Jump to content
mh_misiek

Kanały o tematyce satelitarnej

Recommended Posts

1 maja, po kilku tygodniach testów, z niekodowanym przekazem startuje oficjalnie niemiecki kanał TechniTipp TV przygotowywany przez grupę TechniSat. Emisja jest prowadzona z satelity Astra 1G - 19,2E, co zapewnia pokrycie sygnałem całej Europy.

Całość programu TechniTipp TV będzie poświęcona zagadnieniom techniki przekazu cyfrowego, zarówno poprzez satelity, sieci kablowe, jak i naziemnie.

Poruszana będzie m.in.: tematyka telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV, sieci bezprzewodowych WLAN, komunikacji za pomocą złącz USB, oraz przekaz IPTV. Nie zabraknie także prezentacji nowinek ze świata techniki cyfrowej.

Parametry przekazu:

Astra 1G (19.2°E)

tp. 111 (12.604H SR=22000 FEC=5/6)

PID V=1537

PID A=1554

PID PCR=1537

SID=6018

Kodowanie: brak

Wydaje się, że ten kanał będzie lepszy od Dr. Dish, ale o tym przekonamy sie już niebawem. Szkoda, ze w Polsce nie ma takiego typu kanału :( może kiedyś sie doczekamy.

Poruszyleś sedno sprawy.Niemcy juz dawno zrozumieli że kanał zajmujący się techniką satelitarną jest bardzo potrzebny.Firma Technisat,zachęcona sukcesem Dr.Disha wprowadza na rynek własną propozycję programową,która z pewnością mocno ugruntuje swoją pozycje wśród kanalów tematycznych.Nam Polakom zostaje jedynie modlić się o sukces jak na razie jedynego takiego projektu w naszym kraju,czyli "Sat Kuriera TV''

Nie chciałem zakładać nowego wątku więc postanowiłem w już istniejącym gromadzić wszystkie informacje dotyczące kanałów zajmujących się głównie tematyką satelitarną. Przy okazji zmianie uległa nazwa tematu :wink:

Dr. Dish TV

Pierwszy kanał jaki powstał o takiej tematyce w Europie. Początki były trudne, tylko kilkugodzinne emisje programu w miesiącu z odległych satelitów. Później stacja zniknęła z wizji. Po dłuższej przerwie, Dr. DishTV z powrotem powrócił na orbitę. Zaczął korzystać z transponderów satelity HotBird (utworzono nawet oddzielny kanał - jest nadawany do dzisiaj), materiały można było oglądać też na antenie nie istniejącego już dziś kanału niemieckiego - LifestyleTV nadawanego z transpondera 12.633H 22000 5/6.

Niestety, emisja z HotBirda zostanie już 10 maja zakończona. Wybrano transponder który jest raczej źródłem problemów dla widzów w Polsce. Wiązka kierowana głównie na Europę zachodnią skutecznie uniemożliwia na poprawny odbiór w Polsce. Pozostaje tylko nadzieja że nowe parametry kiedyś się zmienią :(

strona domowa kanału: http://www.drdish-tv.de/

Oj, niedobrze. :cry::cry::cry: Dr. Dish wraca na "Mini-Astrę 2D". Tak nazywam te dwa transpondery (12246 V i 12441 V) z Astry 1. :evil:

Niech lepiej Arena weźmie sobie ten pierwszy (ma już drugi), niech tam zakoduje sobie wszystko, Dr. Dish niech dadzą gdzie indziej i po sprawie.

Tylko ciekawe kiedy trafi na jakąś "normalną" częstotliwość? Niedawno wystrzelona Astra 1L jest na podmianę za Astrę 2C, czyli nic z tego. Natomiast Astra 1F (na której są te transpondery) ma pracować do roku 2011... oj poczekamy sobie :?

Dr. Dish przestanie dostawać list z dalekich zakątków kontynentu (i spoza niego) :P

Cytat z DrDish TV Newsletter, który dzisiaj dostałem na skrzynkę e-mail:

The DrDish-Magazine in the English language is still available on HOTBIRD. The re-broadcast is done by our partner ChallengerTV. A programme schedule will be available shortly on our home page http://www.drdish-tv.com.

Czyli powtórki programu będą dostępne na HotBird z kanału o nazwie ChallengerTV.

DrDish TV nadaje teraz z Astry na częstotliwości: 12246 V 27500 3/4 i jest niekodowany.

Dzisiaj w południe DrDish TV nadawał normalnie a gdzieś tak po 17:00 pojawiła się czarna plansza.

DrDish TV nadaje teraz z Astry na częstotliwości: 12246 V 27500 3/4 i jest niekodowany.

nie wiem czemu ale mi tej częstotliwości dekoder nie wyszukuje :?:

misiek: a gdzie mieszkasz? Może jesteś poza wiązką tego transpondera. Już trochę pisaliśmy o problemie z odbiorem (nawet w tym temacie).

Czyli jesteś poza wiązką. Niestety nie możesz tego odbierać.

W ramach informacji: DrDish TV nadaje obecnie codziennie w godzinach: 10:00 - 17:00. W pozostałym czasie jest właśnie czarny ekran.

Na HB była wtedy plansza informacyjna, a na Astrze czarno. Dziwne. Mogli by dzielić czas antenowy z jakimś kanałem.

Tp. 92 jest mocno zatłoczony - czarny ekran zajmuje mniej niż statyczna plansza, więc oszczędność górą ;)

Blisko 30 kanałów już jest nadawanych z tego transpondera. Dr DishTV powinien pomyśleć o zmianie częstotliwości, np: 11.436V (trochę to dziwne bo wlaścicielem tego tp jest SES Astra a też są na nim nadawane kanały APS).

Trzeba mieć nadzieję na to że jak najszybciej ruszy polska produkcja podobnego kanału, ponieważ technologia idzie szybko do przodu a nasz rynek telewizyjny rozwija się coraz szybciej.

Czy obecnie są jakieś kanały zajmujące się tą tematyką oprócz materiałów podczas przekazów wyniesień satelitów?