Skocz do zawartości

[Vectra] ARRIS HMC 4120


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arris HMC 4120 trzeci już raz w przeciągu roku wymieniony na nowy. Znowu błąd HDMI OFF i brak obrazu.

Zdechł podczas oglądania TV. Na krótkim kablu artefakty w obrazie i HDMI OFF na ustawieniu 1080i a na 1080p HDMI OFF.

 

Technik wymienił dekoder na nowy ( o dziwo zmienili w nowych dyski na TOSHIBA i już nie cyka) choć jeden plus że już jest cisza. Nie rozumiem niestety sposobu myślenia Vectry odnośnie dekoderów ADB VEC-4730CD(X). Fabrycznie przez producenta przystosowane do PVR a w Vectra występują tylko jako dekodery HD (z nagrywaniem USB PVR). ADB na pewno nie były by takie awaryjne jak ARRIS nie wspominając, że mają DVB-C x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi się zresetował wczoraj po raz 3 przez ostatnie 2 miesiące przy codziennym korzystaniu. W sypialni odpalam rzadko i na krótko i jeszcze nie zaliczył żadnego restartu przez ostatnie 2 miesiące.Problem istnieje więc nadal, a dysk jak cykał co jakiś czas tak cyka po dziś dzień. Nie mniej jednak i tak wymieniłbym starego zamulonego strucla na szybciutkiego Arrisa. To, że się raz na ok. 3 tygodnie zresetuje i sobie pocyka - cóż, taki mamy klimat :D

 

@Mariusz1212 - Menu jest takie samo, jak w poprzednich dekoderach. Chcesz po prostu jakieś fotki czy jakieś konkretne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj regedit32, dzięki za odzew,

chciałem zobaczyć jak wygląda, czy przypadkiem nie tak jak w dekoderach NC+,

gdzie jest do d...py i trzeba jeszcze mieć lupę(przynajmniej w niektórych).

 

Przydałoby się kilka fotek(jeśli nie sprawi to kłopotu):

- podstawowe - kanał i program teraz oglądany

- EPG

- lista nagrań

- opis oglądanego filmu

 

Podobno w menu dekodera można sprawdzić jaki masz wbudowany dysk WD lub Toshibę,

sprawdzałeś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu jest podobne do tego, co w dekoderach nc+

Miernik sygnału.
IMG_8087.jpg

 

Dysk Toshiba w obu posiadanych egzemplarzach.
IMG_8088.jpg

 

Możliwości tworzenia własnych list kanałów. Nadawane są nowe numery od 1.
IMG_8089.jpg

 

Możliwość wyboru 4 wersji kolorystycznych. Zmieniają się tylko ramki aktywnej (zaznaczonej opcji). Reszta i tak jest szara.
IMG_8090.jpg

Wybór napisów/lektora.
IMG_8092.jpg

 

Wygląd dekodera.
IMG_8093.jpg

 

Pasek informacyjny.
IMG_8077.jpg

 

Coś takiego pojawia się przed paskiem, gdy wbijasz numer ręcznie.
IMG_8078.jpg

 

Podgląd aktywnej listy kanałów.
IMG_8079.jpg

 

Wygląd listy nagrań.
IMG_8080.jpg

 

Możliwość hurtowego zaznaczania i przenoszenia oraz kasowania nagrań. Można tworzyć własne foldery, a nawet je blokować/ukrywać. Mega wygodne.
IMG_8081.jpg

 

Wygląd VOD. Do wyboru wliczone w cenę programy z niektórych kanałów. Seriale z C+/HBO wedle posiadanych opcji.
IMG_8082.jpg

 

Wygląd menu. Można ustawić tabelę, jak ktoś lubi, albo "gazetę", która jest nieczytelna.
IMG_8083.jpg

 

Wygląd opisu przy jednej z 3 opcji prezentacji EPG.
IMG_8084.jpg

IMG_8085.jpg

 

Menu konfiguracji.
IMG_8086.jpg

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regedit32

DZIĘKUJĘ BARDZO.

piękne fotki.

 

Widzę ze faktycznie menu jest chyba identyczne i bardzo czytelne, tak jak w starych dekoderach,

moi staruszkowie maja NC+, uwierz na 45 calach z 5 metrów mam problem z odczytaniem info o kanałach i programach.

 

Widzę że masz dysk Toshiby i wspominałeś że również ćwierka(ktoś pisał że Toshiba nie wydaje dźwięków),

czy dźwięki wydaje przez cały czas, 

czy tylko przy oglądaniu i/lub tylko przy odtwarzaniu nagrań.

Chce go postawić w sypialni i spokojne spać, jak wyłączę TV ;-))

jeszcze pytanie, czy może zostało Ci pudełko po instalacji dekodera, jest tam może specyfikacja dekodera?

może jest coś na temat zainstalowanego dysku?

 

Przedłużyłem własnie umowę i na swoje nieszczęście wybrałem do multi moduł CL,

to była błędna decyzja, praktycznie NIC nie mogę nagrać,

a czas reakcji modułu jest gorszy niż starego dekodera 5810 - PORAŻKA

Chcę go wymienić na arrisa, ale takiego co nie ćwierka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba też ćwierka. Co jakiś czas parkuje głowicę dysku. Jak Ci bardzo będzie przeszkadzało, to można włączyć maksymalne oszczędzanie energii. Uruchamia się od zera, ale jest bezwzględnie cichy. Jest też pstryczek z tyłu obudowy. U mnie w sypialni mi nie przeszkadza. Fakt, zawsze byłoby lepiej, gdyby nie cykał, ale cyka też zegarek, domofon za oknem dzwoni, drzwi trzaskają, dziecko sąsiadowi płacze... Ten cykanie nie jest najgorszą tragedią. Mając wcześniej adb nie żałuję przesiadki.

 

W tle czy podczas nagrywania jest cichy. Pracuje niezauważalnie. Przynajmniej ja nie wychwyciłem żadnych uciążliwości. Najważniejsze, że jest szybki jak błyskawica.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to co piszesz jest pocieszające,

chodziło mi o takie ćwierkanie, co w czasie oglądania tv lub filmu może doprowadzić do szału.

 

Widzę za masz 2 takie dekodery,
czy obydwa ma ja Tochibowe dyski i charakterystyka pracy jest taka sama?

Ktoś jeszcze pisał o HDMI off, doświadczyłeś czegoś takiego?

 

Długo już użytkujesz te arrisy?


cd.

a pudełka ze specyfikacją nie znalazłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba też ćwierka. Co jakiś czas parkuje głowicę dysku. Jak Ci bardzo będzie przeszkadzało, to można włączyć maksymalne oszczędzanie energii. Uruchamia się od zera, ale jest bezwzględnie cichy. Jest też pstryczek z tyłu obudowy. U mnie w sypialni mi nie przeszkadza. Fakt, zawsze byłoby lepiej, gdyby nie cykał, ale cyka też zegarek, domofon za oknem dzwoni, drzwi trzaskają, dziecko sąsiadowi płacze... Ten cykanie nie jest najgorszą tragedią. Mając wcześniej adb nie żałuję przesiadki.

 

W tle czy podczas nagrywania jest cichy. Pracuje niezauważalnie. Przynajmniej ja nie wychwyciłem żadnych uciążliwości. Najważniejsze, że jest szybki jak błyskawica.

U mnie Toshiba nie cyka. A w sypialni mam ADB i jest spokój i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dekoderem arris. Odkupiłam go od kogoś, w zestawie dostałam zasilacz i pilot. Po podłączeniu w tv wyświetla się pasek z nazwą programu, ale nie ma obrazu ani dźwięku.

Przy przełączeniu na opcję radia też nic nie gra.

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu tv pojawia się komunikat:sprawdź, czy dekoder jest dobrze podłączony.

Ktoś może mi pomóc? To wina dekodera, czy może coś źle podłączyłam?

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak do końca na śmietnik. Jaką masz kablowke? Bo dekoder, który kupiłaś może pracować tylko z kablowka DVB-C i odbierze tylko programy nadawane bez kodowania.

Jeśli masz vectre musisz mu zapodać automatyczne wyszukiwanie kanałów, w każdym mieście muxy są nadawane na innych kanalach.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam żadnej. Miałam vectrę, ale dekoder musiałam oddać i chciałam dokupić inny, żeby oglądać więcej kanałów. Bez dekodera jest ich chyba z 15, z dekoderem ponad 30.

Szukałam właśnie dekodera DVB-C, bo nie mam zewnętrznej anteny, tylko ten kabel, który został z vectry.

Dodam, że pilot działa, tzn. na telewizorze pojawia się pasek informacyjny, można zgłaśniać, zmieniać kanały, działa info i EPG.

Tylko nie ma obrazu i głosu, nawet jak wybiorę 101 czyli tvp1, to telewizor wygląda jakby był wyłączony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrezygnowałas z usługi dtv Vectry to są dwie opcje. Albo podłączyli Cię do tzw pakietu azart (dawna antena zbiorcza) i tam są jedynie kanały analogowe albo dvb-t. Jeśli po automatycznym wyszukiwaniu dekoder nic nie znajdzie to kupilas podstawkę pod kwiatek i to jeszcze być może kradzioną, bo vectra nie sprzedaje Abonentom tych dekoderów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za pomoc i odpowiedzi. Pomogło wyszukiwanie kanałów w dekoderze. Jest już obraz i dźwięk. Ekstra.

A jeszcze mam takie pytanie, czy na ten dekoder można coś nagrać na pamięć wewnętrzną? Bo żeby nagrywać na dysku zewnętrznym trzebna zapłacić...

Myślisz, że skoro dekoder vectry, to jest kradziony? W internecie znalazłam sporo ofert sprzedaży ich sprzętu, więc to wszystko kradzież...?

A jaki dekoder z nagrywarką polecacie w takim razie do odbioru tv satelitatnej? Planuję zakup do 2 telewizora.

Jeśli płaci w czynszu opłatę za gniazdko TV to te 30 kanałów niekodowanych w dvb-c powinno być.

Płacę. Wyszukało się ponad 30 kanałów. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...