Skocz do zawartości

16:9


Coremeil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dekoder Echostar DSB-717 i telewizor 25" (niedługo będe miał większy"

W menu mam możliwość ustawienia formatu obrazu.

Domyślnie jest to 4:3, ale gdy zmienie na 16:9 nic się nie zmieni.

Czytałem o tym że powinieniem zobaczyć w formacie 16:9 czarne paski u góry i na dole ekranu, ale mi się nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach nie wybierasz w jakim formacie chcesz ogadac tylko jakiego formatu masz TV. Bo gdy na TV 4:3 ustawisz 16:9 bo obraz bedzie rozciagniety. Wiec ustaw taki format jakiego jest TV, w 16:9 nadaja z HB dwie niemieckie TV ARD i ZDF,ale też nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w swoim Samsungu ustawiłem na 4:3, mimo że mam TV 16:9. Wolę, jak to TV steruje proporcjami obrazu, a nie tuner. W TV mam ustawioną opcję obrazu 'Smart', czyli delikatnie obcina górę i dół i delikatnie spłaszcza obraz. Jak ustawiłem w tunerze 16:9+różne opcje (Pan&Scan, Pełny, itp.), to dziwnie obraz wyglądał, obcinało, spłaszczało, i takie tam.

Co do stacji telewizyjnych, które nadają w 16:9, to TV sam sie przełącza w tryb Wide, niezależnie od tego, jak ustawione mam w tunerze i sam wraca do trybu Smart, jeżeli zmienię kanał, który nie wysyła sygnału w 16:9.

A najbardziej, jeżeli chodzi o 16:9, to śmieszą mnie programy w naszych telewizjach. Po ch.... nadają one audycje z paskami na górze i dole, skoro nie ma tam pewnie wysyłanego jakiegoś sygnału sterującego, który odpowiednio dostosowałby obraz do TV 16:9? Taki pseudo 16:9, ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, racja! Posiadam telewizor panoramiczny 32'' i po przełączeniu na CANAL+ FILM lub podczas jakiegoś meczu na CANAL+ SPORT to telewizor mi się automatycznie przełącza na panoramiczny format 16/9. Poza tym w Mediasacie mam ustawione w Menu 16/9..

Co do kanałów niemieckich tych co wymienił Aldek, to również racja. Nadają w 16/9.

Pozdrawiam :D8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...