Skocz do zawartości

[Vectra] ARRIS HMC 4120


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie nagrywa się, właśnie tak próbowałam. Od razu jak wciskam ten przycisk, to pojawia się info, że trzeba zapłacić, aby nagrywać na dysku zewnętrznym. Wynika z tego, że pewnie wrwnętrznego nie ma...

Jutro go rozkręcę, to się dowiem.

I jeszcze zastanawia mnie coś, dlaczego nie da się przewinąć oglądanego programu? W starym dekoderze z vectry (tym co oddałam), była taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie było w starym dekoderze, a w tym się nie da...
A co mógłbyś polecić innego, do 2 tv?
Wcześniej myślałam o nc+, mieli jakąś promocję dekoder z nagrywarką i dysk chyba 320 GB i do tego miesiąc nc+ w pakiecie za ok. 180zł. Po miesiącu, jak nie chcesz pakietu telewizyjnego, to zostaje sam dekoder z podstawowymi programami.
Patrząc z perspektywy czasu, byłaby to zdecydowanie lepsza opcja niż kupienie bubla z olx...

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie znowu Vectrę. Kable masz , nic nie trzeba wieszać, wiercić.

 

A co do olx, to wymieniłem kilka zdań z  tym sprzedającym. W opisie miał że dekoder jest z dyskiem 500GB a pożniej się okazało że dysku nie ma. Za 80zł to mu napisałem żeby se go w buty wsadził, będzie wyższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tym samym sprzedającym... Czyli nie muszę rozkręcać dekodera, już wiem, że dysku nie ma... W opisie wszystko było elegancko: dysk, pilot itd. Pytałam przez OLX o nagrywanie, dziewczyna odpisała, że się nie zna na tym, bo nic nie nagrywała, ale że dekoder jest prawie nieużywany i że jak w opisie jest, że można nagrać, to pewnie można. Kupiłam za 80 z przesyłką. Do głowy by mi nie przyszło, żeby zapytać, czy ma dysk w środku....
Chciałam przeczytać jeszcze raz ogłoszenie, ale cwaniaczka usunęła konto.
A co do vectry, to nie wiem, czy mi się to opłaci. Mało oglądam TV, więc bez sensu płacić im po 40 zł co najmniej. A na koniec i tak dekoder zabiorą...
Na moje potrzeby te 30 parę kanałów w zupełności wystarczy. Resztę mam w internecie :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nowszy TV z DVB-T i DVB-C to odbierzesz Vectrę bez dekodera.
Na foto z OLX było widać, że plomba która zabezpiecza dysk była przecięta. Pisałem od razu i mi odpisała że nie ma dysku.
Normalnie śmiech na sali.
To ci Karolina z OLX.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to ta Karolina....

Ja się nie dopatrzyłam, zresztą w życiu by mi nie przyszło do głowy, że może coś stamtąd wyjąć...

A pytałam ją o nagrywanie, to powiedziała, że nigdy nic nie nagrywała, ale pewnie można. I żebym sobie poszukała w google ;-)

Ale jakoś mimo tego nie wzbudziła moich podejrzeń. Pomyślałam, że po prostu się nie zna...

Albo zamów w Vectrze dtv stalowy z pvr za 19,90 żebyś mogła nagrywać. Albo kup sobie dysk 2,5 cala 500GB i zamontuj do tego Arrisa co kupilas i nagrywaj kanały Fta.

A jakiej firmy ten dysk by pasował do tego? Opłaca się to, jakie to koszty?

Pomyślę jeszcze nad tym, póki co zostanie tak, jak jest.

Może do 2 tv wezmę z vectry, chociaż szczerze mówiąc, nie jestem do nich przekonana.

Co miesiąc płaciłam jakąś kaukcję za dekoder z nagrywarką, chyba po 10zł,a z końcem umowy muszę go oddać. W ogóle się nie opłaca. To lepiej kupić nowy i porządny i mieć go na stałe.

Jak masz nowszy tv z dvbt i dvbc to odbierzesz Vectre bez dekodera.

 

A nowy, tzn. 7-letni? :)

Bo jeśli taki jest stary, to mam stary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz bardzo stary ;)

W 2011 roku to telewizory były tylko z tunerami analogowymi, a te lepsze egzemplarze miewały już dvb-t ale MPEG2 do niczego w PL się nie nadające. Nie wspominając już o DVB-C.

Opłaty za sprzęt są u większości operatorów i zazwyczaj są ukryte w opłacie abonamentowej. Jeśli nie przymierzasz się do wymiany telewizora z wbudowanymi tunerami T/C/S2 to musisz wybrać zewnętrzny tuner /dekoder. Tylko pytanie co chcesz oglądać i ile płacić na m-c...

No i to już nie ten dział :)

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że skoro dekoder vectry, to jest kradziony? W internecie znalazłam sporo ofert sprzedaży ich sprzętu, więc to wszystko kradzież...?

 

Dekoder jest na 100% kradziony. Taki operator jak Vectra czy UPC jedynie wypożycza sprzęt do oglądania TV. W żaden sposób nie przechodzi na własność byłego abonenta.

Po zakończonej umowie trzeba im go zdać. Tylko patrzeć jak ktoś się z Vectry dopatrzy a wtedy....   Konto sprzedającego nie bez powodu zostało usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz bardzo stary ;)

W 2011 roku to telewizory były tylko z tunerami analogowymi, a te lepsze egzemplarze miewały już dvb-t ale MPEG2 do niczego w PL się nie nadające. Nie wspominając już o DVB-C.

Opłaty za sprzęt są u większości operatorów i zazwyczaj są ukryte w opłacie abonamentowej. Jeśli nie przymierzasz się do wymiany telewizora z wbudowanymi tunerami T/C/S2 to musisz wybrać zewnętrzny tuner /dekoder. Tylko pytanie co chcesz oglądać i ile płacić na m-c...

No i to już nie ten dział :)

Czyli można korzystać z dekodera z oprogramowaniem Vectry do przeglądania kanałów bez aktywnej umowy z nią (bez karty dostępu)? Sądzę, że użytkownik Marrica posiada nadal aktywną kartę.

 

Mam jeszcze pytanie - jaka jest najwyższa jakość dostępna na tym dekoderze: 1080i lub 720p tak jak w poprzednich czy 1080p?

Edytowane przez rocker760
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od kilku czynników...

Jeśli koleżanka była kiedyś Abonentką Vectry i potem wypowiedziała umowę, to zamieszkując w zasobach np. Spółdzielni Mieszkaniowej, która ma podpisaną umowę z Vectrą na dystrybucję tzw. AZART - anteny zbiorczej, istnieje prawdopodobieństwo, że podczas deaktywacji Abonamentu została przepięta przez technika do innego multitapa w skrzyni Vectry, który posiada założony filtr przepuszczający np. kilka kanałów analogowych i całe pasmo z cyfrą DVB-C. Za AZART płaci się zazwyczaj przy opłacie czynszowej.

Jako, że podstawa programowa (ok. 30 kanałów) w cyfrze DVB-C w Vectrze nie posiada załączonego kodowania CONAX, można ją bez problemu oglądać na każdym tunerze z obsługą DVB-C, obojętnie czy wbudowanym w TV czy zewnętrzny. Działa to podobnie jakbyś miał antenę DVB-T na balkonie.

Dlatego koleżanka bez problemu te niekodowane programy cyfrowe może oglądać na ARRIS-ie z dezaktywowaną kartą kodową. Karta jednak musi być wsunięta, bo bez niej na środku ekran wyskakuje czerwony komunikat aby włożyć kartę i średnio przyjemnie się wtedy ogląda :wink: Nie pochwalam jednak kupowania sprzętu będącego w dalszym ciągu własnością Operatora, to zwyczajne paserstwo. Nieświadomość klienta nie ma tu nic do rzeczy, przed zakupem trzeba się upewnić... Koleżanka jeszcze w dodatku kupiła bubla bez dysku, bo złodziej wyjął sobie co cenniejsze i orżnie dysk na Allegro.

Dekoder obsługuje także rozdzielczość 1080p.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz bardzo stary ;)

W 2011 roku to telewizory były tylko z tunerami analogowymi, a te lepsze egzemplarze miewały już dvb-t ale MPEG2 do niczego w PL się nie nadające. Nie wspominając już o DVB-C.

Opłaty za sprzęt są u większości operatorów i zazwyczaj są ukryte w opłacie abonamentowej. Jeśli nie przymierzasz się do wymiany telewizora z wbudowanymi tunerami T/C/S2 to musisz wybrać zewnętrzny tuner /dekoder. Tylko pytanie co chcesz oglądać i ile płacić na m-c...

No i to już nie ten dział :)

Nie planuję wymiany telewizora. Obecny jest całkiem sprawny, więc pozostaje opcja z dekoderem. Ogólnie to mało oglądam telewizję, podstawowe - darmowe programy mi wystarczą :) a co do płacenia, to najlepiej jak najmniej ;-)

Dekoder jest na 100% kradziony. Taki operator jak Vectra czy UPC jedynie wypożycza sprzęt do oglądania TV. W żaden sposób nie przechodzi na własność byłego abonenta.

Po zakończonej umowie trzeba im go zdać. Tylko patrzeć jak ktoś się z Vectry dopatrzy a wtedy.... Konto sprzedającego nie bez powodu zostało usunięte.

Właśnie zastanawiało mnie to, skąd ci sprzedający mają dekodery, skoro nie kupili od operatora...

Mądry Polak po szkodzie...

To zależy od kilku czynników...

Jeśli koleżanka była kiedyś Abonentką Vectry i potem wypowiedziała umowę, to zamieszkując w zasobach np. Spółdzielni Mieszkaniowej, która ma podpisaną umowę z Vectrą na dystrybucję tzw. AZART - anteny zbiorczej, istnieje prawdopodobieństwo, że podczas deaktywacji Abonamentu została przepięta przez technika do innego multitapa w skrzyni Vectry, który posiada założony filtr przepuszczający np. kilka kanałów analogowych i całe pasmo z cyfrą DVB-C. Za AZART płaci się zazwyczaj przy opłacie czynszowej.

Jako, że podstawa programowa (ok. 30 kanałów) w cyfrze DVB-C w Vectrze nie posiada załączonego kodowania CONAX, można ją bez problemu oglądać na każdym tunerze z obsługą DVB-C, obojętnie czy wbudowanym w TV czy zewnętrzny. Działa to podobnie jakbyś miał antenę DVB-T na balkonie.

Dlatego koleżanka bez problemu te niekodowane programy cyfrowe może oglądać na ARRIS-ie z dezaktywowaną kartą kodową. Karta jednak musi być wsunięta, bo bez niej na środku ekran wyskakuje czerwony komunikat aby włożyć kartę i średnio przyjemnie się wtedy ogląda :wink: Nie pochwalam jednak kupowania sprzętu będącego w dalszym ciągu własnością Operatora, to zwyczajne paserstwo. Nieświadomość klienta nie ma tu nic do rzeczy, przed zakupem trzeba się upewnić... Koleżanka jeszcze w dodatku kupiła bubla bez dysku, bo złodziej wyjął sobie co cenniejsze i orżnie dysk na allegro.

Dekoder obsługuje także rozdzielczość 1080p.

Masz rację, wszystko się zgadza.

Byłam abonentką Vectry, mam kartę i z owym nieszczęsnym dekoderem mam ponad 30 kanałów. Karta musi być w dekoderze.

Co do kupna dekodera, całkowicie się zgadzam. Gdybym wcześniej to wszystko wiedziała, na pewno nie zdecydowałabym się na taki zakup (nawet z dyskiem w środku).

Ja również nie popieram takich zakupów, ale cóż mogę zrobić... Stało się i już.

Rozmawiałam dzisiaj chwilę z Panią, od której odkupiłam ten nieszczęsny sprzęt... Zgodziła się na moją propozycję - zwrot kasy (a ja jej dekodera). Za miesiąc się okaże, czy słowa dotrzyma. Obym się nie rozczarowała po raz kolejny...

A tak w ogóle, to dzięki za odpowiedzi.

Widzę, że rozmawiam z fachowcami znającymi się na rzeczy i odpowiadającymi na bieżąco, a nie tak jak na innych forach - po kilku miesiącach...

Także jeszcze raz dziękuję :)

Edytowane przez Marrica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem jeszcze w necie i pogadałem z kilkoma osobami,

decyzja zapadła 

zamówiłem wymianę modułu(a właściwie muła) CI+ (żeby nie było tv jest nowy LG 55uh7707)

Arrisa hmc 4120, instalacja w poniedziałek.

 

 

... a i poprosiłem o dysk toshiby oczywiście ;-),

zobaczymy czy się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

12 dni użytkowania Arrisa hmc 4120 i jest ...

 

CISZA !!! ;-)))

czyli Toshiba nie ćwierka(przynajmniej moja) i mam nadzieję że tak zostanie

 

Dekoder jest naprawdę mały, szybki(ma 1 GB ramu ) i mały, jeszcze żeby tak pilota skrócili o 5 cm, to byłoby super.

 

W funkcjach menu nagrań jest kilka nowych (miałem stary 5810cdx z 2010 roku, ostatnia aktualizacja I.2016, nawet VOD nie chodzi na nim):

 

- można nagrać i ukryć program, nie będzie go na ogólnie dostępnej liście nagrań, trzeba go wyszukać przez opcje

- można tworzyć swoje foldery na liście nagrań

- można przenosić do SAMODZIELNIE utworzonych folderów pojedynczo nagrane pozycje 

- można przenosić nagrane programy pojedynczo i grupami

- można kasować nagrane programy pojedynczo i grupami

 

 

Co ciekawe,

okazało się, że jak parowałem dekoder z TV LG 55uh7707, to pilot tv sparował się na ustawieniach do sprzętu ADB, a nie Arris???

taka zmyłka w nazwie?

Wydawało mi się, że jeszcze gdzieś w menu widziałem ADB, ale teraz nie mogę tego odnaleźć.

 

Jakkolwiek by nie było, sprzęt jest naprawdę świetny i godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...