Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę SD... i co dalej?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie... konczy sie jak wiemy TNK SD. 

 

Co dalej? Gdzie idziecie?

Ja nie jestem wymagajaca.. wystarczy mi podstawa tvp1-tvp2-tvn-tvn style - polsat...

 

Widzieliscie oferte na stronie telewizji na karte? Przez telefon zaproponowano mi 'cos lepszego' (?) niz na stronie. 15,99 za miesiac i dekoder Sagem DSI 77

 

W sumie 15,99 za miesiac to tanio - chyba nie ma lepszej oferty na rynku... tylko nie chcieli przeslac nic mailowo. przesylaja dokumenty kurierem i potem ewentualnie jak sie czlowie rozmysli (po przeczytaniu wszystkich malych literek i druczkow w dokumentacji) mozna do 14-u dni zrezygnowac z ich oferty...

 

Czy ktos z Was sie zdecydowal na ta oferte za 15,99? bo z tego co zrozumialam to oni to daja, ale na 24 miesiace. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się doładujesz na rok to wychodzi 15,00 zł/m-c mając aktywny pakiet SMART HD+ czyli jeszcze taniej... a do tego do maja 2017 jest promocja za darmo na pakiet MULTI+ i jeszcze nie jesteś związana żadną umową to nie ma się chyba nad czym zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych doładowań na rok - jak karta padnie to kto zwróci kasę,miałem kartę z doładowaniem na 6 miechów i odsyłali od Annasza do Kajfasza i nic, tylko karta doładowana na miesiąc nieważne jakiej ofercie, dobry dekoder (z blokadą) i karta hula przez 2 miechy za (tu sobie policz) zł. Mam Cryptoboxa 6.., płacę 20 zł za 2 miechy TNK HD i 4,90 w CP za pakiet mini miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już dość dużo dekoderów i kart, począwszy od czasów pierwszych CYFR+ (stare karty szachownice, kameleony, itd...) i nigdy karta nie padła sama z siebie. Jeśli już był problem to z przychodzeniem uprawnień ale nie żeby karta padła. Padnięcie karty to odosobniony przypadek zdarzający się raz na kilka tysięcy kart albo nawet więcej. Poza tym dostawca nie jest anonimowy, piszesz reklamację że od tego dnia nie działa, wysyłasz to powinien Ci wymienić kartę na sprawną i doładowaną.

 

Zresztą, jeśli koleżanka nie jest wymagająca to może ładować kartę co 2 miesiące, to wyjdzie wtedy 10,00 zł/m-c tylko TVN Style będzie miała raz na dwa miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam bardzo za pytania (może nie którym wydają się głupie):

Jak wiadomo kończy się okres doładowań TNK, posiadam 2 dekodery z TNK: Globo smart HD i  Opticom X80.

Pytanie co mam z tymi dekoderami od 1 listopada zrobić ,  czy nie nadają się do odbioru czy jak ?

Co zamiast nich będzie (bo widzę że TNK jest związane z TVN) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dekoder: musisz podać dokładny model - to co napisałeś to tylko marka. Jeśli jest jednak pod Smart HD+, to ta oferta się nie kończy i ją możesz doładowywać dalej bez zmian.

Drugi dekoder to starszy model DVB-S. Po 31 października raczej będzie się nadawał do kosza, a kartę z niego można wyjąć, zmigrować do Smart HD+ i dalej opłacać w innym dekoderze, ale to musi być odbiornik HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Cryptoboxa 600, 650 lub 652 w zależności od posiadanej kasy i wymagań, tuner za stosunkowo małą kasę ale z dużymi możliwościami, działają na nim wszystkie karty. Ma mocne wsparcie softwarowe.

Co do karty N na kartę to wymiana na nową jest realizowana w jakiejś firmie klonie, za wymianę trzeba płacić 100 zł i czeka się dłuuugo.

Edytowane przez otsenre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi,dużo mi wyjaśniliście , Globo smart HD+ ma S/NA TXS211309001465, (on jest przystosowany do HD) , a właśnie dobrze że sobie przypomniałem pomimo że ma do opłaconego do końca września to od kilku dni nie mam dostępu do TVP1,TVP2, Polsat, TVN ,TVN 7 i innych polskich, działają natomiast ich odpowiedniki HD, wiecie może dlaczego ?

 

Dekoder  Opticom X80 jest to mega szmelc z wadami fabrycznymi, krótki zasięg czujnika, bo specjalnie go tak daleko zamontowali od obudowy, ostro grzejąca się [przetwornica i kondensatory przy niej, już 2 razy wymieniałem( w końcu wymieniłem większość przy zasilaniu). Z tego co pamiętam to kupiłem go z kartą (ona chyba jest do niego przypisana ) bo na Globo HD+ nie działa. Co jest śmieszniejsze wczoraj , na Opticom X80 zablokowali polskie kanały za niepłacenie , sprawdziłem ważność doładowania i skończyło się w lutym tego roku. Dlatego musze kupić nową kartę, ajkby sobie zażyczyli uregulowania rachunku za te kilka miesięcy :mrgreen: .

 

Dobrze że kolega otsenre zaproponował dekoder z HD bo miałem pytać o to , a czy jest coś sensownego do 200 zł bez jakiś głupot ? (Chodzi mi że w Globo Smart HD + po każdym wyłączeniu i włączeniu wyskakiwał komunikat o aktualizacji kanałów , jak się kliknęło "Tak " to cała lista kanałów była do ustawiania od nowa)

 

I jeszcze jedno , jak dobrze rozumiem to jest dalej obowiązujący cennik dla HD ? https://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/doladowania

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK HD - NC+ wyłącza dostęp do dubli SD w swoich ofertach.

Jak chcesz prosty tuner do podstawowej oferty Smart HD to kup Opticum HD X310 albo Ferguson Ariva 103 - najtańsze w swojej klasie ale spełnią swoje zadanie.

Tu masz cennik do Smart HD - http://ncplus.pl/oferta/bez-umowy/smart-hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszają z tymi kartami. Dzisiaj mi wyłączyli TNK SD i co dziwne tylko TVN działał. W tamtym tygodniu TNK HD przestał świecić (pakiet 12m-cy free).

 

Po telefonach wszystko zaświeciło. 30min czekania na konsultanta......szok.

 

Mam pytanie do Was. Czy lepiej przejść z TNK SD na Smart HD.........czy lepiej kupić nową kartę Smart HD?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy dekoder, którego używam do tej pory czyli Globo 4060 cx plus będzie się nadawał po zmigrowaniu karty do Smart HD czy muszę zakupić coś nowego?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę doładować kartę za 20zł następnie poprzez tę stronę( https://ncplus.pl/sklep/promocje/aktywacjasmarthd/zamow ) uzupełnić dane i czekać na zmianę oferty. Proszę o poprawę jeśli źle myślę.

 

Tu na tej stronie aktywujesz SMART HD+. Tam musisz podać nr konta.

 

A ta strona służy do migracji już aktywnej karty: https://ncplus.pl/sklep/promocje/smarthd/zamow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wigru

Dzięki, właśnie ostatnio pisałem na forum na stronie SMART HD+ o nieudanej migracji z TNK SD przez internet, bo nie zauważyłem, że korzystam właśnie ze strony https://ncplus.pl/sk...jasmarthd/zamow (do aktywacji nowej nieaktywnej karty) zamiast  https://ncplus.pl/sk...e/smarthd/zamow (do migracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Posiadam TNK SD z dekoderem Opticum X80. Czy migrując kartę na HD dekoder będzie ją obsługiwał ? Czy muszę kupić nowy dekoder? Aktualnie w nc+ jest oferta na 24 miesiące dla użytkowników TNK SD za 15,99 zł z wynajętym dekoderem. W sumie jęsli będę musiał kupić dekoder ( czytałem o Opticum x310 koszt 145 zł) + pakiet Smart HD 180 zł na 12 miesięcy to może lepiej wziąść nc+ za 15,99.

Proszę o jakieś rady znających temat ;)

Edytowane przez bosak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość zmigrowania z TNK SD do SmartHD+ bez nowego dekodera? Wiem, że docelowy odbiór na moim Technisacie S2-CD nie będzie możliwy, ale chciałbym póki co zmigrować kartę do nowej oferty a tuner HD dokupić trochę później. Czy da radę odebrać nowe uprawnienia i zobaczyć chociaż jeden kanał działający w ramach SmartHD+ na tym starym dekoderze? Obawiam się, że po 31.10 karty mogą zostać wyłączone i żadna migracja może wówczas nie być możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka migracja jest oczywiście możliwa, jednak migrację z oferty TnK SD do Smart HD+ najlepiej jest jednak przeprowadzać już na tunerze typu "HD". Tym bardziej obecnie, gdzie z oferty Smart HD+ zostały już wyłączone wszystkie kanały w wersji SD, które mają swoje odpowiedniki w wersji HD.

Wszystko wskazuje na to, że wraz z końcem października br. wszystkie karty TnK SD zostaną wyłączone i wówczas będą się już nadawały jedynie jako np. "wafel" pod kufel z piwem albo kubek. ;) Dlatego też najlepiej jest do tego czasu przeprowadzić migrację posiadanej karty TnK SD do oferty Smart HD+. Zamiast tego można też oczywiście zakupić nowy starter "Smart HD+", dzięki czemu zyskujemy nową kartę, już z logo platformy nc+.

 

Mnie z kolei nurtuje pewna inna kwestia:

Mianowicie, co będzie dalej ze stroną internetową "Telewizji na Kartę" :arrow:http://telewizjanakarte.pl/ ?

Chodzi mi zwłaszcza o możliwość sprawdzania ważności doładowania karty za pomocą tej strony. Tym bardziej zwłaszcza, że za jej pomocą możemy też sprawdzać ważność doładowania karty Smart HD+.

Byłoby bardzo niedobrze, gdyby ta strona została z końcem października br. zlikwidowana i w ten sposób skończyłaby się możliwość sprawdzania ważności doładowania karty Smart HD+ tą drogą... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...