Skocz do zawartości

[Vectra] ARRIS HMC 4120


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Siłę masz 75% czy jakość? Daj zrzut lub fotkę z menu ustawień i modem. Z jakimi parametrami jest zalogowany.

Mam Jakość na poziomie 75%.A nie wiem  jak wkleić zdjęcia niggy tego na tym forum nie robiłem.

Mam Jakość na poziomie 75%.A nie wiem  jak wkleić zdjęcia niggy tego na tym forum nie robiłem.

Ale podam parametry modemu ,Stan modemu -działająca ,Częstotliwość DS 754.000 ,Poziom sygnału 8.0 ,Modulacja QAM-256 ,Częstotliwość US 49.200 ,Poziom sygnału  48,2 .Symbol rate 6952 ,Częstotliwość DS 0151.750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry DS i US masz bardzo dobre. Nie dobra jest tylko ta jakość 75%. Oznacza to MER niższy od 40dB. Tragedii jeszcze nie ma ale przycięcia mogą się zdarzyć. A jaką masz siłę sygnału, tam są 2 podziałki. I jaki masz S/N. Czy na wszystkich kanałach tak się dzieje, czy na niektórych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry DS i US masz bardzo dobre. Nie dobra jest tylko ta jakość 75%. Oznacza to MER niższy od 40dB. Tragedii jeszcze nie ma ale przycięcia mogą się zdarzyć. A jaką masz siłę sygnału, tam są 2 podziałki. I jaki masz S/N. Czy na wszystkich kanałach tak się dzieje, czy na niektórych?

Przepraszam pomyliłem parametry sygnału.Siłę mam na poziomie 75% a jakość na poziomie 100%.Na wszystkich kanałach występuje klatkowanie obrazu.Jak sprawdzam czy jest awaria w mojej lokalizacji to piszę że nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon do Vectry. Te suwaki na dekoderze to pic na wodę. 2 różne dekodery będą pokazywały inna siłę choć jakość ma być zawsze 100%.

 

Jak zadzwonisz do Vectry i powiesz na technicznym że masz siłę 75% to na bank wyślą technika bo stwierdzi że masz za mocny sygnał.

 

Działaj.

 

Czy to klatkowanie było od samego początku? Czy nagle to zaczęło się dziać?

Edytowane przez matoł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon do Vectry. Te suwaki na dekoderze to pic na wodę. 2 różne dekodery będą pokazywały inna siłę choć jakość ma być zawsze 100%.

 

Jak zadzwonisz do Vectry i powiesz na technicznym że masz siłę 75% to na bank wyślą technika bo stwierdzi że masz za mocny sygnał.

 

Działaj.

 

Czy to klatkowanie było od samego początku? Czy nagle to zaczęło się dziać?

 

Dzwon do Vectry. Te suwaki na dekoderze to pic na wodę. 2 różne dekodery będą pokazywały inna siłę choć jakość ma być zawsze 100%.

 

Jak zadzwonisz do Vectry i powiesz na technicznym że masz siłę 75% to na bank wyślą technika bo stwierdzi że masz za mocny sygnał.

 

Działaj.

 

Czy to klatkowanie było od samego początku? Czy nagle to zaczęło się dziać?

 

To klatkowanie  zaczęło się wczoraj około południa.Do wczoraj było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym się upewnić odnośnie oszczędności energii a dokładnie stanu czuwania dekodera. przy wyborze wartości maksymalna lub podwyższona dekoder po wyłączeniu z pilota, po jakiejś chwili przechodzi w wybrany stan (sam nie wiem czy on się całkiem nie wyłącza), wyłącza się zegarek, wszystkie diody, itd.

i teraz moje pytanie czy można go w jakiś prosty sposób wybudzić/włączyć, czy wiąże się to z wyłączeniem i włączeniem dekodera za pomocą tylnego przycisku, ewentualnie odłączeniem i ponownym podłączeniem do prądu ?

i jeszcze jedna rzecz, czy przy opisywanych stanach czuwaniu, gdy dekoder przejdzie w ten swój stan, wszystko się powyłącza, to czy nagrywania które sobie poustawiałem dojdą w ogóle do skutku ?

Edytowane przez klubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jeszcze jest taka, że dekoder w maksymalnie oszczędnym trybie jest cichy. Na minimalnym co kilka minut wzbudza dysk, pokręci i chrup parkuje głowice. Za 2-3 minuty to samo. Prawie już nie zwracam na to uwagi a jestem osobą, której wszystko przeszkadza. W sypialni słychać, w salonie trudno to wychwycić. Taki koszt szybkiego działania - uważam, że warto.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam do Was dwa pytania związane z dekoderem Arris HMC 4120, o który zgodnie z Waszą sugestią prosiłem Vectrę przy aneksowaniu umowy :) Dysk Toshiby rzeczywiście jest w nim prawie bezgłośny, nagrywanie hula, jestem zadowolony. Pojawiły się jednak dwa problemy:

1. Nie mam w menu opcji HDMI CEC - czy to normalne? W poprzednim bieda-dekoderze miałem możliwość ustawienia tej opcji tak, aby przy włączaniu dekodera automatycznie włączał się TV i odwrotnie.

2. Dekoder w trybie oszczędzania energii "podwyższonym" (czyli tym środkowym) po kilku godzinach nieaktywności gaśnie i nie da się go uruchomić ani z pilota, ani przyciskiem pod wyświetlaczem. Jedyną opcją jest odłączenie i ponowne podłączenia zasilania. W tym temacie nawet dzwoniłem do wsparcia technicznego, ale Pani starała się mi wmówić, że na innych trybach oszczędzania energii niż standardowym takie rzeczy mogą się dziać :crazy: Dopytam tylko Was - czy taki problem kwalifikuje dekoder do wymiany?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co dała nocna zmiana oprogramowania wersja 5.1.2  z dnia 06.06.2018 r. bo wizualnie niczego nie zauważyłem.Może chociaż poprawili problem z restartami ARRISA ,było by dobrze bo jest to trochę denerwująca przypadłość.A co do opcji sterowanie HDMI CEC u mnie ta opcja była i jest do dzisiaj.

Edytowane przez Berni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam normalnie. Może zadzwoń do BOK


Teraz zauważyłem inny problem na tv 40 cali obraz jest ok. Ale jak podłącza stary kineskopowy 20 przez złącze euro to obraz i dźwięk jest ale nie wyświetla się menu pasek info nawet numery w trakcie wybierania innego kanału. Pasek głośności też się nie wyświetla nie zależnie czy drugi tv jest podłączony przez hdmi czy też nie to na euro zlaczu sam obraz i dźwięk z kanału. Zmieniali w coś w sofcie ? Wcześniej na pewno na obu wyjsciach było tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

 

2. Dekoder w trybie oszczędzania energii "podwyższonym" (czyli tym środkowym) po kilku godzinach nieaktywności gaśnie i nie da się go uruchomić ani z pilota, ani przyciskiem pod wyświetlaczem. Jedyną opcją jest odłączenie i ponowne podłączenia zasilania. W tym temacie nawet dzwoniłem do wsparcia technicznego, ale Pani starała się mi wmówić, że na innych trybach oszczędzania energii niż standardowym takie rzeczy mogą się dziać :crazy: Dopytam tylko Was - czy taki problem kwalifikuje dekoder do wymiany?

 

Cześć, czy udało Ci się rozwiązać ten problem? Właśnie testuję przejście z nc+ do Vectry i ten problem wydaje się dosyć irytujący :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, po tym jak już paroletni ADB 5830 poddał mi się na polu walki (padł mu dysk), zaczął się cyrk pt. "co to Vectra mi da"

W skrócie: dają Arrisy, przynajmniej klientom z PVR, ale Arris Arrisowi nierówny...

- pierwszy Arris 4120, wyglądał na nówkę (choć plombę na spodzie obudowy na jednej ze śrubek miał zerwaną), cichy dysk Toshiby, więc jest dobrze... do czasu aż podziałał ponad godzinę - zaczął się spektakl restartów, resetów, a i czasem freezów... Po godzinie-dwóch pracy jak już się nagrzał, co parę minut restart i ponad minuta startowania... nawet w trybie czuwania się restartował... nic to, sprzęt do wymiany, po dwóch dniach przybył...

- drugi Arris 4120, z dyskiem WDC - aka "cykająca bestia", plomba na spodzie znowu zerwana, czyżby poserwisowa padaka? znowu? po dłuższej chwili pracy okazało się, że tak; ale tym razem festiwalowi restartów towarzyszyło radosne cykanie dysku... i kolejny do wymiany...

- trzeci Arris 4120, z dyskiem Toshiby, nówka, z nienaruszoną plombą, działa cicho, dotychczas nie zaliczył ani jednego restartu, bingo! wreszcie model który działa.

 

Morał z tego jest taki, że Vectra będzie próbowała wciskać poserwisowy sprzęt, (o ile w ogóle go serwisują) i trzeba ich cisnąć i domagać się w pełni sprawnego dekodera.

 

Krótka recenzja z kultury pracy Arrisa 4120:

Dekoder się grzeje, i to dość mocno, punktowo, (procesor?) co jest najprawdopodobniej główną przyczyną jego awarii (zimne luty, itp historie).

Dysk, jeśli trafimy na model z Toshibą jest praktycznie niesłyszalny, jednakże po przejściu do trybu czuwania nadal działa (zdaje się po paru godzinach się wyłącza, ale to jeszcze muszę potwierdzić)

Tryby czuwania są trzy; standardowy (dysk w czuwaniu dalej działa, dekoder też dalej mocno się grzeje - start w parę sek.), podwyższony (dysk dalej działa, zegar potrafi się wyłączyć a dekoder przestaje reagować na pilota), maksymalny (minuta startu...)

Wydajność w porównaniu do ADB jest znakomita, nie przymula na EPG, przewijanie na time-shifcie czy nagraniach działa o wiele wydajniej (więcej klatek podglądu)

Pilot ma powierzchnię plastiku na wysoki połysk, przyciski dość mało pewnie działają, zgaduję że najbardziej używanych przyciskach nie podziała dłużej niż rok

Reszta zalet/wad jest raczej wspólna dla wszystkich dekoderów Vectry z racji tego samego softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...