Skocz do zawartości

[Vectra] ARRIS HMC 4120


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Vectra. Tylko to.
Sam używam dekodera 3830cd z kartą z OLX. Bezpłatne kanały działają. Nie mam TV z DVB-C.

Z Arrisa to jedynie wyciągnij dysk, jak jest.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradziony dekoder? O czym ty piszesz? Masz dowody na to, że ten sprzęt jest kradziony? A co do tego, że oni wyposażą cię w odpowiedni dekoder to poczytaj sobie na temat ich najnowszych dekoderów które ciągle się wieszają i nie działają bo od ponad roku jak je wprowadzili na rynek to mają wadliwe oprogramowanie. Albo poczytaj sobie o tym, że ludzie dostają używany sprzęt bo gdzieś muszą upchnąć ten złom który mają w magazynach.  A potem trzeba z nimi walczyć o wymianę sprzętu na nowy i sprawny. Pisałeś pod innym tematem, że rynek wymusił wprowadzenie nowych niesprawnych dekoderów. ? Bardzo bronisz tej firmy i ciągle ich usprawiedliwiasz. Masz w tym jakiś interes? Wolałbym odpowiedzi ludzi bezstronnych w temacie tej firmy. Czyli ogólnie rzecz biorąc można sparować kartę z kupionym dekoderem tylko trzeba ich do tego zmusić? Nie ma żadnych przeciwwskazań pod względem technicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 16:32, Auriol napisał:
Kradziony dekoder? O czym ty piszesz? Masz dowody na to, że ten sprzęt jest kradziony? A co do tego, że oni wyposażą cię w odpowiedni dekoder to poczytaj sobie na temat ich najnowszych dekoderów które ciągle się wieszają i nie działają bo od ponad roku jak je wprowadzili na rynek to mają wadliwe oprogramowanie. Albo poczytaj sobie o tym, że ludzie dostają używany sprzęt bo gdzieś muszą upchnąć ten złom który mają w magazynach.  A potem trzeba z nimi walczyć o wymianę sprzętu na nowy i sprawny. Pisałeś pod innym tematem, że rynek wymusił wprowadzenie nowych niesprawnych dekoderów.  Bardzo bronisz tej firmy i ciągle ich usprawiedliwiasz. Masz w tym jakiś interes? Wolałbym odpowiedzi ludzi bezstronnych w temacie tej firmy. Czyli ogólnie rzecz biorąc można sparować kartę z kupionym dekoderem tylko trzeba ich do tego zmusić? Nie ma żadnych przeciwwskazań pod względem technicznym?

 

Nie unoś się kolego, bo nie wiesz, a krzyczysz. A niewiedza nie zwalnia cię od odpowiedzialności.
Ja czytać na temat dekoderów w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę, bo wiem jak to wszystko działa i tej firmy nie bronię. A skoro jesteś przekonany, że ten złom z numerem seryjnym zaczynającym się od LAH jest super to Ci gratuluję. Nawet nie możesz oglądać programów bez karty, bo masz czerwony komunikat na środku. Nikt w Vectrze ci nie sparuje karty z tym złomem, który od nich wyparował w niewyjaśnionych okolicznościach. A jak się nie zgadzasz z polityką firmy to możesz ewentualnie siebie zmusić do poszukiwań czegoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 18:13, xut2zs napisał:

Nie ośmieszaj się, zapoznaj się z regulaminem dostawców TV. I skoro niekradziony to znajdź mi Ultra 4K z Vectry lub Evoboxa na Allegro.

 

Niżej ci odpowiedział jak można legalnie zdobyć ich sprzęt. Kto tu się ośmiesza? Masz rączki? To szukaj sobie dekoderów jakie chcesz. Ja znalazłem jaki ja chcę tu masz do linka, gdzie legalnie można było kupić nowe fabrycznie dekodery. Dawali nawet fakturę na firmę, jak chciałeś: https:// :censored:

Kto wie, jak dobrze poszukasz to może znajdziesz swój ulubiony sprzęt. :-) Życzę powodzenia.

 

 

W dniu 10.11.2019 o 21:14, kfm877 napisał:

Nie unoś się kolego, bo nie wiesz, a krzyczysz. A niewiedza nie zwalnia cię od odpowiedzialności.
Ja czytać na temat dekoderów w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę, bo wiem jak to wszystko działa i tej firmy nie bronię. A skoro jesteś przekonany, że ten złom z numerem seryjnym zaczynającym się od LAH jest super to Ci gratuluję. Nawet nie możesz oglądać programów bez karty, bo masz czerwony komunikat na środku. Nikt w Vectrze ci nie sparuje karty z tym złomem, który od nich wyparował w niewyjaśnionych okolicznościach. A jak się nie zgadzasz z polityką firmy to możesz ewentualnie siebie zmusić do poszukiwań czegoś innego...

 

Tak, wiem, dla ciebie ich najnowsze dekodery są super mimo, że wszyscy na nie narzekają, nawet technicy, którzy chodzą ten złom wymieniać. No, ale jak sam twierdzisz: "to wymusił rynek". ?

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem że są super. Skąd te info? Dodałem tylko, że dekodery z Graphyne mają większy potencjał (chodzi o oprogramowanie). Z obecnym softem nie jest to niestety najlepszy sprzęt, ale jak wszyscy wiemy jedna poprawka oprogramowania może zrewolucjonizować obsługę (już i tak działa dużo lepiej niż z początku).

A przepraszam, Ty jesteś technikiem, że wiesz co najczęściej wymieniają? Czy cytujesz co ja napisałem kilka postów wyżej. Ostatnio akurat często są wymieniane twoje ukochane Arrisy 4120, które z niewyjaśnionych przyczyn potrafią się same rebootować w losowych momentach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unoś się kolego, bo nie wiesz a krzyczysz. A niewiedza nie zwalnia cię od odpowiedzialności. ? Pół roku trwało zanim dodali opcję robienia swojej ulubionej listy kanałów, teraz żeby ustawić w ulubionej liście jeden kanał trzeba kliknąć 10 razy na pilocie. Ponad rok trwało zanim poprawili oprogramowanie, żeby dekoder nie wieszał się co chwilę, w tym tempie to te dekodery za jakieś pięć lat będą się do czegoś nadawać. Jakbyś czytał co piszę to byś wyczytał, że te wszystkie informacje mam od technika Vectry, ale po co? Największe problemy mają z najnowszymi dekoderami z oprogramowaniem Graphyne i z najnowszymi do obsługi 4k też pełno zgłoszeń. Stare dekodery nie są idealne, ale z nimi mają najmniej problemów. Ale to ty tu jesteś expertem, bo przecież to rynek wymusił wprowadzenie dekoderów z wadliwym oprogramowaniem z mniejszą ilością opcji i niepraktycznym menu. W tej chwili nowe dekodery to złom, a patrząc w jakim tempie robią poprawki to złomem będzie jeszcze przez kilka lat. A ja jako klient mam co miesiąc płacić za ten dziadostwo i być zadowolonym bo mam dekoder który ma jak to określiłeś "potencjał" Tylko, że tam nikt nie wie jak ten potencjał wykorzystać, bo jak pojawiły się nowe dekodery to szefostwo Vectry dopiero po pół roku zauważyło, że technicy ciągle zgłaszają problemy z tymi dekoderami. I potem ci technicy musieli im wypisywać tony papierów na temat tych usterek a ludziom dalej wciskali wadliwy sprzęt. A problem się nasila bo coraz więcej tego złomu ludziom wciskają. A co do Arrisów 4120 są już tyle lat na rynku, więc chyba ma prawo coś się zepsuć jak są użytkowane codziennie przez klientów? Nic nie jest wieczne. Jedyny plus nowych dekoderów to taki, że można nagrywać o jeden program więcej i to wszystko, ale mają "potencjał" ? Poczekamy kilka lat i może łaskawie zrobią dobre oprogramowanie dla tych dekoderów, na razie jest beznadziejne.

 

Aaa i zapomniałbym jeszcze piloty mają fajne, te mniejsze z mniejszą ilością przycisków i przełączaniem kanałów po prawej stronie jak wszystkie piloty do telewizorów. Czyli nowe dekodery mają dwa plusy. :-)

 

Edytowane przez Auriol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 13:17, kfm877 napisał:

Napisałeś się, ale nie chce się tego czytać, bo jałowe... Proszę kup sobie Arrisa z Allegro i poproś swojego technika z Vectry o sparowanie z kartą...

 

Istnieje taka opcja? Pracuje w Vectrze od 9 lat i od 5 lat juz to zablokowali. Dekodery sa dopisywane systemowo, zeby wlasnie nie bylo takich akcji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak widać, ty niewiele zrozumiałeś, bo zmusiłem Vectrę do tego, co chciałem. Będę  miał swój nowy fabrycznie dekoder model HMC 4120, a oni mi go sparują ze swoją kartą. Technik przychodzi w poniedziałek. Niestety kolejny raz się mylisz, a robisz tu za "eksperta" we wszystkim. ? Dużo się wypowiadasz, ale strasznie jałowo i w sumie się nie dziwię, bo nawet nie czytasz tego, co ludzie piszą, bo ci się nie chce. Z tą firmą trzeba ostro. Z jednym na infolinii się nie da to się pisze na fejsie. Jak tam nic nie potrafią to się idzie do BOK-u. Mam u siebie drugą kablówkę UPC i dobrze o tym wiedzą, że mam inne opcje do wyboru, a nie tylko Vectra, więc łaski nie robią.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są wrażliwe dane, sprawdzę w systemie czy faktycznie sparują Ci dekoder z poza swojego magazynu z kartą indywidualną (rozparowaną z innym sprzętem), którą rzekomo technik ma dla ciebie przynieść w poniedziałek. Jak tak daleko zabrnąłeś to teraz pozwól sprawdzić czy tak się da zrobić, na pewno wielu użytkowników to czyta i ich zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie. [...] Po wielu próbach z rożnymi opcjami udało mi się rozwiązać problem restartującego się dekodera i braku reakcji na pilota gdzie do tej pory pomagało tylko wyłączenie z sieci dekodera na kilkanaście minut. Rozwiązaniem problemu jest ..... podstawka chłodząca z laptopa/wentylator na USB. Testuję już  od prawie dwóch tygodni i nie było ani jednego restartu czy problemu z "martwym" pilotem. Rozebrałem jeden z moich dekoderów (są tu experci którzy twierdzą, że je ukradłem) i znalazłem problem dekoder bardzo się grzeje w dwóch miejscach nawet jak nie ma obudowy.  Widać na fotkach jakie są temperatury i to bez obudowy tylko podłączony do prądu nie ma również dysku który również się grzeje. Możliwe, że problem się pojawia w momencie jak pasta termiczna traci swoje właściwości i możliwe, że po jej wymianie problem zniknie. Podstawka w moim przypadku jest u góry i powietrze idzie z wentylatorów w dół, ale testowałem również od dołu i też działa. Ogólnie mam od góry bo w moim przypadku jest lepszy przepływ powietrza. 

 

https://zapodaj.net/4426e04e9075e.jpg.html  tak wygląda płyta główna i radiator który ma odprowadzać ciepło

 

https://zapodaj.net/6f1be04118e0f.jpg.html  temperatura radiatora po kilku minutach od podłączenia do prądu oczywiście bez obudowy

 

https://zapodaj.net/021cbb2e21169.jpg.html  temperatura od dołu z płyty głównej gdzie jest radiator

 

https://zapodaj.net/bf166b36531cc.jpg.html  tak wygląda obudowa z dołu, chyba to ma odprowadzać ciepło, ale nie jestem pewien bo na tej metalowej części jest naklejona przezroczysty kawał plastiku i jest zero wentylacji

 

https://zapodaj.net/4b630c23a7940.jpg.html  rozwiązanie która działa :-)

 

Jedyną wadą według mnie jest to, że wentylatory ciągle się kręcą nawet jak dekoder jest w stand-by, ale on potrafił się zawiesić nawet wtedy. Więc poszukać cichego wentylatora z wtyczka USB podłączyć z tyłu dekodera, wentylator położyć na dekoder tą stroną aby dmuchał powietrze w stronę dekodera i gotowe.

Edytowane przez Barti
1. Zaczepki i obrażanie innych Użytkowników forum. 2. Publiczne komentowanie działań Moderacji na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 7.04.2021 o 10:30, bartmeces napisał:

Tez macie nowe oprogramowanie dekodera? Wyszukałem, ale dalej nie ma 626 Ukraina24:

 

9280ad5db41818e27e81b9ca8f803b66.jpg

 

U mnie jest Ukraina.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...