Skocz do zawartości

[Vectra] ARRIS HMC 4120


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem Arrisa z dyskiem Toshiby , ale po zmianie zauważyłem jedną rzecz: na wielu kanałach brakuje logo przy nazwie kanału.  ?

W poprzednim dekoderze ADB nie było tego problemu. U was też tak jest?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zielo napisał:

Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem Arrisa z dyskiem Toshiby , ale po zmianie zauważyłem jedną rzecz: na wielu kanałach brakuje logo przy nazwie kanału.  ?

W poprzednim dekoderze ADB nie było tego problemu. U was też tak jest?

Podaj jakieś screeny. Podłączony przez euro złącze czy HDMI ? Ja mam od kilku lat i obraz jest zawsze prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie: ostatnio zacząłem nagrywać kilka seriali w opcji nagraj serie. Mowa o tytułowym arrisie. Odtwarzając serial Ślad (dwa odcinki jeden po drugim nagrywane) stwierdziłem, źe drugi odcinek nagrywany w danym dniu nie nagrywa się w całości. Materiały nagrywane poza serią nie mają tego problemu a przynajmniej nie zauważyłe.

Da się jakoś skonfigurować nagrywanie serii poprawnie albo jakoś inaczej ominąć problem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurak Nagrywanie jako serial ignoruje ustawienie, żeby nagrywał 5 minut (czy ile sobie ustawisz w opcja nagrywania) przed i po programie. Nagrywaj osobno wszystkie odcinki jako normalny program - będzie nagrywał z naddatkiem. Inna opcja to ręczne edytowanie czasu każdego nagrania i ręczne dodanie naddatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zastanawiam się, czy tylko mój egzemplarz ma tak, czy wszystkie.

U mnie opcja regulacji dźwięku nie działa na wszystkich kanałach. Np. na Eurosport 2 działa, natomiast Canal+ Sport nie działa (albo nie ma dźwięku - ustawienie na minimum; na pozostałych ustawieniach dźwięk jest na maksa). Muszę zawsze mieć przy sobie pilota od TV. 

Czy coś powinienem zmienić w ustawieniach dekodera, czy to "normalne" dla tego dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dekoder jest własnością Vectry, więc wszystkie sprzedawane takie dekodery na wolnym rynku nie są legalne i nie będą działać.

Za zmianę sprzętu na życzenie, według cennika, płaci się jednorazowo 150 zł. 

Za darmo, można natomiast wymienić, gdy wytargujesz wymianę podczas przedłużenia umowy. Kiedy ostatnio przedłużałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym abonentem Vectry i mam niby najnowszy dekoder model 4730 CDX z dyskiem twardym, ale jakoś wolno działa i jest całkiem inne oprogramowanie w dekoderze. Jakieś nowe, nie podoba mi się to strasznie i wolno chodzi.

Wcześniej umowa była na matkę, która niestety zmarła i miała dekoder HMC 4120 i taki bym chciał, ale dzwoniłem 3 razy do Vectry i za każdym razem mi mówią, że na starszy model dekodera nie mogą mi wymienić....

A jest jakaś taka opcja faktycznie, że za te 150 zł mogą mi dać starszy model ten HMC 4120, czy znów będą gadać, że na starszy nie ma szans? Odpisz, proszę. Czekam.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już ktoś inny musiałby się wypowiedzieć. Ja chciałem wymienić na tego, co Ty masz, czyli nowszego.

 

Mi dla odmiany on bardziej pasuje niż Arris. ;) Rodzice go mają, fakt, trochę wolniej działa ale nie resetuje się samoczynnie. Ktoś potwierdzi, czy działa już na nim Replay TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak sobie czytam i czytam. Dla przyszłych, którzy będą ew. chcieli zakupić dekodery Vectry na OLX, ALLEGRO itd. itp. Dekodery vectry działają tylko z kartą VECTRY w Arrisie karta jest z tyłu, natomiast w modelu ADB 5830 CDX karta jest z przodu pod klapką. I jeżeli ktoś sprzedaje dekoder Vectry na aukcjach, to są dwie możliwości, albo kradziony, albo sprzedający nie ma pojęcia, że będzie musiał za chwilę sam za niego płacić

 

Edytowane przez gregorbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Mam bardzo dziwny problem z moim Arrisem, od jakiegoś czasu po dłuższej pracy niespodziewanie przestaje reagować na pilota (sam dekoder nie zawiesza się) pomaga jedynie odłączenie od zasilania na 5 minut ( przegrzanie??). 

Czy ktoś spotkał się z czymś takim? 

Edytowane przez zielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem na sprzedaż taki dekoder: https://allegrolokalnie.pl/oferta/dekoder-vectra-hmc-4120-fabrycznie-nowy-za-grosze   Sprzedający twierdzi, że jest fabrycznie nowy ale nie ma do niego karty z Vectry. I mam pytanko do znawców tematu. Da się zrobić tak, że kupię sobie ten dekoder a z Vectrą załatwię sobie, że sparują z mi kartę i będzie wszystko działać? Oczywiście będę płacił abonament tu nie chodzi o jakieś oszustwo czy coś takiego. Ogólnie mi chodzi czy to technicznie jest możliwe do zrobienia i czy Vectra będzie chciała czy po prostu nie bo nie i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...