsze można nie rozpoznać filmu po tytule. Mam dziwne zboczenie, że program np. na poniedziałek przeczytam dopiero tego dnia, a nie na przykład w niedzielę. :lol2: Taka nutka niepewności i zaskoczenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kiler: Niestety nie istnieje taka gazeta z programem w Polsce, która łączyła by w sobie cechy programu dla dużej ilości stacji, i jeszcze napisanych kompletnie, i czytelnie. Zawsze czegoś brakuje.

A co do Tele Świata, to on mi też przypadł do gustu. Nikt mi też nie wmówi, że Polo TV, czy Eska TV nadają od 17. Niewątpliwą wadą tej oto gazety jest brak programu dla stacji Turnera, czyli TCM, czy Boomerangu. Wadą jest też brak opisów seriali, czy nieczytelny program dla niektórych stacji. Ale jest dobrze, jest program dla tych stacji, które oglądam.

Usunęli błąd w TŚ? No bo był taki błąd w TŚ polegający na tym, że kanał TVP Info nie był oznaczony, że nadaje w DVB-T. Oznaczyli go jako kanał w DVB-T?

Mam przed sobą To i Owo. I wiecie, co wam powiem? Taki ścisk, że klękajcie narody! Wyliczyłem, że w dzisiejszym dniu 64 stacje mają w To i Owo program zapisany od godzin porannych (4-10). A 39 stacji mają taki ścisk, że nie wiem. W szczególności dotyczy to stacji sportowych, bajkowych, lifestylowych i dokumentalnych. Tyle ściśniętych stacji nie powinno charakteryzować gazety, która ma największy wybór kanałów w Polsce. I mówią, że mają czytelny, szczegółowy, kompletny i funkcjonalny program dla 113 stacji. Ale mi prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunęli błąd w TŚ? No bo był taki błąd w TŚ polegający na tym, że kanał TVP Info nie był oznaczony, że nadaje w DVB-T.

 

Nie. Ale i tak łatwo ten kanał znaleźć bo jest na przeciwko "bloku" dvb-t (10 kanałów z dvb-t po skrajnej lewej a tvp info po skrajnej prawej). Tak więc, jak to mówią, "pół biedy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakie kanały dojdą do Kropki TV. Pewnie TVP Rozrywka, TVP Regionalna, stacje nc+ (Canal+Film 2, Canal+Family, Canal+Family 2) i inne.

A tak nawiasem rzecz biorąc, to w Tele Maxie są zmiany. Do gazety doszedł Eurosport 2. Dodatkowo pierwsze dwie strony mają czytelny program (i to bardzo!)

Za to z gazety znikły kanały Cartoon Network, TCM, Disney XD, Disney Junior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...